„Santaka“ / Naujas žvilgsnis į garsųjį dailininką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-15 05:14

Dalinkitės:  


Mu­zie­ji­nin­kai ir Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro dar­buo­to­jai suruošė gra­žų ren­gi­nį, kuriame da­ly­va­vę žmo­nės tar­si iš nau­jo pa­ma­tė I. Le­vi­ta­no as­me­ny­bę.

Antano ŽILINSKO nuo­tr.


Naujas žvilgsnis į garsųjį dailininką

Ky­bar­tuo­se pa­mi­nė­tos vie­no žy­miau­sių Ru­si­jos dai­li­nin­kų Isaa­ko Le­vi­ta­no 150-osios gi­mi­mo me­ti­nės.

Idė­ja pa­žymė­ti 1860 m. rugp­jū­čio 18 d. Ky­bar­tuo­se gi­mu­sio gar­saus pei­za­žis­to ju­bi­lie­jų su­bren­do Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­ju­je, kai jo dar­buo­to­jai pra­dė­jo rink­ti me­džia­gą apie žy­mius mū­sų kraš­to žy­dus.

Ren­gi­nį, skir­tą I. Le­vi­ta­no ju­bi­lie­jui pa­mi­nė­ti, or­ga­ni­zuo­ti ėmė­si Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro dar­buo­to­jai. Nuo rug­sė­jo 5 die­nos Ky­bar­tų pa­šte bei se­niū­ni­jo­je vy­ko I. Le­vi­ta­no dar­bų rep­ro­duk­ci­jų pa­ro­da, o rug­sė­jo 12 d. ky­bar­tie­čiai bu­vo pa­kvies­ti į mi­nė­ji­mą prie I. Le­vi­ta­no pa­mink­lo mies­to cent­re. Ren­gi­nį ve­dė ak­to­rius Arū­nas Že­mai­tai­tis ir Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro ren­gi­nių or­ga­ni­za­to­rius Min­dau­gas Bu­čins­kas. Skam­bant mu­zi­kai, ve­dė­jai pa­sa­ko­jo apie dai­li­nin­ko gy­ve­ni­mą. Su­si­rin­ku­siuo­sius džiu­gi­no pu­čia­mų­jų or­kest­ro „Ky­bar­tai“ (va­do­vas An­ta­nas Zie­go­rai­tis) at­lie­ka­mi kū­ri­niai, Mu­zi­kos mo­kyk­los auk­lė­ti­nių pa­si­ro­dy­mas. Vi­si li­ko su­ža­vė­ti tau­ti­nių šo­kių gru­pės „Že­my­na“ (va­do­vė Ire­na Šu­no­kie­nė) in­terp­re­tuo­tu žy­diš­ku šo­kiu bei spal­vin­go­mis ir ener­gi­ja trykš­tan­čio­mis or­kest­ro šo­kė­jo­mis.

Svei­ki­ni­mo žo­dį ta­rė Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ro pa­dė­jė­jas Al­gi­man­tas Mac­ke­vi­čius, prie dai­li­nin­ko pa­mink­lo bu­vo pa­dė­ta rau­do­nų ro­žių puokš­tė.

Įteik­ti ap­do­va­no­ji­mai I. Le­vi­ta­no ju­bi­lie­jui skir­ta­me ple­ne­re da­ly­va­vu­siems dai­li­nin­kams. Jie vi­są sa­vai­tę ta­pė pei­za­žus. Vie­ną die­ną vi­si kar­tu vy­ko į Viš­ty­tį, kur taip pat sė­mė­si įkvė­pi­mo. Ple­ne­ro pa­bai­gą vai­ni­ka­vo jų dar­bų pa­ro­da, su­reng­ta Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro fo­jė, ša­lia I. Le­vi­ta­no kū­ri­nių. Be mū­sų ra­jo­no dai­li­nin­kų, bu­vo ir sve­čių iš Ka­li­ning­ra­do sri­ties. Pa­gerb­ti vi­si ple­ne­ro da­ly­viai: Vla­das Mar­kū­nas, Vy­tau­tas Bu­rins­kas, Al­vy­das Dir­sė, Ire­na Šu­no­kie­nė, Bo­ri­sas Kak­liū­gi­nas, Mar­ga­ri­ta Ba­te­so­va, Iri­na Lo­ren, Ju­li­ja Po­no­mar­čiuk ir Iri­na Fo­mi­na.

Mi­nė­ji­mo ren­gė­jai džiau­gė­si, kad šven­tė pa­vy­ko pui­kiai, kad žmo­nės pa­no­ro dau­giau su­ži­no­ti apie gar­sų­jį kraš­tie­tį. Pa­sak ak­to­riaus Arū­no Že­mai­tai­čio, pa­grin­di­niai šio ren­gi­nio tiks­lai ir bu­vo su­pa­žin­din­ti žmo­nes su tik­ruo­ju Isaa­ku Le­vi­ta­nu, jo gy­ve­ni­mu, pa­jaus­ti dai­li­nin­ko sie­los jaut­ru­mą, me­ni­nę pri­gim­tį. Be to, no­rė­ta pa­ro­dy­ti, jog Ky­bar­tai yra be ga­lo gra­žūs, tik rei­kia no­rė­ti tai pa­ma­ty­ti.

Ren­gi­nio sėk­me džiau­gė­si ir Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius An­ta­nas Ži­lins­kas: „Isaa­ko Le­vi­ta­no mi­nė­ji­mas pra­len­kė lū­kes­čius, vi­sus su­ža­vė­jo žy­dų šo­kis, or­kest­ro mu­zi­ka, pui­kus ak­to­riaus Arū­no Že­mai­tai­čio bal­sas, vi­sa ren­gi­nio au­ra. Gai­la, kad nie­kas neat­vy­ko iš Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­jos am­ba­sa­dos, nors ji sky­rė 1000 li­tų pa­ra­mą lanks­ti­nu­kui apie I. Le­vi­ta­ną ru­sų kal­ba pa­reng­ti. Pui­kūs ir ple­ne­ro da­ly­vių dar­bai, ku­rie yra la­bai „le­vi­ta­niš­ki.“

Ga­li­ma tik džiaug­tis, kad yra žmo­nių, no­rin­čių iš­sau­go­ti is­to­ri­ją ir žy­mių žmo­nių pėd­sa­kus sa­va­me kraš­te.Gre­ta ALI­ŠAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas