„Santaka“ / Avių fermą Kalvarijos verslininkai pavertė tikru zoologijos sodu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:13

Dalinkitės:  


Vaikams ypač patinka tarsi iš animacinio filmuko nužengęs labai draugiškas ir meilus zebriukas.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Avių fermą Kalvarijos verslininkai pavertė tikru zoologijos sodu

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Lie­pos ga­le suė­jo ly­giai dve­ji me­tai, kai ne­to­li Kal­va­ri­jos įsi­kū­rė mi­ni zoo­lo­gi­jos par­kas.

Kal­va­ri­jie­čių ati­da­ry­to „Mi­ni zoo“ žvė­rių par­ko rei­kė­tų ieš­ko­ti Tra­kė­nų kai­me, ke­lio Kalvarija–Suvalkai ry­ti­nė­je pu­sė­je. Į šią vie­tą ypač pa­to­gu už­suk­ti grįž­tant iš Len­ki­jos (iki sie­nos – apie 10 km).

Dar prieš pen­ke­tą me­tų, va­žiuo­jant šiuo ke­liu, akį pa­trauk­da­vo ap­tva­rai su bū­riais avių. Vaiz­din­go­se kal­ve­lė­se jos ga­nė­si ne­ma­žo­je te­ri­to­ri­jo­je. Mat jų sa­vi­nin­kams, kal­va­ri­jie­čiams Ir­mai ir Al­gir­dui Va­si­liaus­kams, čia pri­klau­so di­de­lis, apie 15 ha, žemės plotas. Ta­čiau ši veik­la ne­ža­dė­jo ge­rų per­spek­ty­vų. Avių mė­sa pas mus nė­ra la­bai po­pu­lia­ri, o kai­lius ir vil­nas ge­riau už­kas­ti, ne­gu var­gin­tis iš­dirb­ti ar karš­ti.

Ta­čiau sa­vi­nin­kai ran­kų ne­nu­lei­do. Gy­vū­nus my­lin­tys su­tuok­ti­niai pra­dė­jo au­gin­ti veis­li­nius žir­gus. Pa­ma­žu į so­dy­bą at­ke­lia­vo ir eg­zo­tiš­kes­nių gy­vū­nų.

Vie­ni po ki­tų ne­ma­žo­je te­ri­to­ri­jo­je ap­si­gy­ve­no Ka­me­rū­no avys ir ož­kos, Ja­ko­bo avys, gua­na­kai, po­niai, Si­bi­ro, snie­gi­niai ir kal­nų ožiai, la­mos, šer­nai, asi­lai, muf­lo­nai, zeb­rai, da­nie­liai, Do­vy­do, dė­mė­tie­ji ir tau­rie­ji el­niai, kup­ra­nu­ga­riai, ško­tiš­kos kar­vės, dyg­liat­riu­šiai, Viet­na­mo, kar­puo­čių, pe­ka­rių kiau­lės, jū­ros kiau­ly­tės, nu­tri­jos, pa­pras­tie­ji ir il­ga­no­siai meš­kė­nai, be­ždžio­nės, dė­mė­tie­ji skun­kai, dė­mė­to­sios gi­ne­tos, vil­kai ir so­do puoš­me­na – liū­tai.

Tarp gau­sy­bės žvė­rių eks­po­nuo­ja­mi ir paukš­čiai: stru­čiai, po­vai, fa­za­nai, viš­tos, ba­lan­džiai, pa­pū­gos, pil­ko­sios ger­vės ir dau­gy­bė van­dens paukš­čių.

Ma­žie­siems par­ko lan­ky­to­jams įreng­ta žai­di­mų aikš­te­lė, ga­li­ma pa­jo­di­nė­ti po­niu. Yra bi­lie­tų par­da­vi­mo na­me­lis, ku­ria­me ga­li­ma įsi­gy­ti ir gai­vių­jų gė­ri­mų.

Per dve­jus me­tus zoo­lo­gi­jos so­das su­lau­kė ne­ma­žo po­pu­lia­ru­mo, tad te­ko plės­ti ne­di­de­lę au­to­mo­bi­lių aikš­te­lę. Teritoriją la­bai pa­gy­vin­tų aukš­tes­nė aug­me­ni­ja, bet vis­kam rei­kia lai­ko.

Da­bar į „Mi­ni zoo“ par­ką at­vyks­ta gru­pės iš vai­kų glo­bos na­mų ir die­nos cent­rų, eks­kur­si­jas ren­gia skau­tai, mo­kyk­lų kla­sės, vai­kus pa­si­džiaug­ti neįp­ras­tais gy­vū­nais at­ve­ža tė­vai ar se­ne­liai.

Čia ren­gia­mos įvai­rios šven­tės. Zoo­lo­gi­jos so­de dir­ban­ti pri­žiū­rė­to­ja pa­sa­ko­jo, kad bir­že­lį bu­vo su­reng­tas Vai­kų gy­ni­mo die­nai skir­tas renginys. Jo me­tu ma­žie­siems ro­dy­tas spek­tak­lis, gro­jo gy­va mu­zi­ka. Dar anks­čiau čia švęs­tos Ka­lė­dos.

Įs­teig­ta­me zoo­lo­gi­jos so­de il­gą lai­ką dir­bo tik pa­tys Va­si­liaus­kai su dviem sūnumis. Vė­liau su­ras­ta ke­le­tas žmo­nių, ku­riais ga­li­ma pa­si­ti­kė­ti ir ku­rie taip pat, kaip ir šei­mi­nin­kai, my­li gy­vū­nus. Dar­buo­to­jai pa­pa­sa­ko­ja lan­ky­to­jams, ką ku­ris au­gin­ti­nis mėgs­ta, kas jį er­zi­na ir t. t.

Pa­sak pri­žiū­rė­to­jos, ir da­bar vi­sas šei­mi­nin­kų gy­ve­ni­mas su­ka­si ap­link sa­vuo­sius žvė­ris. Jų pil­ni ne tik šios „zoo­so­dy­bos“ kam­pe­liai, bet ir Va­si­liaus­kų na­mai.

Tad ir svar­bią pro­gą – dve­jų me­tų zoo­lo­gi­jos par­ko su­kak­tį – Al­gir­das ir Ir­ma Va­si­liaus­kai pa­mi­nė­jo su bū­riu sve­čių, vai­šė­mis, at­rak­cio­nais ir ne­se­niai įsi­gy­ta liū­te, ku­rios lau­kė šei­mi­nin­ko nu­my­lė­ti­nis.

Da­ly­va­vu­sie­ji va­ka­rė­ly­je pa­sa­ko­jo, kad Al­gir­das daž­nai įlen­da į nar­vą pas žvė­rių ka­ra­lių ir el­gia­si su juo kaip su pa­pras­tu ka­ti­nu. Nors ne­se­niai nu­si­pirk­ta liū­tė į šei­mi­nin­ką žiū­rė­jo įta­riai, jis per „Mi­ni zoo“ par­ko šven­tę ne­pra­lei­do pro­gos pa­de­monst­ruo­ti sa­vo drau­gys­tės su liū­tu ir įlin­do su juo pa­žais­ti. Aiš­ku, kai ne­ma­tė žmo­na...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas