„Santaka“ / Odontologų pacientai skundžiasi nuotraukų kainomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-20 05:28

Dalinkitės:  


Daug me­tų odon­to­lo­gės pa­dė­jė­ja dir­ban­ti Ja­ni­na Sau­kai­tie­nė pa­si­džiau­gė, jog pa­cien­tų ne­be­rei­kia siun­ti­nė­ti: jau po­rą me­tų Odon­to­lo­gi­jos sky­rius tu­ri sa­vo rent­ge­no apa­ra­tą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Odontologų pacientai skundžiasi nuotraukų kainomis

Eglė KVIESULAITIENĖ

Re­dak­ci­ją pa­sta­ruo­ju me­tu už­plū­do ne­pa­ten­kin­tų ra­jo­no gy­ven­to­jų skam­bu­čiai. Jie pik­ti­na­si, kad la­bai pa­bran­go dan­tų rent­ge­no nuo­trau­kos.Pas­lau­ga pa­bran­go

– Dar prieš ge­rą mė­ne­sį už dan­ties rent­ge­no nuo­trau­ką mo­kė­jau 6 li­tus, o da­bar jau pa­pra­šė 26 li­tų, – pik­ti­no­si vil­ka­viš­kie­tė Ma­ri­jo­na D. – Kai pa­klau­siau, ko­dėl taip bran­gu, su­ži­no­jau, kad iš sa­vų pa­cien­tų Vil­ka­viš­kio po­lik­li­ni­ka ima kur kas pi­giau. Bet juk aš li­go­nių ka­soms mo­ku tiek pat, kiek ir po­lik­li­ni­kos pa­cien­tai, tai ko­dėl esu disk­ri­mi­nuo­ja­ma?

Pa­na­šią pro­ble­mą iš­sa­kė ir ky­bar­tie­tis, ku­riam taip pat ne­se­niai te­ko kreip­tis dėl dan­ties nuo­trau­kos. Ka­zi­mie­ras P. pik­ti­no­si, kad jam bu­vo pa­siū­ly­ta tap­ti Vil­ka­viš­kio pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­ro pa­cien­tu, ta­da bū­sią pi­giau. Ta­čiau ky­bar­tie­tis sua­be­jo­jo, ar ver­ta, nes li­go­tas vy­ras, ku­riam nuo­lat ten­ka kreip­tis į šei­mos gy­dy­to­ją, va­ži­nė­da­mas į Vil­ka­viš­kį iš­leis­tų dau­giau.Do­va­nai ne­dirbs

Vil­ka­viš­kio PSPC vyr. gy­dy­to­ja La­ri­sa Je­li­se­je­va pa­tvir­ti­no, kad prie jų įstai­gos pri­si­ra­šę pa­cien­tai iš tie­sų už dan­tų nuo­trau­ką mo­ka tik 6 li­tus, o ki­tų gy­dy­mo įstai­gų, ku­rios su po­lik­li­ni­kos odon­to­lo­gais ne­su­da­riu­sios su­tar­ties, – apie ke­tu­ris kar­tus bran­giau. Anot vyr. gy­dy­to­jos, pa­sta­ruo­ju me­tu ne­pa­ten­kin­tų pa­cien­tų at­si­ra­do dau­giau, mat kai ku­rios pri­va­čios kli­ni­kos, iki šiol be­si­nau­do­ju­sios po­lik­li­ni­kos odon­to­lo­gų pa­slau­go­mis, ne­se­niai įsi­stei­gė sa­vus odon­to­lo­gi­jos ka­bi­ne­tus ir su­tar­tis nu­trau­kė.

– Kol ki­tos gy­dy­mo įstai­gos su mū­sų PSPC odon­to­lo­gais bu­vo su­da­riu­sios su­tar­tis, kad gy­dy­tu­me jų pa­cien­tus, už tei­kia­mas pa­slau­gas mums ap­mo­kė­da­vo li­go­nių ka­sos, – aiš­ki­no L. Je­li­se­je­va. – To­dėl pa­cien­tai mo­kė­da­vo tik tiek, kiek kai­nuo­ja pa­ti dan­ties nuo­trau­ka – 6 li­tus. Kai su­tar­tys bu­vo nu­trauk­tos, iš ne sa­vų pa­cien­tų pra­šo­me su­mo­kė­ti pa­pil­do­mus 20 li­tų už spe­cia­lis­to dar­bą.

Vil­ka­viš­kio PSPC me­di­kai sa­kė su­pran­tan­tys pa­cien­tų ne­pa­si­ten­ki­ni­mą, ta­čiau ne­ga­lin­tys do­va­nai dirb­ti, mat vien odon­to­lo­gi­nio rent­ge­no apa­ra­to pa­tik­ra kas mė­ne­sį kainuoja 2600 li­tų, do­zi­met­ro – 700 li­tų. Po­lik­li­ni­ka tai ap­mo­ka iš sa­vo lė­šų. Be to, bran­gus apa­ra­tas rei­ka­lau­ja ir ki­tų pa­pil­do­mų iš­lai­dų, ku­rias rei­kia pa­deng­ti, prie jo nuo­lat dir­ba spe­cia­lią li­cen­ci­ją tu­rin­ti spe­cia­lis­tė.Ku­ria­si kon­ku­ren­tai

UAB Šei­mos me­di­ci­nos cent­ro va­do­vė Vi­li­ja Ra­dio­no­va ra­mi­no, kad jų pa­cien­tai tik­rai ne­bus nu­skriaus­ti, mat ne­se­niai šio­je gy­dy­mo įstai­go­je pra­dė­ję dirb­ti odon­to­lo­gai jau mon­tuo­ja ir rent­ge­no apa­ra­tą. Ši pa­slau­ga nuo rug­sė­jo mė­ne­sio tik­rai bus tei­kia­ma, tad prie Šei­mos me­di­ci­nos cent­ro pri­si­ra­šiu­siems ra­jo­no gy­ven­to­jams dėl dan­tų nuo­trau­kų ne­be­rei­kės kreip­tis į Vil­ka­viš­kio PSPC odon­to­lo­gus. Tiks­lių kai­nų cent­ro va­do­vė dar ne­ga­lin­ti nu­ro­dy­ti, ta­čiau jos tik­rai ne­bus di­de­lės. Odon­to­lo­gai šią pa­slau­gą ga­lės teik­ti ir ki­tų gy­dy­mo įstai­gų pa­cien­tams.

Ki­tos pri­va­čios gy­dy­mo įstai­gos taip pat sam­do sa­vo odon­to­lo­gus, ta­čiau jie kol kas ne­tu­ri ga­li­my­bių teik­ti ir rent­ge­no pa­slau­gas.Odon­to­lo­gams neap­si­mo­ka

Ky­bar­tų PSPC vyr. gy­dy­to­jai Ele­nai Ja­ni­nai Po­vi­lai­kie­nei taip pat be­li­ko ap­gai­les­tau­ti dėl sa­vų pa­cien­tų ne­pa­to­gu­mų. Kai Ky­bar­tuo­se vei­kė rent­ge­no ka­bi­ne­tas, ja­me bu­vo da­ro­mos ir dan­tų nuo­trau­kos. Ta­čiau se­na­sis apa­ra­tas ne­bea­ti­tin­ka hi­gie­nos nor­mų, o nau­jo įsi­gy­ti nė­ra fi­nan­si­nių ga­li­my­bių.

Dar vi­sai ne­se­niai dėl dan­tų nuo­trau­kų pa­cien­tai ga­lė­jo kreip­tis ir į li­go­ni­nės Rent­ge­no­lo­gi­jos sky­rių, kur už pa­slau­gą mo­kė­jo sim­bo­li­nę kai­ną. Ta­čiau pa­sta­ruo­ju me­tu dan­tų nuo­trau­kos li­go­ni­nė­je ne­be­da­ro­mos. Se­no­jo apa­ra­to, tu­rė­ju­sio to­kią funk­ci­ją, li­cen­ci­ja jau pa­si­bai­gė – jis ne­bea­ti­tin­ka sau­gu­mo nor­mų, o įsi­gy­ti nau­ją, anot me­di­kų, tie­siog neap­si­mo­kė­tų.

Nors ra­jo­ne jau ke­lis de­šimt­me­čius vei­kia ne vie­nas pri­va­tus odon­to­lo­gi­jos ka­bi­ne­tas, dau­ge­lis jų rent­ge­no apa­ra­tų ne­tu­ri. Pri­va­ti­nin­kai taip pat įsi­ti­ki­nę, kad įsi­gy­ti bran­gų apa­ra­tą ir jį iš­lai­ky­ti neap­si­mo­kė­tų, nes šios pa­slau­gos pa­cien­tams pri­rei­kia vos kar­tą ar ke­lis kar­tus per vi­są gy­ve­ni­mą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas