„Santaka“ / Aiškina prokuroras

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-16 06:06

Dalinkitės:  


Aiškina prokuroras

Eglė KVIESULAITIENĖ

Nut­rauk­tas ty­ri­mas – ne dar­bo bro­kas

– Kai iš ma­no so­dy­bos din­go įvai­rių ra­kan­dų, pa­rei­gū­nams nu­ro­džiau įta­ria­muo­sius. Ta­čiau ne­tru­kus su­ži­no­jau, jog pro­ku­ro­rai iki­teis­mi­nį ty­ri­mą nu­trau­kė. Gal ga­lė­tu­mė­te paaiš­kin­ti, ko­kiais at­ve­jais iki­teis­mi­nį ty­ri­mą ga­li­ma nu­trauk­ti? – tei­ra­vo­si į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nęs ky­bar­tie­tis.

At­sa­ky­ti pa­pra­šė­me ra­jo­no vy­riau­sio­jo pro­ku­ro­ro Kęs­tu­čio JA­SAI­ČIO:

– Bau­džia­mo­jo pro­ce­so ko­dek­sas įpa­rei­go­ja tiek pro­ku­ro­rą, tiek ki­tas tei­sė­sau­gos ir teis­mi­nes ins­ti­tu­ci­jas tin­ka­mai pri­tai­ky­ti įsta­ty­mą tam, kad nu­si­kals­ta­mą vei­ką pa­da­ręs as­muo bū­tų ne tik tei­sin­gai nu­baus­tas, bet ir už­tik­rin­ti, kad nie­kas ne­bū­tų nu­teis­tas ne­kal­tai.

Iki­teis­mi­nio ty­ri­mo nu­trau­ki­mas yra vie­na iš ga­li­mų pro­ce­so už­bai­gi­mo for­mų. Bau­džia­mo­jo pro­ce­so ko­dek­sas griež­tai nu­ma­to konk­re­čius at­ve­jus ir pa­grin­dus, ka­da pro­ku­ro­ras ga­li priim­ti nu­ta­ri­mą nu­trauk­ti iki­teis­mi­nį ty­ri­mą.

Vie­na iš ap­lin­ky­bių, ku­riai esant ty­ri­mas tu­ri bū­ti nu­trauk­tas, yra tuo­met, kai paaiš­kė­ja, kad ne­pa­da­ry­ta vei­ka, tu­rin­ti nu­si­kal­ti­mo ar bau­džia­mo­jo nu­si­žen­gi­mo po­žy­mių (pvz., pra­de­da­mas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas dėl va­gys­tės, ta­čiau ty­ri­mo me­tu nu­sta­to­ma, jog pa­grob­to tur­to ver­tė ne­sie­kė įsta­ty­me nu­ma­ty­tos ri­bos, rei­ka­lin­gos bau­džia­ma­jai at­sa­ko­my­bei kil­ti). Ne­sant šią vei­ką kva­li­fi­kuo­jan­čių po­žy­mių (pvz., įsi­bro­vi­mo į pa­tal­pą ar kt.), iki­teis­mi­nis ty­ri­mas nu­trau­kia­mas, o šią vei­ką įvyk­dęs as­muo bau­džia­mas ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų ko­dek­se nu­ma­ty­ta tvar­ka.

Iki­teis­mi­nis ty­ri­mas taip pat tu­ri bū­ti nu­trauk­tas tuo at­ve­ju, jei­gu suė­jo bau­džia­mo­sios at­sa­ko­my­bės se­na­ties ter­mi­nai. Se­na­ties ter­mi­nai tai­ko­mi tik tuo­met, kai as­muo ne­si­slė­pė nuo iki­teis­mi­nio ty­ri­mo ar teis­mo ir ne­pa­da­rė nau­jos nu­si­kals­ta­mos vei­kos. Jei­gu nu­si­kals­ta­mą vei­ką pa­da­ręs as­muo pa­si­slė­pė nuo iki­teis­mi­nio ty­ri­mo ar teis­mo, se­na­ties ei­ga su­sto­ja ir at­si­nau­ji­na nuo tos die­nos, ku­rią as­muo su­lai­ko­mas.

Jei paaiš­kė­ja, kad nu­si­kals­ta­mą vei­ką pa­da­rė as­muo, ku­ris nu­si­kals­ta­mos vei­kos pa­da­ry­mo me­tu dar ne­bu­vo to­kio am­žiaus, nuo ku­rio jis at­sa­ko pa­gal bau­džia­muo­sius įsta­ty­mus, iki­teis­mi­nis ty­ri­mas taip pat tu­ri bū­ti nu­trauk­tas. Pa­gal mū­sų ša­lies įsta­ty­mus už nu­si­kals­ta­mą vei­ką at­sa­ko as­muo, ku­riam iki nu­si­kal­ti­mo ar bau­džia­mo­jo nu­si­žen­gi­mo pa­da­ry­mo me­tu bu­vo suė­ję še­šio­li­ka me­tų. Už nu­žu­dy­mą, sun­kų svei­ka­tos su­trik­dy­mą, iš­ža­gi­ni­mą ir kai ku­riuos ki­tus sun­kius nu­si­kal­ti­mus įsta­ty­mas nu­ma­to at­sa­ko­my­bę nuo ke­tu­rio­li­kos me­tų.

Taip pat įsta­ty­mas nu­ma­to, kad iki­teis­mi­nis ty­ri­mas nu­trau­kia­mas, kai nu­ken­tė­ju­sy­sis su­si­tai­ko su as­me­niu, įta­ria­mu nu­si­kals­ta­mos vei­kos pa­da­ry­mu (iš­sky­rus sun­kius ir la­bai sun­kius nu­si­kal­ti­mus), taip pat by­lo­se, ku­rios pri­ski­ria­mos pri­va­taus kal­ti­ni­mo by­lų ka­te­go­ri­jai, kai pa­da­ręs nu­si­kals­ta­mą vei­ką as­muo yra ži­no­mas. Iki­teis­mi­nis ty­ri­mas nu­trau­kia­mas ir tuo­met, kai nė­ra nu­ken­tė­ju­sio­jo skun­do ar jo tei­sė­to at­sto­vo pa­reiš­ki­mo, taip pat mi­rus as­me­niui, dėl ku­rio jis bu­vo at­lie­ka­mas (iš­sky­rus tuos at­ve­jus, kai by­la rei­ka­lin­ga mi­ru­sia­jam rea­bi­li­tuo­ti ar­ba ki­tų as­me­nų by­lai at­nau­jin­ti dėl nau­jai paaiš­kė­ju­sių ap­lin­ky­bių).

Iki­teis­mi­nį ty­ri­mą nu­trauk­ti taip pat ga­li­ma, kai nu­sta­to­mos bau­džia­mą­ją at­sa­ko­my­bę ša­li­nan­čios ap­lin­ky­bės (pvz., bū­ti­no­ji gin­tis, pro­fe­si­nių pa­rei­gų vyk­dy­mas ir kt.).

Be mi­nė­tų at­ve­jų, pro­ku­ro­ras iki­teis­mi­nį ty­ri­mą ga­li nu­trauk­ti, kai ne­su­ren­ka­ma pa­kan­ka­mai duo­me­nų, pa­grin­džian­čių įta­ria­mo­jo kal­tę dėl nu­si­kals­ta­mos vei­kos pa­da­ry­mo. Tik įsi­ti­ki­nęs, jog iki­teis­mi­nio ty­ri­mo me­tu su­rink­ta pa­kan­ka­mai duo­me­nų, pa­grin­džian­čių įta­ria­mo­jo kal­tę, pro­ku­ro­ras ga­li priim­ti spren­di­mą ty­ri­mą baig­ti ir by­lą per­duo­ti teis­mui.

Pro­ce­so da­ly­viams svar­bu ži­no­ti, kad pro­ku­ro­ro priim­tas nu­ta­ri­mas nu­trauk­ti iki­teis­mi­nį ty­ri­mą nė­ra ga­lu­ti­nis. Jei­gu pro­ce­so da­ly­viai ne­su­tin­ka su to­kiu pro­ku­ro­ro priim­tu nu­ta­ri­mu, jie šį spren­di­mą vi­sa­da ga­li ap­skųs­ti aukš­tes­nia­jam pro­ku­ro­rui, o pa­sta­ro­jo priim­tą spren­di­mą – teis­mui.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas