„Santaka“ / Paežerių dvaras taps vientisu kultūros ir istorijos centru

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-17 05:48

Dalinkitės:  


Paežerių dvaras taps vientisu kultūros ir istorijos centruVy­riau­sy­bė bai­gia vyk­dy­ti ap­skri­čių re­for­mą, dėl to rei­ka­lin­ga per­tvar­ka kai ku­rio­se ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės įstai­go­se. Tai tie­sio­giai lie­čia Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jų ir Vilkaviškio rajono Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­rą.

Šiuo me­tu abi įstai­gos veik­lą vyk­do po „vie­nu sto­gu“, Pae­že­rių dva­re. Pas­ta­te ir te­ri­to­ri­jo­je dir­ba du įstai­gų va­do­vai, du fi­nan­si­nin­kai, dvi ki­tų dar­buo­to­jų gru­pės. To­dėl šiuo me­tu ruo­šia­mas pro­jek­tas, ku­ris tu­rė­tų iš­spręs­ti šių įstai­gų tar­pu­sa­vio są­vei­ką ir ku­ria­me bū­tų nu­ma­ty­ta, kaip jos pa­gal sa­vo kom­pe­ten­ci­ją puo­se­lės kul­tū­ros pa­vel­dą, vi­so re­gio­no kul­tū­ros sklai­dą šian­die­ni­nės kul­tū­ros pa­grin­du.

Kaip tik dėl to ir vyks­ta dis­ku­si­ja vi­suo­me­nė­je, spau­do­je.

Abie­jų įstai­gų pa­sta­rų­jų me­tų pa­tir­tis pa­ro­dė, kad pa­na­šią veik­lą vyk­dan­čios įstai­gos tu­ri bū­ti su­jung­tos į vie­ną su konk­re­čia kryp­tin­ga veik­la, už­bai­giant vi­so dva­ro komp­lek­so ir jo te­ri­to­ri­jos su­tvar­ky­mą, ir su aiš­kia atei­ties vi­zi­ja.

To­kios ver­tės ir dy­džio kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tų Lie­tu­vo­je nė­ra daug, iš jų pa­mi­nė­ti­ni šie: Pak­ruo­jo dva­ras, Ro­kiš­kio dva­ras, Bur­biš­kių dva­ras, Bir­žų pi­lis ir kt. Įver­ti­nus jų vyk­do­mos veik­los pa­tir­tį, ma­nau, kad nau­ją įstai­gą tiks­lin­ga pa­va­din­ti ne Kraš­to mu­zie­ju­mi, o vi­so Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kraš­to kul­tū­ros cent­ru, at­ve­riant jam kuo pla­tes­nes ga­li­my­bes tap­ti svar­biau­siu šio re­gio­no kul­tū­ros, is­to­ri­jos pa­vel­do sklai­dos cent­ru, ati­tin­kan­čiu šių die­nų ra­jo­no, re­gio­no, vi­sos Lie­tu­vos po­rei­kius.

Tai leis už­baig­ti in­ves­ti­ci­nes pro­gra­mas, nes šiuo me­tu Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ras įgy­ven­di­na pro­jek­tą už tris mi­li­jo­nus li­tų, Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba pri­ta­rė nau­jam še­šių mi­li­jo­nų li­tų dy­džio pro­jek­tui.

Bend­ra Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro pa­reng­to pro­jek­to ver­tė, su­tvar­kant dva­rą ir jo te­ri­to­ri­ją, sie­kia dvi­de­šimt mi­li­jo­nų li­tų.

Kraš­to mu­zie­jaus sta­tu­sas vi­siš­kai ap­ri­bo­tų ga­li­my­bes gau­ti to­kias in­ves­ti­ci­jas. To­dėl tie­siog pri­va­lu pa­si­nau­do­ti šia ga­li­my­be, pri­trau­kiant in­ves­ti­ci­jas, pa­ke­liant ir pa­ties mu­zie­jaus sta­tu­są į pla­tes­nius veik­los ry­šius su ki­tais mu­zie­jais, tuo nie­kaip ne­su­men­ki­nant pa­ties mu­zie­jaus bei jo dar­buo­to­jų at­lik­tų dar­bų.

Po reor­ga­ni­za­ci­jos pa­gal pro­jek­tą Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jus iš­lie­ka la­bai svar­bi Pae­že­rių dva­ro, kaip vien­ti­so kul­tū­ros ir is­to­ri­jos pa­vel­do, an­samb­lio da­lis.

Ne ju­ri­di­nis sta­tu­sas nu­le­mia mu­zie­jaus veik­lą, o ga­li­my­bė kuo pla­čiau pa­si­nau­do­ti fon­dais, in­teg­ruo­jant juos į ki­tas kul­tū­ros sklai­dos erd­ves, į šiuo­lai­ki­nio me­no ap­raiš­kas, pa­nau­do­jant vi­są čia dir­ban­čių žmo­nių su­kaup­tą pa­tir­tį ir kom­pe­ten­ci­ją.

Mu­zie­jaus dar­buo­to­jų ir ra­jo­no en­tu­zias­tų dė­ka su­kaup­ti di­džiu­liai fon­dai, ku­rie pra­ktiš­kai vi­suo­me­nei ne­pa­tei­kia­mi ir ne­priei­na­mi, nors tai tu­rė­tų pa­dė­ti plė­to­ti vi­so re­gio­no et­ni­nę kul­tū­rą.

Tik pa­žvel­ki­me, į ką išau­go dr. Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus mu­zie­jus Ož­ka­ba­liuo­se, ku­rio fon­dai dar la­bai kuk­lūs, – į vi­sos Tau­tos at­gi­mi­mo ąžuo­ly­ną. Čia pa­si­sem­ti tau­tiš­ku­mo dva­sios, tau­tos vie­ny­bės idė­jų at­vyks­ta ne tik vi­sa Lie­tu­va.

Ti­kiuo­si ir lin­kiu, kad Pae­že­rių dva­ras tap­tų pa­čiu ryš­kiau­siu vi­so mū­sų Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ru.

Rei­ka­lin­ga iš­plė­to­ta atei­ties vi­zi­ja, ku­rią ir tu­rė­tų pa­teik­ti kon­kur­so bū­du iš­rink­tas nau­jas įstai­gos va­do­vas, o ga­lu­ti­nį spren­di­mą, api­bend­ri­nu­si vi­sas vi­suo­me­nės pa­teik­tas pa­sta­bas ir nuo­mo­nes, tu­rės priim­ti ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba.Al­gir­das BA­GU­ŠINS­KAS

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no

sa­vi­val­dy­bės me­ras


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas