„Santaka“ / Obuolius superka brangiau

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-27 05:12

Dalinkitės:  


UAB „Vaiskona“ vyr. finansininkė Rima Sakalauskaitė sakė, kad pirmieji obuoliai į įmonę pradėti vežti jau prieš geras dvi savaites.

Autorės nuotr.


Obuolius superka brangiau

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pra­si­dė­jus obuo­lių sky­ni­mo se­zo­nui, so­di­nin­kai dai­ro­si į su­pir­kė­jų skel­bi­mus ir svars­to, ar ver­ta šie­met kel­ti obuo­lį nuo že­mės, ar tie­siog ne­si­var­gin­ti.

Vie­nin­te­lės įmo­nės – UAB „Vais­ko­na“, per­nai su­pir­ku­sios obuo­lius ir su so­di­nin­kais bend­rau­jan­čios šį­met, di­rek­to­rius Ro­lan­das Sir­tau­tas sa­kė, jog šį se­zo­ną kai­nos yra pa­lan­kios. Bend­ro­vė už obuo­lius ža­da mo­kė­ti ge­ro­kai dau­giau nei per­nai.

– Obuo­lių šiais me­tais tik­rai yra ma­žiau, – tei­gė per­dir­bi­mo įmo­nės di­rek­to­rius. – Kai kas sa­ko, kad pra­ras­ta 70–80 pro­c. der­liaus, ta­čiau aš ma­nau, jog gal tik pu­sė ar net ma­žiau. Mes ža­da­me mo­kė­ti už ki­log­ra­mą apie 13 cen­tų. Aiš­ku, vis­kas pri­klau­so nuo kie­kio, ko­ky­bės ir ki­tų da­ly­kų. Tu­ri­me sa­vo su­pir­kė­jus, ku­rie va­ži­nė­ja po kai­mus. Jie ga­li mo­kė­ti ir dau­giau, ir ma­žiau – tiek, kiek ver­ta konk­re­čiu at­ve­ju.

R. Sir­tau­tas sa­kė, kad su žmo­nė­mis at­si­skai­to­ma iš kar­to. Kai ku­rie net ne­pa­ti­ki, jog ne­rei­kia lauk­ti pi­ni­gų, nė­ra jo­kių ter­mi­nų ir pa­na­šiai.

– No­riu pa­ra­gin­ti žmo­nes, kad rink­tų obuo­lius, jų neiš­mes­tų, nes su­pir­ki­mo kai­na tik­rai ge­ra, – sa­kė di­rek­to­rius. – Juk tai – Die­vo duo­ta do­va­na, tai kam ją švais­ty­ti. Mes nu­pirk­tu­me ir vie­ną mai­še­lį at­neš­tų obuo­lių, tin­ka vai­siai ir iš pa­ke­lių. Vie­nin­te­lis kri­te­ri­jus – kad ne­bū­tų su­pu­vę. Mums rei­kė­tų su­pirk­ti iki 14 tūkst. to­nų, tad priim­si­me vi­sus obuo­lius, ko­kius at­veš ar at­neš žmo­nės. Dėl di­de­lio kie­kio kai­nos ga­li­ma tar­tis at­ski­rai. At­va­žiuo­ja­me ir iš­si­vež­ti.

Pa­sak R. Sir­tau­to, bend­ro­vės tiks­las – dirb­ti ir bū­ti nuo­lat užau­gin­tą pro­duk­ci­ją su­per­kan­čiu sta­bi­liu Lie­tu­vos so­di­nin­kų par­tne­riu, ku­riuo ga­li­ma pa­si­ti­kė­ti ir su ku­riuo ga­li­ma su­si­tar­ti.

UAB „Vais­ko­na“ vyr. fi­nan­si­nin­kė Ri­ma Sa­ka­laus­kai­tė sa­kė, jog šį­met pir­muo­sius obuo­lius į įmo­nę žmo­nės at­ve­žė rugp­jū­čio 12 die­ną. Ei­lių prie su­pir­ki­mo punk­to šiais me­tais bū­ti ne­tu­rė­tų. Ar kils, ar kris obuo­lių kai­nos, įmo­nės dar­buo­to­jai pro­gno­zuo­ti ne­drįs­ta. Pa­sak di­rek­to­riaus, ten­den­ci­jos to­kios pat, kaip ir vi­so­je ža­lia­vų su­pir­ki­mo rin­ko­je.

Kad įmo­nė ruo­šia­si dirb­ti dar ne vie­nus me­tus ir bū­ti obuo­lių su­pir­kė­ja, nuo­lat perdirbančią šią ža­lia­vą, by­lo­ja pla­nai mo­der­ni­zuo­ti ga­my­bą.

– Mū­sų tiks­las yra pa­da­ry­ti to­kį „eu­ro­pi­nį fab­ri­kė­lį“, ku­ris bū­tų ypač drau­giš­kas ap­lin­kai, nau­do­tų kuo ma­žiau ener­gi­jos iš­tek­lių, – kal­bė­jo R. Sir­tau­tas. – Pla­nuo­ja­me nau­do­ti ener­gi­ją iš at­si­nau­ji­nan­čių šaltinių. To­kių pla­nų esa­ma ir juos pra­dė­si­me įgy­ven­din­ti, kai tik bus įma­no­ma. Nau­do­si­mės Eu­ro­pos Są­jun­gos pa­ra­ma. Aiš­ku, pir­miau­sia rei­kia su­kaup­ti pa­kan­ka­mai ir sa­vų lė­šų.

Bend­ro­vė no­rė­tų įdieg­ti daug nau­jo­vių, pvz., de­gin­ti obuo­lių iš­spau­das, ta­čiau ne­ran­da, kas ga­lė­tų jai to­kius įren­gi­nius pa­siū­ly­ti. Mat pa­gei­dau­ja­ma įsi­gy­ti ne­bran­gią ir kuo ma­žiau ap­lin­ką ter­šian­čią įran­gą.

Di­de­lė pro­ble­ma, kad ra­jo­ne nė­ra bios­kai­džių at­lie­kų aikš­te­lės, į ku­rią bū­tų ga­li­ma iš­vež­ti to­kias at­lie­kas. Kol kas iš­spau­dos džio­vi­na­mos ir par­duo­da­mos vo­kie­čiams, ta­čiau ši veik­la įmo­nei pel­no ne­ne­ša. Taip da­ro­ma tik dėl to, kad nė­ra kur dė­ti at­lie­kų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas