„Santaka“ / Vaistininko skiltis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-20 06:19

Dalinkitės:  


Vaistininko skiltis

Kaip sustiprinti mo­ters svei­ka­tą ūka­no­tą ru­de­nį

Dar pran­cū­zų ra­šy­to­jas Emi­lis Zo­la sa­kė: „Mo­te­ris – tai ašis, apie ku­rią su­ka­si ci­vi­li­za­ci­ja.“ Ta­čiau ta pa­ti ci­vi­li­za­ci­ja dėl vi­suo­ti­nai nu­sta­ty­tų gro­žio eta­lo­nų ver­čia mo­te­ris da­ry­ti be­pro­tiš­kiau­sius da­ly­kus, ne­tau­so­ti sa­vo svei­ka­tos. Spar­tus gy­ve­ni­mo tem­pas, stre­sas, mie­go sto­ka ir ali­nan­čios die­tos ga­li iš­se­kin­ti pa­čias stip­riau­sias mo­te­ris. Ko­dėl ru­de­nį ga­li su­trik­ti mo­te­rų svei­ka­ta ir kaip ją su­stip­rin­ti, pa­ta­ria Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­kė Ele­na NA­CE­VI­ČIE­NĖ.

Lauk­da­mos va­sa­ros mo­te­rys vis la­biau rū­pi­na­si sa­vo svo­riu ir fi­gū­ra. Pa­gal­vo­ti apie die­tas (de­ja, ne pa­čias svei­kiau­sias) daž­nai pa­stū­mė­ja ir iš spin­tos iš­si­trauk­ta va­sa­ri­nė su­kne­lė. Kiek­vie­na, nu­si­me­tu­si sto­rus žie­mi­nius dra­bu­žius, no­ri at­ro­dy­ti grakš­ti ir liek­na, to­dėl pra­de­da var­to­ti rie­ba­lus de­gi­nan­čius, me­džia­gų apy­kai­tą grei­ti­nan­čius pa­pil­dus ar vi­du­rius lais­vi­nan­čius vais­tus. Be to, va­sa­ros me­tu be­si­lai­ky­da­mos die­tų mo­te­rys ge­ria daug skys­čių, ku­rie iš or­ga­niz­mo pa­ša­li­na mi­ne­ra­lus. Šil­tuo­ju me­tų lai­ku se­kin­tas ir alin­tas or­ga­niz­mas ru­de­niop pri­me­na apie sa­ve – ir to­li gra­žu ne pa­čiais ma­lo­niau­siais bū­dais.

Po liek­nė­ji­mo ir or­ga­niz­mo va­ly­mo pro­ce­dū­rų mo­ters or­ga­niz­me ga­li trūk­ti kal­cio, mag­nio ir ka­lio. Šių me­džia­gų trū­ku­mas pa­si­reiš­kia įvai­riau­siais ne­ga­la­vi­mais. Jei ru­de­niop mo­te­ris da­ro­si irz­li, nuo­lat jau­čia fi­zi­nį ir pro­ti­nį nuo­var­gį, gal­vos skaus­mus, yra ner­vin­ga, įsi­tem­pu­si, pa­blo­gė­ja at­min­ties ir dė­me­sio kon­cent­ra­ci­ja, ka­muo­ja šlau­nų, blauz­dų, pė­dų mėš­lun­gis, jos or­ga­niz­mui ga­li stig­ti mag­nio.

Pa­daž­nė­jęs šir­dies pla­ki­mas, pa­di­dė­jęs pra­kai­ta­vi­mas, rau­me­nų silp­nu­mas, kin­tan­ti nuo­tai­ka, dep­re­si­ja, du­su­lys (ypač li­pant laip­tais, spar­čiau ei­nant), kar­tais – py­ki­ni­mas, vė­mi­mas, ga­li reikš­ti, jog trūks­ta ka­lio. O kal­cio trū­ku­mą ga­li iš­duo­ti kau­lų gė­li­mas, be­si­sluoks­niuo­jan­tys ir lū­ži­nė­jan­tys na­gai, iš­si­ša­ko­ję plau­kų ga­liu­kai. Jei šio mi­ne­ra­lo stin­ga il­ges­nį lai­ką, vys­to­si os­teo­po­ro­zė, ga­li pa­di­dė­ti krau­jos­pū­dis (ypač nėš­tu­mo me­tu), pul­ti įvai­rios in­fek­ci­jos, už­de­gi­mai, su­si­lpnė­ti imu­ni­te­tas, krau­juo­ti dan­te­nos, lė­čiau gy­ti žaiz­dos.

Pikt­nau­džiau­jan­čios die­to­mis mo­ters or­ga­niz­mui ga­li pri­trūk­ti ir ge­le­žies. To­kiu at­ve­ju prie vi­sų jau iš­var­dy­tų simp­to­mų pri­si­dės gal­vos svai­gi­mas ir skaus­mas, pra­stas ape­ti­tas, silp­nu­mas, su­gle­bi­mas, iš­blyš­ku­si oda.

Šie ne­ga­la­vi­mai pa­tys sa­vai­me neiš­nyks, or­ga­niz­mą bū­ti­na stip­rin­ti, at­kur­ti trūks­ta­mų me­džia­gų pu­siaus­vy­rą. To­dėl ver­tė­tų ger­ti tuos mais­to pa­pil­dus, ku­riuo­se yra kal­cio, mag­nio, ka­lio ir ge­le­žies. Mi­ty­bos ra­cio­ne taip pat tu­ri at­si­ras­ti mais­to pro­duk­tų, ku­riuo­se gau­su šių mi­ne­ra­lų.

Jei or­ga­niz­mui trūks­ta ka­lio, rei­kė­tų dau­giau val­gy­ti ra­zi­nų, grai­kiš­kų rie­šu­tų, džio­vin­tų ab­ri­ko­sų, žu­vies, žir­nių, obuo­lių, bro­ko­lių, ba­na­nų. Mag­nio gau­su la­pi­nė­se dar­žo­vė­se, kruo­po­se, šo­ko­la­de, jū­ros gė­ry­bė­se. Or­ga­niz­mui pri­trū­kus kal­cio, rei­kė­tų dau­giau val­gy­ti pie­no pro­duk­tų, pu­pų, ko­pūs­tų, špi­na­tų.

Užsk. 6302


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas