„Santaka“ / Norintiesiems įkurti darželį – dešimt steigimo žingsnių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-08 05:22

Dalinkitės:  


Norintiesiems įkurti darželį – dešimt steigimo žingsnių

Vi­sus, tu­rin­čius idė­ją kur­ti vai­kų dar­že­lį, Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja kvie­čia užei­ti į sa­vo in­ter­ne­ti­nę sve­tai­nę ir su­ži­no­ti, kaip tai ga­li­ma įgy­ven­din­ti, žen­giant 10 dar­že­lio stei­gi­mo žings­nių. Iš­ki­lus klau­si­mams, ga­li­ma skam­bin­ti ir nu­ro­dy­tu kon­sul­ta­ci­nės li­ni­jos te­le­fo­nu. Ska­tin­da­ma ne­vals­ty­bi­nių dar­že­lių stei­gi­mą, Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja sie­kia, kad at­si­ras­tų di­des­nė iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo pa­slau­gų pa­siū­la, kad bū­tų dir­ba­ma lanks­čiai, orien­tuo­ja­ma­si į šei­mų po­rei­kius ir ga­ran­tuo­ja­mas vi­sa­pu­siš­kas vai­ko ug­dy­mas.

Su­si­do­mė­ju­sie­siems pri­va­čių dar­že­lių stei­gi­mu pa­reng­tos trum­pos re­ko­men­da­ci­jos, pri­sta­tan­čios žings­nius, ku­riuos rei­kia at­lik­ti nau­jo dar­že­lio kū­rė­jui. Jas ga­li­ma ras­ti Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos in­ter­ne­to sve­tai­nė­je ad­re­su http://www.smm.lt/vds/index.htm.

„Ti­ki­mės, kad mū­sų pa­tei­kia­ma in­for­ma­ci­ja ir pa­gal­ba te­le­fo­nu pa­ska­tins im­tis ini­cia­ty­vos tuos, ku­rie „jau­čia pa­šau­ki­mą“, bet ne­drįs­ta pra­dė­ti stei­gi­mo pro­ce­dū­rų, iš anks­to bai­min­da­mie­si per di­de­lio po­pie­riz­mo, – sa­kė švie­ti­mo ir moks­lo vi­ce­mi­nist­ras Vai­das Ba­cys. – Ži­no­da­mi apie vie­tų trū­ku­mą iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­go­se ir ne­pa­kan­ka­mą tei­kia­mų pa­slau­gų lanks­tu­mą, no­ri­me pa­ska­tin­ti nau­jų dar­že­lių kū­ri­mą­si.“

Pa­sak vi­ce­mi­nist­ro, bend­ra­dar­biau­jant su Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja, nuo lie­pos 1 d. įsi­ga­lio­jo su­pap­ras­tin­tos hi­gie­nos nor­mos. Da­bar dar­že­liai ga­li pa­siū­ly­ti lanks­tes­nes iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo for­mas, ku­rios dir­ban­tiems tė­vams su­teiks dau­giau ga­li­my­bių pla­nuo­ti sa­vo šei­mos lai­ką. Taip pat ta­ria­ma­si su Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja, kaip su­pap­ras­tin­ti pa­tal­pų pa­skir­ties kei­ti­mą, kad dar­že­liai ga­lė­tų kur­tis ir gy­ve­na­muo­siuo­se na­muo­se ar ne­nau­do­ja­mo­se biu­rų pa­tal­po­se, kaip yra da­ro­ma Šve­di­jo­je.

Vai­kų dar­že­lių plėt­rą pa­ska­tins ir nuo 2011 m. įve­da­mas iki­mo­kyk­li­nio krep­še­lio prin­ci­pas. Me­ti­nis 2555 li­tų dy­džio krep­še­lis bus ski­ria­mas 4 ug­dy­mo va­lan­doms per die­ną, ar­ba 20 va­lan­dų per sa­vai­tę. Vals­ty­bės fi­nan­sa­vi­mu ga­lės nau­do­tis ir tė­vai, no­rin­tys ves­ti vai­kus į pri­va­tų dar­že­lį. Čia mė­ne­sio kai­na sie­kia 700–1500 li­tų, o sa­vi­val­dy­bei pri­klau­san­ti įstai­ga kai­nuo­ja 100–250 li­tų per mė­ne­sį. Dar­že­lio kai­nas nu­sta­to stei­gė­jas.

Pa­ly­gin­ti su ki­to­mis ša­li­mis, Lie­tu­vos iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­go­se ypač trūks­ta vie­tų vai­kams nuo gi­mi­mo iki 3 me­tų. Tė­vai daž­nai ieš­ko tin­ka­mos ug­dy­mo įstai­gos ma­žy­liams nuo pat gi­mi­mo ar 1–2 me­tų vai­kams. Pa­si­gen­da­ma ma­žų, na­mų ap­lin­ką pri­me­nan­čių ir įvai­rias ug­dy­mo pro­gra­mas bei me­to­dus tai­kan­čių įstai­gų.

2009 m. pa­bai­go­je dar­že­lius lan­kė 93,7 tūkst., ar­ba 55 pro­c., vai­kų nuo 1 iki 6 me­tų. Ypač ne­daug vai­kų dar­že­lius lan­ko kai­me – šiek tiek dau­giau nei 20 pro­c., mies­tuo­se si­tua­ci­ja ge­res­nė – į dar­že­lius ei­na dau­giau nei 75 pro­c. vai­kų. Apie 20 tūkst. no­rin­čių­jų ves­ti vai­ką į dar­že­lius pra­šy­mų nė­ra pa­ten­ki­na­ma.

Dau­giau in­for­ma­ci­jos dar­že­lių stei­gi­mo klau­si­mais su­teiks Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo ir pra­di­nio sky­riaus spe­cia­lis­tė Ilo­na Gri­ga­ra­vi­čie­nė, tel. (8 5) 219 12 57.Švie­ti­mo ir moks­lo

mi­nis­te­ri­jos inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas