„Santaka“ / Rajono kepėjų duona nuo spalio neišvengiamai brangs

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda skanius obuolius (0,20–0,40 Eur/kg, nepurkšti), medų (3,50 Eur už 0,5 l). Tel. 8 610 45 539.
Galioja iki: 2019-02-16 15:36:09

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-06 06:43

Dalinkitės:  


Vie­ti­nių duo­nos ir ki­tų mil­ti­nių pro­duk­tų ga­min­to­jų pro­duk­ci­ja dar ne­pab­ran­go, ta­čiau tai tę­sis neil­gai.

Autorės nuotr.


Rajono kepėjų duona nuo spalio neišvengiamai brangs

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pa­ki­lu­sios grū­dų kai­nos neiš­ven­gia­mai le­mia pro­duk­ci­jos bran­gi­mą. Vis gar­siau šne­ka­ma, kad brangs duo­na ir py­ra­go ga­mi­niai. Kai ku­rie ga­min­to­jai jau pa­kė­lė sa­vo pro­duk­ci­jos kai­nas. Vil­ka­viš­kio duo­nos ke­pė­jai sa­vo ga­mi­nius bran­gins nuo spa­lio mė­ne­sio.

Pas­ta­ruo­ju me­tu grū­dų ir iš jų pa­ga­min­tų pro­duk­tų rin­ko­je pa­ste­bi­mi tam tik­ri po­ky­čiai: dėl ne­pa­lan­kių kli­ma­to są­ly­gų ky­la grū­dų su­pir­ki­mo kai­nos ir vi­daus, ir pa­sau­li­nė­se rin­ko­se. Kai ku­rios tre­čio­sios ša­lys lai­ki­nai ap­ri­bo­jo grū­dų eks­por­tą.

Pra­si­dė­jus ja­vap­jū­tei ir pa­ki­lus kvie­čių kai­nai, Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ją pa­sie­kė ži­nios, kad kai ku­rie duo­nos ga­min­to­jai pa­di­di­no jos kai­ną jau nuo rugp­jū­čio 23 d. Su­rink­ti duo­me­nys pa­ro­dė, jog pa­ki­lo tik vi­daus rin­ko­je par­duo­da­mų pro­duk­tų kai­nos. Ke­li ga­min­to­jai kaip su­si­ta­rę jas pa­kė­lė vie­no­dai.

Že­mės ūkio mi­nist­ras Ka­zys Star­ke­vi­čius krei­pė­si į Kon­ku­ren­ci­jos ta­ry­bą, pra­šy­da­mas at­lik­ti ty­ri­mą dėl duo­nos ga­min­to­jų ga­li­mo ne­są­ži­nin­gu­mo ir veiks­mų de­ri­ni­mo. Mat toks duo­nos ga­min­to­jų su­tar­ti­nis el­ge­sys ke­lia abe­jo­nių, juo la­biau kad iš šių me­tų der­liaus grū­dų pa­ga­min­ti mil­tai ke­pyk­lo­se dar ne­nau­do­ja­mi.

Pa­kal­bin­tas be­ne di­džiau­sios ra­jo­ne ke­pyk­los „Sa­vas“ va­do­vas Juo­zas Lie­bus sa­kė, jog mil­tus įmo­nė šiuo me­tu jau per­ka apie 30 pro­cen­tų di­des­ne kai­na ne­gu anks­čiau.

– K. Star­ke­vi­čius aiš­ki­na, kad duo­na dar ga­mi­na­ma iš se­nų grū­dų, – kal­bė­jo ke­pyk­los sa­vi­nin­kas. – Ne­ži­nau, aš iš se­nų, ar iš nau­jų grū­dų, bet mes mil­tus jau per­ka­me bran­giau. Pi­ni­gų „skai­tik­lis“ su­ka­si ne mū­sų nau­dai. Mes pa­tys mil­tų ne­ga­mi­na­me. Nors ke­pyk­lai ga­lio­ja mo­kė­ji­mo tie­kė­jams ati­dė­ji­mai, bet pra­ktiš­kai šiuo me­tu jau pra­ran­da­me 4–5 pro­c. nuo apy­var­tos.

Ma­nau, iš pra­džių pa­nai­kin­si­me ak­ci­jas, ku­rių kas mė­ne­sį skelb­da­vo­me apie dvi­de­šim­ties pa­va­di­ni­mų ga­mi­niams, o pa­skui žiū­rė­si­me. Ste­bė­si­me, kaip el­gia­si ki­ti rin­kos da­ly­viai. Kai­nos ne nuo mū­sų vie­nų pri­klau­so. Kol kas ieš­ko­me re­zer­vų, kaip iš­si­suk­ti ir ne­kel­ti kai­nų, bet nuo spa­lio mė­ne­sio, ma­nau, ne­bus kur ding­ti ir bran­gin­ti teks.

Ky­bei­kiuo­se įsi­kū­ru­sios UAB „Ky­bar­tų sro­vė“ ke­pyk­los ga­my­bos va­do­vė Rū­ta Le­liu­šie­nė taip pat sa­kė, kad mil­tus ga­mi­niams jau se­niai per­ka di­des­ne kai­na.

– Mil­tų ga­min­to­jai gal prieš pu­sant­ro mė­ne­sio pa­kė­lė sa­vo pro­duk­ci­jos kai­nas, vos tik iš­gir­dę apie grū­dų bran­gi­mą, – tei­gė pa­šne­ko­vė. – Ar bran­gins duo­ną, ar ne, pri­klau­sys nuo mū­sų fir­mos sa­vi­nin­kų spren­di­mo. Kol kas blo­giau tik dar­buo­to­jams: ma­žė­ja at­ly­gi­ni­mai, nes at­si­ran­da dau­giau iš­lai­dų. Gal teks da­lį žmo­nių ir at­leis­ti.

Net juo­kas ima pa­klau­sius per te­le­vi­zi­ją šne­kų, kad mil­tai ir grū­dai brangs­ta, o duo­nos bran­gin­ti ne­ga­li­ma. Tik tas juo­kas – pro aša­ras, nes juk vis­kas – per mū­sų ki­še­nę.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no ke­pyk­lų at­sto­vai vie­nu bal­su tvir­ti­no, jog kol kas sten­gia­si šiaip taip iš­si­suk­ti, su­tau­py­ti, kad ne­tek­tų bent šį mė­ne­sį, kai šei­moms ten­ka iš­leis­ti vai­kus į mo­kyk­lą, ­bran­gin­ti sa­vo ga­mi­nių. Kai ku­rie tor­tų ir sau­sai­nių ke­pė­jai sa­kė bran­giau per­kan­tys ne tik mil­tus, bet ir kiau­ši­nius bei pie­no pro­duk­tus. Mat ūki­nin­kams esą pa­bran­gę pa­ša­rai.

– O pre­ky­bi­nin­kai vi­sa­da pa­si­nau­do­ja si­tua­ci­ja ir kai­ną pa­ke­lia ke­lis kar­tus: kai pa­sklin­da gan­das apie pa­bran­gi­mą ir kai ža­lia­vos iš tik­ro pa­brangs­ta, – sa­kė vie­nas pa­kal­bin­tas ke­pyk­los sa­vi­nin­kas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas