„Santaka“ / Kviečiami norintieji padėti šeimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-23 06:43

Dalinkitės:  


Pir­mo­jo­je dis­ku­si­jo­je apie šei­mos pro­ble­mas da­ly­va­vo bū­re­lis vil­ka­viš­kie­čių.

To­mo ŠAL­KAUS­KO nuo­tr.


Kviečiami norintieji padėti šeimai

Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re vy­ko pa­ro­dos „Ma­no šei­ma“ pri­sta­ty­mas ir pir­mo­ji Na­cio­na­li­nės šei­mų ir tė­vų aso­cia­ci­jos pro­jek­to – šei­mų ap­skri­to­jo sta­lo – dis­ku­si­ja.Gy­rė aso­cia­ci­ją

Ini­cia­ty­va įkur­ti Na­cio­na­li­nę šei­mų ir tė­vų aso­cia­ci­ją ki­lo 2004 me­tais, su­si­vie­ni­jus for­ma­lių ir ne­for­ma­lių or­ga­ni­za­ci­jų at­sto­vams. Ši aso­cia­ci­ja yra sa­va­ran­kiš­ka ne­vy­riau­sy­bi­nė or­ga­ni­za­ci­ja, ku­rios pa­grin­di­nis tiks­las – gin­ti šei­mos ins­ti­tu­ci­ją Lie­tu­vo­je, vie­ny­ti šei­mas ir tė­vais bei vai­kais be­si­rū­pi­nan­čius as­me­nis.

Per šiuos me­tus jau ne­ma­žai nu­veik­ta šei­mos la­bui. Bir­že­lio mė­ne­sį vy­ko „Šei­mos an­ge­lo“ ap­do­va­no­ji­mų įtei­ki­mo ce­re­mo­ni­ja. Bu­vo su­kvies­tos šei­mos ver­ty­bes puo­se­lė­jan­čios or­ga­ni­za­ci­jos, ži­niask­lai­dos prie­mo­nės, gau­sios šei­mos, ku­rioms no­rė­ta pa­dė­ko­ti bei įteik­ti ne­di­de­lę an­ge­lo skulp­tū­rė­lę kaip pri­mi­ni­mą, jog vi­sos jos yra Lie­tu­vos šei­mų sau­go­to­jos ir puo­se­lė­to­jos. Vie­ną iš ap­do­va­no­ji­mų kaip ge­riau­sia šei­mas vie­ni­jan­ti or­ga­ni­za­ci­ja ga­vo Na­cio­na­li­nė šei­mų ir tė­vų aso­cia­ci­ja.

Ren­giant Na­cio­na­li­nį su­si­ta­ri­mą dėl šei­mai pa­lan­kios ap­lin­kos kū­ri­mo, aso­cia­ci­ja tei­kė pa­siū­ly­mus ir da­ly­va­vo dis­ku­si­jo­se kar­tu su ki­to­mis vi­suo­me­ni­nė­mis šei­moms at­sto­vau­jan­čio­mis or­ga­ni­za­ci­jo­mis.Svar­biau­si ak­cen­tai

Vil­ka­viš­ky­je ren­gi­nį pra­dė­jęs Nacionalinės šeimų ir tėvų aso­cia­ci­jos pir­mi­nin­kas Tomas Šal­kaus­kas pa­si­džiau­gė ne pir­mu ap­si­lan­ky­mu mū­sų mies­te, gra­žio­mis ini­cia­ty­vo­mis, stip­ri­nan­čio­mis bend­ra­dar­bia­vi­mą, pa­dė­ko­jo vie­nai iš ak­ty­viau­sių aso­cia­ci­jos na­rių Vil­ka­viš­ky­je Ire­nai Nau­jo­kie­nei.

So­cia­li­nių moks­lų dak­ta­rė Ra­mu­nė Jur­ku­vie­nė pri­mi­nė apie tvir­tos, dar­nios ir do­ro­vin­gos šei­mos svar­bą ku­riant mū­sų vals­ty­bę. Po trum­po pro­jek­to va­do­vės Eg­lės Ten­dy­tės pa­ro­dos pri­sta­ty­mo ir jos ap­žiū­ros bu­vo­me ma­lo­niai pa­kvies­ti da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je, pa­bend­rau­ti.Iš­si­kal­bė­jus paaiš­kė­jo

Po trum­po kiek­vie­no da­ly­vio pri­si­sta­ty­mo dis­ku­si­ja pa­kry­po prie šei­mo­se ky­lan­čių pro­ble­mų ap­ta­ri­mo. No­rė­da­mi iš­girs­ti vi­sas nuo­mo­nes, pa­si­da­li­jo­me į dvi ma­žes­nes gru­pes. Kiek­vie­nas bu­vo ati­džiai iš­klau­sy­tas, o iš­sa­ky­tos min­tys už­fik­suo­tos.

Ke­lia­mos pro­ble­mos bu­vo įvai­rios: nuo vai­kų mai­ti­ni­mo tvar­kos mo­kyk­lo­se ir nor­muo­tos dar­bo die­nos ma­moms iki ne­dar­bo ir emig­ra­ci­jos su­kel­tų pa­sek­mių. Žmo­nės su­si­du­ria ir su darb­da­vių sa­vi­va­le, ir su įsta­ty­mų ne­si­lai­ky­mu, ir ap­skri­tai ne­si­skai­ty­mu su žmo­gaus oru­mu – vi­sa tai pa­ro­do su­dė­tin­gą, „kri­zi­nę“, vi­suo­me­nės būk­lę, mo­ra­lu­mo bei do­ro­vin­gu­mo sty­gių. Bu­vo pa­si­da­ly­ta min­ti­mis apie įvai­rius sun­ku­mus, su ku­riais su­si­du­ria šei­mos. Šis pir­mas su­si­ti­ki­mas ir bu­vo skir­tas tam, kad bū­tų iš­siaiš­kin­ta ky­lan­čios pro­ble­mos ir pa­gal­bos po­rei­kis.

Ki­tas su­si­ti­ki­mas nu­ma­ty­tas rugp­jū­čio 29 die­nos po­pie­tę. Kvie­čia­me vi­sus tuos, ku­rie nea­be­jin­gi šei­mos ak­tua­li­joms, ku­rie tu­ri ener­gi­jos ir no­ro ką nors pa­keis­ti, bet gal­būt ne­ži­no, nuo ko pra­dė­ti.Leo­ka­di­ja BAL­SIE­NĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas