„Santaka“ / Šieno ritiniai trukdo traktorių savininkams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-23 06:40

Dalinkitės:  


Da­nu­tė Stan­ke­vi­čie­nė ro­dė Gin­ta­ro Kve­da­ro su­krau­tus šie­no ri­ti­nius, ku­rie, pa­sak jos, ke­lia gais­ro pa­vo­jų.

Autorės nuotr.


Šieno ritiniai trukdo traktorių savininkams

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nu­si mat­lau­kie­tė tei­gė, kad ke­lių sa­vi­nin­kų grū­dų san­dė­liui ir gre­ta esan­čioms fer­moms iš­ki­lo rim­tas gais­ro pa­vo­jus.

Mat­lau­kie­tė Da­nu­tė Stan­ke­vi­čie­nė sa­kė, jog prie pat san­dė­lio du­rų, po sto­gi­ne, ark­lių vers­lu be­si­ver­čian­tis Gin­ta­ras Kve­da­ras šį­met su­si­kro­vė šie­no ri­ti­nius.

– Čia mes kas­dien va­žiuo­ja­me su trak­to­riais, nes lai­ko­me juos šia­me san­dė­ly­je, – aiš­ki­no Stan­ke­vi­čiai. – Dar ta­da, kai tik ga­vo­me už pa­jus šį pa­sta­tą, vi­si ta­rė­mės, kad jo­kio šie­no čia ne­lai­ky­si­me. Ma­ža kas – iš­lėks žie­žir­ba iš trak­to­riaus ir vi­sų tur­tas su­pleš­kės. Juk nuo­sa­vy­bė čia ne vie­no, o ke­lių sa­vi­nin­kų. Gre­ta sto­vi tvar­tai, ku­rie ir­gi ne vie­nam žmo­gui pri­klau­so. Bend­ro­mis pa­tal­po­mis nau­do­ja­mės jau ne vie­nus me­tus, bet nie­ka­da to­kių pro­ble­mų ne­ki­lo kaip šį­met.

D. Stan­ke­vi­čie­nė sa­kė, kad pa­sta­to priean­gis pri­klau­so gar­baus am­žiaus se­no­lei, ku­ri sa­vo tur­to jau ne­pa­jė­gia val­dy­ti, tad tuos rei­ka­lus per­da­vu­si duk­rai. Ši ir lei­du­si priean­giu nau­do­tis G. Kve­da­rui, ku­ris gre­ta yra nu­si­pir­kęs ir su­si­tvar­kęs da­lį fer­mų.

– Ban­dė­me gra­žiuo­ju šne­kė­ti, su­si­tar­ti, bet nie­kas nė gir­dė­ti ne­no­rė­jo apie mū­sų bai­mę, – skun­dė­si D. Stan­ke­vi­čie­nė. – Tie ri­ti­niai su­sta­ty­ti be tvar­kos, ap­link vi­sur pri­tar­šy­ta šie­no – die­va­ži, už­si­deg­sime ku­rią die­ną. Skam­bi­no­me te­le­fo­nu 01, tai ga­vo­me at­sa­ky­mą, kad ugniagesiai tik ge­si­na gais­rus. Tai kur mums kreip­tis?

Stan­ke­vi­čių šei­ma bai­mi­no­si, jog to­kią karš­tą va­sa­rą vis­ko ga­li at­si­tik­ti, o ke­lių žmo­nių nuo­sa­vy­bė nė­ra ap­draus­ta.

Pas­kam­bi­nę į Vil­ka­viš­kio prieš­gais­ri­nę gel­bė­ji­mo tar­ny­bą su­ži­no­jo­me, jog dėl šios si­tua­ci­jos ge­riau­sia bū­tų kreip­tis į Vals­ty­bi­nės prieš­gais­ri­nės prie­žiū­ros po­sky­rį. Šio po­sky­rio vir­ši­nin­kas Aud­ro­nius Stro­gi­nis in­for­ma­vo, kad pir­miau­sia pa­sta­to sa­vi­nin­kai tu­rė­tų pa­ra­šy­ti pra­šy­mą iš­tir­ti si­tua­ci­ją. Ta­da į mi­ni­mą vie­tą bus pa­siųs­tas prieš­gais­ri­nės sau­gos ins­pek­to­rius, ku­ris nu­sta­tys, ar ne­bu­vo pa­žeis­tos tai­syk­lės. Pas­ta­tas tu­rė­tų bū­ti nau­do­ja­mas pa­gal pa­skir­tį. Jei jo pa­skir­tis nė­ra pa­keis­ta ir tai ne dar­ži­nė šie­nui lai­ky­ti, pa­žei­dė­jui teks at­sa­ky­ti ad­mi­nist­ra­ci­ne tvar­ka.

Pa­sak Vil­ka­viš­kio PGT vir­ši­nin­ko pa­va­duo­to­jo Ri­mo Jurk­šo, ge­riau­sia bū­tų, kad žmo­nės su­ge­bė­tų tar­pu­sa­vy­je iš­si­spręs­ti to­kias pro­ble­mas. Ug­nia­ge­siai į pri­va­tų sek­to­rių sa­vo ini­cia­ty­va kiš­tis ne­ga­li. Jei tai bū­tų vals­ty­bės įstai­ga, ta­da vi­sai kas ki­ta. Šiuo at­ve­ju pro­ce­dū­ros – ga­na su­dė­tin­gos.

Pa­kal­bin­tas Ky­bar­tų ūki­nin­kas Gin­ta­ras Kve­da­ras tvir­ti­no, kad jis sve­ti­mos te­ri­to­ri­jos neu­žė­mė. Gre­ta sto­vi jo pa­ties nuo­sa­vy­bė – su­tvar­ky­tų fer­mų da­lis, tad ir pa­ts ne­ri­zi­kuo­tų, jei ma­ny­tų, jog kas nors ga­li už­si­deg­ti.

– Tei­siš­kai ši­tie san­dė­liai sa­vi­nin­kų ne­tu­ri, nes tie žmo­nės, ku­rie skun­džia­si, tu­ri tik pa­jų do­ku­men­tus, o ne nuo­sa­vy­bės „po­pie­rius“, – aiš­kiai su­sier­zi­nęs sa­kė G. Kve­da­ras. – Ne­sup­ran­tu, ko­dėl prie ma­nęs ka­bi­na­si, akis dras­ko, gra­si­na. Kad ir kaip ten bū­tų, aš šie­no iš­si­vež­ti ne­ža­du, nes tu­riu to­kią pat tei­sę lai­ky­ti jį čia, kaip ki­ti – trak­to­rius. Man nau­do­tis šiuo plo­tu lei­do pa­jų sa­vi­nin­kė. Be to, pa­sta­to pa­skir­tis yra ne dirb­tu­vės ar ga­ra­žas, o šak­nia­vai­sių san­dė­lis.

Į ši­tą is­to­ri­ją mat­lau­kie­čiai įtrau­kė ir se­niū­ni­ją. Ant­ra­die­nį nu­vy­kęs į mi­nė­tą pa­sta­tą Ky­bar­tų se­niū­nas Aud­rius Bal­bie­rius kons­ta­ta­vo fak­tą, kad ri­ti­niai su­sta­ty­ti tvar­kin­gai, įva­žia­vi­mo į san­dė­lį neužs­to­ja.

No­rė­da­mi kreip­tis į ug­nia­ge­sius dėl pa­tik­ri­ni­mo, žmo­nės pri­va­lo tu­rė­ti nuo­sa­vy­bės do­ku­men­tus. Siek­da­mi juos gau­ti, mat­lau­kie­čiai tu­rė­tų kreip­tis į teis­mą. Kol kas, pa­sak se­niū­no, į Vals­ty­bi­nės prieš­gais­ri­nės prie­žiū­ros po­sky­rį teks kreip­tis se­niū­ni­jai, kad spe­cia­lis­tai iš­tir­tų pa­dė­tį ir nu­sta­ty­tų, kas ga­li­ma ir kas ne tiek šie­no lai­ky­to­jui, tiek ki­tiems pa­sta­to šei­mi­nin­kams.

– Kai ins­pek­to­rius pa­tik­rins, ar ne­pa­žeis­ti prieš­gais­ri­nės sau­gos rei­ka­la­vi­mai, nu­ro­dys, kas ką tu­ri su­si­tvar­ky­ti, vi­siems bus ra­miau, – kal­bė­jo se­niū­nas. – Jei kil­tų gais­ras, žmo­nės po to kreip­tų­si į se­niū­ni­ją dėl pa­ra­mos. Kad ne­rei­kė­tų švais­ty­ti mū­sų vi­sų pi­ni­gų, ge­riau pa­si­rū­pin­ti, jog nie­ko blo­go neį­vyk­tų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas