„Santaka“ / Daug skausmo patyręs šimtametis humoro jausmo neišbarstė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-24 05:20

Dalinkitės:  


Klausučių seniūnė G. Skystimienė ir rajono meras A. Bagušinskas šimto metų sulaukusiam Juozui Kregždžiui linkėjo geros sveikatos.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Daug skausmo patyręs šimtametis humoro jausmo neišbarstė

Eglė MIČIULIENĖ

Kai Juo­zas Kregž­dys prie vai­šių sta­lo sod­riu bal­su už­trau­kė dai­nos po­smą, nie­kaip ne­bū­tum pa­ti­kė­jęs, kad žmo­gus mi­ni to­kį so­li­dų ju­bi­lie­jų. Rug­sė­jo 20 die­ną šiam Klau­su­čių se­niū­ni­jos And­riš­kių kai­mo gy­ven­to­jui su­ka­ko ly­giai 100 me­tų.

Gra­žaus ju­bi­lie­jaus pro­ga mū­sų ra­jo­no gy­ven­to­jo pa­svei­kin­ti su­va­žia­vo sve­čiai. Ju­bi­lia­tą svei­ki­nęs Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas įtei­kė jam mū­sų ra­jo­no sim­bo­li­nį her­bą. Juos­ta šim­ta­me­tį ap­juo­sė Klau­su­čių se­niū­nė Ge­ma Skys­ti­mie­nė, su svei­ki­ni­mais at­sku­bė­jo Ža­lio­sios bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė Ja­ni­na Nik­liau­zie­nė ir bend­ruo­me­nės na­rė Vil­ma Mod­ga­bie­nė. Kaip ir vi­siems šim­to me­tų su­lau­ku­siems ra­jo­no gy­ven­to­jams, šil­tą ple­dą bei gė­lių do­va­no­jo „Sod­ros“ Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rius Jo­nas Zin­ke­vi­čius. So­cia­li­nės pa­ra­mos ir svei­ka­tos prie­žiū­ros sky­riaus ve­dė­ja Da­nu­tė Gra­baus­kie­nė se­no­liui įtei­kė dai­lią ar­ba­tai skir­tą dė­že­lę. „Tai dau­giau jau gy­ve­ni­me nie­ko ne­teks ger­ti, tik ar­ba­tą?“ – juo­ka­vo hu­mo­ro jaus­mo per il­gą am­žių neiš­bars­tęs šim­ta­me­tis.

Išk­lau­sęs svei­ki­ni­mus J. Kregž­dys vi­sus pa­kvie­tė vai­šių, ku­rias su­ruo­šė juo be­si­rū­pi­nan­ti Al­do­na Ki­du­lai­ty­tė.

Jo­nas Kregž­dys gi­mė And­riš­kių kai­me, še­šių vai­kų šei­mo­je. 1930 me­tais jis tar­na­vo sme­to­ni­nė­je ka­riuo­me­nė­je, Pa­ne­mu­nės 5-ame pės­ti­nin­kų pul­ke. Grį­žęs iš ar­mi­jos, vy­ras dar­ba­vo­si tė­vų ūky­je, o vė­liau, ta­ry­bi­niais me­tais, dir­bo ko­lū­ky­je.

Kai­mo zak­ris­ti­jo­no šei­mo­je užau­gęs Jo­nas bu­vo la­bai re­li­gin­gas ir, kiek pri­si­me­na se­niū­nė G. Skys­ti­mie­nė, vi­suo­met bu­vo pir­mo­se ko­vo­to­jų už ti­kė­ji­mą gre­to­se.

Ar­ti­mų gi­mi­nių J. Kregž­dys se­niai ne­be­tu­ri. Ne tik jo bro­liai ir se­se­rys, bet ir du vai­kai jau se­niai išė­ję į Am­ži­ny­bę. Vie­nas sū­ne­lis mi­rė su­lau­kęs vos pen­ke­rių me­tų, ki­tas, vi­są gy­ve­ni­mą bu­vęs in­va­li­das, am­ži­no poil­sio iš­ke­lia­vo nu­gy­ve­nęs ke­tu­ris de­šimt­me­čius.

La­bai daug skaus­mo J. Kregž­džiui at­ne­šė ka­ro ir po­ka­rio me­tai. Prieš­tan­ki­nė mi­na lau­kuo­se pra­žu­dė vos dvi­de­šim­ties su­lau­ku­sį bro­lį, svie­di­nio ske­veld­ra mir­ti­nai su­ža­lo­jo per kie­mą ėju­sią žmo­ną. Ki­tas pės­ti­nin­kų pa­dė­tas sprog­muo pa­čiam Jo­nui su­dras­kė ko­jos pė­dą.

Mi­rus žmo­nai, J. Kregž­dys po kiek lai­ko ap­si­gy­ve­no pas kai­my­nys­tė­je gy­ve­nu­sią naš­lę, li­ku­sią su tri­mis ma­žais vai­kais.

Ant­ro­ji Juo­zo mo­te­ris taip pat jau se­niai pa­li­ku­si šį pa­sau­lį. Vi­są tą lai­ką, jau sep­ty­nio­li­ka me­tų, se­no­lis gy­ve­na rū­pes­tin­gai pri­žiū­ri­mas jos duk­ros Al­do­nos.

„Juk jis mū­sų ma­mai pa­dė­jo, mus užau­gi­no, tai kaip aš ga­liu juo ne­si­rū­pin­ti? Jei bū­tų blo­gas žmo­gus – ne­bū­čiau žiū­rė­ju­si, ga­lė­jau į se­ne­lių na­mus ati­duo­ti. O da­bar juk gy­ve­na pas ma­ne“, – šyp­so­jo­si mo­te­ris.

Gu­vaus ir švie­saus pro­to J. Kregž­džio il­gaam­žiš­ku­mo pa­slap­ties taip ir ne­su­ži­no­jo­me. Die­tų vy­ras nie­kad ne­pai­sė: pa­val­gy­ti vi­suo­met mė­go rie­biai – ir da­bar sa­kė mie­lai val­gan­tis la­ši­nius. Vi­sa­da liek­nas bu­vęs se­no­lis pri­si­mi­nęs juo­kė­si, kad dar tar­nau­da­mas ar­mi­jo­je svies­to mėg­da­vo tep­tis to­kį pat sto­rą sluoks­nį kaip duo­nos rie­kė ir dėl to kel­da­vęs ap­lin­ki­niams nuo­sta­bą. Ne­bu­vo J. Kregž­dys ir abs­ti­nen­tas – esant pro­gai iš­lenk­da­vo ir stik­le­lį.

Tai kaip pa­vy­ko nu­gy­ven­ti to­kį il­gą am­žių ir iš­lik­ti žva­liam?

„Ži­no­te, aš kar­tais ir pa­ti ste­biuo­si. Juk jis gy­ve­ni­me tik­rai la­bai daug iš­ken­tė­jo, ne­te­ko ar­ti­mų žmo­nių, daug dir­bo ir py­ra­gų ne­ma­tė. Ki­tas taip neišt­ver­tų. Ma­tyt, jam Die­vu­lis da­vė to­kį il­gą gy­ve­ni­mą“, – kal­bė­jo A. Ki­du­lai­ty­tė.

Mū­sų ra­jo­ne kas­met pa­svei­ki­na­mi bent trys ke­tu­ri šim­ta­me­čiai.

Kaip tei­gė „Sod­ros“ Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rius J. Zin­ke­vi­čius, šių me­tų pra­džio­je „Sod­ros“ duo­me­nų ba­zė­je bu­vo įra­šy­ti net sep­ty­ni šim­to me­tų ju­bi­lie­jų šie­met tu­rin­tys mi­nė­ti žmo­nės: trys vy­rai ir ke­tu­rios mo­te­rys.

Šiuo me­tu se­niau­sia mū­sų ra­jo­no gy­ven­to­ja – 1906 me­tais gi­mu­si Ve­ru­sė Ma­čie­nė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per miestą tekančią upę tenka šienauti dalgiais
* Skęstančiuosius gelbstintis vilkaviškietis apie savo gyvybę negalvoja
* Fotografijų parodoje skleidžiasi užslėptas krašto gamtos grožis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „humusas“ kaip valgio pavadinimas?
Vartosenoje jau paplitęs junginys avinžirnių užtepas, tačiau galimas ir adaptuotas variantas hùmusas.
Tai – tiršta pasta arba užtepas iš avinžirnių, sezamų sėklų, alyvuogių aliejaus ir česnakų, paplitęs Viduriniuosiuose Rytuose.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas