„Santaka“ / Netvarka Kybartų pasienyje pareikalavo pirmosios aukos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-06 06:35

Dalinkitės:  


Į sto­vin­tį vil­ki­ką su au­to­mo­bi­liu „VW Pas­sat“ at­si­tren­ku­si vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Netvarka Kybartų pasienyje pareikalavo pirmosios aukos

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ne­kont­ro­liuo­ja­ma si­tua­ci­ja Ky­bar­tų pa­sie­ny­je jau pa­rei­ka­la­vo žmo­nių au­kų. Sek­ma­die­nį į kelk­raš­ty­je sto­vė­ju­sių vil­ki­kų ei­lę rė­žu­sis vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Pas­ta­ruo­ju me­tu ge­ro­kai už Vir­ba­lio nu­si­drie­kian­čios vil­ki­kų ei­lės jau ta­po ne tik vie­ti­nių gy­ven­to­jų, bet ir eis­mo sau­gu­mu be­si­rū­pi­nan­čių pa­rei­gū­nų gal­vos skaus­mu. Ma­gist­ra­li­nia­me ke­ly­je, kur eis­mas itin in­ten­sy­vus, o leis­ti­nas grei­tis – net 90 ki­lo­met­rų per va­lan­dą, va­žiuo­ja­mo­sios da­lies kraš­te sto­vin­tys sun­kias­vo­riai au­to­mo­bi­liai ke­lia di­de­lę grės­mę eis­mo sau­gu­mui. O tarp vil­ki­kų po ke­lią vaikš­ti­nė­jan­tys vai­ruo­to­jai bet ku­riuo me­tu ga­li pa­tys tap­ti ava­ri­jos au­ko­mis.

Po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai apie su­si­da­riu­sią pro­ble­mą ne kar­tą in­for­ma­vo Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­ją, ke­ti­nu­sią ei­les iš Ky­bar­tų nu­kreip­ti į už­mies­čio ma­gist­ra­li­nį ke­lią. Ta­čiau pa­sta­ruo­ju me­tu ei­lės taip išau­go, kad vil­ki­kai ri­kiuo­ja­si ir per Ky­bar­tų bei Vir­ba­lio mies­tus, ir už jų. Kol po­li­ti­kai de­ra­si dėl „le­syk­lė­le“ jau net ofi­cia­liuo­se raš­tuo­se va­di­na­mos sto­vė­ji­mo aikš­te­lės ir via žada „ar­ti­miau­siu me­tu“ spręs­ti pro­ble­mą, pa­dė­tis pa­sie­ny­je tik blo­gė­ja, drums­da­ma gy­ven­to­jų ra­my­bę ir kel­da­ma pa­vo­jų žmo­nių svei­ka­tai bei gy­vy­bei.

Pus­kel­nių kai­mo (Ma­ri­jam­po­lės r.) gy­ven­to­ja Ge­no­vai­tė Iza­be­lė Sur­do­kie­nė ke­lią Ky­bar­tų link jau ži­no­jo min­ti­nai. Ji daž­nai vyk­da­vo per sie­ną įsi­gy­ti pi­ges­nių de­ga­lų, ki­tų pre­kių. 68-erių mo­te­ris, tu­rė­ju­si svei­ka­tos pro­ble­mų, taip pri­si­dur­da­vo prie ma­žos pen­si­jos.

G. I. Sur­do­kie­nės ar­ti­mie­ji, lyg nu­jaus­da­mi ne­lai­mę, tą­dien ban­dė at­kal­bė­ti mo­te­rį nuo ke­lio­nės. Ta­čiau ti­kė­da­ma­si, kad sek­ma­die­nio va­ka­rą ei­lės per sie­ną su­trum­pės, mo­te­ris vis dėl­to ry­žo­si va­žiuo­ti. Dėl lė­ti­nės li­gos neį­ga­lu­mą tu­rė­ju­si mo­te­ris sie­ną kirs­da­vo grei­čiau nei lau­kian­tie­ji bend­ro­je ei­lė­je.

Ta­čiau pa­siek­ti ke­lio­nės tiks­lo jai ne­pa­vy­ko. Dar prieš Vir­ba­lį G. I. Sur­do­kie­nės vai­ruo­ja­mas „VW Pas­sat“ rė­žė­si į de­ši­nė­je ke­lio pu­sė­je sto­vė­ju­sį vil­ki­ką „Daim­ler Crys­ler“. Leng­va­sis au­to­mo­bi­lis tie­siog pa­lin­do po vil­ki­ko pusp­rie­ka­be. Vai­ruo­to­ja žu­vo vie­to­je.

Vil­ki­ko vai­ruo­to­jo Olek­se­jaus Po­liš­čiu­ko iš Uk­rai­nos tuo me­tu ma­ši­no­je ne­bu­vo. Pen­kias­de­šimt­me­tis vy­ras bu­vo išė­jęs pa­si­žval­gy­ti ir pa­bend­rau­ti su ei­lė­je lau­kian­čiais vai­ruo­to­jais. Tuo me­tu, kai įvy­ko ava­ri­ja, uk­rai­nie­tis kelk­raš­čiu ėjo sa­vo ma­ši­nos link. Per aukš­tus sunk­ve­ži­mius jis ne­ma­tė, kas vyks­ta ke­ly­je.

Pa­rei­gū­nams už­sie­nie­tis pa­sa­ko­jo iš­gir­dęs dus­lų po­kšte­lė­ji­mą ir pa­gal­vo­jęs, jog spro­go vil­ki­ko pa­dan­ga. Tik priė­jęs ar­čiau pa­ma­tė į jo au­to­mo­bi­lį įsi­rė­žu­sią ma­ši­ną ir gre­ta gu­lin­tį mo­ters kū­ną.

Įvy­kį ti­rian­tys pa­rei­gū­nai kol kas ne­ga­li at­sa­ky­ti, dėl ko­kios prie­žas­ties ki­lo ava­ri­ja. Vie­na iš ver­si­jų, jog vai­ruo­to­ją ga­lė­jo apa­kin­ti be­si­lei­džian­ti sau­lė. Sek­ma­die­nį ji bu­vo itin ryš­ki ir ma­to­mu­mo pro­ble­mų kė­lė ne vie­nam vai­ruo­to­jui. Neat­me­ta­ma ver­si­ja, jog G. I. Sur­do­kie­nei ga­lė­jo ūmai su­trik­ti svei­ka­ta, nes ke­ly­je pa­rei­gū­nai neap­ti­ko jo­kių au­to­mo­bi­lio stab­dy­mo pėd­sa­kų. Ar ši ver­si­ja pa­grįs­ta, paaiš­kės po eks­per­ti­zės.

Žmo­nių, ma­čiu­sių šį skau­dų eis­mo įvy­kį, po­li­ci­ja pra­šo pa­skam­bin­ti tel. (8 342) 66 087 ar­ba 112.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas