„Santaka“ / Vais­ti­nin­ko skil­tis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:41

Dalinkitės:  


Vais­ti­nin­ko skil­tis

Mo­ki­nių akims – ypa­tin­gas dė­me­sys

Ap­lin­kos veiks­niai tu­ri ne­ma­žai įta­kos re­gė­ji­mui, ta­čiau pa­ste­bė­ti­na ir tai, kad šiuo­lai­ki­nėms tech­no­lo­gi­joms įsi­ver­žus į mū­sų gy­ve­ni­mą vai­kų no­sy­tes vis daž­niau „pa­bal­no­ja“ aki­nu­kai. Įvai­rių šal­ti­nių duo­me­ni­mis, Lie­tu­vo­je apie 30 pro­c. vai­kų – trum­pa­re­giai.

Ko­dėl svar­bu mo­kyk­li­nu­kui ap­si­lan­ky­ti pas akių gy­dy­to­ją, kaip stip­rin­ti vai­ko re­gė­ji­mą, pa­ta­ria Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­kė Ele­na NA­CE­VI­ČIE­NĖ:

– Di­džiau­si akių prie­šai yra pra­sta mi­ty­ba, sau­lė, kom­piu­te­riai, te­le­vi­zo­rius, dul­kė­ta ar­ba kon­di­cio­nuo­ja­ma ap­lin­ka bei kt. To­dėl la­bai svar­bu, jog vai­kas lai­ky­tų­si bend­rų hi­gie­nos rei­ka­la­vi­mų: mie­go­tų ne ma­žiau kaip 8 va­lan­das, bū­tų gry­na­me ore. Jo mais­to ra­cio­nas tu­ri bū­ti kuo įvai­res­nis, gau­sus vi­ta­mi­no A. Šio vi­ta­mi­no yra mor­ko­se, špi­na­tuo­se, mė­ly­nė­se. Jei vai­kas pa­kan­ka­mai ne­gau­na šio vi­ta­mi­no su mais­tu, de­rė­tų var­to­ti mais­to pa­pil­dus.

No­rint iš­sau­go­ti svei­kas akis ir ge­rą re­gė­ji­mą, rei­kė­tų var­to­ti vi­ta­mi­nus bei mais­to pa­pil­dus, į ku­rių su­dė­tį įei­na mė­ly­nių ekst­rak­tas, vi­ta­mi­nas A, liu­tei­nas – akies tink­lai­nės gel­to­no­sios dė­mės pa­grin­di­nė su­dė­ti­nė da­lis, at­sa­kin­ga už re­gi­mos in­for­ma­ci­jos pa­grin­di­nės da­lies priė­mi­mą. Taip pat pa­tar­ti­na var­to­ti an­tiok­si­dan­tus, ku­rie stab­do lais­vų­jų ra­di­ka­lų ok­si­da­ci­jos pro­ce­sus, ža­lo­jan­čius mū­sų re­gė­ji­mą, ša­li­na dū­mų ar sau­lės spin­du­lių su­kel­tus re­gė­ji­mo su­tri­ki­mus. Vi­ta­mi­nų B komp­lek­sas bū­ti­nas pa­lai­kant re­gos ner­vo funk­ci­jas. Re­gė­ji­mo funk­ci­jai ir struk­tū­rai yra svar­būs cin­kas, va­ris, chro­mas, ge­le­žis.

Taip pat ne­rei­kė­tų leis­ti, kad te­le­vi­zo­riaus žiū­rė­ji­mas ar kom­piu­te­ri­niai žai­di­mai bū­tų vie­nin­te­lis vai­ko lais­va­lai­kio pra­lei­di­mo bū­das. Šiems itin vai­kų mėgs­ta­miems už­siė­mi­mams per die­ną ne­tu­rė­tų bū­ti ski­ria­ma dau­giau lai­ko nei 2 va­lan­dos su per­trau­ko­mis kas 20 mi­nu­čių. Pert­rau­kų me­tu vai­kas tu­rė­tų pa­sė­dė­ti už­si­mer­kęs, pa­tar­ti­na pa­mankš­tin­ti akis: pa­žiū­rė­ti pro lan­gą į to­lį, po to – į ar­ti­mą taš­ką ir taip pa­kar­to­ti ke­lis kar­tus, 1–2 mi­nu­tes grei­tai pa­mirk­sė­ti. Su­si­rū­pin­ti vai­ko re­gė­ji­mu rei­kė­tų dar prieš at­si­ran­dant pir­mie­siems silps­tan­čio re­gė­ji­mo simp­to­mams (į to­lį žiū­ri pri­si­mer­kęs, ma­to ne­ryš­kiai, lyg per rū­ką, pa­rau­du­sios akys ir pan.).

Daž­niau­si vai­kų ne­ga­la­vi­mai yra trum­pa­re­gys­tė (pa­blo­gė­jęs re­gė­ji­mas į to­lį), as­tig­ma­tiz­mas, ani­zo­met­ro­pi­ja. Kon­sul­tuo­tis su akių li­gų gy­dy­to­ju dėl ma­žy­lio re­gė­ji­mo rei­kia nuo pat jo gi­mi­mo. Lei­džiant vai­ką į pir­mą­ją kla­sę, tai tie­siog bū­ti­na. Bū­tent pir­mo­sio­se kla­sė­se itin iš­ryš­kė­ja trum­pa­re­gys­tė. Jei rei­kia, oku­lis­tas pa­ski­ria aki­nu­kus, mo­kyk­lo­je to­kie vai­kai so­di­na­mi į pir­muo­sius suo­lus.

Mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kams pro­fi­lak­ti­nės oku­lis­to ap­žiū­ros re­ko­men­duo­ja­mos kar­tą per me­tus.Užsk. 5851


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas