„Santaka“ / Ligonių maitinimą ketinama perduoti privatininkams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-10 05:55

Dalinkitės:  


Kas ry­tą nuo 6.30 val. prie di­džiu­lių ka­ti­lų dir­ban­čios vi­rė­jos An­ge­lė Pau­laus­kie­nė ir Lai­ma Bal­kie­nė ti­ki­si, kad jų pa­slau­gų pri­reiks ir nau­jiems vir­tu­vės šei­mi­nin­kams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ligonių maitinimą ketinama perduoti privatininkams

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės vir­tu­vės dar­buo­to­jų kol kas ne­džiu­gi­na ža­da­mos švie­ses­nės per­spek­ty­vos. 16 mo­te­rų ga­li ne­tek­ti dar­bo.

Li­go­ni­nės vir­tu­vės dar­buo­to­jos šiuo me­tu gy­ve­na įtemp­to lau­ki­mo nuo­tai­ko­mis, mat iki lapk­ri­čio 1 d. tu­rė­tų bū­ti iš­spręs­tas to­les­nis jų li­ki­mas. Li­go­ni­nės die­to­lo­gei, 6 vi­rė­joms, mais­to san­dė­lio dar­buo­to­jai ir 7 mais­to iš­da­vė­joms bei pa­gal­bi­nei dar­bi­nin­kei iš­da­ly­ti įspė­ji­mai dėl ga­li­mo at­lei­di­mo iš dar­bo. To­kia si­tua­ci­ja su­si­klos­tė po to, kai li­go­nių mai­ti­ni­mo pa­slau­gą bu­vo nu­tar­ta per­duo­ti į pri­va­čias ran­kas.

Li­go­ni­nės vyr. gy­dy­to­jas Ro­mual­das Svei­ka­ta kal­bė­jo, jog įstai­ga pri­vers­ta im­tis to­kios reor­ga­ni­za­ci­jos, nes šiuo me­tu vir­tu­vė, jos įran­ga bei pa­tal­pos yra ap­gai­lė­ti­nos būk­lės. Kiek­vie­ną kar­tą ten­ka dre­bė­ti, kad at­vy­ku­si tik­rin­ti ko­mi­si­ja ne­skir­tų ko­kios nuo­bau­dos. Vir­tu­vė­je nė­ra ga­rų rink­tu­vo, ven­ti­lia­ci­jos, to­dėl kas kiek lai­ko at­lie­ka­mas kos­me­ti­nis re­mon­tas ne ką pa­de­da. Vir­tu­vės re­konst­ruk­ci­jai ir re­mon­tui rei­ka­lin­gos di­de­lės in­ves­ti­ci­jos, o li­go­ni­nė tam lė­šų ne­tu­ri.

– Ban­dė­me ieš­ko­ti, kaip pri­trauk­ti Eu­ro­pos Są­jun­gos pa­ra­mos fon­dų lė­šų vir­tu­vės re­mon­tui. Ta­čiau vi­si su gy­dy­mo įstai­go­mis su­si­ję pro­jek­tai ir jų lė­šos skir­ti me­di­ci­ni­nei įran­gai ar ki­toms gy­dy­mo pa­slau­goms, rea­bi­li­ta­ci­jai, bet tik­rai ne vir­tu­vei, – ap­gai­les­ta­vo R. Svei­ka­ta. – Nie­ko ge­res­nio ne­su­gal­vo­jo­me, kaip pa­sek­ti ki­tų li­go­ni­nių pa­vyz­džiu ir mai­ti­ni­mo pa­slau­gą pa­siū­ly­ti pri­va­ti­nin­kams.

Li­go­ni­nės vyr. gy­dy­to­jas bend­ra­vo su ki­tų gy­dy­mo įstai­gų, pri­va­ti­za­vu­sių mai­ti­ni­mo pa­slau­gą, va­do­vais. To­kių ša­ly­je yra 18. Anot R. Svei­ka­tos, nė vie­na iš šių li­go­ni­nių ne­si­gai­li žen­gu­si to­kį žings­nį.

Sup­ran­ta­ma, kad pa­slau­gą pe­rė­mus pri­va­ti­nin­kui nuo įstai­gos va­do­vų pe­čių nu­kris­tų ai­bė rū­pes­čių: ne­be­rei­kė­tų rū­pin­tis mais­to pro­duk­tais, skelb­ti jų pir­ki­mo kon­kur­sų, at­sa­ky­ti už pa­žei­di­mus, jei jų ap­tik­tų mais­to ga­my­bos įmo­nes nuo­lat tik­ri­nan­čios ins­ti­tu­ci­jos. Be to, pa­kei­tus vir­tu­vės įran­gą nau­ja, pa­leng­vė­tų dar­bas, bū­tų su­nau­do­ja­ma ma­žiau elekt­ros ener­gi­jos, tad li­go­ni­nė net su­tau­py­tų lė­šų.

Li­go­ni­nės va­do­vai ma­no, kad vir­tu­vės dar­buo­to­jos ne­tu­rė­tų ne­ri­mau­ti dėl dar­bo. Juk ir pa­slau­gą teik­sian­čiai pri­va­čiai įmo­nei rei­kės pa­ty­ru­sių spe­cia­lis­tų, tad eta­tai iš­liks. Tie­siog iš­da­li­jant įspė­ji­mus at­lik­ti tei­si­niai for­ma­lu­mai.

Ta­čiau su ne­ri­mu struk­tū­ri­nių per­tvar­ky­mų lau­kian­čios vir­tu­vės dar­buo­to­jos nė­ra to­kios tik­ros dėl sa­vo atei­ties, ypač tos, ku­rioms iki pen­si­jos li­kę ke­le­ri me­tai ir ras­ti dar­bą to­kio am­žiaus žmo­gui – la­bai sun­ku.

Mo­te­rys nea­be­jo­ja, kad pa­slau­gai pe­rė­jus į pri­va­čias ran­kas eta­tų bus su­ma­žin­ta, mat taip nu­ti­ko ir ki­to­se šią pa­slau­gą pri­va­ti­za­vu­sio­se li­go­ni­nė­se. Kiek te­ko gir­dė­ti, dar­buo­to­jams bu­vo su­ma­žin­ti at­ly­gi­ni­mai, pa­di­dė­jo dar­bo krū­vis. Ta­čiau dar­bo są­ly­gos nea­be­jo­ti­nai pa­ge­rė­jo.

Per­mai­nų su ne­ri­mu lau­kian­čios dar­buo­to­jos sa­kė su­pran­tan­čios, kad per­tvar­ky­mai vir­tu­vė­je – bū­ti­ni, mat apie tai nuo­lat pri­me­na ir mais­to ga­my­bos są­ly­gas tik­ri­nan­tys Vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro, Mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tai. Ta­čiau di­džiau­sias jų rū­pes­tis – kaip iš­sau­go­ti dar­bo vie­tas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas