„Santaka“ / Ligonių maitinimą ketinama perduoti privatininkams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-10 05:55

Dalinkitės:  


Kas ry­tą nuo 6.30 val. prie di­džiu­lių ka­ti­lų dir­ban­čios vi­rė­jos An­ge­lė Pau­laus­kie­nė ir Lai­ma Bal­kie­nė ti­ki­si, kad jų pa­slau­gų pri­reiks ir nau­jiems vir­tu­vės šei­mi­nin­kams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ligonių maitinimą ketinama perduoti privatininkams

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės vir­tu­vės dar­buo­to­jų kol kas ne­džiu­gi­na ža­da­mos švie­ses­nės per­spek­ty­vos. 16 mo­te­rų ga­li ne­tek­ti dar­bo.

Li­go­ni­nės vir­tu­vės dar­buo­to­jos šiuo me­tu gy­ve­na įtemp­to lau­ki­mo nuo­tai­ko­mis, mat iki lapk­ri­čio 1 d. tu­rė­tų bū­ti iš­spręs­tas to­les­nis jų li­ki­mas. Li­go­ni­nės die­to­lo­gei, 6 vi­rė­joms, mais­to san­dė­lio dar­buo­to­jai ir 7 mais­to iš­da­vė­joms bei pa­gal­bi­nei dar­bi­nin­kei iš­da­ly­ti įspė­ji­mai dėl ga­li­mo at­lei­di­mo iš dar­bo. To­kia si­tua­ci­ja su­si­klos­tė po to, kai li­go­nių mai­ti­ni­mo pa­slau­gą bu­vo nu­tar­ta per­duo­ti į pri­va­čias ran­kas.

Li­go­ni­nės vyr. gy­dy­to­jas Ro­mual­das Svei­ka­ta kal­bė­jo, jog įstai­ga pri­vers­ta im­tis to­kios reor­ga­ni­za­ci­jos, nes šiuo me­tu vir­tu­vė, jos įran­ga bei pa­tal­pos yra ap­gai­lė­ti­nos būk­lės. Kiek­vie­ną kar­tą ten­ka dre­bė­ti, kad at­vy­ku­si tik­rin­ti ko­mi­si­ja ne­skir­tų ko­kios nuo­bau­dos. Vir­tu­vė­je nė­ra ga­rų rink­tu­vo, ven­ti­lia­ci­jos, to­dėl kas kiek lai­ko at­lie­ka­mas kos­me­ti­nis re­mon­tas ne ką pa­de­da. Vir­tu­vės re­konst­ruk­ci­jai ir re­mon­tui rei­ka­lin­gos di­de­lės in­ves­ti­ci­jos, o li­go­ni­nė tam lė­šų ne­tu­ri.

– Ban­dė­me ieš­ko­ti, kaip pri­trauk­ti Eu­ro­pos Są­jun­gos pa­ra­mos fon­dų lė­šų vir­tu­vės re­mon­tui. Ta­čiau vi­si su gy­dy­mo įstai­go­mis su­si­ję pro­jek­tai ir jų lė­šos skir­ti me­di­ci­ni­nei įran­gai ar ki­toms gy­dy­mo pa­slau­goms, rea­bi­li­ta­ci­jai, bet tik­rai ne vir­tu­vei, – ap­gai­les­ta­vo R. Svei­ka­ta. – Nie­ko ge­res­nio ne­su­gal­vo­jo­me, kaip pa­sek­ti ki­tų li­go­ni­nių pa­vyz­džiu ir mai­ti­ni­mo pa­slau­gą pa­siū­ly­ti pri­va­ti­nin­kams.

Li­go­ni­nės vyr. gy­dy­to­jas bend­ra­vo su ki­tų gy­dy­mo įstai­gų, pri­va­ti­za­vu­sių mai­ti­ni­mo pa­slau­gą, va­do­vais. To­kių ša­ly­je yra 18. Anot R. Svei­ka­tos, nė vie­na iš šių li­go­ni­nių ne­si­gai­li žen­gu­si to­kį žings­nį.

Sup­ran­ta­ma, kad pa­slau­gą pe­rė­mus pri­va­ti­nin­kui nuo įstai­gos va­do­vų pe­čių nu­kris­tų ai­bė rū­pes­čių: ne­be­rei­kė­tų rū­pin­tis mais­to pro­duk­tais, skelb­ti jų pir­ki­mo kon­kur­sų, at­sa­ky­ti už pa­žei­di­mus, jei jų ap­tik­tų mais­to ga­my­bos įmo­nes nuo­lat tik­ri­nan­čios ins­ti­tu­ci­jos. Be to, pa­kei­tus vir­tu­vės įran­gą nau­ja, pa­leng­vė­tų dar­bas, bū­tų su­nau­do­ja­ma ma­žiau elekt­ros ener­gi­jos, tad li­go­ni­nė net su­tau­py­tų lė­šų.

Li­go­ni­nės va­do­vai ma­no, kad vir­tu­vės dar­buo­to­jos ne­tu­rė­tų ne­ri­mau­ti dėl dar­bo. Juk ir pa­slau­gą teik­sian­čiai pri­va­čiai įmo­nei rei­kės pa­ty­ru­sių spe­cia­lis­tų, tad eta­tai iš­liks. Tie­siog iš­da­li­jant įspė­ji­mus at­lik­ti tei­si­niai for­ma­lu­mai.

Ta­čiau su ne­ri­mu struk­tū­ri­nių per­tvar­ky­mų lau­kian­čios vir­tu­vės dar­buo­to­jos nė­ra to­kios tik­ros dėl sa­vo atei­ties, ypač tos, ku­rioms iki pen­si­jos li­kę ke­le­ri me­tai ir ras­ti dar­bą to­kio am­žiaus žmo­gui – la­bai sun­ku.

Mo­te­rys nea­be­jo­ja, kad pa­slau­gai pe­rė­jus į pri­va­čias ran­kas eta­tų bus su­ma­žin­ta, mat taip nu­ti­ko ir ki­to­se šią pa­slau­gą pri­va­ti­za­vu­sio­se li­go­ni­nė­se. Kiek te­ko gir­dė­ti, dar­buo­to­jams bu­vo su­ma­žin­ti at­ly­gi­ni­mai, pa­di­dė­jo dar­bo krū­vis. Ta­čiau dar­bo są­ly­gos nea­be­jo­ti­nai pa­ge­rė­jo.

Per­mai­nų su ne­ri­mu lau­kian­čios dar­buo­to­jos sa­kė su­pran­tan­čios, kad per­tvar­ky­mai vir­tu­vė­je – bū­ti­ni, mat apie tai nuo­lat pri­me­na ir mais­to ga­my­bos są­ly­gas tik­ri­nan­tys Vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro, Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tai. Ta­čiau di­džiau­sias jų rū­pes­tis – kaip iš­sau­go­ti dar­bo vie­tas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas