„Santaka“ / Kultūros padangė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18

Reikalinga moteris vyresnio amžiaus močiutei prižiūrėti. Tel. 8 683 64 162 (Marijampolė).
Galioja iki: 2019-09-02 11:07:09Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:22

Dalinkitės:  


Kultūros padangė

Pa­do­va­no­jo ma­žy­tę šven­tę

Praei­to ket­vir­ta­die­nio va­ka­rą į „Pe­ga­so“ ka­vi­nę Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re bu­vo su­si­rin­ku­si ne­tra­di­ci­nė pub­li­ka. Nors prie sta­liu­kų lais­vų vie­tų ne­li­ko, ta­čiau ne vai­šės tą­kart bu­vo pa­grin­di­nis su­si­rin­ku­sių­jų tiks­las.

Vil­ka­viš­kie­čiai, ku­rių šaip jau ne­pa­ma­ty­si tarp nuolatinių pa­na­šių įstai­gų lan­ky­to­jų, tą lie­tin­gą va­ka­rą nu­spren­dė pra­leis­ti ka­vi­nė­je, nes su­si­gun­dė galimybe pa­si­klau­sy­ti gy­vai at­lie­ka­mų mu­zi­kuo­jan­čios Ane­laus­kų šei­mos dai­nų.

Dai­nuo­ja­mo­sios poe­zi­jos kū­ri­nius at­li­ko dau­ge­lio kul­tū­ros ren­gi­nių dalyvė, vil­ka­viš­kie­čiams ge­rai pa­žįs­ta­ma pe­da­go­gė Vil­ma, jai pri­ta­rė duk­re­lė Kor­ne­li­ja ir gi­ta­ra gro­jan­tis vy­ras Vir­gi­li­jus.

Šei­my­ni­nis trio at­li­ko dau­giau­sia sa­vos kū­ry­bos dai­nas, ta­čiau va­ka­ro me­tu skam­bė­jo ir po­pu­lia­rūs, vi­siems ge­rai ži­no­mi kūriniai, ku­riuos su­si­rin­ku­sie­ji trau­kė kar­tu su at­li­kė­jais.

Tą va­ka­rą, ko ge­ro, ne­bu­vo nė vie­no pa­si­gai­lė­ju­sio, kad atė­jo į ka­vi­nę. Ne­ti­kė­ta ma­žy­tė šven­tė vi­du­ry dar­bo sa­vai­tės bu­vo tar­si at­gai­va ru­de­nė­jan­čių die­nų mo­no­to­ni­jo­je.


Apie svarbius dalykus – pa­pras­tai

Penk­ta­die­nį Vil­ka­viš­ky­je vie­šė­jo ra­šy­to­jas, žur­na­lis­tas, ke­liau­to­jas, vie­nas po­pu­lia­riau­sių te­le­vi­zi­jos lai­dų ve­dė­jų Al­gi­man­tas Če­kuo­lis. Dvi va­lan­das Kul­tū­ros cent­re tru­kęs po­kal­bis pra­bė­go aki­mirks­niu.

Ga­na gau­siai į su­si­ti­ki­mą su­si­rin­kę vil­ka­viš­kie­čiai tu­rė­jo pro­gą ne tik daug su­ži­no­ti, bet ir gy­vai pa­bend­rau­ti su įdo­miu, itin tur­tin­gą gy­ve­ni­mo bei dar­bo pa­tir­tį tu­rin­čiu žmo­gu­mi. 78-erių A. Če­kuo­lis yra pa­sau­ly­je vy­riau­sias am­žiu­mi vis dar te­be­dir­ban­tis te­le­vi­zi­jos lai­dų ve­dė­jas. Jau pen­kio­li­ka me­tų per Lie­tu­vos te­le­vi­zi­ją sek­ma­die­niais ro­do­mos jo au­to­ri­nės lai­dos „Po­pie­tė su Al­gi­man­tu Če­kuo­liu“ yra žiū­ro­vų mė­gsta­mos ir lau­kia­mos. To pa­slap­tis, ma­tyt, – žur­na­lis­to su­ge­bė­ji­mas apie „aukš­tas ma­te­ri­jas“ kal­bė­ti įdo­miai, pa­pras­tai ir vi­siems su­pran­ta­mai.

Su­si­ti­ki­mo te­ma bu­vo „Tai, apie ką ne­kal­ba­ma te­le­vi­zi­jo­je“. Tad po­kal­bio dia­pa­zo­nas bu­vo la­bai pla­tus: nuo Pran­cū­zi­jo­je gu­ja­mų či­go­nų pro­ble­mų iki Jung­ti­nių Ame­ri­kos Vals­ti­jų žy­dų da­ro­mos įta­kos.

Su „če­kuo­liš­ku“ šmaikš­tu­mu bu­vo kal­ba­ma apie svar­biau­sius pa­sau­lio įvy­kius, už­sie­nio ša­lių po­li­ti­ką, sten­gian­tis neliesti Lie­tu­vos skau­du­lių. „Ne­no­riu bū­ti nei ža­lias, nei rau­do­nas, ne­no­riu pa­lai­ky­ti nei kai­rių­jų, ne de­ši­nių­jų. Aš kal­bu apie ki­tų ša­lių po­li­ti­ką ir pa­tir­tį, o jūs ly­gin­ki­te, ana­li­zuo­ki­te ir pa­tys da­ry­ki­te sa­vo iš­va­das“, – nuo tie­saus at­sa­ky­mo iš­si­su­ko A. Če­kuo­lis, pa­klaus­tas, kaip ver­ti­na da­bar­ti­nę Lie­tu­vos si­tua­ci­ją.

Į vi­sus sa­vo ger­bė­jų klau­si­mus žo­džio ki­še­nė­je neieš­kan­tis pa­šne­ko­vas at­sa­kė tak­tiš­kai, su­bti­liai, aiš­kiai.

Kar­tu su ra­šy­to­ju į Vil­ka­viš­kį bu­vo at­vy­ku­si ir žmo­na – psi­cho­lo­gė kon­sul­tan­tė Edi­ta Če­kuo­lie­nė. Ji penk­ta­die­nio ry­tą ve­dė se­mi­na­rą Sa­lo­mė­jos Nė­ries pa­grin­di­nės mo­kyk­los pe­da­go­gams, o po­pie­tę kartu su A. Če­kuo­liu da­ly­va­vo su­si­ti­ki­me bei pa­dė­jo pre­kiau­ti jo nau­jau­sio­mis kny­go­mis.„Santakos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra
* Jachtų regata aštriais pojūčiais džiugino dalyvius, o gražiu reginiu – žiūrovus
* Į pilviškiečio laidotuves susirinkęs būrys velionio giminaičių patyrė šoką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas