„Santaka“ / A. Butkevičius: nepagrįstas Vyriausybės džiūgavimas primena „Gosplano“ utopinį ekonomikos planavimą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-30 06:43

Dalinkitės:  


A. Butkevičius: nepagrįstas Vyriausybės džiūgavimas primena „Gosplano“ utopinį ekonomikos planavimą

Pir­ma­die­nį Sei­me vy­ku­sio­je spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je Sei­mo LSDP frak­ci­jos se­niū­nas Al­gir­das But­ke­vi­čius kri­ti­ka­vo ne­pag­rįs­tą Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­jos ir Vy­riau­sy­bės džiū­ga­vi­mą, ne­va biu­dže­to pa­ja­mos smar­kiai di­dė­ja. To­kie pa­sa­ky­mai, pa­sak po­li­ti­ko, pri­me­na pri­si­kė­lu­sią „Gosp­la­no“ dva­sią, nes ma­ni­pu­liuo­ja­ma pa­lan­kiais skai­čiais, o nei­gia­mi ro­dik­liai nu­ty­li­mi.

„Kaip ga­li­ma džiū­gau­ti dėl biu­dže­to pa­ja­mų su­rin­ki­mo, jei šiais me­tais per pir­mą­jį pus­me­tį į vi­sus biu­dže­tus gau­ta net 218 mln. Lt ma­žiau nei per­nai. Per­nai su­rink­ta 7,19 mlrd. Lt, o šie­met – 6,97 mlrd., ar­ba net 4,7 pro­c. ma­žiau, ly­gi­nant ati­tin­ka­mus lai­ko­tar­pius“, – kal­bė­jo A. But­ke­vi­čius, rem­da­ma­sis ofi­cia­liais Sta­tis­ti­kos de­par­ta­men­to duo­me­ni­mis.

Ko­men­tuo­da­mas šių me­tų pir­mo­jo pus­me­čio pa­bai­gos cent­ri­nės val­džios de­fi­ci­tą A. But­ke­vi­čius tei­gė, jog de­fi­ci­tas su­ma­žė­jo net 13,7 pro­c., ta­čiau tai įvy­ko ne dėl eko­no­mi­kos at­si­ga­vi­mo ar įmo­kų į biu­dže­tą di­dė­ji­mo, bet dėl „su­ma­žė­ju­sių iš­lai­dų“.

Ly­gin­da­mas pir­mą­jį ir ant­rą­jį šių me­tų ket­vir­čius, so­cial­de­mok­ra­tų frak­ci­jos se­niū­nas pa­ste­bė­jo, kad eko­no­mi­ka au­go 6,6 pro­c., ta­čiau rea­les­nį ša­lies eko­no­mi­nį vei­dą at­sklei­džia bend­ro­jo vi­daus pro­duk­to (BVP) re­zul­ta­tų kai­tos pa­ly­gi­ni­mai, ku­rie, de­ja, ge­ro­kai kuk­les­ni ir ge­ro­kai ma­žiau „eu­fo­riš­ki“.

„Po praė­ju­sių me­tų ant­ro­jo pus­me­čio BVP au­gi­mo, pa­ly­gin­ti su tų me­tų pir­muo­ju pus­me­čiu 12,3 pro­c., šių me­tų pir­mą­jį pus­me­tį BVP pa­ga­min­ta, pa­ly­gin­ti su 2009 m. ant­ruo­ju pus­me­čiu, net 11,7 pro­c. ma­žiau. Tai yra pri­dė­ti­nės ver­tės su­kur­ta ir ša­lies ūky­je gau­ta pa­ja­mų su­ma bu­vo 2,7 mlrd. Lt ma­žes­nė nei praė­ju­sį pus­me­tį“, – tei­gė A. But­ke­vi­čius.

So­cial­de­mok­ra­tų ly­de­rį ste­bi­na ir ban­kų ana­li­ti­kai, ku­rie ne­re­tai „pie­šia“ kur kas ge­res­nę eko­no­mi­nę si­tua­ci­ją ša­ly­je, nu­ty­lė­da­mi tam tik­rus skai­čius, nes ko­mer­ci­niai ban­kai yra suin­te­re­suo­ti ir to­liau vyk­dy­ti pi­ni­gų em­bar­gą: „Vals­ty­bei ne­sko­li­na, o sten­gia­si pi­ni­gus iš­vež­ti į Skan­di­na­vi­jos mo­ti­ni­nius ban­kus.“ Pa­sak A. But­ke­vi­čiaus, ban­kai per­ne­lyg daž­nai už­mirš­ta sa­vo vyk­do­mą po­li­ti­ką, ku­ri ir­gi da­ro įta­ką eko­no­mi­kos at­si­ga­vi­mui.

„Jei­gu ban­kai pra­dė­tų sko­lin­ti ūkio su­bjek­tams, eko­no­mi­ka iš­ties ga­lė­tų at­si­gau­ti kur kas grei­čiau“, – kal­bė­jo Sei­mo LSDP frak­ci­jos se­niū­nas.

Žur­na­lis­tų pa­klaus­tas, ko ti­ki­si Vy­riau­sy­bė, ma­ni­pu­liuo­da­ma fi­nan­si­niais ro­dik­liais ir skai­čiais, A. But­ke­vi­čius sa­kė: „Gir­da­mie­si, ne­va eko­no­mi­ka at­si­gau­na, pla­nas yra vyk­do­mas, val­dan­tie­ji nu­tei­kia vi­suo­me­nę, kad Vy­riau­sy­bė at­seit žen­gia po­zi­ty­viu ke­liu, eko­no­mi­nė si­tua­ci­ja ge­rė­ja. Kai nė­ra pa­tei­kia­ma iš­sa­mi in­for­ma­ci­ja, val­dan­tie­ji tie­siog ga­li ra­miau gy­ven­ti.“Lie­tu­vos so­cial­de­mok­ra­tų

par­ti­jos Vil­ka­viš­kio sky­rius

Užsk. 5700


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas