„Santaka“ / Kybartų verslininkai tvarkosi apšiurusius pastatus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-30 06:10

Dalinkitės:  


Pas­ta­tų pa­ruo­ši­mo da­žy­ti dar­bai at­lie­ka­mi iš juo­se įsi­kū­ru­sių vers­li­nin­kų lė­šų, o iš­lai­das da­žams kom­pen­suo­ja ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė.

Autorės nuotr.


Kybartų verslininkai tvarkosi apšiurusius pastatus

Ky­bar­tuo­se, J. Ba­sa­na­vi­čiaus gat­vė­je, in­ten­sy­viai vyks­ta pa­sta­tų išo­rės tvar­ky­mo dar­bai, mat mies­to bend­ruo­me­nė, su­si­ta­ru­si su vie­ti­niais vers­li­nin­kais, iš­pra­šė iš Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės pa­ra­mos da­žams nu­si­pirk­ti.

Į bend­ruo­me­nę krei­pė­si ke­li cent­ri­nės gat­vės vers­li­nin­kai ir dau­gia­bu­čio na­mo gy­ven­to­jai, ku­rie, su­pras­da­mi, jog žy­maus kraš­tie­čio Isaa­ko Le­vi­ta­no 150 me­tų ju­bi­lie­jaus pa­mi­nė­ji­mas su­trauks ne­ma­žai sve­čių ne tik iš Lie­tu­vos, bet ir iš už­sie­nio, su­ma­nė sa­vo ini­cia­ty­va pri­si­dė­ti prie mies­to gra­ži­ni­mo.

Pra­šy­me ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riui Si­gi­tui Kas­pa­rai­čiui ra­šo­ma, jog šiuo me­tu, esant sun­kiai eko­no­mi­nei si­tua­ci­jai, vi­sos fi­nan­si­nės naš­tos, tvar­ky­da­mi jiems pri­klau­san­čių pa­sta­tų išo­rę, Ky­bar­tų vers­li­nin­kai ne­pa­ne­ša. Tad pa­lai­ko­mi mies­to bend­ruo­me­nės jie pra­šo kom­pen­suo­ti nors iš­lai­das da­žams.

Sa­vi­val­dy­bė iš­klau­sė ky­bar­tie­čių pra­šy­mą ir sky­rė da­žams 4600 li­tų – to­kios su­mos rei­kia nu­da­žy­ti ke­tu­riems pa­sta­tams, ku­riuo­se įsi­kū­ru­si ne vie­na įmo­nė ir or­ga­ni­za­ci­ja. No­rą pa­si­puoš­ti pa­reiš­kė ir cent­re esan­čio dau­gia­bu­čio gy­ven­to­jai.

Gre­ta se­niū­ni­jos stovintis pa­sta­tas, ku­ria­me vei­kia no­ta­ro kon­to­ra, kir­pyk­la ir dar ke­le­tas ki­tų įstai­gų, jau švy­ti nu­da­žy­tas. Dar­bai bai­gia­mi ir at­nau­ji­nant bu­vu­sios „Le­do“ ka­vi­nės pa­sta­to in­ter­je­rą. Šiuo me­tu in­ten­sy­viai vyks­ta re­mon­tas bu­vu­sio bui­ti­nio gyventojų ap­tar­na­vi­mo kom­bi­na­to pa­sta­te. Vers­li­nin­kai pa­tys fi­nan­suo­ja sie­nų už­glais­ty­mo ir pa­ruo­ši­mo dar­bus.

Pa­sak Ky­bar­tų se­niū­no Aud­riaus Bal­bie­riaus, ne vi­si šį­met pa­jė­gūs su­si­tvar­ky­ti sa­vo pa­sta­tus, mat ne­tu­ri lė­šų.

Se­niū­nas tei­gė, jog pa­sta­ruo­ju me­tu ypač glau­džiai bend­ra­dar­biau­ja­ma su vers­li­nin­kais, ku­rie no­riai ima­si dar­bo, jei tik jau­čia, kad yra pa­lai­ko­mi.

– Mes duo­da­me dar­bi­nin­kų pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą, vers­li­nin­kai nu­si­per­ka rei­ka­lin­gų me­džia­gų, – iš­da­vė mies­to gra­žė­ji­mo pa­slap­tį se­niū­nas. – Se­niai rei­kė­jo pra­dė­ti bend­rau­ti su žmo­nė­mis, juk mies­tas yra vi­sų. Neuž­ten­ka vien nu­si­pjau­ti žo­lę prie sa­vo įstai­gos.

Se­niū­nas yra pa­skai­čia­vęs, kad vi­siems cent­ri­nės gat­vės pa­sta­tams nu­da­žy­ti rei­kė­tų bent 30 tūkst. li­tų.

Ta­čiau sta­čia­ti­kių cerk­vei pa­gra­žin­ti tek­tų su­ras­ti apie 70 tūkst. li­tų. Mat la­bai bran­gios aukš­ta­li­pių spe­cia­lis­tų pa­slau­gos, be to, re­mon­to rei­ka­lau­ja šio se­no­vi­nio sta­ti­nio pa­ma­tai ir sto­gas. Cerk­vei at­nau­jin­ti lė­šų rei­kė­tų ieš­ko­ti ki­tais ke­liais.

Se­niū­nas ti­ki­si, kad ir ki­tais me­tais iš ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės bus ga­li­ma gau­ti ke­le­tą tūks­tan­čių da­žams pirk­ti.

Prie­šin­gai nei ky­bar­tie­čiai, prieš ke­le­tą me­tų pa­siū­lius pa­si­nau­do­ti to­kio­mis kom­pen­sa­ci­jo­mis vil­ka­viš­kie­čiams, jie to­kia ga­li­my­be nau­do­jo­si van­giai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas