„Santaka“ / Vilkaviškiečiai įdomiai leido laisvalaikį su Danijos jaunimu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:23

Dalinkitės:  


Vaikų ir jaunimo centro būrelius lankantys vaikai dėkingi už suteiktą galimybę pasisvečiuoti Danijoje.

Vilkaviškiečiai įdomiai leido laisvalaikį su Danijos jaunimu

De­šimt Vilkaviškio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro bū­re­lius lan­kan­čių jau­nuo­lių šią va­sa­rą tu­rė­jo nuo­sta­bią ga­li­my­bę da­ly­vau­ti Da­ni­jo­je vy­ku­sia­me pro­jek­te „Jau­ni­mas ir lais­va­lai­kis“. Kiek­vie­nas iš jų ga­li drą­siai pa­sa­ky­ti, kad tai bu­vo ge­riau­sia va­sa­ros sa­vai­tė.

Į Da­ni­ją vy­ko­me drau­ge su lat­vių ir če­kų gru­pė­mis. Pa­ke­liui jau su­si­drau­ga­vę, vi­si pa­sie­kė­me sto­vyk­lą prie Gree­na mies­te­lio, įsi­kū­ru­sio prie jū­ros.

Da­nai mums pa­ro­dė, kaip jų ša­lies jau­ni­mas lei­džia lais­vą lai­ką, o mes, sve­čių gru­pės, ga­lė­jo­me vi­sa tai, ką pa­ma­tė­me, pa­ly­gin­ti su sa­vo ša­lių si­tua­ci­ja. Jau pa­čią pir­mą pro­jek­to die­ną, su­si­pa­ži­nę ir dau­giau su­ži­no­ję vie­ni apie ki­tus, lai­ką lei­do­me pa­plū­di­my­je. Mes plau­kio­jo­me jach­ta, gau­dė­me vė­ją bur­len­tė­mis, iš­ban­dė­me ekst­re­ma­lius van­dens žai­di­mus. Da­nai mums lei­do iš­ban­dy­ti ir ki­tas pui­kias pra­mo­gas: va­ži­nė­ti vien­ra­čiais dvi­ra­čiais, žong­li­ruo­ti, pa­si­jus­ti ak­ro­ba­tais ant di­džiu­lio ba­tu­to. O Da­ni­jos skau­tai pa­pa­sa­ko­jo apie sa­vo or­ga­ni­za­ci­jos veik­lą, iš­mo­kė įdo­mių už­siė­mi­mų.

Ke­lio­nės me­tu tu­rė­jo­me uni­ka­lią ga­li­my­bę ap­lan­ky­ti neo­li­to lai­kų gy­ven­vie­tę, ku­riai yra maž­daug 5200 me­tų. Bu­vo tik­rai nuo­sta­bu pa­jus­ti to­kios ži­los se­no­vės dva­sią.

Neap­sa­ko­mu dy­džiu bei so­li­džiu am­žiu­mi (dau­giau nei 1000 me­tų) mus ap­stul­bi­no vie­nas įspū­din­giau­sių Da­ni­jos is­to­ri­jos pa­mink­lų – lai­vas „Fre­gat­ten Iy­land“. Vaikš­čio­da­mi jo de­niu jau­tė­mės lyg ap­sup­ti tik­rų jū­rei­vių, nes vi­sur mus „ste­bė­jo“ tik­ro­viš­kos jų fi­gū­ros. Ga­lė­jo­me pui­kiai įsi­vaiz­duo­ti šimt­me­čių se­nu­mo įvy­kius lai­ve: jū­rei­vių ap­sės­tą pie­tų sta­lą, vir­tu­vė­je šei­mi­nin­kau­jan­tį ko­ką, ope­ra­ci­nę ir t. t.

Di­de­lį įspū­dį pa­li­ko ir pir­ma­sis mū­sų ap­lan­ky­tas Gje­rild’o mies­tas, ir ant­ra­sis pa­gal dy­dį Da­ni­jo­je Ar­hus’as. Ja­me pa­ma­tė­me nuo­sta­baus gro­žio par­ką bei šiuo­lai­ki­nio me­no mu­zie­jų, ku­ria­me sta­tu­los bu­vo to­kios tik­ro­viš­kos, kad net te­ko gin­čy­tis, ar jos nė­ra gy­vos. Ža­vė­jo gau­sy­bė se­no­vi­nių ir mo­der­nių pa­veiks­lų. Ži­no­ma, links­miau­sia bu­vo die­ną pra­leis­ti at­rak­cio­nų par­ke, ku­ria­me lai­kas pra­bė­go lyg vie­na va­lan­da.

Kiek­vie­ną va­ka­rą sto­vyk­la­vie­tė­je pro­jek­to or­ga­ni­za­to­riai mums su­gal­vo­da­vo nau­jų už­siė­mi­mų. Šė­lo­me šo­kių aikš­te­lė­je, kur pro­jek­to da­ly­viams kon­cer­ta­vo vie­ti­nių jau­nuo­lių ro­ko gru­pė „Gun Art Au­dio“. Šios gru­pės na­riai pa­pa­sa­ko­jo apie sa­vo veik­lą, ko­kiu bū­du į ją įtrau­kia­mas jau­ni­mas. Mes pa­tys tu­rė­jo­me ga­li­my­bę pa­jus­ti, kaip ma­si­na ro­ko mu­zi­ka: gro­jo­me būg­nais, gi­ta­ra, dai­na­vo­me ka­rao­kę. Ki­tą va­ka­rą mus ap­lan­kė hip-ho­po šo­kė­ja – ji mo­kė šok­ti sa­vo sti­liaus šo­kius. Kar­tu su da­nais te­ko tre­ni­ruo­tis ir reg­bio aikš­te­lė­je – ne­tgi su pro­fe­sio­na­liu reg­bi­nin­ku. Nors po žai­di­mo ne vie­nas skun­dė­si mė­ly­nė­mis ar su­mu­ši­mais, ta­čiau bend­ra­vi­mas su be­si­šyp­san­čiu, vis juo­kau­jan­čiu tre­ne­riu vis­ką at­pir­ko.

Ke­lios pro­jek­to die­nos pra­lė­kė ne­pas­te­bi­mai, ta­čiau li­ko gau­sy­bė įspū­džių ir pri­si­mi­ni­mų vi­sam gy­ve­ni­mui. O at­si­svei­kin­da­mi su nau­jais drau­gais ža­dė­jo­me su­si­ra­ši­nė­ti. Tai da­bar da­ro­me be­veik kas­dien ir ti­ki­mės, kad ki­tais me­tais su­si­tik­si­me Če­ki­jo­je, kur vyks ki­tas šio pro­jek­to eta­pas.Mil­da PO­DE­RY­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas