„Santaka“ / Netvarka Kybartų pasienyje pareikalavo pirmosios aukos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-06 06:35

Dalinkitės:  


Į sto­vin­tį vil­ki­ką su au­to­mo­bi­liu „VW Pas­sat“ at­si­tren­ku­si vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Netvarka Kybartų pasienyje pareikalavo pirmosios aukos

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ne­kont­ro­liuo­ja­ma si­tua­ci­ja Ky­bar­tų pa­sie­ny­je jau pa­rei­ka­la­vo žmo­nių au­kų. Sek­ma­die­nį į kelk­raš­ty­je sto­vė­ju­sių vil­ki­kų ei­lę rė­žu­sis vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Pas­ta­ruo­ju me­tu ge­ro­kai už Vir­ba­lio nu­si­drie­kian­čios vil­ki­kų ei­lės jau ta­po ne tik vie­ti­nių gy­ven­to­jų, bet ir eis­mo sau­gu­mu be­si­rū­pi­nan­čių pa­rei­gū­nų gal­vos skaus­mu. Ma­gist­ra­li­nia­me ke­ly­je, kur eis­mas itin in­ten­sy­vus, o leis­ti­nas grei­tis – net 90 ki­lo­met­rų per va­lan­dą, va­žiuo­ja­mo­sios da­lies kraš­te sto­vin­tys sun­kias­vo­riai au­to­mo­bi­liai ke­lia di­de­lę grės­mę eis­mo sau­gu­mui. O tarp vil­ki­kų po ke­lią vaikš­ti­nė­jan­tys vai­ruo­to­jai bet ku­riuo me­tu ga­li pa­tys tap­ti ava­ri­jos au­ko­mis.

Po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai apie su­si­da­riu­sią pro­ble­mą ne kar­tą in­for­ma­vo Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­ją, ke­ti­nu­sią ei­les iš Ky­bar­tų nu­kreip­ti į už­mies­čio ma­gist­ra­li­nį ke­lią. Ta­čiau pa­sta­ruo­ju me­tu ei­lės taip išau­go, kad vil­ki­kai ri­kiuo­ja­si ir per Ky­bar­tų bei Vir­ba­lio mies­tus, ir už jų. Kol po­li­ti­kai de­ra­si dėl „le­syk­lė­le“ jau net ofi­cia­liuo­se raš­tuo­se va­di­na­mos sto­vė­ji­mo aikš­te­lės ir via žada „ar­ti­miau­siu me­tu“ spręs­ti pro­ble­mą, pa­dė­tis pa­sie­ny­je tik blo­gė­ja, drums­da­ma gy­ven­to­jų ra­my­bę ir kel­da­ma pa­vo­jų žmo­nių svei­ka­tai bei gy­vy­bei.

Pus­kel­nių kai­mo (Ma­ri­jam­po­lės r.) gy­ven­to­ja Ge­no­vai­tė Iza­be­lė Sur­do­kie­nė ke­lią Ky­bar­tų link jau ži­no­jo min­ti­nai. Ji daž­nai vyk­da­vo per sie­ną įsi­gy­ti pi­ges­nių de­ga­lų, ki­tų pre­kių. 68-erių mo­te­ris, tu­rė­ju­si svei­ka­tos pro­ble­mų, taip pri­si­dur­da­vo prie ma­žos pen­si­jos.

G. I. Sur­do­kie­nės ar­ti­mie­ji, lyg nu­jaus­da­mi ne­lai­mę, tą­dien ban­dė at­kal­bė­ti mo­te­rį nuo ke­lio­nės. Ta­čiau ti­kė­da­ma­si, kad sek­ma­die­nio va­ka­rą ei­lės per sie­ną su­trum­pės, mo­te­ris vis dėl­to ry­žo­si va­žiuo­ti. Dėl lė­ti­nės li­gos neį­ga­lu­mą tu­rė­ju­si mo­te­ris sie­ną kirs­da­vo grei­čiau nei lau­kian­tie­ji bend­ro­je ei­lė­je.

Ta­čiau pa­siek­ti ke­lio­nės tiks­lo jai ne­pa­vy­ko. Dar prieš Vir­ba­lį G. I. Sur­do­kie­nės vai­ruo­ja­mas „VW Pas­sat“ rė­žė­si į de­ši­nė­je ke­lio pu­sė­je sto­vė­ju­sį vil­ki­ką „Daim­ler Crys­ler“. Leng­va­sis au­to­mo­bi­lis tie­siog pa­lin­do po vil­ki­ko pusp­rie­ka­be. Vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Vil­ki­ko vai­ruo­to­jo Olek­se­jaus Po­liš­čiu­ko iš Uk­rai­nos tuo me­tu ma­ši­no­je ne­bu­vo. Pen­kias­de­šimt­me­tis vy­ras bu­vo išė­jęs pa­si­žval­gy­ti ir pa­bend­rau­ti su ei­lė­je lau­kian­čiais vai­ruo­to­jais. Tuo me­tu, kai įvy­ko ava­ri­ja, uk­rai­nie­tis kelk­raš­čiu ėjo sa­vo ma­ši­nos link. Per aukš­tus sunk­ve­ži­mius jis ne­ma­tė, kas vyks­ta ke­ly­je.

Pa­rei­gū­nams už­sie­nie­tis pa­sa­ko­jo iš­gir­dęs dus­lų po­kšte­lė­ji­mą ir pa­gal­vo­jęs, jog spro­go vil­ki­ko pa­dan­ga. Tik priė­jęs ar­čiau pa­ma­tė į jo au­to­mo­bi­lį įsi­rė­žu­sią ma­ši­ną ir gre­ta gu­lin­tį mo­ters kū­ną.

Įvy­kį ti­rian­tys pa­rei­gū­nai kol kas ne­ga­li at­sa­ky­ti, dėl ko­kios prie­žas­ties ki­lo ava­ri­ja. Vie­na iš ver­si­jų, jog vai­ruo­to­ją ga­lė­jo apa­kin­ti be­si­lei­džian­ti sau­lė. Sek­ma­die­nį ji bu­vo itin ryš­ki ir ma­to­mu­mo pro­ble­mų kė­lė ne vie­nam vai­ruo­to­jui. Neat­me­ta­ma ver­si­ja, jog G. I. Sur­do­kie­nei ga­lė­jo ūmai su­trik­ti svei­ka­ta, nes ke­ly­je pa­rei­gū­nai neap­ti­ko jo­kių au­to­mo­bi­lio stab­dy­mo pėd­sa­kų. Ar ši ver­si­ja pa­grįs­ta, paaiš­kės po eks­per­ti­zės.

Žmo­nių, ma­čiu­sių šį skau­dų eis­mo įvy­kį, po­li­ci­ja pra­šo pa­skam­bin­ti tel. (8 342) 66 087 ar­ba 112.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas