„Santaka“ / Netvarka Kybartų pasienyje pareikalavo pirmosios aukos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-06 06:35

Dalinkitės:  


Į sto­vin­tį vil­ki­ką su au­to­mo­bi­liu „VW Pas­sat“ at­si­tren­ku­si vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Netvarka Kybartų pasienyje pareikalavo pirmosios aukos

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ne­kont­ro­liuo­ja­ma si­tua­ci­ja Ky­bar­tų pa­sie­ny­je jau pa­rei­ka­la­vo žmo­nių au­kų. Sek­ma­die­nį į kelk­raš­ty­je sto­vė­ju­sių vil­ki­kų ei­lę rė­žu­sis vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Pas­ta­ruo­ju me­tu ge­ro­kai už Vir­ba­lio nu­si­drie­kian­čios vil­ki­kų ei­lės jau ta­po ne tik vie­ti­nių gy­ven­to­jų, bet ir eis­mo sau­gu­mu be­si­rū­pi­nan­čių pa­rei­gū­nų gal­vos skaus­mu. Ma­gist­ra­li­nia­me ke­ly­je, kur eis­mas itin in­ten­sy­vus, o leis­ti­nas grei­tis – net 90 ki­lo­met­rų per va­lan­dą, va­žiuo­ja­mo­sios da­lies kraš­te sto­vin­tys sun­kias­vo­riai au­to­mo­bi­liai ke­lia di­de­lę grės­mę eis­mo sau­gu­mui. O tarp vil­ki­kų po ke­lią vaikš­ti­nė­jan­tys vai­ruo­to­jai bet ku­riuo me­tu ga­li pa­tys tap­ti ava­ri­jos au­ko­mis.

Po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai apie su­si­da­riu­sią pro­ble­mą ne kar­tą in­for­ma­vo Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­ją, ke­ti­nu­sią ei­les iš Ky­bar­tų nu­kreip­ti į už­mies­čio ma­gist­ra­li­nį ke­lią. Ta­čiau pa­sta­ruo­ju me­tu ei­lės taip išau­go, kad vil­ki­kai ri­kiuo­ja­si ir per Ky­bar­tų bei Vir­ba­lio mies­tus, ir už jų. Kol po­li­ti­kai de­ra­si dėl „le­syk­lė­le“ jau net ofi­cia­liuo­se raš­tuo­se va­di­na­mos sto­vė­ji­mo aikš­te­lės ir via žada „ar­ti­miau­siu me­tu“ spręs­ti pro­ble­mą, pa­dė­tis pa­sie­ny­je tik blo­gė­ja, drums­da­ma gy­ven­to­jų ra­my­bę ir kel­da­ma pa­vo­jų žmo­nių svei­ka­tai bei gy­vy­bei.

Pus­kel­nių kai­mo (Ma­ri­jam­po­lės r.) gy­ven­to­ja Ge­no­vai­tė Iza­be­lė Sur­do­kie­nė ke­lią Ky­bar­tų link jau ži­no­jo min­ti­nai. Ji daž­nai vyk­da­vo per sie­ną įsi­gy­ti pi­ges­nių de­ga­lų, ki­tų pre­kių. 68-erių mo­te­ris, tu­rė­ju­si svei­ka­tos pro­ble­mų, taip pri­si­dur­da­vo prie ma­žos pen­si­jos.

G. I. Sur­do­kie­nės ar­ti­mie­ji, lyg nu­jaus­da­mi ne­lai­mę, tą­dien ban­dė at­kal­bė­ti mo­te­rį nuo ke­lio­nės. Ta­čiau ti­kė­da­ma­si, kad sek­ma­die­nio va­ka­rą ei­lės per sie­ną su­trum­pės, mo­te­ris vis dėl­to ry­žo­si va­žiuo­ti. Dėl lė­ti­nės li­gos neį­ga­lu­mą tu­rė­ju­si mo­te­ris sie­ną kirs­da­vo grei­čiau nei lau­kian­tie­ji bend­ro­je ei­lė­je.

Ta­čiau pa­siek­ti ke­lio­nės tiks­lo jai ne­pa­vy­ko. Dar prieš Vir­ba­lį G. I. Sur­do­kie­nės vai­ruo­ja­mas „VW Pas­sat“ rė­žė­si į de­ši­nė­je ke­lio pu­sė­je sto­vė­ju­sį vil­ki­ką „Daim­ler Crys­ler“. Leng­va­sis au­to­mo­bi­lis tie­siog pa­lin­do po vil­ki­ko pusp­rie­ka­be. Vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Vil­ki­ko vai­ruo­to­jo Olek­se­jaus Po­liš­čiu­ko iš Uk­rai­nos tuo me­tu ma­ši­no­je ne­bu­vo. Pen­kias­de­šimt­me­tis vy­ras bu­vo išė­jęs pa­si­žval­gy­ti ir pa­bend­rau­ti su ei­lė­je lau­kian­čiais vai­ruo­to­jais. Tuo me­tu, kai įvy­ko ava­ri­ja, uk­rai­nie­tis kelk­raš­čiu ėjo sa­vo ma­ši­nos link. Per aukš­tus sunk­ve­ži­mius jis ne­ma­tė, kas vyks­ta ke­ly­je.

Pa­rei­gū­nams už­sie­nie­tis pa­sa­ko­jo iš­gir­dęs dus­lų po­kšte­lė­ji­mą ir pa­gal­vo­jęs, jog spro­go vil­ki­ko pa­dan­ga. Tik priė­jęs ar­čiau pa­ma­tė į jo au­to­mo­bi­lį įsi­rė­žu­sią ma­ši­ną ir gre­ta gu­lin­tį mo­ters kū­ną.

Įvy­kį ti­rian­tys pa­rei­gū­nai kol kas ne­ga­li at­sa­ky­ti, dėl ko­kios prie­žas­ties ki­lo ava­ri­ja. Vie­na iš ver­si­jų, jog vai­ruo­to­ją ga­lė­jo apa­kin­ti be­si­lei­džian­ti sau­lė. Sek­ma­die­nį ji bu­vo itin ryš­ki ir ma­to­mu­mo pro­ble­mų kė­lė ne vie­nam vai­ruo­to­jui. Neat­me­ta­ma ver­si­ja, jog G. I. Sur­do­kie­nei ga­lė­jo ūmai su­trik­ti svei­ka­ta, nes ke­ly­je pa­rei­gū­nai neap­ti­ko jo­kių au­to­mo­bi­lio stab­dy­mo pėd­sa­kų. Ar ši ver­si­ja pa­grįs­ta, paaiš­kės po eks­per­ti­zės.

Žmo­nių, ma­čiu­sių šį skau­dų eis­mo įvy­kį, po­li­ci­ja pra­šo pa­skam­bin­ti tel. (8 342) 66 087 ar­ba 112.






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą Neiberką



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas