„Santaka“ / Pasikeitė privačių miškų kirtimo tvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-22 22:17

Dalinkitės:  


Romo ČĖPLOS nuotr.


Pasikeitė privačių miškų kirtimo tvarka

Po Piet­ry­čių Lie­tu­vos miš­kus nu­siau­bu­sios aud­ros Vy­riau­sy­bė ir Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja pa­tvir­ti­no ke­le­tą pa­kei­ti­mų, su­pap­ras­ti­nu­sių pri­va­čių miš­kų kir­ti­mo tvar­ką.

Nuo rug­sė­jo 8 d. įsi­ga­lio­ję Pri­va­čių miš­kų tvar­ky­mo ir nau­do­ji­mo nuo­sta­tų pa­kei­ti­mai lei­džia, neiš­si­ra­šius lei­di­mo miš­kui kirs­ti, vyk­dy­ti ply­nus sa­ni­ta­ri­nius kir­ti­mus sti­chi­nių ne­lai­mių miš­kuo­se at­ve­ju. Ta­čiau no­rint vyk­dy­ti šiuos kir­ti­mus rei­kia va­do­vau­tis Lei­di­mų kirs­ti miš­ką iš­da­vi­mo tvar­kos ap­ra­šo nau­ja re­dak­ci­ja, ku­rio­je nu­sta­ty­ta nau­ja pra­ne­ši­mo apie ke­ti­ni­mus kirs­ti miš­ką for­ma ply­niems sa­ni­ta­ri­niams kir­ti­mams. Nu­ma­to­mą iš­kirs­ti ply­nai plo­tą rei­kia ap­ma­tuo­ti, pa­reng­ti nu­sta­ty­tos for­mos brė­ži­nį bei iš­ker­ta­mo tū­rio įver­ti­ni­mą ir šiuos do­ku­men­tus įteik­ti ar­ba iš­siųs­ti Ap­lin­kos ap­sau­gos agen­tū­rai pa­gal miš­ko vie­tą.

Ge­rai ir tai, kad nau­jo­je re­dak­ci­jo­je nu­ma­ty­ta ga­li­my­bė iš kar­to gau­ti pa­tvir­ti­ni­mą, jog ga­li­ma kirs­ti sti­chi­nės ne­lai­mės pa­žeis­tą miš­ką, ne­lau­kiant 14 die­nų. Jei ply­nais sa­ni­ta­ri­niais kir­ti­mais ten­ka iš­kirs­ti vi­są val­dą, pa­gal įsi­ga­lio­ju­sius nuo rug­sė­jo 9 d. Bir­žių at­rė­ži­mo ir įver­ti­ni­mo tai­syk­lių pa­kei­ti­mus, ga­li­ma skly­po neap­ma­tuo­ti, bet pa­teik­ti kai­my­ni­nių val­dų sa­vi­nin­kų ra­šy­ti­nį su­ti­ki­mą dėl val­dų ri­bų su­de­ri­ni­mo.

Taip pat ga­li­ma neap­ma­tuo­ti ply­nų sa­ni­ta­ri­nių kir­ti­mų sti­chi­nės ne­lai­mės at­ve­ju, jei ker­ta­mo plo­to ri­bos aiš­kios (ri­bos lai­ko­mos aiš­kio­mis, kai jos su­tam­pa su pro­skie­biais, kvar­ta­li­nė­mis li­ni­jo­mis, spin­džiais, upe­liais, ke­liais, miš­ku nea­pau­gu­sių plo­tų ri­bo­mis, kai be­si­ri­bo­jan­čių me­dy­nų aukš­tis ski­ria­si ne ma­žiau kaip ket­vir­ta­da­liu, kai ryš­kiai ski­ria­si me­dy­nų rū­ši­nė su­dė­tis (gre­ti­muo­se skly­puo­se au­ga gry­ni skir­tin­gų me­džių rū­šių me­dy­nai).

Ta­čiau jei pla­nuo­ja­te pa­si­nau­do­ti ES pa­ra­ma miš­ko at­kū­ri­mui, kol kas bū­ti­nas do­ku­men­tas pa­žy­mai apie sti­chi­nės ne­lai­mės pa­žeis­to miš­ko fak­tą gau­ti yra lei­di­mas miš­kui kirs­ti.

Nuo rugp­jū­čio 18 d. iki spa­lio 1 d. ga­lio­jan­ti Miš­ko sa­ni­ta­ri­nių tai­syk­lių re­dak­ci­ja lei­džia ply­niems sa­ni­ta­ri­niams kir­ti­mams skir­tus di­des­nius kaip 1 ha plo­tus ap­žiū­rė­ti ne­da­ly­vau­jant Vals­ty­bi­nės miš­kų tar­ny­bos spe­cia­lis­tui, pa­kan­ka sa­vi­nin­ko ir ap­lin­kos ap­sau­gos agen­tū­ros at­sto­vo. To­dėl iki spa­lio 1 d. rei­kė­tų pa­sku­bė­ti gau­ti lei­di­mą, jei ply­nai ker­ta­te di­des­nį kaip 1 ha plo­tą, kad vė­liau ne­rei­kė­tų lauk­ti spe­cia­lis­to iš Vals­ty­bi­nės miš­kų tar­ny­bos at­vy­ki­mo.

Nuo rug­sė­jo 9 d. be pra­ne­ši­mo apie ke­ti­ni­mus kirs­ti miš­ką ga­li­ma vyk­dy­ti vė­jo­lau­žų (nu­lauž­tų ir nu­lenk­tų me­džių, jei jie ne­be­ga­lės nor­ma­liai aug­ti) kir­ti­mą rink­ti­niais kir­ti­mais (iki šiol be pra­ne­ši­mo bu­vo ga­li­ma kirs­ti tik sau­suo­lius ir vė­jo­var­tas). To­dėl šiuo me­tu be pra­ne­ši­mo ir be lei­di­mo kirs­ti miš­ką ga­li­ma vyk­dy­ti jau­nuo­ly­nų iki 20 me­tų am­žiaus re­ti­ni­mą, sau­suo­lių, vė­jo­var­tų ir vė­jo­lau­žų kir­ti­mą, kai ne­ker­ta­ma ply­nai, ir ri­bi­nių li­ni­jų 1,5 met­ro į val­dos pu­sę kir­ti­mą.

Nuo rug­sė­jo 9 d. pa­si­kei­tė ir pri­va­ti­zuo­ja­mų miš­kų kir­ti­mo tvar­ka. Da­bar kirs­ti­ni me­džiai at­ren­ka­mi ir ženk­li­na­mi ta pa­čia tvar­ka, kaip ir vi­suo­se miš­kuo­se (iki šiol kirs­ti­nus me­džius ženk­lin­ti pri­va­ti­zuo­ti­nuo­se miš­kuo­se ga­lė­jo tik miš­kų urė­di­jų vals­ty­bi­niai pa­rei­gū­nai). Tai reiš­kia, kad ir pri­va­ti­zuo­ti­nuo­se miš­kuo­se ne­pri­va­lo­ma me­džių ženk­lin­ti („klei­muo­ti“), ta­čiau vi­sais at­ve­jais ga­li­ma kirs­ti tik tu­rint lei­di­mą. Pre­ten­den­tai nu­sta­ty­tos for­mos pra­šy­mus dėl miš­ko kir­ti­mo, su­de­ri­nę juos su Na­cio­na­li­nės že­mės tar­ny­bos prie Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos te­ri­to­ri­niu pa­da­li­niu, pa­tei­kia miš­kų urė­di­jai. Su pra­šy­mu pa­tei­kia­ma pre­ten­duo­ja­mos at­siim­ti miš­ko val­dos ri­bų pla­no ko­pi­ja (pa­si­ra­šy­ta pro­jek­to au­to­riaus, ma­ti­nin­ko), ku­rio­je nu­ro­dy­ti kai­my­ni­nių val­dų sa­vi­nin­kai (pre­ten­den­tai). Kai miš­kas grą­ži­na­mas bend­ro­jon nuo­sa­vy­bėn, pa­gei­dau­jan­tis kirs­ti miš­ką pre­ten­den­tas pri­va­lo pa­teik­ti ki­tų pre­ten­den­tų no­ta­ro pa­tvir­tin­tą įga­lio­ji­mą kirs­ti miš­ką. Lei­di­mą iš­duo­dan­čiam re­gio­no ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to vals­ty­bi­niam miš­kų pa­rei­gū­nui pra­šy­mą bir­žių at­rė­ži­mo ir ki­tus do­ku­men­tus pa­tei­kia miš­kų urė­di­ja ar­ba pa­ts pre­ten­den­tas.Vid­man­tas JU­SAS

Lie­tu­vos miš­ko sa­vi­nin­kų aso­cia­ci­jos Ma­ri­jam­po­lės

sky­riaus pir­mi­nin­kas


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas