„Santaka“ / Pavembrių sąvartynas keičia savo veidą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-15 05:09

Dalinkitės:  


Sut­var­ky­tas ir ap­žel­din­tas Pa­vemb­rių są­var­ty­nas taps ža­liuo­jan­čia kal­va.

Autorės nuotr.


Pavembrių sąvartynas keičia savo veidą

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Už­da­ry­ta­me Pa­vemb­rių są­var­ty­ne jau ku­ris lai­kas vyks­ta dar­bai: čia triū­sia tech­ni­ka, su­vež­ta kal­nai smė­lio ir ki­to­kių rei­ka­lin­gų me­džia­gų.

Pa­sak Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties at­lie­kų tvar­ky­mo cent­ro di­rek­to­riaus An­ta­no Mie­liaus­ko, vi­sų še­šių ap­skri­ties są­var­ty­nų už­da­ry­mo ir su­tvar­ky­mo dar­bams rei­kia 32 mln. li­tų. Vil­ka­viš­kio Pa­vemb­rių są­var­ty­nas iš vi­sų yra di­džiau­sias, tad jam su­tvar­ky­ti rei­kės per 7 mln. li­tų.

– Vi­si dar­bai tu­rė­tų bū­ti užbaigti iki ki­tų me­tų ge­gu­žės mėnesio, – sa­kė A. Mie­liaus­kas. – Kon­kur­są jiems at­lik­ti lai­mė­jo UAB „Su­me­da“, ku­ri šiuo me­tu ir tvar­ko­si Pa­vemb­rių są­var­ty­ne.

Pa­sak MAATC di­rek­to­riaus, jau su­stum­dy­tos ir su­tan­kin­tos at­lie­kos, jos at­skir­tos nuo ap­lin­kos, ap­deng­tos plė­ve­le. Žo­džiu, kon­kur­są lai­mė­ju­si bend­ro­vė dir­ba taip, kaip nu­ma­ty­ta Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos iš­va­do­je.

Da­bar at­va­žia­vus į są­var­ty­ną vaiz­das jau vi­sai ki­toks: ne­be­li­ko čia bu­vu­sių lai­ki­nų sta­ti­nių, iš­pjau­ti te­ri­to­ri­jo­je bu­vę me­džiai, iš­vers­ti kel­mai, krū­mai, pa­nai­kin­ti vi­si brūz­gy­nai.

Kai ku­rios at­lie­kos pir­miau­sia bu­vo per­rū­šiuo­tos ir per­kel­tos į ki­tą vie­tą są­var­ty­no te­ri­to­ri­jo­je. Ta­čiau to­kių dar­bų at­lik­ta mi­ni­ma­liai, mat pa­gal rei­ka­la­vi­mus at­lie­kas rei­kė­tų ju­din­ti kuo ma­žiau, sie­kiant su­švel­nin­ti po­ten­cia­lų po­vei­kį ap­lin­kai bei ob­jek­te dir­ban­čių žmo­nių svei­ka­tai.

Kol kas gre­ti­mo Lakš­tu­čių kai­mo gy­ven­to­jai sa­kė jo­kių neįp­ras­tų kva­pų ne­pa­ju­tę. Prie­šin­gai, žmo­nės džiau­gia­si, kad ap­lin­kui ne­besk­rai­dys po­lie­ti­le­no plė­ve­lių at­plai­šos, ki­to­kie leng­vi daik­tai. Be­liks iš­rink­ti iš sa­vo lau­kų tas šiukš­les, ku­rias per dau­ge­lį me­tų jau su­ne­šė vė­jai.

Pa­sak A. Mie­liaus­ko, Pa­vemb­rių są­var­ty­nas iš­ties tu­rė­jo kel­ti žmo­nių ne­pa­si­ten­ki­ni­mą. Mat šiukš­ly­no kau­pas jau bu­vo „išė­jęs“ iš sa­vo ri­bų ir užė­męs pri­va­čios že­mės kam­pą. Po at­lik­tų dar­bų bu­vęs są­var­ty­nas užims ge­ro­kai ma­žiau vie­tos. Pats kau­pas jau už­deng­tas plė­ve­le, ant jo pi­la­mas ir ly­gi­na­mas smė­lis. Už­py­lus pus­met­rio sluoks­nį, su­si­da­ręs gūb­rys bus ap­žel­din­tas. Tad po ke­le­rių me­tų bu­vęs są­var­ty­nas bus pa­na­šus į ža­lią kal­vą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas