„Santaka“ / Milijoninės skolos neleidžia likviduotis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-18 06:03

Dalinkitės:  


Žurnalistų profesinės šventės, kuri vyko Gelgaudiškio dvare, metu Marijampolės apskrities viršininkė Birutė Kažemėkaitė (dešinėje) pažadėjo pasirūpinti griūvančio statinio likimu ir savo žodį ištesėjo. Tačiau jos skubotas sprendimas virto tik papildomu galvos skausmu valstybei.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Milijoninės skolos neleidžia likviduotis

Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos lik­vi­da­vi­mo pro­ce­są stab­do sko­los.

Kol ad­mi­nist­ra­ci­ja tu­ri sko­lų, jos ne­ga­li­ma lik­vi­duo­ti kaip ju­ri­di­nio as­mens. Di­džiau­sia sko­la sle­gia bū­tent bu­vu­sią Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­ją: už Gel­gau­diš­kio dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mą ran­go­vams ne­bu­vo su­mo­kė­ta 1,34 mln. li­tų. Vil­niaus ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­ja li­ko sko­lin­ga 1,33 mln. li­tų, Tel­šių – be­veik 92 tūkst. li­tų.

Kaip tei­gia­ma Vi­daus rei­ka­lų mi­nis­te­ri­jos pra­ne­ši­me spau­dai, sko­los su­si­da­riu­sios dėl abe­jo­ti­nų vir­ši­nin­kų spren­di­mų. „Iš pat pra­džių bu­vau prieš tai, kad bu­vę ap­skri­čių vir­ši­nin­kai au­to­ma­tiš­kai tap­tų Mi­nist­ro Pir­mi­nin­ko pa­ta­rė­jais, ir siū­liau pa­lauk­ti, kol bus pa­teik­ti ga­lu­ti­niai lik­vi­da­ci­jos do­ku­men­tai. Pa­ma­žu į die­nos švie­są ky­la fak­tai, liu­di­jan­tys, jog kai ku­rie as­me­nys tik­rai ne­ga­li užim­ti su vals­ty­bės val­dy­mu su­si­ju­sių pa­rei­gų“, – pra­ne­ši­me tei­gia vi­daus rei­ka­lų mi­nist­ras R. Pa­lai­tis.

Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­ją į sko­las įstū­mė pro­jek­tas „Gel­gau­diš­kio dva­ro so­dy­bos res­tau­ra­vi­mas ir komp­lek­siš­kas pri­tai­ky­mas tu­riz­mo reik­mėms“, ku­riuo bu­vo ti­ki­ma­si gau­ti so­li­džią Eu­ro­pos Są­jun­gos fi­nan­si­nę pa­ra­mą. Dva­ro rū­mai sku­biai pra­dė­ti res­tau­ruo­ti vos ga­vus pre­li­mi­na­rų pa­tvir­ti­ni­mą, jog pro­jek­tas ati­tin­ka rei­ka­la­vi­mus. Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos ir ran­go­vo dar­bų per­da­vi­mo-priė­mi­mo ak­te nu­ro­dy­ta, kad per po­rą mė­ne­sių ob­jek­te dar­bų at­lik­ta ir pa­slau­gų su­teik­ta dau­giau kaip už 1,34 mln. Lt. Ta­čiau paaiš­kė­jo, jog pa­tiks­li­nus vi­sus duo­me­nis pa­raiš­ka fi­nan­suo­ti pro­jek­tą at­mes­ta. Be to, ki­lo įta­ri­mų, kad re­konst­ruk­ci­ją at­li­ku­sios įmo­nės nu­ro­dy­tos dar­bų kai­nos yra aukš­tes­nės nei rin­kos kai­nos, rea­liai at­lik­ti ne vi­si, nu­ro­dy­ti kaip jau įgy­ven­din­ti, dar­bai.

„Sup­ran­tu, jog ap­skri­ties va­do­vė bu­vo suin­te­re­suo­ta kuo grei­čiau pri­kel­ti dva­ro rū­mus, ta­čiau šian­dien ge­ri no­rai vir­to pa­pil­do­ma naš­ta vals­ty­bės biu­dže­tui: ran­go­vai, ne­ga­vę ža­dė­to už­mo­kes­čio, pa­tei­kė ieš­ki­nį dėl at­ly­gio už dar­bus, ne­te­sy­bų bei dels­pi­ni­gių. Toks neat­sa­kin­gas op­ti­miz­mas ne­ga­li­mas vals­ty­bi­nei ins­ti­tu­ci­jai, juo­lab be­si­ren­gian­čiai lik­vi­da­ci­jai“, – pa­si­pik­ti­ni­mo ne­slė­pė mi­nist­ras R. Pa­lai­tis. Pa­sak jo, vil­ties, kad šis klau­si­mas bus iš­spręs­tas be di­de­lių nuo­sto­lių, tei­kia Ša­kių sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, pa­si­ren­gu­si pe­rim­ti dva­ro rū­mus ir tęs­ti jų res­tau­ra­vi­mo pro­jek­tą.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas