„Santaka“ / „Žolinės jomarkas“ įgauna platesnį mastą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-03 06:27

Dalinkitės:  


Kaip rau­gia­mi ko­pūs­tai, su­si­rin­ku­siesiems „gy­vai“ pa­ro­dė G. Rai­nie­nė ir G. Šal­čiū­nie­nė.

Autorės nuotr.


„Žolinės jomarkas“ įgauna platesnį mastą

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ke­le­tą me­tų iš ei­lės or­ga­ni­zuo­ja­mas Vir­ba­lio „Žo­li­nės jo­mar­kas“ su­kvie­čia vis dau­giau da­ly­vių ir su­lau­kia dė­me­sio bei sve­čių iš ki­tų mies­tų.

Vien tik vie­ti­nius ama­ti­nin­kus kvie­čian­tis pri­sta­ty­ti sa­vo pro­duk­ci­ją ren­gi­nys šį­met su­trau­kė kaip nie­ka­da daug žmo­nių. Kar­tu su pa­dė­jė­jais pa­la­pi­nė­se įsi­kū­rė net 85 da­ly­viai.

Ir ko tik ten ne­bu­vo – net akys rai­bo. Pa­de­monst­ruo­tas itin se­no­vi­nis ama­tas – vir­vių vi­ji­mas, ku­rį pri­sta­tė V. Le­vend­raus­kas, šven­tės „ma­lū­ni­nin­ku“ dir­bo M. Aš­mo­nas, ke­ra­mi­kos dar­bais ža­vė­jo L. Va­si­liaus­kie­nė, ver­pi­mo mo­kė F. Tre­čio­kie­nė ir O. Ma­li­šaus­kie­nė, au­di­mo me­ną de­monst­ra­vo A. Mar­kaus­kie­nė ir G. Liu­bins­kie­nė. Ką gra­žaus ga­li­ma pa­da­ry­ti iš odos, pa­ro­dė A. Juš­ke­vi­čius, me­džio dro­žy­bos pa­slap­tis da­li­jo K. Eis­mon­tas.

Ypač vi­siems pa­ti­ko ku­li­na­ri­nio pa­vel­do ko­man­da, ku­ri vai­ši­no sve­čius sa­vo pro­duk­ci­ja. Žva­lios mo­te­rys – A. Ti­mins­kie­nė, D. Liu­bins­kie­nė, I. Lo­pe­tie­nė, R. Mi­liu­tie­nė ir E. An­ta­na­vi­čiū­tė – vos spė­jo su­ktis pjaus­ty­da­mos val­gius ir pils­ty­da­mos gė­ri­mus. Siu­vi­nė­tus pa­veiks­lus de­monst­ra­vo S. Jur­ge­lai­tie­nė, siu­vi­nė­tus at­vi­ru­kus – A. La­se­vi­čie­nė, nė­ri­mo ir mez­gi­mo ste­buk­lais už­bū­rė M. Šuk­vie­tie­nė. Ra­do sa­vo vie­tą tarp lie­tu­viš­kų ama­tų šian­dien vėl ma­din­gas vil­nos vė­li­mas, ku­rio ga­mi­nių at­si­ne­šė G. Ivaš­ke­vi­čiū­tė, ska­niai kve­pė­jo D. Svo­bo­nie­nės vais­ta­žo­lės ir jų už­pi­lai. Kaip rau­gia­mi ko­pūs­tai, ro­dė G. Rai­nie­nė ir G. Šal­čiū­nie­nė, svies­tą muš­ti ge­rai se­kė­si G. Avi­žie­nie­nei ir V. Vi­sel­gie­nei, ku­rių dar­bą, ger­da­mas „mas­lion­ką“, gy­rė net de­ka­nas V. Gus­tai­tis.

Pak­vi­po na­mi­ne duo­na – tai G. Balt­ru­šai­tie­nės puo­se­lė­ja­mas tau­ti­nis pa­vel­das. Čia pat – ir mė­sos ga­mi­niai, ku­riuos spe­cia­liai „jo­mar­kui“ pa­ruo­šė D. Po­ge­lie­nė, sū­rius šven­tei su­slė­gė D. Sa­vic­kie­nė, G. ir D. Že­ber­ta­vi­čiai at­ve­žė tirš­tos grie­ti­nės. O ko­kia gi šven­tė be alaus ir gi­ros? Ši­to dar­bo ėmė­si A. ir O. Vaiš­no­rie­nės su I. Va­si­liaus­kie­ne.

Pa­sak „jo­mar­ko gas­pa­do­riaus“ S. Lo­pe­tos, bu­vo dar daug ki­tų rank­dar­bių meist­rų – vi­sų į jau­čio odą ne­su­ra­šy­si. Ta­čiau iš­var­din­tie­ji yra pa­tys pa­grin­di­niai ir nuo­la­ti­niai da­ly­viai, ne­pa­tin­gin­tys pa­puoš­ti tra­di­ci­ja tam­pan­čios liau­diš­kos šven­tės sa­vais dar­bais.

Šven­tės „gas­pa­di­nė“ R. Bu­ra­gie­nė kvie­tė sve­čius prie sta­lo, kur šei­mi­nin­kės ne­šė karš­tą agur­kų sriu­bą, ko­pūs­tuo­se troš­kin­tus rū­ky­tus šon­kau­lius, bul­vi­nius bly­nus ir ant lau­žo kep­tą kum­pį, ku­rį pa­do­va­no­jo ūki­nin­kai B. ir R. Ans­kai­čiai. Šei­mi­nin­ka­vu­sios mo­te­rys brau­kė de­vy­nis pra­kai­tus, mat šios Žo­li­nės pa­si­tai­kė kaip re­ta karš­tos.

Mu­zi­ki­ne pro­gra­ma pa­si­rū­pi­no Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ras, gro­jo an­samb­lis „Jo­va­rai“ iš Ma­ri­jam­po­lės, „Gi­mi­nės“ iš Kal­va­ri­jos ir „Že­my­na“ iš Ky­bar­tų.

Kaip sa­kė bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kas, pa­ly­gin­ti su praei­tais me­tais, šia­me „jo­mar­ke“ bu­vo dau­giau jau­ni­mo, pa­si­siū­lė da­ly­vau­ti dau­giau ama­ti­nin­kų. Be to, šie­met vir­ba­liš­kiams la­bai pa­si­se­kė, nes pa­gal Vil­ka­viš­kio kraš­to vie­tos veik­los gru­pės stra­te­gi­jos prie­mo­nę „Ama­tų plėt­ros ska­ti­ni­mas“ pro­jek­tui „Žo­li­nės jo­mar­kas“ bu­vo gau­tas fi­nan­sa­vi­mas. Už skirtas lė­šas įsi­gy­ta dvi­de­šimt komp­lek­tų sta­lų su suo­lais, iš nu­pirk­to au­di­nio vir­ba­liš­kės pa­si­siu­vo tau­ti­nius si­jo­nus su li­ni­nė­mis pri­juos­tė­mis, o vy­rai – lie­me­nes. Tai su­tei­kė šven­tei tau­ti­nį ak­cen­tą.

Prieš pat šven­tę mies­te­lis su­lau­kė nau­jo kle­bo­no Ge­di­mi­no Mar­cin­ke­vi­čiaus. Jis iš­kart pa­te­ko į šven­tės šur­mu­lį ir ga­vo pro­gą su­si­pa­žin­ti su ak­ty­viais pa­ra­pi­jie­čiais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas