„Santaka“ / Policija baudė prekiautojus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda skanius obuolius (0,20–0,40 Eur/kg, nepurkšti), medų (3,50 Eur už 0,5 l). Tel. 8 610 45 539.
Galioja iki: 2019-02-16 15:36:09

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-24 05:06

Dalinkitės:  


Rei­do me­tu Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tų bei po­li­ci­nin­kų su­lai­ky­ti ne­le­ga­lūs pre­kiautojai ne­ma­nė pa­žei­di­nė­jan­tys įsta­ty­mus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Policija baudė prekiautojus

Eglė KVIESULAITIENĖ

Tur­gaus die­ną po­li­ci­ja or­ga­ni­za­vo rei­dą, ku­rio me­tu drau­ge su Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tais bau­dė sa­va­va­liš­kai pre­kia­vu­sius ir pre­ky­bos tai­syk­lių ne­si­lai­kiu­sius as­me­nis. Ta­čiau rei­dai bū­na ne kas­dien.

Anks­tų tre­čia­die­nio ry­tą ke­li neu­ni­for­muo­tų pa­rei­gū­nų eki­pa­žai su­kė­lė šur­mu­lį tur­gaus priei­go­se. Iš pra­džių ne­bai­dę prie „Lu­koil“ de­ga­li­nės sū­rius, pie­ną, kiau­ši­nius ant ša­li­gat­vio kraš­to iš­si­dės­čiu­sių pre­kei­vių, po­li­ci­nin­kai fil­ma­vo ir rin­ko įro­dy­mus, kaip vyks­ta ne­le­ga­li pre­ky­ba. Pa­ju­tu­sios, kad yra ste­bi­mos ir įta­ru­sios klas­tą, mo­te­rys puo­lė dė­tis pre­kes at­gal į krep­šius ir ban­dė pa­si­ša­lin­ti. Kai po­li­ci­nin­kai puo­lė gau­dy­ti pre­ky­bos tai­syk­lių pa­žei­dė­jas, iš­gir­do ir pra­keiks­mų, ir gė­di­ni­mų, ir pra­šy­mų pa­si­gai­lė­ti. Kai ku­rios mo­te­riš­kės tvir­ti­no nie­ko blo­go ne­da­ran­čios, tik pri­si­du­rian­čios li­tą ki­tą prie var­ga­nos pen­si­jos. Ki­tos kei­kė po­li­ci­ją ne­va iš­kvie­tu­sį tur­ga­vie­tės di­rek­to­rių, ku­ris suin­te­re­suo­tas, kad mo­te­rys su kiau­ši­niais ei­tų pre­kiau­ti į jo val­das ir mo­kė­tų mo­kes­čius. Dar ki­tos kvie­tė žur­na­lis­tus fo­tog­ra­fuo­ti po­li­ci­nin­kus, „skriau­džian­čius“ varg­šes mo­te­rė­les.

Ta­čiau pa­rei­gū­nai, ne­kreip­da­mi dė­me­sio į ko­men­ta­rus, ra­miai dir­bo sa­vo dar­bą: rei­ka­la­vo pa­ro­dy­ti do­ku­men­tus, lei­džian­čius pre­kiau­ti vie­šo­je vie­to­je, taip pat Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos lei­di­mus, pa­tvir­ti­nan­čius pro­duk­tų tin­ka­mu­mą var­to­ti.

Rei­do me­tu pa­vy­ko su­lai­ky­ti še­šis pa­žei­dė­jus, ne­le­ga­liai pre­kia­vu­sius pie­no bei ki­tais mais­to pro­duk­tais. Jie ne­tu­rė­jo nei se­niū­no lei­di­mų pre­kiau­ti vie­šo­je vie­to­je, nei Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos iš­duo­tų do­ku­men­tų apie mais­to pro­duk­tų ko­ky­bę. Šį­kart pa­žei­dė­jams skir­tos mi­ni­ma­lios 20 li­tų bau­dos ir išaiš­kin­ta pre­ky­bos vie­šo­se vie­to­se tvar­ka. Taip pat pri­min­ta, kad pa­kar­to­ti­nai nu­si­žen­gus įsta­ty­mas nu­ma­to ke­le­rio­pai di­des­nes bau­das.

Rei­dą or­ga­ni­za­vę Vie­šo­sios po­li­ci­jos Pre­ven­ci­jos po­sky­rio pa­rei­gū­nai tvir­ti­no, jog ne­leis­ti­no­je vie­to­je pre­kia­vu­sios mo­te­riš­kės bu­vo įspė­tos ne kar­tą. Mat po­li­ci­ja bei Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba nuo­lat su­lau­kia žmo­nių skam­bu­čių, kad da­ry­tų tvar­ką ir ne­leis­tų pre­kiau­ti ne­pa­tik­rin­tais mais­to pro­duk­tais tie­siai nuo ša­li­gat­vio. Be to, ir mo­kes­čius mo­kan­tys tur­gaus pre­kei­viai pik­ti­na­si, jog kai ku­riems su­da­ro­mos „šilt­na­mio są­ly­gos“: ne­mo­kė­da­mi jo­kių mo­kes­čių, šie ga­li pre­kiau­ti ir krau­tis pi­ni­gus į ki­še­nę.

Tą pa­čią die­ną po­li­ci­ja pre­kei­vius tik­ri­no ir Ky­bar­tų tur­ga­vie­tės priei­go­se bei ki­to­se vie­to­se, kur vyks­ta ne­le­ga­li pre­ky­ba. Pa­rei­gū­nai to­kias pre­ven­ci­nes prie­mo­nes ža­da or­ga­ni­zuo­ti nuo­lat, tad pa­ta­ria ne­pikt­nau­džiau­ti ir įsi­gi­jus rei­kia­mus lei­di­mus pre­kiau­ti tik leis­ti­no­se vie­to­se, apie ku­rias in­for­muo­ja lei­di­mus iš­duo­dan­tys se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai. O pa­na­šių pa­žei­di­mų pa­ste­bė­ju­sius gy­ven­to­jus po­li­ci­ja pra­šo pra­neš­ti tel. 112 ko­mi­sa­ria­to bu­dė­to­jams ar­ba Pre­ven­ci­jos po­sky­rio pa­rei­gū­nams tel. (8 342) 66 090.

Ta­čiau po­li­ci­jai tik­rai ne­pa­vyks iš­gy­ven­din­ti ne­le­ga­lios pre­ky­bos, jei kiek­vie­nas pa­rei­gū­nas vyk­dys tik sa­vo ir tik tai die­nai su­pla­nuo­tas funk­ci­jas. Po po­li­ci­jos rei­do į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si mo­te­ris sa­kė ne­sup­ran­tan­ti, ku­rie po­li­ci­nin­kai „ge­ri“, t. y. lei­džian­tys pre­kiau­ti, o ku­rie „blo­gi“, nes bau­džian­tys.

– Juk be­veik kiek­vie­ną tur­gaus die­ną prie tur­ga­vie­tės ma­to­me po­li­ci­jos eki­pa­žus, net prie pa­čios „Lu­koil“ de­ga­li­nės. Jie mus, pre­kiau­to­jus, pui­kiai ma­to, bet nie­ko nie­ka­da ne­sa­ko ir ne­vai­ko. Tad jei­gu pre­kiau­ti ne­ga­li­ma tik rei­dų die­no­mis, gal po­li­ci­ja ga­lė­tų mus apie tai iš anks­to in­for­muo­ti, ir mes to­mis die­no­mis ne­pre­kiau­tu­me, – siū­lė išei­tį pa­rei­gū­nų dar­bu nu­si­ste­bė­ju­si mo­te­ris.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas