„Santaka“ / A. Butkevičius: nepagrįstas Vyriausybės džiūgavimas primena „Gosplano“ utopinį ekonomikos planavimą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-30 06:43

Dalinkitės:  


A. Butkevičius: nepagrįstas Vyriausybės džiūgavimas primena „Gosplano“ utopinį ekonomikos planavimą

Pir­ma­die­nį Sei­me vy­ku­sio­je spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je Sei­mo LSDP frak­ci­jos se­niū­nas Al­gir­das But­ke­vi­čius kri­ti­ka­vo ne­pag­rįs­tą Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­jos ir Vy­riau­sy­bės džiū­ga­vi­mą, ne­va biu­dže­to pa­ja­mos smar­kiai di­dė­ja. To­kie pa­sa­ky­mai, pa­sak po­li­ti­ko, pri­me­na pri­si­kė­lu­sią „Gosp­la­no“ dva­sią, nes ma­ni­pu­liuo­ja­ma pa­lan­kiais skai­čiais, o nei­gia­mi ro­dik­liai nu­ty­li­mi.

„Kaip ga­li­ma džiū­gau­ti dėl biu­dže­to pa­ja­mų su­rin­ki­mo, jei šiais me­tais per pir­mą­jį pus­me­tį į vi­sus biu­dže­tus gau­ta net 218 mln. Lt ma­žiau nei per­nai. Per­nai su­rink­ta 7,19 mlrd. Lt, o šie­met – 6,97 mlrd., ar­ba net 4,7 pro­c. ma­žiau, ly­gi­nant ati­tin­ka­mus lai­ko­tar­pius“, – kal­bė­jo A. But­ke­vi­čius, rem­da­ma­sis ofi­cia­liais Sta­tis­ti­kos de­par­ta­men­to duo­me­ni­mis.

Ko­men­tuo­da­mas šių me­tų pir­mo­jo pus­me­čio pa­bai­gos cent­ri­nės val­džios de­fi­ci­tą A. But­ke­vi­čius tei­gė, jog de­fi­ci­tas su­ma­žė­jo net 13,7 pro­c., ta­čiau tai įvy­ko ne dėl eko­no­mi­kos at­si­ga­vi­mo ar įmo­kų į biu­dže­tą di­dė­ji­mo, bet dėl „su­ma­žė­ju­sių iš­lai­dų“.

Ly­gin­da­mas pir­mą­jį ir ant­rą­jį šių me­tų ket­vir­čius, so­cial­de­mok­ra­tų frak­ci­jos se­niū­nas pa­ste­bė­jo, kad eko­no­mi­ka au­go 6,6 pro­c., ta­čiau rea­les­nį ša­lies eko­no­mi­nį vei­dą at­sklei­džia bend­ro­jo vi­daus pro­duk­to (BVP) re­zul­ta­tų kai­tos pa­ly­gi­ni­mai, ku­rie, de­ja, ge­ro­kai kuk­les­ni ir ge­ro­kai ma­žiau „eu­fo­riš­ki“.

„Po praė­ju­sių me­tų ant­ro­jo pus­me­čio BVP au­gi­mo, pa­ly­gin­ti su tų me­tų pir­muo­ju pus­me­čiu 12,3 pro­c., šių me­tų pir­mą­jį pus­me­tį BVP pa­ga­min­ta, pa­ly­gin­ti su 2009 m. ant­ruo­ju pus­me­čiu, net 11,7 pro­c. ma­žiau. Tai yra pri­dė­ti­nės ver­tės su­kur­ta ir ša­lies ūky­je gau­ta pa­ja­mų su­ma bu­vo 2,7 mlrd. Lt ma­žes­nė nei praė­ju­sį pus­me­tį“, – tei­gė A. But­ke­vi­čius.

So­cial­de­mok­ra­tų ly­de­rį ste­bi­na ir ban­kų ana­li­ti­kai, ku­rie ne­re­tai „pie­šia“ kur kas ge­res­nę eko­no­mi­nę si­tua­ci­ją ša­ly­je, nu­ty­lė­da­mi tam tik­rus skai­čius, nes ko­mer­ci­niai ban­kai yra suin­te­re­suo­ti ir to­liau vyk­dy­ti pi­ni­gų em­bar­gą: „Vals­ty­bei ne­sko­li­na, o sten­gia­si pi­ni­gus iš­vež­ti į Skan­di­na­vi­jos mo­ti­ni­nius ban­kus.“ Pa­sak A. But­ke­vi­čiaus, ban­kai per­ne­lyg daž­nai už­mirš­ta sa­vo vyk­do­mą po­li­ti­ką, ku­ri ir­gi da­ro įta­ką eko­no­mi­kos at­si­ga­vi­mui.

„Jei­gu ban­kai pra­dė­tų sko­lin­ti ūkio su­bjek­tams, eko­no­mi­ka iš­ties ga­lė­tų at­si­gau­ti kur kas grei­čiau“, – kal­bė­jo Sei­mo LSDP frak­ci­jos se­niū­nas.

Žur­na­lis­tų pa­klaus­tas, ko ti­ki­si Vy­riau­sy­bė, ma­ni­pu­liuo­da­ma fi­nan­si­niais ro­dik­liais ir skai­čiais, A. But­ke­vi­čius sa­kė: „Gir­da­mie­si, ne­va eko­no­mi­ka at­si­gau­na, pla­nas yra vyk­do­mas, val­dan­tie­ji nu­tei­kia vi­suo­me­nę, kad Vy­riau­sy­bė at­seit žen­gia po­zi­ty­viu ke­liu, eko­no­mi­nė si­tua­ci­ja ge­rė­ja. Kai nė­ra pa­tei­kia­ma iš­sa­mi in­for­ma­ci­ja, val­dan­tie­ji tie­siog ga­li ra­miau gy­ven­ti.“Lie­tu­vos so­cial­de­mok­ra­tų

par­ti­jos Vil­ka­viš­kio sky­rius

Užsk. 5700


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas