„Santaka“ / Kybartų verslininkai tvarkosi apšiurusius pastatus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-30 06:10

Dalinkitės:  


Pas­ta­tų pa­ruo­ši­mo da­žy­ti dar­bai at­lie­ka­mi iš juo­se įsi­kū­ru­sių vers­li­nin­kų lė­šų, o iš­lai­das da­žams kom­pen­suo­ja ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė.

Autorės nuotr.


Kybartų verslininkai tvarkosi apšiurusius pastatus

Ky­bar­tuo­se, J. Ba­sa­na­vi­čiaus gat­vė­je, in­ten­sy­viai vyks­ta pa­sta­tų išo­rės tvar­ky­mo dar­bai, mat mies­to bend­ruo­me­nė, su­si­ta­ru­si su vie­ti­niais vers­li­nin­kais, iš­pra­šė iš Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės pa­ra­mos da­žams nu­si­pirk­ti.

Į bend­ruo­me­nę krei­pė­si ke­li cent­ri­nės gat­vės vers­li­nin­kai ir dau­gia­bu­čio na­mo gy­ven­to­jai, ku­rie, su­pras­da­mi, jog žy­maus kraš­tie­čio Isaa­ko Le­vi­ta­no 150 me­tų ju­bi­lie­jaus pa­mi­nė­ji­mas su­trauks ne­ma­žai sve­čių ne tik iš Lie­tu­vos, bet ir iš už­sie­nio, su­ma­nė sa­vo ini­cia­ty­va pri­si­dė­ti prie mies­to gra­ži­ni­mo.

Pra­šy­me ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riui Si­gi­tui Kas­pa­rai­čiui ra­šo­ma, jog šiuo me­tu, esant sun­kiai eko­no­mi­nei si­tua­ci­jai, vi­sos fi­nan­si­nės naš­tos, tvar­ky­da­mi jiems pri­klau­san­čių pa­sta­tų išo­rę, Ky­bar­tų vers­li­nin­kai ne­pa­ne­ša. Tad pa­lai­ko­mi mies­to bend­ruo­me­nės jie pra­šo kom­pen­suo­ti nors iš­lai­das da­žams.

Sa­vi­val­dy­bė iš­klau­sė ky­bar­tie­čių pra­šy­mą ir sky­rė da­žams 4600 li­tų – to­kios su­mos rei­kia nu­da­žy­ti ke­tu­riems pa­sta­tams, ku­riuo­se įsi­kū­ru­si ne vie­na įmo­nė ir or­ga­ni­za­ci­ja. No­rą pa­si­puoš­ti pa­reiš­kė ir cent­re esan­čio dau­gia­bu­čio gy­ven­to­jai.

Gre­ta se­niū­ni­jos stovintis pa­sta­tas, ku­ria­me vei­kia no­ta­ro kon­to­ra, kir­pyk­la ir dar ke­le­tas ki­tų įstai­gų, jau švy­ti nu­da­žy­tas. Dar­bai bai­gia­mi ir at­nau­ji­nant bu­vu­sios „Le­do“ ka­vi­nės pa­sta­to in­ter­je­rą. Šiuo me­tu in­ten­sy­viai vyks­ta re­mon­tas bu­vu­sio bui­ti­nio gyventojų ap­tar­na­vi­mo kom­bi­na­to pa­sta­te. Vers­li­nin­kai pa­tys fi­nan­suo­ja sie­nų už­glais­ty­mo ir pa­ruo­ši­mo dar­bus.

Pa­sak Ky­bar­tų se­niū­no Aud­riaus Bal­bie­riaus, ne vi­si šį­met pa­jė­gūs su­si­tvar­ky­ti sa­vo pa­sta­tus, mat ne­tu­ri lė­šų.

Se­niū­nas tei­gė, jog pa­sta­ruo­ju me­tu ypač glau­džiai bend­ra­dar­biau­ja­ma su vers­li­nin­kais, ku­rie no­riai ima­si dar­bo, jei tik jau­čia, kad yra pa­lai­ko­mi.

– Mes duo­da­me dar­bi­nin­kų pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą, vers­li­nin­kai nu­si­per­ka rei­ka­lin­gų me­džia­gų, – iš­da­vė mies­to gra­žė­ji­mo pa­slap­tį se­niū­nas. – Se­niai rei­kė­jo pra­dė­ti bend­rau­ti su žmo­nė­mis, juk mies­tas yra vi­sų. Neuž­ten­ka vien nu­si­pjau­ti žo­lę prie sa­vo įstai­gos.

Se­niū­nas yra pa­skai­čia­vęs, kad vi­siems cent­ri­nės gat­vės pa­sta­tams nu­da­žy­ti rei­kė­tų bent 30 tūkst. li­tų.

Ta­čiau sta­čia­ti­kių cerk­vei pa­gra­žin­ti tek­tų su­ras­ti apie 70 tūkst. li­tų. Mat la­bai bran­gios aukš­ta­li­pių spe­cia­lis­tų pa­slau­gos, be to, re­mon­to rei­ka­lau­ja šio se­no­vi­nio sta­ti­nio pa­ma­tai ir sto­gas. Cerk­vei at­nau­jin­ti lė­šų rei­kė­tų ieš­ko­ti ki­tais ke­liais.

Se­niū­nas ti­ki­si, kad ir ki­tais me­tais iš ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės bus ga­li­ma gau­ti ke­le­tą tūks­tan­čių da­žams pirk­ti.

Prie­šin­gai nei ky­bar­tie­čiai, prieš ke­le­tą me­tų pa­siū­lius pa­si­nau­do­ti to­kio­mis kom­pen­sa­ci­jo­mis vil­ka­viš­kie­čiams, jie to­kia ga­li­my­be nau­do­jo­si van­giai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas