„Santaka“ / Daug skausmo patyręs šimtametis humoro jausmo neišbarstė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-24 05:20

Dalinkitės:  


Klausučių seniūnė G. Skystimienė ir rajono meras A. Bagušinskas šimto metų sulaukusiam Juozui Kregždžiui linkėjo geros sveikatos.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Daug skausmo patyręs šimtametis humoro jausmo neišbarstė

Eglė MIČIULIENĖ

Kai Juo­zas Kregž­dys prie vai­šių sta­lo sod­riu bal­su už­trau­kė dai­nos po­smą, nie­kaip ne­bū­tum pa­ti­kė­jęs, kad žmo­gus mi­ni to­kį so­li­dų ju­bi­lie­jų. Rug­sė­jo 20 die­ną šiam Klau­su­čių se­niū­ni­jos And­riš­kių kai­mo gy­ven­to­jui su­ka­ko ly­giai 100 me­tų.

Gra­žaus ju­bi­lie­jaus pro­ga mū­sų ra­jo­no gy­ven­to­jo pa­svei­kin­ti su­va­žia­vo sve­čiai. Ju­bi­lia­tą svei­ki­nęs Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas įtei­kė jam mū­sų ra­jo­no sim­bo­li­nį her­bą. Juos­ta šim­ta­me­tį ap­juo­sė Klau­su­čių se­niū­nė Ge­ma Skys­ti­mie­nė, su svei­ki­ni­mais at­sku­bė­jo Ža­lio­sios bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė Ja­ni­na Nik­liau­zie­nė ir bend­ruo­me­nės na­rė Vil­ma Mod­ga­bie­nė. Kaip ir vi­siems šim­to me­tų su­lau­ku­siems ra­jo­no gy­ven­to­jams, šil­tą ple­dą bei gė­lių do­va­no­jo „Sod­ros“ Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rius Jo­nas Zin­ke­vi­čius. So­cia­li­nės pa­ra­mos ir svei­ka­tos prie­žiū­ros sky­riaus ve­dė­ja Da­nu­tė Gra­baus­kie­nė se­no­liui įtei­kė dai­lią ar­ba­tai skir­tą dė­že­lę. „Tai dau­giau jau gy­ve­ni­me nie­ko ne­teks ger­ti, tik ar­ba­tą?“ – juo­ka­vo hu­mo­ro jaus­mo per il­gą am­žių neiš­bars­tęs šim­ta­me­tis.

Išk­lau­sęs svei­ki­ni­mus J. Kregž­dys vi­sus pa­kvie­tė vai­šių, ku­rias su­ruo­šė juo be­si­rū­pi­nan­ti Al­do­na Ki­du­lai­ty­tė.

Jo­nas Kregž­dys gi­mė And­riš­kių kai­me, še­šių vai­kų šei­mo­je. 1930 me­tais jis tar­na­vo sme­to­ni­nė­je ka­riuo­me­nė­je, Pa­ne­mu­nės 5-ame pės­ti­nin­kų pul­ke. Grį­žęs iš ar­mi­jos, vy­ras dar­ba­vo­si tė­vų ūky­je, o vė­liau, ta­ry­bi­niais me­tais, dir­bo ko­lū­ky­je.

Kai­mo zak­ris­ti­jo­no šei­mo­je užau­gęs Jo­nas bu­vo la­bai re­li­gin­gas ir, kiek pri­si­me­na se­niū­nė G. Skys­ti­mie­nė, vi­suo­met bu­vo pir­mo­se ko­vo­to­jų už ti­kė­ji­mą gre­to­se.

Ar­ti­mų gi­mi­nių J. Kregž­dys se­niai ne­be­tu­ri. Ne tik jo bro­liai ir se­se­rys, bet ir du vai­kai jau se­niai išė­ję į Am­ži­ny­bę. Vie­nas sū­ne­lis mi­rė su­lau­kęs vos pen­ke­rių me­tų, ki­tas, vi­są gy­ve­ni­mą bu­vęs in­va­li­das, am­ži­no poil­sio iš­ke­lia­vo nu­gy­ve­nęs ke­tu­ris de­šimt­me­čius.

La­bai daug skaus­mo J. Kregž­džiui at­ne­šė ka­ro ir po­ka­rio me­tai. Prieš­tan­ki­nė mi­na lau­kuo­se pra­žu­dė vos dvi­de­šim­ties su­lau­ku­sį bro­lį, svie­di­nio ske­veld­ra mir­ti­nai su­ža­lo­jo per kie­mą ėju­sią žmo­ną. Ki­tas pės­ti­nin­kų pa­dė­tas sprog­muo pa­čiam Jo­nui su­dras­kė ko­jos pė­dą.

Mi­rus žmo­nai, J. Kregž­dys po kiek lai­ko ap­si­gy­ve­no pas kai­my­nys­tė­je gy­ve­nu­sią naš­lę, li­ku­sią su tri­mis ma­žais vai­kais.

Ant­ro­ji Juo­zo mo­te­ris taip pat jau se­niai pa­li­ku­si šį pa­sau­lį. Vi­są tą lai­ką, jau sep­ty­nio­li­ka me­tų, se­no­lis gy­ve­na rū­pes­tin­gai pri­žiū­ri­mas jos duk­ros Al­do­nos.

„Juk jis mū­sų ma­mai pa­dė­jo, mus užau­gi­no, tai kaip aš ga­liu juo ne­si­rū­pin­ti? Jei bū­tų blo­gas žmo­gus – ne­bū­čiau žiū­rė­ju­si, ga­lė­jau į se­ne­lių na­mus ati­duo­ti. O da­bar juk gy­ve­na pas ma­ne“, – šyp­so­jo­si mo­te­ris.

Gu­vaus ir švie­saus pro­to J. Kregž­džio il­gaam­žiš­ku­mo pa­slap­ties taip ir ne­su­ži­no­jo­me. Die­tų vy­ras nie­kad ne­pai­sė: pa­val­gy­ti vi­suo­met mė­go rie­biai – ir da­bar sa­kė mie­lai val­gan­tis la­ši­nius. Vi­sa­da liek­nas bu­vęs se­no­lis pri­si­mi­nęs juo­kė­si, kad dar tar­nau­da­mas ar­mi­jo­je svies­to mėg­da­vo tep­tis to­kį pat sto­rą sluoks­nį kaip duo­nos rie­kė ir dėl to kel­da­vęs ap­lin­ki­niams nuo­sta­bą. Ne­bu­vo J. Kregž­dys ir abs­ti­nen­tas – esant pro­gai iš­lenk­da­vo ir stik­le­lį.

Tai kaip pa­vy­ko nu­gy­ven­ti to­kį il­gą am­žių ir iš­lik­ti žva­liam?

„Ži­no­te, aš kar­tais ir pa­ti ste­biuo­si. Juk jis gy­ve­ni­me tik­rai la­bai daug iš­ken­tė­jo, ne­te­ko ar­ti­mų žmo­nių, daug dir­bo ir py­ra­gų ne­ma­tė. Ki­tas taip neišt­ver­tų. Ma­tyt, jam Die­vu­lis da­vė to­kį il­gą gy­ve­ni­mą“, – kal­bė­jo A. Ki­du­lai­ty­tė.

Mū­sų ra­jo­ne kas­met pa­svei­ki­na­mi bent trys ke­tu­ri šim­ta­me­čiai.

Kaip tei­gė „Sod­ros“ Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rius J. Zin­ke­vi­čius, šių me­tų pra­džio­je „Sod­ros“ duo­me­nų ba­zė­je bu­vo įra­šy­ti net sep­ty­ni šim­to me­tų ju­bi­lie­jų šie­met tu­rin­tys mi­nė­ti žmo­nės: trys vy­rai ir ke­tu­rios mo­te­rys.

Šiuo me­tu se­niau­sia mū­sų ra­jo­no gy­ven­to­ja – 1906 me­tais gi­mu­si Ve­ru­sė Ma­čie­nė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas