„Santaka“ / Vais­ti­nin­ko skil­tis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:41

Dalinkitės:  


Vais­ti­nin­ko skil­tis

Mo­ki­nių akims – ypa­tin­gas dė­me­sys

Ap­lin­kos veiks­niai tu­ri ne­ma­žai įta­kos re­gė­ji­mui, ta­čiau pa­ste­bė­ti­na ir tai, kad šiuo­lai­ki­nėms tech­no­lo­gi­joms įsi­ver­žus į mū­sų gy­ve­ni­mą vai­kų no­sy­tes vis daž­niau „pa­bal­no­ja“ aki­nu­kai. Įvai­rių šal­ti­nių duo­me­ni­mis, Lie­tu­vo­je apie 30 pro­c. vai­kų – trum­pa­re­giai.

Ko­dėl svar­bu mo­kyk­li­nu­kui ap­si­lan­ky­ti pas akių gy­dy­to­ją, kaip stip­rin­ti vai­ko re­gė­ji­mą, pa­ta­ria Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­kė Ele­na NA­CE­VI­ČIE­NĖ:

– Di­džiau­si akių prie­šai yra pra­sta mi­ty­ba, sau­lė, kom­piu­te­riai, te­le­vi­zo­rius, dul­kė­ta ar­ba kon­di­cio­nuo­ja­ma ap­lin­ka bei kt. To­dėl la­bai svar­bu, jog vai­kas lai­ky­tų­si bend­rų hi­gie­nos rei­ka­la­vi­mų: mie­go­tų ne ma­žiau kaip 8 va­lan­das, bū­tų gry­na­me ore. Jo mais­to ra­cio­nas tu­ri bū­ti kuo įvai­res­nis, gau­sus vi­ta­mi­no A. Šio vi­ta­mi­no yra mor­ko­se, špi­na­tuo­se, mė­ly­nė­se. Jei vai­kas pa­kan­ka­mai ne­gau­na šio vi­ta­mi­no su mais­tu, de­rė­tų var­to­ti mais­to pa­pil­dus.

No­rint iš­sau­go­ti svei­kas akis ir ge­rą re­gė­ji­mą, rei­kė­tų var­to­ti vi­ta­mi­nus bei mais­to pa­pil­dus, į ku­rių su­dė­tį įei­na mė­ly­nių ekst­rak­tas, vi­ta­mi­nas A, liu­tei­nas – akies tink­lai­nės gel­to­no­sios dė­mės pa­grin­di­nė su­dė­ti­nė da­lis, at­sa­kin­ga už re­gi­mos in­for­ma­ci­jos pa­grin­di­nės da­lies priė­mi­mą. Taip pat pa­tar­ti­na var­to­ti an­tiok­si­dan­tus, ku­rie stab­do lais­vų­jų ra­di­ka­lų ok­si­da­ci­jos pro­ce­sus, ža­lo­jan­čius mū­sų re­gė­ji­mą, ša­li­na dū­mų ar sau­lės spin­du­lių su­kel­tus re­gė­ji­mo su­tri­ki­mus. Vi­ta­mi­nų B komp­lek­sas bū­ti­nas pa­lai­kant re­gos ner­vo funk­ci­jas. Re­gė­ji­mo funk­ci­jai ir struk­tū­rai yra svar­būs cin­kas, va­ris, chro­mas, ge­le­žis.

Taip pat ne­rei­kė­tų leis­ti, kad te­le­vi­zo­riaus žiū­rė­ji­mas ar kom­piu­te­ri­niai žai­di­mai bū­tų vie­nin­te­lis vai­ko lais­va­lai­kio pra­lei­di­mo bū­das. Šiems itin vai­kų mėgs­ta­miems už­siė­mi­mams per die­ną ne­tu­rė­tų bū­ti ski­ria­ma dau­giau lai­ko nei 2 va­lan­dos su per­trau­ko­mis kas 20 mi­nu­čių. Pert­rau­kų me­tu vai­kas tu­rė­tų pa­sė­dė­ti už­si­mer­kęs, pa­tar­ti­na pa­mankš­tin­ti akis: pa­žiū­rė­ti pro lan­gą į to­lį, po to – į ar­ti­mą taš­ką ir taip pa­kar­to­ti ke­lis kar­tus, 1–2 mi­nu­tes grei­tai pa­mirk­sė­ti. Su­si­rū­pin­ti vai­ko re­gė­ji­mu rei­kė­tų dar prieš at­si­ran­dant pir­mie­siems silps­tan­čio re­gė­ji­mo simp­to­mams (į to­lį žiū­ri pri­si­mer­kęs, ma­to ne­ryš­kiai, lyg per rū­ką, pa­rau­du­sios akys ir pan.).

Daž­niau­si vai­kų ne­ga­la­vi­mai yra trum­pa­re­gys­tė (pa­blo­gė­jęs re­gė­ji­mas į to­lį), as­tig­ma­tiz­mas, ani­zo­met­ro­pi­ja. Kon­sul­tuo­tis su akių li­gų gy­dy­to­ju dėl ma­žy­lio re­gė­ji­mo rei­kia nuo pat jo gi­mi­mo. Lei­džiant vai­ką į pir­mą­ją kla­sę, tai tie­siog bū­ti­na. Bū­tent pir­mo­sio­se kla­sė­se itin iš­ryš­kė­ja trum­pa­re­gys­tė. Jei rei­kia, oku­lis­tas pa­ski­ria aki­nu­kus, mo­kyk­lo­je to­kie vai­kai so­di­na­mi į pir­muo­sius suo­lus.

Mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kams pro­fi­lak­ti­nės oku­lis­to ap­žiū­ros re­ko­men­duo­ja­mos kar­tą per me­tus.Užsk. 5851


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas