„Santaka“ / Per dešimtį metų rajono mokyklos gavo dešimt geltonųjų autobusų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-01 05:59

Dalinkitės:  


Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los mokiniai di­rek­to­riui Vid­man­tui Bu­zai­čiui gel­to­no­jo au­to­bu­so su­tik­tu­vių pro­ga pa­do­va­no­jo „as­me­ni­nį au­to­mo­bi­lį“.

Autorės nuotr.


Per dešimtį metų rajono mokyklos gavo dešimt geltonųjų autobusų

Birutė NENĖNIENĖ

Šio pir­ma­die­nio pa­va­ka­rę į Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los kie­mą įrie­dė­jo nau­jas gel­to­na­sis au­to­bu­sas, ku­rio at­siim­ti į Vil­nių bu­vo nu­vy­kę mo­kyk­los di­rek­to­rius Vid­man­tas Bu­zai­tis ir vai­ruo­to­jas Al­gis Au­gu­le­vi­čius. Sug­rįž­tan­čių­jų kant­riai lau­kė džiu­giai nu­si­tei­ku­si ir su­tik­tu­ves su­ruo­šu­si gru­pe­lė mo­ky­to­jų bei mo­ki­nių. Jie ir bu­vo pir­mie­ji bend­ruo­me­nės na­riai, pa­vė­žė­ti ke­le­tą ki­lo­met­rų tam, kad pa­jaus­tų au­to­bu­sė­lio pa­to­gu­mą.

Iki šiol mo­kyk­la mo­ki­nius ve­žio­da­vo se­nos mar­kės au­to­bu­su, da­lis mo­ki­nių mo­kyk­lą pa­siek­da­vo marš­ru­ti­niu trans­por­tu.

Mo­kyk­li­nius gel­to­nuo­sius au­to­bu­sus pa­gal ati­tin­ka­mus kri­te­ri­jus (už­da­ro­mų sky­rių, pa­vė­žė­ja­mų mo­ki­nių skai­čių) sa­vi­val­dy­bėms skirs­to Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja. Ra­jo­no Švie­ti­mo sky­rius bu­vo pa­tei­kęs pa­raiš­ką su re­ko­men­da­ci­jo­mis ir pra­šy­mu skir­ti au­to­bu­siu­kus trims mo­kyk­loms: Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nei, Vil­ka­viš­kio pra­di­nei ir Gied­rių jau­ni­mo. Šie­met lai­mė nu­si­šyp­so­jo Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nei mo­kyk­lai, ku­riai nau­jie­ji moks­lo me­tai ypa­tin­gi dar ir tuo, kad pa­sta­tas re­no­vuo­ja­mas iš Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų lė­šų.

Šie­met Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ja ša­lies mo­kyk­loms at­vi­ro kon­kur­so bū­du nu­pir­ko 38 mo­kyk­li­nius au­to­bu­sus. Iš jų 37 per­duo­ti ra­jo­nų sa­vi­val­dy­bėms, vie­nas – Lie­tu­vos kur­čių­jų ir ne­pri­gir­din­čių­jų ug­dy­mo cent­rui.

Mo­kyk­li­nius au­to­bu­sus mi­nis­te­ri­ja per­ka ir per­duo­da sa­vi­val­dy­bėms nuo 2000 me­tų, ta­čiau šie­met neor­ga­ni­za­vo anks­tes­niais me­tais bū­da­vu­sios iš­kil­min­gos jų per­da­vi­mo sa­vi­val­dy­bėms ce­re­mo­ni­jos. Iš­kil­min­gam rak­te­lių ir do­ku­men­tų įtei­ki­mui į Vil­nių bu­vo pa­kvies­ti tik at­sto­vai iš Skuo­do sa­vi­val­dy­bės, ku­riai ati­te­ko 500-asis mo­kyk­li­nis gel­to­na­sis au­to­bu­sas.

Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nei mo­kyk­lai per­duo­ta­sis au­to­mo­bi­lis bu­vo 510-as. Iš vi­so ša­lies ke­liais šie­met rie­dės 515 mo­kyk­li­nių gel­to­nų­jų au­to­bu­sų.

Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los gau­tas au­to­bu­siu­kas – jau de­šim­tas mū­sų ra­jo­no švie­ti­mo įstai­go­se. Praė­ju­siais me­tais to­kią trans­por­to prie­mo­nę ga­vo Bart­nin­kų Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus vi­du­ri­nė mo­kyk­la, per vie­nus moks­lo me­tus tu­rė­ju­si už­da­ry­ti tris sa­vo sky­rius. Prieš tre­jus me­tus Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ vi­du­ri­nei mo­kyk­lai ati­te­ko 350 nu­me­riu pa­ženk­lin­tas gel­to­na­sis au­to­bu­sas.

Mū­sų ra­jo­ne į mo­kyk­las pa­vė­žė­ja­ma be­veik treč­da­lis vi­sų jas lan­kan­čių mo­ki­nių. Praėjusiais mokslo metais bu­vo pa­vė­žė­ja­mi 2566 bend­ro­jo la­vi­ni­mo mo­kyk­lų ir 273 spe­cia­lių­jų po­rei­kių mo­ki­niai. Marš­ru­ti­niu trans­por­tu į mo­kyk­las va­ži­nė­jo 1036 mo­ki­niai, pri­va­čiu – 748, mo­kyk­lų trans­por­tu – 419, gel­to­nai­siais au­to­bu­sais – 343.

Mo­ki­nių pa­vė­žė­ji­mui iš ra­jo­no biu­dže­to 2009 metais bu­vo skir­ta 1089,2 tūkst. li­tų.

Pra­si­dė­jus nau­jie­siems moks­lo me­tams, mo­kyk­lų va­do­vai iki rug­sė­jo 15 die­nos ko­re­guo­ja su­tar­tis su ve­žė­jais, de­ri­na mo­ki­nių pa­vė­žė­ji­mo gra­fi­kus. Iki rug­sė­jo 30 die­nos mo­kyk­los Švie­ti­mo sky­riui pa­teiks pa­ve­ža­mų mo­ki­nių są­ra­šus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas