„Santaka“ / Fotoreportažas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:30

Dalinkitės:  


Drėgnu metu ypač paklausi guminė avalynė, kurios gausa turguje tikrai skųstis negalima, o jei dar ir kibiras naujas - pats metas į mišką.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Fotoreportažas

Tur­gaus pre­kei­viai lie­taus ne­bi­jo

Ne­ži­nau, kas pa­sa­kė, kad ge­riau­sias oras – dar­ga­na. Ne­la­bai pro­tin­gai pa­sa­kė. Rei­kė­tų tam gud­ruo­liui nuo anks­ty­vo ry­to iki pie­tų pa­sto­vė­ti mer­kiant šal­tam ru­de­niš­kam lie­tui prie sa­vo pre­kių – ir iš kar­to pa­keis­tų nuo­mo­nę apie orus. O tur­gaus pre­kiau­to­jai sto­vi. Karš­tis ar šal­tis, lie­tus ar vė­jas – jie sa­vo vie­to­je. Jei­gu pa­būg­si gam­tos kap­ri­zų, pa­lik­si sa­vo dar­bo vie­tą, ją užims ki­ti, kant­res­ni, ir lik­si be pra­gy­ve­ni­mo šal­ti­nio.

Blo­gu oru į tur­gų ei­na tik tie pir­kė­jai, ku­riems tik­rai rei­kia. Vi­si ki­ti, ku­riems tur­gaus lan­ky­mas ta­po sa­vo­tiš­ka pra­mo­ga, tra­di­ci­ja, per lie­tų tu­pi jau­kiuo­se na­muo­se. To­kių pir­kė­jų iš tie­sų daug.

Štai į tur­gų ei­na ge­ro­kai pa­gy­ve­nu­sios po­ros: mo­te­riš­kės įsi­ki­bu­sios vy­rams į pa­ran­kę, pri­si­glau­du­sios – tar­si jau­nys­tės lai­kais. Jiems rei­kia ne tik bū­ti­nų pre­kių, bet ir su se­nais drau­gais pa­ple­pė­ti, pa­si­žmo­nė­ti. Bet šian­dien ly­ja. Ir pir­kė­jų ma­žiau nei par­da­vė­jų, ir links­ma mu­zi­ka ne­gro­ja kaip va­sa­rą. Dau­gu­ma pir­kė­jų bū­riuo­ja­si prie mais­to pro­duk­tų pre­kys­ta­lių. Pre­kės tos pa­čios ir kai­nos dar ne­šo­ki­nė­ja. Gra­žių rū­ky­tų na­mi­nių la­ši­nu­kų ga­li rink­tis pa­gal sko­nį ir kai­ną – nuo 14 iki 20 li­tų už ki­log­ra­mą. Rū­ky­tos deš­ros kai­na taip pat pa­na­ši. O štai me­dus brangs­ta ir dar brangs. Už pus­lit­ri­nį in­de­lį Ais­tiš­kių ir Lan­kup­kos pie­vo­mis kve­pian­čio me­daus šne­kus žmo­ge­lis pra­šo 14 li­tų. Sa­ko, ga­li­ma de­rė­tis, jei di­des­nį kie­kį iš na­mų pirk­si. Akį trau­kia di­de­lės sul­tin­gos sly­vos, kai­nuo­jan­čios tik 3 li­tus. Šie me­tai kau­la­vai­siams bu­vo ne­pa­lan­kūs de­rė­ti. Iš pa­va­sa­rio ap­si­py­lę žie­dais ab­ri­ko­sai ir per­si­kai, sly­vos ir vyš­nios tik bai­gę žy­dė­ti nu­ru­do tar­si nu­de­gin­ti, vai­sių užuo­maz­gų ne­li­ko nė ženk­lo.

Bū­rys jau­nų mo­te­rų ap­gu­lu­sios apa­ti­nių rū­bų pre­kys­ta­lį. Dar iš to­lo ple­vė­suo­ja tar­si gun­dan­čios vė­lia­vos pir­kė­jų kil­no­ja­mos per­ma­to­mos lie­me­nė­lės. Ki­tos mo­te­rys ren­ka sa­vo vai­kams mo­kyk­li­nes kup­ri­nes. Pa­si­rin­ki­mas iš tie­sų di­de­lis ir kai­nos priei­na­mos – nuo 30 iki 60 li­tų. Net­gi di­die­ji pre­ky­bos cent­rai ly­giuo­ja­si į tur­gaus kai­nas ir skel­bia 50 pro­c. nuo­lai­das.

Žem­dir­biams šis ru­duo ke­lia dve­jo­pas nuo­tai­kas. Va­sa­ros pa­bai­go­je jie džiau­gė­si bū­si­mu der­liu­mi ir kaip nie­ka­da ge­ro­mis su­pir­ki­mo kai­no­mis. Da­bar, pra­si­dė­jus il­ga­lai­kiams lie­tums, da­lis der­liaus ga­li žū­ti ir iš sva­jo­to pel­no išeis šnipš­tas. Kad tik sa­vo į že­mę įdė­tas lė­šas pa­vyk­tų at­siim­ti... Nors ir sa­ko­ma, kad že­mė ne va­gis, bet kaip daž­nai ji žem­dir­bį ap­va­gia. Gal to­dėl ir tur­gu­je ne­daug žem­dir­bių su sa­vo der­liu­mi. Ir už mai­šą kvie­čių, ir už mai­šą mie­žių, mai­šy­tų su kvie­čiais, par­da­vė­jas pra­šė po 25 li­tus.

O bul­vės šie­met ga­li bū­ti bran­gios. Ži­no­ma, dar ne­pra­si­dė­jęs ma­si­nis jų ka­si­mas, to­dėl ir tur­gu­je už 1 kg pra­šo­ma nuo 80 cen­tų iki li­to. Par­da­vė­jas aiš­ki­na, kiek rei­kia įdė­ti lė­šų, kad užau­gin­tų ge­rą ge­rų bul­vių der­lių. Pir­miau­sia – bran­gi eli­ti­nė sėk­la, bran­gios trą­šos, ku­ras tech­ni­kai, o dar bul­ves bū­ti­nai rei­kia du kar­tus purkš­ti nuo ma­ro. Štai ir išau­ga der­liaus kai­na.

Kiau­lie­nos ne­val­gantiems svei­kuo­liams, tur­gaus pre­kei­viai pa­siū­lo svei­ka­tai la­bai nau­din­gos triu­šie­nos, pra­šy­da­mi tik 18 li­tų už ki­log­ra­mą. Pir­kė­jams, ku­rie tu­ri są­ly­gas pa­tys pa­siau­gin­ti triu­šį iki šv. Ka­lė­dų keps­niui, pa­gy­ve­nu­si ma­lo­ni mo­te­riš­kė siū­lo gy­vą di­de­lį bal­ta­pū­kį.

Ma­žuo­sius tur­gaus pir­kė­jus, ži­no­ma, la­biau­siai trau­kia sal­du­my­nų pre­kys­ta­lis. Šian­dien ly­ja ir ma­žie­ji už­da­ry­ti na­muo­se. Ta­čiau vie­nas pen­kia­me­tis, įsi­ki­bęs į mo­čiu­tės ran­ką, ne­kant­riai tam­po ją už skver­no ir šnai­ruo­da­mas į ša­lis šnabž­da: „Ši­tų, ke­tur­kam­pų, su šnap­su...“ Jau­na žvit­ri par­da­vė­ja juo­kia­si ir sve­ria ne­nuo­ra­mai sal­dai­nių „su šnap­su“. Ši žva­li mer­gi­na jau se­niai tur­gu­je pa­va­duo­ja ma­mą. Kaip pa­ti sa­kė, gal nuo de­vy­ne­rių me­tų jau sto­vė­da­vo tur­gu­je gre­ta mo­ti­nos. Da­bar ma­ma pre­kiau­ja dar­žo­vė­mis, o jai pa­li­ko sal­dai­nius. Jau­no­ji par­da­vė­ja mik­liai su­ka­si ir mo­ka su vi­sais pir­kė­jais ma­lo­niai pa­bend­rau­ti.

Pa­leng­va pa­leng­va ru­de­niš­ki de­be­sys sklai­do­si, liau­ja­si įky­rus lie­tus. Gied­rė­ja ir pre­kiau­to­jų vei­dai, nors pir­kė­jų ir ne­pa­dau­gė­jo. Ne­leng­vas tur­gaus pre­ky­bi­nin­kų dar­bas. Bet šie ver­ti­na jį ir ne­pra­šo iš val­džios ma­lo­nių. Svar­bu, kad to­ji ne­smaug­tų jų vis di­dė­jan­čiais mo­kes­čiais, o tur­gaus pre­kiau­to­jai ir sunk­me­čiu iš­si­lai­ko sa­ve bei sa­vo šei­mas.Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas