„Santaka“ / Avių fermą Kalvarijos verslininkai pavertė tikru zoologijos sodu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:13

Dalinkitės:  


Vaikams ypač patinka tarsi iš animacinio filmuko nužengęs labai draugiškas ir meilus zebriukas.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Avių fermą Kalvarijos verslininkai pavertė tikru zoologijos sodu

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Lie­pos ga­le suė­jo ly­giai dve­ji me­tai, kai ne­to­li Kal­va­ri­jos įsi­kū­rė mi­ni zoo­lo­gi­jos par­kas.

Kal­va­ri­jie­čių ati­da­ry­to „Mi­ni zoo“ žvė­rių par­ko rei­kė­tų ieš­ko­ti Tra­kė­nų kai­me, ke­lio Kalvarija–Suvalkai ry­ti­nė­je pu­sė­je. Į šią vie­tą ypač pa­to­gu už­suk­ti grįž­tant iš Len­ki­jos (iki sie­nos – apie 10 km).

Dar prieš pen­ke­tą me­tų, va­žiuo­jant šiuo ke­liu, akį pa­trauk­da­vo ap­tva­rai su bū­riais avių. Vaiz­din­go­se kal­ve­lė­se jos ga­nė­si ne­ma­žo­je te­ri­to­ri­jo­je. Mat jų sa­vi­nin­kams, kal­va­ri­jie­čiams Ir­mai ir Al­gir­dui Va­si­liaus­kams, čia pri­klau­so di­de­lis, apie 15 ha, žemės plotas. Ta­čiau ši veik­la ne­ža­dė­jo ge­rų per­spek­ty­vų. Avių mė­sa pas mus nė­ra la­bai po­pu­lia­ri, o kai­lius ir vil­nas ge­riau už­kas­ti, ne­gu var­gin­tis iš­dirb­ti ar karš­ti.

Ta­čiau sa­vi­nin­kai ran­kų ne­nu­lei­do. Gy­vū­nus my­lin­tys su­tuok­ti­niai pra­dė­jo au­gin­ti veis­li­nius žir­gus. Pa­ma­žu į so­dy­bą at­ke­lia­vo ir eg­zo­tiš­kes­nių gy­vū­nų.

Vie­ni po ki­tų ne­ma­žo­je te­ri­to­ri­jo­je ap­si­gy­ve­no Ka­me­rū­no avys ir ož­kos, Ja­ko­bo avys, gua­na­kai, po­niai, Si­bi­ro, snie­gi­niai ir kal­nų ožiai, la­mos, šer­nai, asi­lai, muf­lo­nai, zeb­rai, da­nie­liai, Do­vy­do, dė­mė­tie­ji ir tau­rie­ji el­niai, kup­ra­nu­ga­riai, ško­tiš­kos kar­vės, dyg­liat­riu­šiai, Viet­na­mo, kar­puo­čių, pe­ka­rių kiau­lės, jū­ros kiau­ly­tės, nu­tri­jos, pa­pras­tie­ji ir il­ga­no­siai meš­kė­nai, be­ždžio­nės, dė­mė­tie­ji skun­kai, dė­mė­to­sios gi­ne­tos, vil­kai ir so­do puoš­me­na – liū­tai.

Tarp gau­sy­bės žvė­rių eks­po­nuo­ja­mi ir paukš­čiai: stru­čiai, po­vai, fa­za­nai, viš­tos, ba­lan­džiai, pa­pū­gos, pil­ko­sios ger­vės ir dau­gy­bė van­dens paukš­čių.

Ma­žie­siems par­ko lan­ky­to­jams įreng­ta žai­di­mų aikš­te­lė, ga­li­ma pa­jo­di­nė­ti po­niu. Yra bi­lie­tų par­da­vi­mo na­me­lis, ku­ria­me ga­li­ma įsi­gy­ti ir gai­vių­jų gė­ri­mų.

Per dve­jus me­tus zoo­lo­gi­jos so­das su­lau­kė ne­ma­žo po­pu­lia­ru­mo, tad te­ko plės­ti ne­di­de­lę au­to­mo­bi­lių aikš­te­lę. Teritoriją la­bai pa­gy­vin­tų aukš­tes­nė aug­me­ni­ja, bet vis­kam rei­kia lai­ko.

Da­bar į „Mi­ni zoo“ par­ką at­vyks­ta gru­pės iš vai­kų glo­bos na­mų ir die­nos cent­rų, eks­kur­si­jas ren­gia skau­tai, mo­kyk­lų kla­sės, vai­kus pa­si­džiaug­ti neįp­ras­tais gy­vū­nais at­ve­ža tė­vai ar se­ne­liai.

Čia ren­gia­mos įvai­rios šven­tės. Zoo­lo­gi­jos so­de dir­ban­ti pri­žiū­rė­to­ja pa­sa­ko­jo, kad bir­že­lį bu­vo su­reng­tas Vai­kų gy­ni­mo die­nai skir­tas renginys. Jo me­tu ma­žie­siems ro­dy­tas spek­tak­lis, gro­jo gy­va mu­zi­ka. Dar anks­čiau čia švęs­tos Ka­lė­dos.

Įs­teig­ta­me zoo­lo­gi­jos so­de il­gą lai­ką dir­bo tik pa­tys Va­si­liaus­kai su dviem sūnumis. Vė­liau su­ras­ta ke­le­tas žmo­nių, ku­riais ga­li­ma pa­si­ti­kė­ti ir ku­rie taip pat, kaip ir šei­mi­nin­kai, my­li gy­vū­nus. Dar­buo­to­jai pa­pa­sa­ko­ja lan­ky­to­jams, ką ku­ris au­gin­ti­nis mėgs­ta, kas jį er­zi­na ir t. t.

Pa­sak pri­žiū­rė­to­jos, ir da­bar vi­sas šei­mi­nin­kų gy­ve­ni­mas su­ka­si ap­link sa­vuo­sius žvė­ris. Jų pil­ni ne tik šios „zoo­so­dy­bos“ kam­pe­liai, bet ir Va­si­liaus­kų na­mai.

Tad ir svar­bią pro­gą – dve­jų me­tų zoo­lo­gi­jos par­ko su­kak­tį – Al­gir­das ir Ir­ma Va­si­liaus­kai pa­mi­nė­jo su bū­riu sve­čių, vai­šė­mis, at­rak­cio­nais ir ne­se­niai įsi­gy­ta liū­te, ku­rios lau­kė šei­mi­nin­ko nu­my­lė­ti­nis.

Da­ly­va­vu­sie­ji va­ka­rė­ly­je pa­sa­ko­jo, kad Al­gir­das daž­nai įlen­da į nar­vą pas žvė­rių ka­ra­lių ir el­gia­si su juo kaip su pa­pras­tu ka­ti­nu. Nors ne­se­niai nu­si­pirk­ta liū­tė į šei­mi­nin­ką žiū­rė­jo įta­riai, jis per „Mi­ni zoo“ par­ko šven­tę ne­pra­lei­do pro­gos pa­de­monst­ruo­ti sa­vo drau­gys­tės su liū­tu ir įlin­do su juo pa­žais­ti. Aiš­ku, kai ne­ma­tė žmo­na...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas