„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-10 06:24

Dalinkitės:  


Atodangos

Liūd­nas miesto „vai­duok­lis“ nie­kam ne­rū­pi

Kiek­vie­nam vil­ka­viš­kie­čiui ma­lo­nu, kad mū­sų mies­tas tam­pa vis jau­kes­nis: re­mon­tuo­ja­mos gat­vės, akį glos­to rū­pes­tin­gų ran­kų pri­žiū­ri­mi gė­ly­nai. Praei­vius in­for­muo­ja, juos vi­lio­ja įvai­rių įstai­gų ir par­duo­tu­vių iš­ka­bos, prieš šven­tes me­niš­kai pa­puoš­tos vit­ri­nos. Bet akis ba­do ir pa­si­gė­rė­ji­mo ne­ke­lian­tys vaiz­dai.

Vy­tau­to gat­vė­je, pa­čia­me mies­to cent­re, jau dau­ge­lį me­tų stūk­so niū­rus, ap­šiu­ręs, liūd­nas „vai­duok­lis“. Tai bu­vu­sio bui­ti­nio gy­ven­to­jų ap­tar­na­vi­mo kom­bi­na­to pa­sta­tas. Mes kiek­vie­ną die­ną pro jį ei­na­me ir... tar­si jo ne­ma­to­me. Mū­sų akys pri­pra­tu­sios prie jo – tar­si taip ir tu­rė­tų bū­ti. Bet pa­ša­lie­čiui, mies­to sve­čiui tik­rai ky­la daug klau­si­mų, į ku­riuos mes ne­su­ge­ba­me at­sa­ky­ti. Ne­su­ge­ba­me at­sa­ky­ti net sau, ko­dėl vi­sų aky­se žū­va kaž­ka­da bu­vęs ver­tin­gas, ge­rai mums pa­si­tar­na­vęs pa­sta­tas? Tie­sa, da­bar jo ver­tė men­ka, jei­gu ne nu­li­nė.

Liūd­nos die­nos pa­sta­tui pra­si­dė­jo iš­kart po pri­va­ti­za­ci­jos va­jaus pra­džios. Jo pa­tal­pas da­li­mis pri­va­ti­za­vo ke­le­tas vil­ka­viš­kie­čiams ge­rai ži­no­mų vers­li­nin­kų. Iš­kart jie dar ban­dė su­kti vers­lą, bet ne­kaip se­kė­si. Dau­ge­lis pa­tal­pų li­ko tuš­čios. Pa­si­ro­do, jų sa­vi­nin­kams nuo­sa­vy­bė ta­po ne­rei­ka­lin­ga.

Nep­ri­žiū­ri­mas pa­sta­tas trau­kė aso­cia­lius as­me­nis, paiš­dy­kau­ti mėgs­tan­tį jau­ni­mą. Po su­kel­to gais­ro pa­juo­du­sios sie­nos ir lan­gų kiau­ry­mės il­gai gąs­di­no praei­vius. Dar anks­čiau, vie­ną žie­mą trū­kus van­den­tie­kio vamz­džiams, van­duo už­lie­jo pa­tal­pas. Tad nuo gat­vės pu­sės šiaip taip už­lo­pius lan­gų kiau­ry­mes pa­sta­tas pa­lik­tas li­ki­mo va­liai, nes, sa­ko­ma, pri­va­ti nuo­sa­vy­bė – ne­lie­čia­ma.

Štai ir stūk­so tas liūd­nas „vai­duok­lis“ vi­siems prieš akis tar­si są­ži­nės prie­kaiš­tas jo sa­vi­nin­kams ir mies­to šei­mi­nin­kams. Gal, sa­kau, lau­kia­ma stip­res­nio škva­lo nei bu­vo, kad jis nu­šluo­tų šį pa­sta­tą žmo­nėms iš akių. Ne­bus pa­sta­to – ne­bus ir pro­ble­mos...

O pro­ble­ma yra, ir ga­na rim­ta. Spau­da pa­gar­si­na ne­ma­žai pa­vyz­džių, kai sa­vi­nin­kų ap­leis­tuo­se pa­sta­tuo­se ky­la gais­rai, kai griū­van­čios se­nos sie­nos pa­lai­do­ja žmo­nes... Ir, ži­no­ma, kal­ti­nin­kų nė vie­nu at­ve­ju ne­ran­da­ma.

Šis pa­sta­tas, kaip ir žmo­nės, tu­ri sa­vo is­to­ri­ją. Kas su­skai­čia­vo, kiek kles­tė­ji­mo me­tais ja­me ap­si­lan­kė žmo­nių? Vie­ni ve­žė re­mon­tuo­ti bui­ti­nę tech­ni­ką, ki­ti li­po į vir­šu­ti­nius aukš­tus, kur plu­šė­jo siu­vė­jos ir mez­gė­jos. Nie­kad ne­trū­ko klien­tų ir kir­pyk­lo­je, ku­rio­je vik­riai su­ko­si links­muo­lė Vi­da, kir­pė­jų Pau­lė­kų šei­mos di­nas­ti­ja. Pau­lė­kus, tiek tė­vą, tiek sū­nų Ri­mą, klien­tai ger­bė už pro­fe­sio­na­lu­mą ir rim­tą po­žiū­rį į sa­vo dar­bą.

Pir­ma­me pa­sta­to aukš­te bu­vo ga­li­ma su­grą­žin­ti „gy­vy­bę“ už­sio­žia­vu­siam laik­ro­džiui, su­krims­ti sau­sai­nį prie puo­de­lio ka­vos gre­ta esan­čio­je ka­vi­nu­kė­je ar pa­si­dai­ry­ti ki­to­je ko­ri­do­riaus pu­sė­je bu­vu­sio­je nau­jų ga­mi­nių pa­ro­dų sa­lė­je.

Ne­ga­li­ma sa­ky­ti, kad Vil­ka­viš­ky­je to­kių ap­leis­tų pa­sta­tų yra dau­giau nei ki­tuo­se mies­tuo­se. To „ge­ro“ yra vi­sur, net did­mies­čiuo­se. Bet mums tu­rė­tų rū­pė­ti mū­sų mies­tas, mū­sų na­mai. Juk tu­ri­me ir ge­rų pa­vyz­džių.

Kiek me­tų mies­tie­čiai ir mies­to sve­čiai krai­pė gal­vas ar at­vi­rai šai­pė­si iš vi­sai ne­to­li stūk­so­ju­sio va­di­na­mo­jo „Bang­la­de­šo“. Ne­baig­ta sta­ty­ti, api­ru­si pi­lai­tė nau­jų sa­vi­nin­kų va­lia bu­vo nu­griau­ta ir jos vie­to­je iš­ki­lo mo­der­nus, šiuo­lai­ki­nės ar­chi­tek­tū­ros pa­sta­tas, ku­ria­me įsi­kū­rė įvai­rios įstai­gos. Pa­si­ro­do, no­rint vi­suo­met ga­li­ma ras­ti išei­tį.

O šis mies­to vaiz­dą ga­di­nan­tis pa­sta­tas jau se­nai tu­rė­jo bū­ti nu­griau­tas. Ne­si­no­ri ti­kė­ti, kad mies­to val­džia ne­ži­no įsta­ty­mų nu­ma­ty­tų pro­ce­dū­rų, kaip sa­vi­nin­kų ap­leis­tą pa­sta­tą pri­pa­žin­ti ne­tu­rin­čiu šei­mi­nin­ko ir ką su juo to­liau da­ry­ti. Juk yra Sa­vi­val­dy­bė­je ir tei­si­nin­kų, ir ar­chi­tek­tų, ir ki­tų spe­cia­lis­tų. Tik­riau­siai trūks­ta tik tvir­tos va­lios bei ap­si­spren­di­mo.Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas