„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-17 06:03

Dalinkitės:  


Atodangos

Se­nat­vė ne­pa­gy­do­ma...

„Se­nat­vė ne­gy­dy­ti­na, bet se­no­liai to ne­sup­ran­ta“, – šie švel­nia iro­ni­ja dvel­kian­tys gy­dy­to­jos pub­li­cis­tės Fi­lo­me­nos Tau­ny­tės žo­džiai iš tie­sų tu­ri gi­lią pra­smę. Ne­daug rei­kia pro­to, tik gy­ve­ni­miš­kos pa­tir­ties, kad su­vok­tum, jog se­nat­vė – ne li­ga, ku­ria no­ri­me at­si­kra­ty­ti. Se­nat­vė – tik vie­nas žmo­gaus gy­ve­ni­mo eta­pų. Se­nat­vės neat­sik­ra­ty­si­me.

Sa­ko­ma: se­no­liai to ne­sup­ran­ta. Bet ką čia se­no­liai! Bran­dos am­žiaus su­lau­kę ke­tu­rias­de­šimt­me­čiai šau­nuo­liai kruopš­čiai že­ria ant spar­čiai plin­kan­čio pa­kau­šio li­ku­sius pen­kis plau­kus. Juk jie dar jau­čia­si jau­ni, pil­ni ener­gi­jos ir ne­la­bai su­vo­kia, kad tie nuo pa­kau­šio bė­gan­tys plau­kai tar­si ru­de­nį nuo me­džių kren­tan­tys la­pai pra­na­šau­ja jų gy­ve­ni­mo ru­dens pra­džią. Tai dar tik pra­džia. Tik pir­mo­sios anks­ty­vo­sios šal­nos.

Bet jis neiš­ven­gia­mai ar­tė­ja – tas ma­no ir ta­vo ru­duo. Ir tie pen­ki plau­ke­liai ant pa­kau­šio jo tik­rai neuž­dengs.

O mo­te­riš­kės vis daž­niau, vis il­giau už­trun­ka prie veid­ro­džio. Joms taip ne­pa­tin­ka tos smul­kios iš­da­vi­kės raukš­le­lės apie akis ir bur­ną, ta su­gle­bu­si kak­lo oda ir smar­kiai pil­nė­jan­ti ta­li­ja. Jos ne­no­ri ti­kė­ti svars­tyk­lių „pa­ro­dy­mais“ ir sa­vo aki­mis. Juk jos dar jau­nos. Tik plau­kai kaž­ko­dėl sa­vai­me kei­čia spal­vą, plo­nė­ja, ski­li­nė­ja jų ga­liu­kai...

Ir vy­rai, ir mo­te­rys nu­ta­ria ne­pa­si­duo­ti gam­tos kap­ri­zams. Juk šir­dy­je dar ne ru­duo, o pre­ky­bos cent­ruo­se ir vais­ti­nė­se len­ty­nos lūž­ta nuo jau­nys­tę grą­ži­nan­čių prie­mo­nių ar­se­na­lo. Tie­sa, vy­rams tų jau­ni­nan­čių prie­mo­nių su ženk­le­liu „man“ gal šiek tiek ma­žes­nis pa­si­rin­ki­mas, bet jau mo­te­ris gro­žio in­dust­ri­ja tai tik­rai ne­nusk­riau­dė. Ži­no­ma, vi­sos tos jau­ni­nan­čios prie­mo­nės nė­ra pi­gios. Bet, kaip sa­ko­ma, gro­žis rei­ka­lau­ja au­kų. Juk la­bai no­rin­tiems pa­lai­ky­ti sa­vo idea­lios for­mos kū­no „fa­sa­dą“ ten­ka kai ko at­si­sa­ky­ti. Jie tik­rai ne­pirks F. Tau­ny­tės ar A. Če­kuo­lio kny­gų – sa­ko, skai­ty­mas ga­di­na akis ir ati­ma be­ga­lę bran­gaus lai­ko. Ir į skran­dį ga­li­ma įmes­ti bet ką, juk nie­kas ne­ma­to. O iš­da­vi­kes raukš­les, ant­svo­rį ir ce­liu­li­tą vi­si ma­to.

Keis­čiau­sia, kad se­nat­vės, pa­si­ro­do, bi­jo ir dar ga­na jau­no am­žiaus žmo­nės. Ži­no­mos dai­ni­nin­kės, idea­lių for­mų ir ne­prie­kaiš­tin­gos iš­vaiz­dos pa­ne­lės vis daž­niau krei­pia­si į plas­ti­nės chi­rur­gi­jos spe­cia­lis­tus. Joms se­nat­vė dar už de­vy­nių kal­nų ir tu­rė­tų ne­rū­pė­ti. Bet rū­pi.

Su se­nat­vės po­žy­miais at­kak­liai ko­vo­ja ir gar­si po­li­ti­kė, jaut­rios sie­los poe­tė Da­lia Tei­šers­ky­tė. Ji nu­spren­dė, kad „na­cio­na­li­nė ver­ty­bė“ tu­ri bū­ti pa­trauk­li, jau­nat­viš­ka, tad ra­di­ka­liai pa­kei­tė sa­vo iš­vaiz­dą. Jau­nat­viš­ka šu­kuo­se­na, juo­dos pri­glu­du­sios kel­nės ir bal­tas ele­gan­tiš­kas švar­kas bei juo­da pe­te­liš­kė po kak­lu tik­riau­siai skir­ta tam pa­slap­tin­gam nau­ja­jam drau­gui. Va­di­na­si, se­nat­vė dar to­li.

Ma­tau, kai­my­nas vėl prie­kaiš­tin­gai lin­guo­ja gal­va: „Su­vai­kė­jo Vi­tas. Nuo se­nat­vės su­vai­kė­jo... To­kius vai­kiš­kus straips­nius į laik­raš­tį ra­šo.“ Taip tai taip... Diag­no­zė ga­na ka­te­go­riš­ka ir aiš­ki. Pras­ti ma­no po­pie­riai. Gal dar ne­nu­mir­siu? Dar ne da­bar. Bet štai iš tik­rų vy­rų jau tar­si ir iš­brau­kė. Pa­guo­džia tik su­pra­ti­mas, kad me­tai pa­laips­niui „iš­brau­kia“ vi­sus. Tur­tin­gus ir varg­šus, mo­ky­tus ir be­moks­lius. O su­vai­kė­ti nė­ra gė­din­ga. Čia gi ne AIDS, ne al­ko­ho­liz­mas ir nar­ko­ma­ni­ja... Juk vai­kai, sa­koma, yra tik­rie­ji žmo­nės. Tik vė­liau, vei­kia­mi ap­lin­kos, užau­gę tam­pa po­li­ti­kais ar­ba ma­fi­o­zais.

Tad kaip su ta se­nat­ve? Bi­jo­ti jos, gy­dy­tis nuo jos ar... su­vai­kė­ti?Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas