„Santaka“ / Norintiesiems įkurti darželį – dešimt steigimo žingsnių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-08 05:22

Dalinkitės:  


Norintiesiems įkurti darželį – dešimt steigimo žingsnių

Vi­sus, tu­rin­čius idė­ją kur­ti vai­kų dar­že­lį, Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja kvie­čia užei­ti į sa­vo in­ter­ne­ti­nę sve­tai­nę ir su­ži­no­ti, kaip tai ga­li­ma įgy­ven­din­ti, žen­giant 10 dar­že­lio stei­gi­mo žings­nių. Iš­ki­lus klau­si­mams, ga­li­ma skam­bin­ti ir nu­ro­dy­tu kon­sul­ta­ci­nės li­ni­jos te­le­fo­nu. Ska­tin­da­ma ne­vals­ty­bi­nių dar­že­lių stei­gi­mą, Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja sie­kia, kad at­si­ras­tų di­des­nė iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo pa­slau­gų pa­siū­la, kad bū­tų dir­ba­ma lanks­čiai, orien­tuo­ja­ma­si į šei­mų po­rei­kius ir ga­ran­tuo­ja­mas vi­sa­pu­siš­kas vai­ko ug­dy­mas.

Su­si­do­mė­ju­sie­siems pri­va­čių dar­že­lių stei­gi­mu pa­reng­tos trum­pos re­ko­men­da­ci­jos, pri­sta­tan­čios žings­nius, ku­riuos rei­kia at­lik­ti nau­jo dar­že­lio kū­rė­jui. Jas ga­li­ma ras­ti Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos in­ter­ne­to sve­tai­nė­je ad­re­su http://www.smm.lt/vds/index.htm.

„Ti­ki­mės, kad mū­sų pa­tei­kia­ma in­for­ma­ci­ja ir pa­gal­ba te­le­fo­nu pa­ska­tins im­tis ini­cia­ty­vos tuos, ku­rie „jau­čia pa­šau­ki­mą“, bet ne­drįs­ta pra­dė­ti stei­gi­mo pro­ce­dū­rų, iš anks­to bai­min­da­mie­si per di­de­lio po­pie­riz­mo, – sa­kė švie­ti­mo ir moks­lo vi­ce­mi­nist­ras Vai­das Ba­cys. – Ži­no­da­mi apie vie­tų trū­ku­mą iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­go­se ir ne­pa­kan­ka­mą tei­kia­mų pa­slau­gų lanks­tu­mą, no­ri­me pa­ska­tin­ti nau­jų dar­že­lių kū­ri­mą­si.“

Pa­sak vi­ce­mi­nist­ro, bend­ra­dar­biau­jant su Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja, nuo lie­pos 1 d. įsi­ga­lio­jo su­pap­ras­tin­tos hi­gie­nos nor­mos. Da­bar dar­že­liai ga­li pa­siū­ly­ti lanks­tes­nes iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo for­mas, ku­rios dir­ban­tiems tė­vams su­teiks dau­giau ga­li­my­bių pla­nuo­ti sa­vo šei­mos lai­ką. Taip pat ta­ria­ma­si su Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja, kaip su­pap­ras­tin­ti pa­tal­pų pa­skir­ties kei­ti­mą, kad dar­že­liai ga­lė­tų kur­tis ir gy­ve­na­muo­siuo­se na­muo­se ar ne­nau­do­ja­mo­se biu­rų pa­tal­po­se, kaip yra da­ro­ma Šve­di­jo­je.

Vai­kų dar­že­lių plėt­rą pa­ska­tins ir nuo 2011 m. įve­da­mas iki­mo­kyk­li­nio krep­še­lio prin­ci­pas. Me­ti­nis 2555 li­tų dy­džio krep­še­lis bus ski­ria­mas 4 ug­dy­mo va­lan­doms per die­ną, ar­ba 20 va­lan­dų per sa­vai­tę. Vals­ty­bės fi­nan­sa­vi­mu ga­lės nau­do­tis ir tė­vai, no­rin­tys ves­ti vai­kus į pri­va­tų dar­že­lį. Čia mė­ne­sio kai­na sie­kia 700–1500 li­tų, o sa­vi­val­dy­bei pri­klau­san­ti įstai­ga kai­nuo­ja 100–250 li­tų per mė­ne­sį. Dar­že­lio kai­nas nu­sta­to stei­gė­jas.

Pa­ly­gin­ti su ki­to­mis ša­li­mis, Lie­tu­vos iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­go­se ypač trūks­ta vie­tų vai­kams nuo gi­mi­mo iki 3 me­tų. Tė­vai daž­nai ieš­ko tin­ka­mos ug­dy­mo įstai­gos ma­žy­liams nuo pat gi­mi­mo ar 1–2 me­tų vai­kams. Pa­si­gen­da­ma ma­žų, na­mų ap­lin­ką pri­me­nan­čių ir įvai­rias ug­dy­mo pro­gra­mas bei me­to­dus tai­kan­čių įstai­gų.

2009 m. pa­bai­go­je dar­že­lius lan­kė 93,7 tūkst., ar­ba 55 pro­c., vai­kų nuo 1 iki 6 me­tų. Ypač ne­daug vai­kų dar­že­lius lan­ko kai­me – šiek tiek dau­giau nei 20 pro­c., mies­tuo­se si­tua­ci­ja ge­res­nė – į dar­že­lius ei­na dau­giau nei 75 pro­c. vai­kų. Apie 20 tūkst. no­rin­čių­jų ves­ti vai­ką į dar­že­lius pra­šy­mų nė­ra pa­ten­ki­na­ma.

Dau­giau in­for­ma­ci­jos dar­že­lių stei­gi­mo klau­si­mais su­teiks Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo ir pra­di­nio sky­riaus spe­cia­lis­tė Ilo­na Gri­ga­ra­vi­čie­nė, tel. (8 5) 219 12 57.Švie­ti­mo ir moks­lo

mi­nis­te­ri­jos inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas