„Santaka“ / Valdžios sprendimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-27 05:31

Dalinkitės:  


Valdžios sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Nak­tį pre­kiau­ti al­ko­ho­liu neleis

Per praeitą ra­jo­no Ta­ry­bos po­sė­dį po­li­ti­kai net ne­dis­ku­ta­vę pa­tvir­ti­no spren­di­mą, ku­riuo ap­ri­bo­jo pre­ky­bos al­ko­ho­li­niais gė­ri­mais lai­ką.

Spren­di­mą ra­jo­ne už­draus­ti par­da­vi­nė­ti al­ko­ho­li­nius gė­ri­mus nuo 22 val. va­ka­ro iki 8 val. ry­to Ta­ry­ba priė­mė at­si­žvelg­da­ma į gy­ven­to­jų skun­dus. Žmo­nėms, ku­rie krei­pė­si į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę, ne­pa­ti­ko, kad kai ku­riuo­se pre­ky­bos taš­kuo­se (Pil­viš­kių, S. Nė­ries gat­vė­se Vil­ka­viš­ky­je bei ki­to­se ra­jo­no vie­to­vė­se) nak­tį pro lan­ge­lį par­da­vi­nė­ja­mi al­ko­ho­li­niai gė­ri­mai. Gy­ven­to­jų nuo­mo­ne, taip ska­ti­na­mas jau­ni­mo gir­tuok­lia­vi­mas vie­šo­se vie­to­se (pa­vyz­džiui, ant suo­liu­kų prie V. Ku­dir­kos pa­mink­lo, J. Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je, Vil­ka­viš­kio cent­re, ir kt.), be to, įsi­links­mi­nu­siems jau­nuo­liams triukš­mau­jant trik­do­mas gy­ven­to­jų poil­sis.

Il­gai ne­dve­jo­da­mi Ta­ry­bos na­riai pa­kė­lė ran­kas už tai, kad ra­jo­ne ap­skri­tai bū­tų už­draus­ta nak­ti­nė al­ko­ho­lio pre­ky­ba – tiek pre­ky­bos taš­kuo­se, tiek vie­šo­jo mai­ti­ni­mo įmo­nė­se (ka­vi­nė­se, ba­ruo­se, res­to­ra­nuo­se ir pan.).Įstai­gas su­jungs

Ta­ry­ba pa­tvir­ti­no po­rą spren­di­mų, su­si­ju­sių su Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se įsi­kū­ru­sio­mis įstai­go­mis, nu­tar­da­ma jas su­jung­ti.

Kaip ži­nia, po Pae­že­rių dva­ro sto­gu glau­džia­si dvi at­ski­ros kul­tū­ros įstai­gos – Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jus, pri­klau­san­tis ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bei, ir Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nis kul­tū­ros cent­ras, iki lie­pos 1 die­nos pri­klau­sęs Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties ad­mi­nist­ra­ci­jai. Pas­ta­ro­ji įstai­ga po ap­skri­čių re­for­mos bu­vo per­duo­ta ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bei.

Vie­nu spren­di­mu Ta­ry­bos po­sė­dy­je bu­vo nu­spręs­ta pa­keis­ti Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nio kul­tū­ros cent­ro pa­va­di­ni­mą į Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­rą, iš­me­tant žo­dį „re­gio­ni­nis“.

Ki­tu spren­di­mu poli­ti­kai nu­ma­tė šias dvi įstai­gas reor­ga­ni­zuo­ti, Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jų pri­jun­giant prie Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro. Tai ­da­roma sie­kiant su­tau­py­ti šių įstai­gų ad­mi­nist­ra­vi­mo iš­lai­das.Sieks gauti iš ES pi­ni­gų

Ta­ry­ba priė­mė ke­le­tą spren­di­mų, ku­riais įsi­pa­rei­go­jo teik­ti pa­raiš­kas ir Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to lė­šo­mis pri­si­dė­ti prie Eu­ro­pos Są­jun­gos fi­nan­suo­ja­mų pro­jek­tų.

Pa­gal Lie­tu­vos, Len­ki­jos ir Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­jos bend­ra­dar­bia­vi­mo per sie­ną pro­gra­mą nu­spręs­ta reng­ti Vil­ka­viš­kio mies­to sta­dio­no ir gre­ta jo esan­čios spor­to sa­lės re­konst­ra­vi­mo pro­jek­tus, o ga­vus fi­nan­sa­vi­mą – iki 10 pro­c. pri­si­dė­ti biu­dže­to lė­šo­mis.

Pa­gal tą pa­čią bend­ra­dar­bia­vi­mo per sie­ną pro­gra­mą ti­ki­ma­si gau­ti pa­pil­do­mų lė­šų Pae­že­rių dva­ro rū­mams res­tau­ruo­ti bei pri­tai­ky­ti vie­šo­jo kul­tū­ri­nio tu­riz­mo reik­mėms, taip pat dviem li­ku­sioms ke­lio į pa­sie­nį Pa­viš­ty­tis–Pa­var­te­liai at­kar­poms išas­fal­tuo­ti.

Taip pat bus ren­gia­mos pa­raiš­kos, sie­kiant gau­ti pa­ra­mą iš ES Sang­lau­dos fon­do lė­šų pro­jek­tams, ku­riais nu­ma­ty­ta van­den­tie­kio ir nuo­te­kų tink­lų plėt­ra Vil­ka­viš­ky­je, Ky­bar­tuo­se ir Pil­viš­kiuo­se bei Ku­me­čių eže­ro iš­va­ly­mas. Prie mi­nė­tų pro­jek­tų fi­nan­sa­vi­mo Sa­vi­val­dy­bė taip pat tu­rės pri­si­dė­ti ne­di­de­le (iki 10 pro­c.) sa­vo lė­šų da­li­mi.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas