„Santaka“ / Kauniečio aistra – elektrinės transporto priemonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-06 06:55

Dalinkitės:  


Nau­jau­sias Ma­riaus Pet­ru­lio kū­ri­nys – 60 kg sve­rian­tis ir 42 km per va­lan­dą grei­tį iš­vys­tan­tis elekt­ri­nis dvi­ra­tis.

Kauniečio aistra – elektrinės transporto priemonės

Kau­nie­tį Ma­rių Pet­ru­lį bū­tų ga­li­ma pa­va­din­ti sa­vo­tiš­ku lie­tu­viš­ko elekt­ri­nio dvi­ra­čio iš­ra­dė­ju. Mat jis jau su­kū­rė ne vie­ną to­kios trans­por­to prie­mo­nės mo­de­lį.

Ma­rius su bro­liu įvai­rias ma­ši­nė­les elekt­ri­niais va­rik­liu­kais konst­ruo­da­vo dar vai­kys­tė­je, to­dėl tiks­liai pa­sa­ky­ti, kaip gi­mė idė­ja su­kur­ti elekt­ra va­ro­mą dvi­ra­tę trans­por­to prie­mo­nę, ne­la­bai ga­lė­tų. Vai­ki­nai daug eks­pe­ri­men­ta­vo, skai­tė tech­ni­nę li­te­ra­tū­rą.

Bū­da­mi gal 14 me­tų, bro­liai Pet­ru­liai, pa­nau­do­ję tė­vo elekt­ri­nį grąž­tą, su­konst­ra­vo go­kar­tą. Tik bė­da ta, kad šis to­li va­žiuo­ti ne­ga­lė­jo, nes bu­vo „pri­riš­tas“ prie il­gin­tu­vo ir elekt­ros ša­ku­tės liz­do. Net­ru­kus bro­liai nu­spren­dė, kad nau­din­giau­sias jiems rei­ka­lin­gas daik­tas bū­tų elekt­ri­nis dvi­ra­tis.

Pir­mas eks­pe­ri­men­ti­nis elekt­ri­nis dvi­ra­tis pa­sau­lį iš­vy­do maž­daug prieš 4 me­tus. Ta­da ant vai­kiš­ko ne­di­de­lio dvi­ra­tu­ko bro­liai su­mon­ta­vo elekt­ros va­rik­lį, aku­mu­lia­to­rių ir iš­va­žia­vo į gat­vę. Tą­kart bu­vo la­bai links­ma ir įdo­mu, nes pa­siek­tas apie 25 km per va­lan­dą grei­tis.

Ki­tą ban­dy­mą Pet­ru­liai at­li­ko jau su „nor­ma­liu“ suau­gu­siesiems skir­tu dvi­ra­čiu. Se­ną au­to­mo­bi­li­nį star­te­rį jie šiek tiek mo­di­fi­ka­vo ir su­mon­ta­vo ant dvi­ra­čio. Ka­dan­gi star­te­ris ne­tin­ka­mas il­ga­lai­kiam dar­bui, po 1–2 km jis už­kais­da­vo ir tek­da­vo lauk­ti, kol atauš.

Dar ki­tas eks­pe­ri­men­tas jau bu­vo kur kas ge­riau ap­gal­vo­tas ir pa­ruoš­tas. Bro­liai nu­spren­dė su­konst­ruo­ti di­de­lį ir ga­na ga­lin­gą elekt­ri­nį pa­spir­tu­ką. Tvir­ta­me su­vi­rin­ta­me pa­spir­tu­ko rė­me bu­vo įtai­sy­tas su­dė­tin­gas elekt­ros ag­re­ga­tas, vy­rai pa­si­ga­mi­no elekt­ros va­rik­lio val­dy­mo pul­tą. Vis­ką su­mon­ta­vę jie vėl iš­va­žia­vo į ke­lią tes­tuo­ti nau­jo kū­ri­nio. Tie­sio­je tra­so­je elekt­ra va­ro­mas pa­spir­tu­kas pa­siek­da­vo net 38 km per va­lan­dą grei­tį ir įveik­da­vo apie 27 km at­stu­mą.

M. Pet­ru­lis taip su­si­ža­vė­jo neįp­ras­to­mis trans­por­to prie­mo­nė­mis, kad net ne­be­no­ri žiū­rė­ti į naf­tos pro­duk­tais va­ro­mas ma­ši­nas ar mo­to­cik­lus. To­dėl šalt­kal­vio-re­mon­ti­nin­ko kva­li­fi­ka­ci­ją tu­rin­tis Ma­rius vi­sos šei­mos trans­por­to prie­mo­nes bai­gia per­dirb­ti į elekt­ri­nes. Nei sū­naus mo­to­cik­lui, nei duk­ters mo­pe­dui, ku­rį jau­ni­mas va­di­na „mi­ni brit­va“, de­ga­lų ne­be­rei­kia.

Ne­se­niai M. Pet­ru­lis su­kū­rė dar vie­ną elekt­ra va­ro­mą dvi­ra­tį. Nors jo ap­dai­la dar ne­baig­ta, tie­sia­me ke­ly­je 60 kg sve­rian­tis elekt­ri­nis dvi­ra­tis ga­li pa­siek­ti 42 km per va­lan­dą grei­tį. Su ge­li­niais švi­no aku­mu­lia­to­riais jis nu­va­žiuo­ja apie 28 km at­stu­mą. Nes­kai­čiuo­jant sa­vo dar­bo, dvi­ra­čio sa­vi­kai­na jau pa­sie­kė 1000 li­tų.

Pats Ma­rius ma­no, kad jo su­konst­ruo­tą trans­por­to prie­mo­nę ne vi­sai tin­ka va­din­ti elekt­ros dvi­ra­čiu, nes šis per­da­ry­tas taip, kad pe­da­lų min­ti neį­ma­no­ma. Jie skir­ti tik ko­joms pa­si­dė­ti. Ko ge­ro, šią trans­por­to prie­mo­nę la­biau tik­tų va­din­ti elekt­ra va­ro­mu mo­to­ro­le­riu.Renaldas Darius DULINSKAS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas