„Santaka“ / Avarinį namą čigonai pavertė dviem gyvenamaisiais būstais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-10 06:12

Dalinkitės:  


Vie­ną na­mą či­go­nai „re­konst­ra­vo“ į du, o kad juo­se nė­ra elekt­ros – ne bė­da. Ša­lia juk sto­vi elekt­ros stul­pas...

Autorės nuotr.


Avarinį namą čigonai pavertė dviem gyvenamaisiais būstais

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ge­di­mi­no gat­vė­je esan­tis ava­ri­nis na­mas, ku­rio jau tu­rė­tų ne­bū­ti ant že­mės pa­vir­šiaus, šian­dien švie­čia nau­jais lan­gais.

Il­gą, tris šei­mas tal­pi­nu­sį pa­sta­tą čia ap­si­gy­ve­nę či­go­nai pa­ver­tė dviem na­mais.

Ši­tuo­se na­muo­se nė­ra nei elekt­ros, nei jo­kių bui­čiai rei­ka­lin­gų ko­mu­ni­ka­ci­jų.

Jau prieš ke­le­tą me­tų bu­vo ke­tin­ta ava­ri­nį būs­tą nu­griau­ti, mat jis vos lai­kė­si. Ta­čiau to pa­da­ry­ti ne­bu­vo ga­li­ma, nes vi­du­ri­nė­je pa­sta­to da­ly­je gy­ve­no se­nu­kai, ku­rie ne­tu­rė­jo ar­ti­mų­jų, o į glo­bos na­mus va­žiuo­ti ne­no­rė­jo. To­dėl nie­kas pa­sta­to ir ne­grio­vė.

Vė­liau na­mas taip pat ne­li­ko tuš­čias. Ap­ti­kę lais­vus būs­tus, čia vei­kiai su­si­kraus­tė či­go­nai.

Pa­sak kai­my­nų, iš pra­džių či­go­nai plė­šė vi­du­ri­nės na­mo da­lies len­tas ir jas de­gi­no, šil­dy­da­mi sa­vo ap­gy­ven­tus kiau­rus būs­tus. Pas­kui, kai per pa­sta­to vi­du­rį at­si­ra­do di­džiu­lis tar­pas, jie už­san­da­ri­no ga­li­nes sie­nas ir taip vie­ną būs­tą pa­ver­tė dviem.

– Kaž­ka­da ši­tas na­mas bu­vo sta­ty­tas kaip ba­ra­kas dar­bi­nin­kams gy­ven­ti, to­dėl jis toks il­gas, – pa­sa­ko­jo Ky­bar­tų se­niū­ni­jos dar­buo­to­jas Vi­tas Kat­ke­vi­čius. – Pers­ky­rus jį, išė­jo du vi­sai nor­ma­lūs na­mai. Bet jie la­bai sky­lė­ti. Nors ir su­dė­ti plas­ti­ki­niai lan­gai, kai kur pa­mū­ry­ta, bet ant sto­go – tos pa­čios se­nos čer­pės, pro ga­li­nes sie­nas ka­tės lan­džio­ja.

Ta­čiau, pa­sak V. Kat­ke­vi­čiaus, na­mų vi­du­je to­kia tvar­ka, jog ir ki­to lie­tu­vio būs­tas ne­pri­lyg­tų. Čia gy­ve­na či­go­nų šei­mos, ku­rios sten­gia­si ir mo­ka gy­ven­ti tvar­kin­gai.

Nau­jie­ji gy­ven­to­jai bu­vo atė­ję į se­niū­ni­ją pra­šy­ti, kad jiems įjung­tų elekt­rą, ta­čiau to pa­da­ry­ti neį­ma­no­ma neeg­zis­tuo­jan­čia­me ob­jek­te. Ap­žiū­rė­jus na­mą aki­vaiz­du, kad be elekt­ros ener­gi­jos ro­mai ne­gy­ve­na – nuo gre­ta esan­čio stul­po į na­mą nu­ties­tas lai­das.

Kaip pa­sa­ko­jo vie­na Ky­bar­tų či­go­nė, nors se­niū­ni­jai jos tau­tie­čiai ir ne­duo­da ra­my­bės, bet ap­lin­ki­niai žmo­nės, gy­ve­nan­tys gre­ta, ga­li jaus­tis ra­mūs. Mat či­go­nai iš kai­my­nų nie­ka­da ne­va­gia. Ky­bar­tuo­se pi­ni­gų jie pra­si­ma­no pre­kiau­da­mi ru­siš­ko­mis ci­ga­re­tė­mis, al­ko­ho­liu, ki­to­kiais daik­tais bei siū­ly­da­mi „pa­va­ra­žin­ti“. Ta­čiau ir šias pa­slau­gas ro­mai siū­lo tik at­vy­kė­liams – kas­dien ma­to­mų ir pa­žįs­ta­mų ky­bar­tie­čių jie ne­kliu­do, su pa­siū­ly­mais į akis ne­len­da.

O se­niū­ni­ja iš tie­sų ne­ga­li at­si­gin­ti nuo či­go­nų, ku­rie, įkė­lę ko­ją į būs­tą, tuoj par­si­kvie­čia vi­są ta­bo­rą.

– Pas mus per die­ną ap­si­lan­ko dau­giau šios tau­ty­bės žmo­nių ne­gu ki­tų gy­ven­to­jų, – pa­sa­ko­jo se­niū­no pa­va­duo­to­ja Ni­jo­lė Kar­nic­kie­nė. – Ir ki­ti ky­bar­tie­čiai tu­ri pro­ble­mų, ta­čiau jie ne­drįs­ta taip lįs­ti ir kau­ly­ti.

Nors ji pa­ti ne­se­niai nu­ken­tė­jo nuo či­go­nės, ta­čiau tvir­ti­no, kad jai gai­la šių žmo­nių. Ypač – dau­gia­vai­kių mo­ti­nų, ku­rios ne­tu­ri kur gy­ven­ti su bū­riu vai­kų ar­ba glau­džia­si ankš­ta­me kam­ba­rė­ly­je, o vi­sa šei­ma vos tel­pa iš­si­mie­go­ti vie­nas prie ki­to ant grin­dų.

Ne kar­tą se­niū­ni­jo­je jiems bu­vo siū­lo­ma kel­tis į kai­mus, kur erd­ves­ni na­mai, dau­giau vie­tos, ta­čiau Ky­bar­tų či­go­nai no­ri gy­ven­ti tik mies­te. To­dėl ir at­si­ran­da to­kie „še­dev­rai“, kaip du na­mai iš vie­no.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas