„Santaka“ / Avių fermą Kalvarijos verslininkai pavertė tikru zoologijos sodu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 06:13

Dalinkitės:  


Vaikams ypač patinka tarsi iš animacinio filmuko nužengęs labai draugiškas ir meilus zebriukas.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Avių fermą Kalvarijos verslininkai pavertė tikru zoologijos sodu

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Lie­pos ga­le suė­jo ly­giai dve­ji me­tai, kai ne­to­li Kal­va­ri­jos įsi­kū­rė mi­ni zoo­lo­gi­jos par­kas.

Kal­va­ri­jie­čių ati­da­ry­to „Mi­ni zoo“ žvė­rių par­ko rei­kė­tų ieš­ko­ti Tra­kė­nų kai­me, ke­lio Kalvarija–Suvalkai ry­ti­nė­je pu­sė­je. Į šią vie­tą ypač pa­to­gu už­suk­ti grįž­tant iš Len­ki­jos (iki sie­nos – apie 10 km).

Dar prieš pen­ke­tą me­tų, va­žiuo­jant šiuo ke­liu, akį pa­trauk­da­vo ap­tva­rai su bū­riais avių. Vaiz­din­go­se kal­ve­lė­se jos ga­nė­si ne­ma­žo­je te­ri­to­ri­jo­je. Mat jų sa­vi­nin­kams, kal­va­ri­jie­čiams Ir­mai ir Al­gir­dui Va­si­liaus­kams, čia pri­klau­so di­de­lis, apie 15 ha, žemės plotas. Ta­čiau ši veik­la ne­ža­dė­jo ge­rų per­spek­ty­vų. Avių mė­sa pas mus nė­ra la­bai po­pu­lia­ri, o kai­lius ir vil­nas ge­riau už­kas­ti, ne­gu var­gin­tis iš­dirb­ti ar karš­ti.

Ta­čiau sa­vi­nin­kai ran­kų ne­nu­lei­do. Gy­vū­nus my­lin­tys su­tuok­ti­niai pra­dė­jo au­gin­ti veis­li­nius žir­gus. Pa­ma­žu į so­dy­bą at­ke­lia­vo ir eg­zo­tiš­kes­nių gy­vū­nų.

Vie­ni po ki­tų ne­ma­žo­je te­ri­to­ri­jo­je ap­si­gy­ve­no Ka­me­rū­no avys ir ož­kos, Ja­ko­bo avys, gua­na­kai, po­niai, Si­bi­ro, snie­gi­niai ir kal­nų ožiai, la­mos, šer­nai, asi­lai, muf­lo­nai, zeb­rai, da­nie­liai, Do­vy­do, dė­mė­tie­ji ir tau­rie­ji el­niai, kup­ra­nu­ga­riai, ško­tiš­kos kar­vės, dyg­liat­riu­šiai, Viet­na­mo, kar­puo­čių, pe­ka­rių kiau­lės, jū­ros kiau­ly­tės, nu­tri­jos, pa­pras­tie­ji ir il­ga­no­siai meš­kė­nai, be­ždžio­nės, dė­mė­tie­ji skun­kai, dė­mė­to­sios gi­ne­tos, vil­kai ir so­do puoš­me­na – liū­tai.

Tarp gau­sy­bės žvė­rių eks­po­nuo­ja­mi ir paukš­čiai: stru­čiai, po­vai, fa­za­nai, viš­tos, ba­lan­džiai, pa­pū­gos, pil­ko­sios ger­vės ir dau­gy­bė van­dens paukš­čių.

Ma­žie­siems par­ko lan­ky­to­jams įreng­ta žai­di­mų aikš­te­lė, ga­li­ma pa­jo­di­nė­ti po­niu. Yra bi­lie­tų par­da­vi­mo na­me­lis, ku­ria­me ga­li­ma įsi­gy­ti ir gai­vių­jų gė­ri­mų.

Per dve­jus me­tus zoo­lo­gi­jos so­das su­lau­kė ne­ma­žo po­pu­lia­ru­mo, tad te­ko plės­ti ne­di­de­lę au­to­mo­bi­lių aikš­te­lę. Teritoriją la­bai pa­gy­vin­tų aukš­tes­nė aug­me­ni­ja, bet vis­kam rei­kia lai­ko.

Da­bar į „Mi­ni zoo“ par­ką at­vyks­ta gru­pės iš vai­kų glo­bos na­mų ir die­nos cent­rų, eks­kur­si­jas ren­gia skau­tai, mo­kyk­lų kla­sės, vai­kus pa­si­džiaug­ti neįp­ras­tais gy­vū­nais at­ve­ža tė­vai ar se­ne­liai.

Čia ren­gia­mos įvai­rios šven­tės. Zoo­lo­gi­jos so­de dir­ban­ti pri­žiū­rė­to­ja pa­sa­ko­jo, kad bir­že­lį bu­vo su­reng­tas Vai­kų gy­ni­mo die­nai skir­tas renginys. Jo me­tu ma­žie­siems ro­dy­tas spek­tak­lis, gro­jo gy­va mu­zi­ka. Dar anks­čiau čia švęs­tos Ka­lė­dos.

Įs­teig­ta­me zoo­lo­gi­jos so­de il­gą lai­ką dir­bo tik pa­tys Va­si­liaus­kai su dviem sūnumis. Vė­liau su­ras­ta ke­le­tas žmo­nių, ku­riais ga­li­ma pa­si­ti­kė­ti ir ku­rie taip pat, kaip ir šei­mi­nin­kai, my­li gy­vū­nus. Dar­buo­to­jai pa­pa­sa­ko­ja lan­ky­to­jams, ką ku­ris au­gin­ti­nis mėgs­ta, kas jį er­zi­na ir t. t.

Pa­sak pri­žiū­rė­to­jos, ir da­bar vi­sas šei­mi­nin­kų gy­ve­ni­mas su­ka­si ap­link sa­vuo­sius žvė­ris. Jų pil­ni ne tik šios „zoo­so­dy­bos“ kam­pe­liai, bet ir Va­si­liaus­kų na­mai.

Tad ir svar­bią pro­gą – dve­jų me­tų zoo­lo­gi­jos par­ko su­kak­tį – Al­gir­das ir Ir­ma Va­si­liaus­kai pa­mi­nė­jo su bū­riu sve­čių, vai­šė­mis, at­rak­cio­nais ir ne­se­niai įsi­gy­ta liū­te, ku­rios lau­kė šei­mi­nin­ko nu­my­lė­ti­nis.

Da­ly­va­vu­sie­ji va­ka­rė­ly­je pa­sa­ko­jo, kad Al­gir­das daž­nai įlen­da į nar­vą pas žvė­rių ka­ra­lių ir el­gia­si su juo kaip su pa­pras­tu ka­ti­nu. Nors ne­se­niai nu­si­pirk­ta liū­tė į šei­mi­nin­ką žiū­rė­jo įta­riai, jis per „Mi­ni zoo“ par­ko šven­tę ne­pra­lei­do pro­gos pa­de­monst­ruo­ti sa­vo drau­gys­tės su liū­tu ir įlin­do su juo pa­žais­ti. Aiš­ku, kai ne­ma­tė žmo­na...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas