„Santaka“ / Rajono kepėjų duona nuo spalio neišvengiamai brangs

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-06 06:43

Dalinkitės:  


Vie­ti­nių duo­nos ir ki­tų mil­ti­nių pro­duk­tų ga­min­to­jų pro­duk­ci­ja dar ne­pab­ran­go, ta­čiau tai tę­sis neil­gai.

Autorės nuotr.


Rajono kepėjų duona nuo spalio neišvengiamai brangs

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pa­ki­lu­sios grū­dų kai­nos neiš­ven­gia­mai le­mia pro­duk­ci­jos bran­gi­mą. Vis gar­siau šne­ka­ma, kad brangs duo­na ir py­ra­go ga­mi­niai. Kai ku­rie ga­min­to­jai jau pa­kė­lė sa­vo pro­duk­ci­jos kai­nas. Vil­ka­viš­kio duo­nos ke­pė­jai sa­vo ga­mi­nius bran­gins nuo spa­lio mė­ne­sio.

Pas­ta­ruo­ju me­tu grū­dų ir iš jų pa­ga­min­tų pro­duk­tų rin­ko­je pa­ste­bi­mi tam tik­ri po­ky­čiai: dėl ne­pa­lan­kių kli­ma­to są­ly­gų ky­la grū­dų su­pir­ki­mo kai­nos ir vi­daus, ir pa­sau­li­nė­se rin­ko­se. Kai ku­rios tre­čio­sios ša­lys lai­ki­nai ap­ri­bo­jo grū­dų eks­por­tą.

Pra­si­dė­jus ja­vap­jū­tei ir pa­ki­lus kvie­čių kai­nai, Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ją pa­sie­kė ži­nios, kad kai ku­rie duo­nos ga­min­to­jai pa­di­di­no jos kai­ną jau nuo rugp­jū­čio 23 d. Su­rink­ti duo­me­nys pa­ro­dė, jog pa­ki­lo tik vi­daus rin­ko­je par­duo­da­mų pro­duk­tų kai­nos. Ke­li ga­min­to­jai kaip su­si­ta­rę jas pa­kė­lė vie­no­dai.

Že­mės ūkio mi­nist­ras Ka­zys Star­ke­vi­čius krei­pė­si į Kon­ku­ren­ci­jos ta­ry­bą, pra­šy­da­mas at­lik­ti ty­ri­mą dėl duo­nos ga­min­to­jų ga­li­mo ne­są­ži­nin­gu­mo ir veiks­mų de­ri­ni­mo. Mat toks duo­nos ga­min­to­jų su­tar­ti­nis el­ge­sys ke­lia abe­jo­nių, juo la­biau kad iš šių me­tų der­liaus grū­dų pa­ga­min­ti mil­tai ke­pyk­lo­se dar ne­nau­do­ja­mi.

Pa­kal­bin­tas be­ne di­džiau­sios ra­jo­ne ke­pyk­los „Sa­vas“ va­do­vas Juo­zas Lie­bus sa­kė, jog mil­tus įmo­nė šiuo me­tu jau per­ka apie 30 pro­cen­tų di­des­ne kai­na ne­gu anks­čiau.

– K. Star­ke­vi­čius aiš­ki­na, kad duo­na dar ga­mi­na­ma iš se­nų grū­dų, – kal­bė­jo ke­pyk­los sa­vi­nin­kas. – Ne­ži­nau, aš iš se­nų, ar iš nau­jų grū­dų, bet mes mil­tus jau per­ka­me bran­giau. Pi­ni­gų „skai­tik­lis“ su­ka­si ne mū­sų nau­dai. Mes pa­tys mil­tų ne­ga­mi­na­me. Nors ke­pyk­lai ga­lio­ja mo­kė­ji­mo tie­kė­jams ati­dė­ji­mai, bet pra­ktiš­kai šiuo me­tu jau pra­ran­da­me 4–5 pro­c. nuo apy­var­tos.

Ma­nau, iš pra­džių pa­nai­kin­si­me ak­ci­jas, ku­rių kas mė­ne­sį skelb­da­vo­me apie dvi­de­šim­ties pa­va­di­ni­mų ga­mi­niams, o pa­skui žiū­rė­si­me. Ste­bė­si­me, kaip el­gia­si ki­ti rin­kos da­ly­viai. Kai­nos ne nuo mū­sų vie­nų pri­klau­so. Kol kas ieš­ko­me re­zer­vų, kaip iš­si­suk­ti ir ne­kel­ti kai­nų, bet nuo spa­lio mė­ne­sio, ma­nau, ne­bus kur ding­ti ir bran­gin­ti teks.

Ky­bei­kiuo­se įsi­kū­ru­sios UAB „Ky­bar­tų sro­vė“ ke­pyk­los ga­my­bos va­do­vė Rū­ta Le­liu­šie­nė taip pat sa­kė, kad mil­tus ga­mi­niams jau se­niai per­ka di­des­ne kai­na.

– Mil­tų ga­min­to­jai gal prieš pu­sant­ro mė­ne­sio pa­kė­lė sa­vo pro­duk­ci­jos kai­nas, vos tik iš­gir­dę apie grū­dų bran­gi­mą, – tei­gė pa­šne­ko­vė. – Ar bran­gins duo­ną, ar ne, pri­klau­sys nuo mū­sų fir­mos sa­vi­nin­kų spren­di­mo. Kol kas blo­giau tik dar­buo­to­jams: ma­žė­ja at­ly­gi­ni­mai, nes at­si­ran­da dau­giau iš­lai­dų. Gal teks da­lį žmo­nių ir at­leis­ti.

Net juo­kas ima pa­klau­sius per te­le­vi­zi­ją šne­kų, kad mil­tai ir grū­dai brangs­ta, o duo­nos bran­gin­ti ne­ga­li­ma. Tik tas juo­kas – pro aša­ras, nes juk vis­kas – per mū­sų ki­še­nę.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no ke­pyk­lų at­sto­vai vie­nu bal­su tvir­ti­no, jog kol kas sten­gia­si šiaip taip iš­si­suk­ti, su­tau­py­ti, kad ne­tek­tų bent šį mė­ne­sį, kai šei­moms ten­ka iš­leis­ti vai­kus į mo­kyk­lą, ­bran­gin­ti sa­vo ga­mi­nių. Kai ku­rie tor­tų ir sau­sai­nių ke­pė­jai sa­kė bran­giau per­kan­tys ne tik mil­tus, bet ir kiau­ši­nius bei pie­no pro­duk­tus. Mat ūki­nin­kams esą pa­bran­gę pa­ša­rai.

– O pre­ky­bi­nin­kai vi­sa­da pa­si­nau­do­ja si­tua­ci­ja ir kai­ną pa­ke­lia ke­lis kar­tus: kai pa­sklin­da gan­das apie pa­bran­gi­mą ir kai ža­lia­vos iš tik­ro pa­brangs­ta, – sa­kė vie­nas pa­kal­bin­tas ke­pyk­los sa­vi­nin­kas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas