„Santaka“ / Kauniečio aistra – elektrinės transporto priemonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-06 06:55

Dalinkitės:  


Nau­jau­sias Ma­riaus Pet­ru­lio kū­ri­nys – 60 kg sve­rian­tis ir 42 km per va­lan­dą grei­tį iš­vys­tan­tis elekt­ri­nis dvi­ra­tis.

Kauniečio aistra – elektrinės transporto priemonės

Kau­nie­tį Ma­rių Pet­ru­lį bū­tų ga­li­ma pa­va­din­ti sa­vo­tiš­ku lie­tu­viš­ko elekt­ri­nio dvi­ra­čio iš­ra­dė­ju. Mat jis jau su­kū­rė ne vie­ną to­kios trans­por­to prie­mo­nės mo­de­lį.

Ma­rius su bro­liu įvai­rias ma­ši­nė­les elekt­ri­niais va­rik­liu­kais konst­ruo­da­vo dar vai­kys­tė­je, to­dėl tiks­liai pa­sa­ky­ti, kaip gi­mė idė­ja su­kur­ti elekt­ra va­ro­mą dvi­ra­tę trans­por­to prie­mo­nę, ne­la­bai ga­lė­tų. Vai­ki­nai daug eks­pe­ri­men­ta­vo, skai­tė tech­ni­nę li­te­ra­tū­rą.

Bū­da­mi gal 14 me­tų, bro­liai Pet­ru­liai, pa­nau­do­ję tė­vo elekt­ri­nį grąž­tą, su­konst­ra­vo go­kar­tą. Tik bė­da ta, kad šis to­li va­žiuo­ti ne­ga­lė­jo, nes bu­vo „pri­riš­tas“ prie il­gin­tu­vo ir elekt­ros ša­ku­tės liz­do. Net­ru­kus bro­liai nu­spren­dė, kad nau­din­giau­sias jiems rei­ka­lin­gas daik­tas bū­tų elekt­ri­nis dvi­ra­tis.

Pir­mas eks­pe­ri­men­ti­nis elekt­ri­nis dvi­ra­tis pa­sau­lį iš­vy­do maž­daug prieš 4 me­tus. Ta­da ant vai­kiš­ko ne­di­de­lio dvi­ra­tu­ko bro­liai su­mon­ta­vo elekt­ros va­rik­lį, aku­mu­lia­to­rių ir iš­va­žia­vo į gat­vę. Tą­kart bu­vo la­bai links­ma ir įdo­mu, nes pa­siek­tas apie 25 km per va­lan­dą grei­tis.

Ki­tą ban­dy­mą Pet­ru­liai at­li­ko jau su „nor­ma­liu“ suau­gu­siesiems skir­tu dvi­ra­čiu. Se­ną au­to­mo­bi­li­nį star­te­rį jie šiek tiek mo­di­fi­ka­vo ir su­mon­ta­vo ant dvi­ra­čio. Ka­dan­gi star­te­ris ne­tin­ka­mas il­ga­lai­kiam dar­bui, po 1–2 km jis už­kais­da­vo ir tek­da­vo lauk­ti, kol atauš.

Dar ki­tas eks­pe­ri­men­tas jau bu­vo kur kas ge­riau ap­gal­vo­tas ir pa­ruoš­tas. Bro­liai nu­spren­dė su­konst­ruo­ti di­de­lį ir ga­na ga­lin­gą elekt­ri­nį pa­spir­tu­ką. Tvir­ta­me su­vi­rin­ta­me pa­spir­tu­ko rė­me bu­vo įtai­sy­tas su­dė­tin­gas elekt­ros ag­re­ga­tas, vy­rai pa­si­ga­mi­no elekt­ros va­rik­lio val­dy­mo pul­tą. Vis­ką su­mon­ta­vę jie vėl iš­va­žia­vo į ke­lią tes­tuo­ti nau­jo kū­ri­nio. Tie­sio­je tra­so­je elekt­ra va­ro­mas pa­spir­tu­kas pa­siek­da­vo net 38 km per va­lan­dą grei­tį ir įveik­da­vo apie 27 km at­stu­mą.

M. Pet­ru­lis taip su­si­ža­vė­jo neįp­ras­to­mis trans­por­to prie­mo­nė­mis, kad net ne­be­no­ri žiū­rė­ti į naf­tos pro­duk­tais va­ro­mas ma­ši­nas ar mo­to­cik­lus. To­dėl šalt­kal­vio-re­mon­ti­nin­ko kva­li­fi­ka­ci­ją tu­rin­tis Ma­rius vi­sos šei­mos trans­por­to prie­mo­nes bai­gia per­dirb­ti į elekt­ri­nes. Nei sū­naus mo­to­cik­lui, nei duk­ters mo­pe­dui, ku­rį jau­ni­mas va­di­na „mi­ni brit­va“, de­ga­lų ne­be­rei­kia.

Ne­se­niai M. Pet­ru­lis su­kū­rė dar vie­ną elekt­ra va­ro­mą dvi­ra­tį. Nors jo ap­dai­la dar ne­baig­ta, tie­sia­me ke­ly­je 60 kg sve­rian­tis elekt­ri­nis dvi­ra­tis ga­li pa­siek­ti 42 km per va­lan­dą grei­tį. Su ge­li­niais švi­no aku­mu­lia­to­riais jis nu­va­žiuo­ja apie 28 km at­stu­mą. Nes­kai­čiuo­jant sa­vo dar­bo, dvi­ra­čio sa­vi­kai­na jau pa­sie­kė 1000 li­tų.

Pats Ma­rius ma­no, kad jo su­konst­ruo­tą trans­por­to prie­mo­nę ne vi­sai tin­ka va­din­ti elekt­ros dvi­ra­čiu, nes šis per­da­ry­tas taip, kad pe­da­lų min­ti neį­ma­no­ma. Jie skir­ti tik ko­joms pa­si­dė­ti. Ko ge­ro, šią trans­por­to prie­mo­nę la­biau tik­tų va­din­ti elekt­ra va­ro­mu mo­to­ro­le­riu.Renaldas Darius DULINSKAS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas