„Santaka“ / Policija baudė prekiautojus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-24 05:06

Dalinkitės:  


Rei­do me­tu Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tų bei po­li­ci­nin­kų su­lai­ky­ti ne­le­ga­lūs pre­kiautojai ne­ma­nė pa­žei­di­nė­jan­tys įsta­ty­mus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Policija baudė prekiautojus

Eglė KVIESULAITIENĖ

Tur­gaus die­ną po­li­ci­ja or­ga­ni­za­vo rei­dą, ku­rio me­tu drau­ge su Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tais bau­dė sa­va­va­liš­kai pre­kia­vu­sius ir pre­ky­bos tai­syk­lių ne­si­lai­kiu­sius as­me­nis. Ta­čiau rei­dai bū­na ne kas­dien.

Anks­tų tre­čia­die­nio ry­tą ke­li neu­ni­for­muo­tų pa­rei­gū­nų eki­pa­žai su­kė­lė šur­mu­lį tur­gaus priei­go­se. Iš pra­džių ne­bai­dę prie „Lu­koil“ de­ga­li­nės sū­rius, pie­ną, kiau­ši­nius ant ša­li­gat­vio kraš­to iš­si­dės­čiu­sių pre­kei­vių, po­li­ci­nin­kai fil­ma­vo ir rin­ko įro­dy­mus, kaip vyks­ta ne­le­ga­li pre­ky­ba. Pa­ju­tu­sios, kad yra ste­bi­mos ir įta­ru­sios klas­tą, mo­te­rys puo­lė dė­tis pre­kes at­gal į krep­šius ir ban­dė pa­si­ša­lin­ti. Kai po­li­ci­nin­kai puo­lė gau­dy­ti pre­ky­bos tai­syk­lių pa­žei­dė­jas, iš­gir­do ir pra­keiks­mų, ir gė­di­ni­mų, ir pra­šy­mų pa­si­gai­lė­ti. Kai ku­rios mo­te­riš­kės tvir­ti­no nie­ko blo­go ne­da­ran­čios, tik pri­si­du­rian­čios li­tą ki­tą prie var­ga­nos pen­si­jos. Ki­tos kei­kė po­li­ci­ją ne­va iš­kvie­tu­sį tur­ga­vie­tės di­rek­to­rių, ku­ris suin­te­re­suo­tas, kad mo­te­rys su kiau­ši­niais ei­tų pre­kiau­ti į jo val­das ir mo­kė­tų mo­kes­čius. Dar ki­tos kvie­tė žur­na­lis­tus fo­tog­ra­fuo­ti po­li­ci­nin­kus, „skriau­džian­čius“ varg­šes mo­te­rė­les.

Ta­čiau pa­rei­gū­nai, ne­kreip­da­mi dė­me­sio į ko­men­ta­rus, ra­miai dir­bo sa­vo dar­bą: rei­ka­la­vo pa­ro­dy­ti do­ku­men­tus, lei­džian­čius pre­kiau­ti vie­šo­je vie­to­je, taip pat Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos lei­di­mus, pa­tvir­ti­nan­čius pro­duk­tų tin­ka­mu­mą var­to­ti.

Rei­do me­tu pa­vy­ko su­lai­ky­ti še­šis pa­žei­dė­jus, ne­le­ga­liai pre­kia­vu­sius pie­no bei ki­tais mais­to pro­duk­tais. Jie ne­tu­rė­jo nei se­niū­no lei­di­mų pre­kiau­ti vie­šo­je vie­to­je, nei Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos iš­duo­tų do­ku­men­tų apie mais­to pro­duk­tų ko­ky­bę. Šį­kart pa­žei­dė­jams skir­tos mi­ni­ma­lios 20 li­tų bau­dos ir išaiš­kin­ta pre­ky­bos vie­šo­se vie­to­se tvar­ka. Taip pat pri­min­ta, kad pa­kar­to­ti­nai nu­si­žen­gus įsta­ty­mas nu­ma­to ke­le­rio­pai di­des­nes bau­das.

Rei­dą or­ga­ni­za­vę Vie­šo­sios po­li­ci­jos Pre­ven­ci­jos po­sky­rio pa­rei­gū­nai tvir­ti­no, jog ne­leis­ti­no­je vie­to­je pre­kia­vu­sios mo­te­riš­kės bu­vo įspė­tos ne kar­tą. Mat po­li­ci­ja bei Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba nuo­lat su­lau­kia žmo­nių skam­bu­čių, kad da­ry­tų tvar­ką ir ne­leis­tų pre­kiau­ti ne­pa­tik­rin­tais mais­to pro­duk­tais tie­siai nuo ša­li­gat­vio. Be to, ir mo­kes­čius mo­kan­tys tur­gaus pre­kei­viai pik­ti­na­si, jog kai ku­riems su­da­ro­mos „šilt­na­mio są­ly­gos“: ne­mo­kė­da­mi jo­kių mo­kes­čių, šie ga­li pre­kiau­ti ir krau­tis pi­ni­gus į ki­še­nę.

Tą pa­čią die­ną po­li­ci­ja pre­kei­vius tik­ri­no ir Ky­bar­tų tur­ga­vie­tės priei­go­se bei ki­to­se vie­to­se, kur vyks­ta ne­le­ga­li pre­ky­ba. Pa­rei­gū­nai to­kias pre­ven­ci­nes prie­mo­nes ža­da or­ga­ni­zuo­ti nuo­lat, tad pa­ta­ria ne­pikt­nau­džiau­ti ir įsi­gi­jus rei­kia­mus lei­di­mus pre­kiau­ti tik leis­ti­no­se vie­to­se, apie ku­rias in­for­muo­ja lei­di­mus iš­duo­dan­tys se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai. O pa­na­šių pa­žei­di­mų pa­ste­bė­ju­sius gy­ven­to­jus po­li­ci­ja pra­šo pra­neš­ti tel. 112 ko­mi­sa­ria­to bu­dė­to­jams ar­ba Pre­ven­ci­jos po­sky­rio pa­rei­gū­nams tel. (8 342) 66 090.

Ta­čiau po­li­ci­jai tik­rai ne­pa­vyks iš­gy­ven­din­ti ne­le­ga­lios pre­ky­bos, jei kiek­vie­nas pa­rei­gū­nas vyk­dys tik sa­vo ir tik tai die­nai su­pla­nuo­tas funk­ci­jas. Po po­li­ci­jos rei­do į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si mo­te­ris sa­kė ne­sup­ran­tan­ti, ku­rie po­li­ci­nin­kai „ge­ri“, t. y. lei­džian­tys pre­kiau­ti, o ku­rie „blo­gi“, nes bau­džian­tys.

– Juk be­veik kiek­vie­ną tur­gaus die­ną prie tur­ga­vie­tės ma­to­me po­li­ci­jos eki­pa­žus, net prie pa­čios „Lu­koil“ de­ga­li­nės. Jie mus, pre­kiau­to­jus, pui­kiai ma­to, bet nie­ko nie­ka­da ne­sa­ko ir ne­vai­ko. Tad jei­gu pre­kiau­ti ne­ga­li­ma tik rei­dų die­no­mis, gal po­li­ci­ja ga­lė­tų mus apie tai iš anks­to in­for­muo­ti, ir mes to­mis die­no­mis ne­pre­kiau­tu­me, – siū­lė išei­tį pa­rei­gū­nų dar­bu nu­si­ste­bė­ju­si mo­te­ris.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas