„Santaka“ / Kasmet susitinkame ten, kur žodis „Lietuva“ yra šventas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-16 06:16

Dalinkitės:  


Tūkstantinėje dalyvių kolonoje – ir vilkaviškiečių tremtinių bei šaulių delegacija.

Petro MUSTEIKIO nuo­tr.


Kasmet susitinkame ten, kur žodis „Lietuva“ yra šventas

Du­by­sos slė­ny­je vy­ko tra­di­ci­nis, jau dvi­de­šim­ta­sis, Lie­tu­vos po­li­ti­nių ka­li­nių, trem­ti­nių ir lais­vės ko­vų da­ly­vių są­skry­dis „Su Lie­tu­va šir­dy“, ku­ria­me kaip vi­sa­da da­ly­va­vo ir vil­ka­viš­kie­čiai.

Mū­sų ra­jo­no trem­ti­nių or­ga­ni­za­ci­ja, kaž­ka­da ke­liau­da­vu­si į ren­gi­nį ke­liais au­to­bu­sais, šį­kart su­til­po į vie­ną 30-ies vie­tų au­to­mo­bi­lį. Į Ario­ga­lą iš­vy­ko pa­tys iš­tver­min­giau­si, mat tvy­ro­jo per 30 laips­nių karš­tis.

Dėl li­gos šie­met į Ario­ga­lą neat­vy­ko ir vi­sa­da jo­je da­ly­vau­jan­tis eu­ro­par­la­men­ta­ras V. Lands­ber­gis. Ne­pa­si­ro­dė ir V. Mur­za su sa­vo „juod­marš­ki­niais“. Iš val­džios at­sto­vų są­skry­dį pa­ger­bė tik so­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nist­ras D. Jan­kaus­kas, ke­li Sei­mo na­riai ir Eu­ro­par­la­men­to na­rė R. Mor­kū­nai­tė. Pre­zi­den­tė, Sei­mo pir­mi­nin­kė ir Prem­je­ras pa­si­ten­ki­no svei­ki­ni­mais.

Plies­kiant ne­gai­les­tin­gai sau­lei, ei­se­na, ly­di­ma Ka­ri­nių oro pa­jė­gų pu­čia­mų­jų or­kest­ro bei Gar­bės sar­gy­bos kuo­pos ka­rių, už­tru­ko ga­na il­gai – apie 10 tūks­tan­čių da­ly­vių žy­gia­vo nuo Ario­ga­los baž­ny­čios į Du­by­sos slė­nį. Kaip ir kas­met, džiu­gi­no gra­žus mū­sų de­le­ga­ci­jos „vei­das“ – šau­liai. Jiems te­ko gar­bė ne­šti ir sky­riaus vė­lia­vą, ir Vil­ka­viš­kio ra­jo­no her­bą. Tai jie at­li­ko uni­for­muo­ti, tvos­kiant di­džiu­liam karš­čiui. Gai­la, kad vėl ne­da­ly­va­vo nei mū­sų ra­jo­no jau­nie­ji šau­liai, nei jau­nie­ji tau­ti­nin­kai, nei skau­tai.

Pras­min­go­je šven­tė­je iš­gy­ve­no­me daug jau­di­nan­čių mo­men­tų. Vie­nas iš jų – šv. Mi­šios Du­by­sos slė­ny­je. Tai rei­kia ma­ty­ti! Ki­taip ne­pa­jau­si tos dva­sios, ku­rią pa­ti­ri bū­da­mas tarp ke­lių tūks­tan­čių be­si­mel­džian­čių žmo­nių. Mi­šias au­ko­jo J. E. ar­ki­vys­ku­pas S. Tam­ke­vi­čius, gar­bu­sis mon­sin­jo­ras A. Sva­rins­kas ir dar ke­le­tas ku­ni­gų.

Ofi­cia­li šven­tės pra­džia bu­vo di­din­ga ir tra­di­ciš­ka: at­neš­ta šven­ti­nė ug­nis, už­deg­tas šven­tės au­ku­ras. Tra­di­ci­nes il­gas svei­kin­to­jų gre­tas pra­re­ti­no karš­tis, o ir kal­boms lai­kas bu­vo ge­ro­kai su­trum­pin­tas.

La­bai ga­lin­gai skam­bė­jo tūks­tant­bal­sis jung­ti­nis cho­ras. Mums, an­samb­lio „At­min­tis“ dai­ni­nin­kėms Le­vu­tei, Lui­zai ir man, be­veik vi­sas re­per­tua­ras bu­vo ži­no­mas.

Ga­li­ma tik pa­sva­jo­ti, kad ra­jo­ne at­gim­tų trem­ti­nių cho­ras. Bet­gi sva­jo­nės kai ka­da virs­ta tik­ro­ve. Štai juk pri­si­mi­ni­mų kny­gą jau iš­lei­do­me! Ir ją bu­vo ga­li­ma įsi­gy­ti Ario­ga­lo­je. Lau­kia dar šios kny­gos pri­sta­ty­mas. Tai pa­da­ry­si­me ar­ti­miau­siu me­tu.

Sąsk­ry­dy­je bu­vo per­skai­ty­tos re­zo­liu­ci­jos, ku­rio­se ra­gi­na­ma kuo grei­čiau baig­ti ne­si­bai­gian­čias re­for­mas teis­mų, svei­ka­tos ap­sau­gos, švie­ti­mo sri­ty­se. Jas pa­tei­kęs LPKTS pir­mi­nin­kas Po­vi­las Ja­ku­čio­nis iš­reiš­kė vil­tį, kad ar­ti­miau­siu me­tu mo­kyk­lo­se bus pra­dė­tas dės­ty­ti lie­tu­vių pa­si­prie­ši­ni­mo oku­pa­ci­joms is­to­ri­jos kur­sas.

Di­džiau­sias są­skry­džio tiks­las – su­si­tik­ti tuos, su ku­riais bū­ta trem­ty­je, su ki­tų sky­rių žmo­nė­mis. De­ja, ten­ka nu­si­vil­ti – vis ma­žiau lie­ka se­niau­sių­jų da­ly­vių. Jei ne­bus jų, ar beiš­liks ta tik­ro­ji są­skry­džio dva­sia?

Ren­gi­ny­je ga­lė­jo­me ap­lan­ky­ti Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės įreng­tus par­ti­za­nų bun­ke­rius. Vy­ko teat­ra­li­zuo­tas par­ti­za­nų mū­šis ir ka­ro tri­bu­no­lo teis­mas. Pra­mo­gi­nė­je šven­tės da­ly­je mus links­mi­no trem­ti­nių sū­nus V. Šiš­kaus­kas, įvai­rūs an­samb­liai, Jun­gė­nų kai­mo ka­pe­la, jau­nie­ji ope­ros so­lis­tai L. Mi­ka­laus­kas ir E. Ba­vi­ki­nas.

Bu­vo­me tur­būt vie­ni pa­sku­ti­nių­jų, pa­li­ku­sių gra­žiai or­ga­ni­zuo­tą są­skry­dį. Grįž­da­mi na­mo dai­na­vo­me – juk ne to­kias kan­čias pa­ty­rę mū­sų tė­vai ir se­ne­liai sun­kiau­siais gy­ve­ni­mo mo­men­tais gy­dė­si dai­na ir mal­da. Jei Aukš­čiau­sia­sis leis, ki­tą­met gal vėl su­si­tik­si­me ten, kur žo­dis „Lie­tu­va“ yra šven­tas.Da­li­ja Ago­ta KAR­KIE­NĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas