„Santaka“ / Paežerių dvaras taps vientisu kultūros ir istorijos centru

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-17 05:48

Dalinkitės:  


Paežerių dvaras taps vientisu kultūros ir istorijos centruVy­riau­sy­bė bai­gia vyk­dy­ti ap­skri­čių re­for­mą, dėl to rei­ka­lin­ga per­tvar­ka kai ku­rio­se ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės įstai­go­se. Tai tie­sio­giai lie­čia Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jų ir Vilkaviškio rajono Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­rą.

Šiuo me­tu abi įstai­gos veik­lą vyk­do po „vie­nu sto­gu“, Pae­že­rių dva­re. Pas­ta­te ir te­ri­to­ri­jo­je dir­ba du įstai­gų va­do­vai, du fi­nan­si­nin­kai, dvi ki­tų dar­buo­to­jų gru­pės. To­dėl šiuo me­tu ruo­šia­mas pro­jek­tas, ku­ris tu­rė­tų iš­spręs­ti šių įstai­gų tar­pu­sa­vio są­vei­ką ir ku­ria­me bū­tų nu­ma­ty­ta, kaip jos pa­gal sa­vo kom­pe­ten­ci­ją puo­se­lės kul­tū­ros pa­vel­dą, vi­so re­gio­no kul­tū­ros sklai­dą šian­die­ni­nės kul­tū­ros pa­grin­du.

Kaip tik dėl to ir vyks­ta dis­ku­si­ja vi­suo­me­nė­je, spau­do­je.

Abie­jų įstai­gų pa­sta­rų­jų me­tų pa­tir­tis pa­ro­dė, kad pa­na­šią veik­lą vyk­dan­čios įstai­gos tu­ri bū­ti su­jung­tos į vie­ną su konk­re­čia kryp­tin­ga veik­la, už­bai­giant vi­so dva­ro komp­lek­so ir jo te­ri­to­ri­jos su­tvar­ky­mą, ir su aiš­kia atei­ties vi­zi­ja.

To­kios ver­tės ir dy­džio kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tų Lie­tu­vo­je nė­ra daug, iš jų pa­mi­nė­ti­ni šie: Pak­ruo­jo dva­ras, Ro­kiš­kio dva­ras, Bur­biš­kių dva­ras, Bir­žų pi­lis ir kt. Įver­ti­nus jų vyk­do­mos veik­los pa­tir­tį, ma­nau, kad nau­ją įstai­gą tiks­lin­ga pa­va­din­ti ne Kraš­to mu­zie­ju­mi, o vi­so Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kraš­to kul­tū­ros cent­ru, at­ve­riant jam kuo pla­tes­nes ga­li­my­bes tap­ti svar­biau­siu šio re­gio­no kul­tū­ros, is­to­ri­jos pa­vel­do sklai­dos cent­ru, ati­tin­kan­čiu šių die­nų ra­jo­no, re­gio­no, vi­sos Lie­tu­vos po­rei­kius.

Tai leis už­baig­ti in­ves­ti­ci­nes pro­gra­mas, nes šiuo me­tu Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ras įgy­ven­di­na pro­jek­tą už tris mi­li­jo­nus li­tų, Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba pri­ta­rė nau­jam še­šių mi­li­jo­nų li­tų dy­džio pro­jek­tui.

Bend­ra Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro pa­reng­to pro­jek­to ver­tė, su­tvar­kant dva­rą ir jo te­ri­to­ri­ją, sie­kia dvi­de­šimt mi­li­jo­nų li­tų.

Kraš­to mu­zie­jaus sta­tu­sas vi­siš­kai ap­ri­bo­tų ga­li­my­bes gau­ti to­kias in­ves­ti­ci­jas. To­dėl tie­siog pri­va­lu pa­si­nau­do­ti šia ga­li­my­be, pri­trau­kiant in­ves­ti­ci­jas, pa­ke­liant ir pa­ties mu­zie­jaus sta­tu­są į pla­tes­nius veik­los ry­šius su ki­tais mu­zie­jais, tuo nie­kaip ne­su­men­ki­nant pa­ties mu­zie­jaus bei jo dar­buo­to­jų at­lik­tų dar­bų.

Po reor­ga­ni­za­ci­jos pa­gal pro­jek­tą Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jus iš­lie­ka la­bai svar­bi Pae­že­rių dva­ro, kaip vien­ti­so kul­tū­ros ir is­to­ri­jos pa­vel­do, an­samb­lio da­lis.

Ne ju­ri­di­nis sta­tu­sas nu­le­mia mu­zie­jaus veik­lą, o ga­li­my­bė kuo pla­čiau pa­si­nau­do­ti fon­dais, in­teg­ruo­jant juos į ki­tas kul­tū­ros sklai­dos erd­ves, į šiuo­lai­ki­nio me­no ap­raiš­kas, pa­nau­do­jant vi­są čia dir­ban­čių žmo­nių su­kaup­tą pa­tir­tį ir kom­pe­ten­ci­ją.

Mu­zie­jaus dar­buo­to­jų ir ra­jo­no en­tu­zias­tų dė­ka su­kaup­ti di­džiu­liai fon­dai, ku­rie pra­ktiš­kai vi­suo­me­nei ne­pa­tei­kia­mi ir ne­priei­na­mi, nors tai tu­rė­tų pa­dė­ti plė­to­ti vi­so re­gio­no et­ni­nę kul­tū­rą.

Tik pa­žvel­ki­me, į ką išau­go dr. Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus mu­zie­jus Ož­ka­ba­liuo­se, ku­rio fon­dai dar la­bai kuk­lūs, – į vi­sos Tau­tos at­gi­mi­mo ąžuo­ly­ną. Čia pa­si­sem­ti tau­tiš­ku­mo dva­sios, tau­tos vie­ny­bės idė­jų at­vyks­ta ne tik vi­sa Lie­tu­va.

Ti­kiuo­si ir lin­kiu, kad Pae­že­rių dva­ras tap­tų pa­čiu ryš­kiau­siu vi­so mū­sų Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ru.

Rei­ka­lin­ga iš­plė­to­ta atei­ties vi­zi­ja, ku­rią ir tu­rė­tų pa­teik­ti kon­kur­so bū­du iš­rink­tas nau­jas įstai­gos va­do­vas, o ga­lu­ti­nį spren­di­mą, api­bend­ri­nu­si vi­sas vi­suo­me­nės pa­teik­tas pa­sta­bas ir nuo­mo­nes, tu­rės priim­ti ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba.Al­gir­das BA­GU­ŠINS­KAS

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no

sa­vi­val­dy­bės me­ras


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas