„Santaka“ / Prie operacinio stalo prabėgo penkiasdešimt metų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.
Galioja iki: 2018-12-01 11:47:16Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-16 05:44

Dalinkitės:  


Svei­kin­da­mas Vi­tą Ju­re­vi­čių gar­bin­gos su­kak­ties pro­ga, vyr. gy­dy­to­jas Ro­mual­das Svei­ka­ta pri­si­mi­nė, jog be šio chi­rur­go pa­gal­bos li­go­ni­nė­je neap­siė­jo nė vie­na svar­bi ope­ra­ci­ja.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Prie operacinio stalo prabėgo penkiasdešimt metų

Eglė KVIESULAITIENĖ

Pir­ma­die­nį il­ga­me­tį Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės chi­rur­gą Vi­tą Ju­re­vi­čių ko­le­gos bei ra­jo­no va­do­vai svei­ki­no dvie­jų gar­bin­gų ju­bi­lie­jų pro­ga. Me­di­kas mi­nė­jo 50 me­tų dar­bo li­go­ni­nė­je su­kak­tį ir 75-ąjį gim­ta­die­nį.

Apie pen­kis de­šimt­me­čius li­go­nius ope­ruo­jan­čio chi­rur­go Vi­to Ju­re­vi­čiaus dar­bą, ku­rį vi­suo­met ly­di neat­sie­ja­mas hu­mo­ro jaus­mas, ra­jo­ne jau se­niai sklan­do le­gen­dos. Hu­mo­ras, at­sa­ko­my­bė dar­be, fi­lo­so­fiš­kas po­žiū­ris į gy­ve­ni­mą, lais­va­lai­kio po­mė­giai ir svei­kas gy­ve­ni­mo bū­das me­di­kui pa­de­da il­gai iš­lik­ti jau­nat­viš­kam. Gal tik tie, ku­rie chi­rur­gą pa­žįs­ta nuo jo kar­je­ros pra­džios – 1960-ųjų, ga­lė­tų pa­ti­kė­ti, jog šis vos ne bėg­te kas­dien į dar­bą sku­ban­tis gy­dy­to­jas jau įpu­sė­jo aš­tun­tą de­šim­tį. O li­go­ni­nės va­do­vas Ro­mual­das Svei­ka­ta juo­ka­vo, jog V. Ju­re­vi­čių sun­ku pa­vy­ti ne tik dar­bo re­zul­ta­tais, bet ir tie­sio­giai: ban­dęs pa­lai­ky­ti „for­mą“ ir ry­tais drau­ge bė­gio­ti, vyr. gy­dy­to­jas su­ma­ny­mo grei­tai at­si­sa­kė, nes ge­ro­kai vy­res­nio ko­le­gos tem­pas bu­vo sun­kiai įvei­kia­mas.

Rek­la­muo­ti sa­vęs ne­mėgs­tan­tis V. Ju­re­vi­čius ži­niask­lai­dai in­ter­viu ne­da­li­ja, nors jo gy­ve­ni­mo ir dar­bo is­to­ri­ja bū­tų įdo­mi tiek jo am­ži­nin­kams, tiek jau­na­jai kar­tai. Juk re­tas ra­jo­ni­nės li­go­ni­nės chi­rur­gas ga­li pa­si­gir­ti ope­ra­vęs net šir­dį. O V. Ju­re­vi­čiui šį gy­vy­bei be­ne svar­biau­sią žmo­gaus or­ga­ną te­ko siū­ti net ke­tu­ris kar­tus. Už iš­gel­bė­tą ant be­nut­rūks­tan­čios gi­jos ka­bo­ju­sią gy­vy­bę chi­rur­gui tu­ri bū­ti dė­kin­gi vy­ras ir trys mo­te­rys. O ko­le­gos V. Ju­re­vi­čių ger­bia ne tik už il­ga­me­tę pa­tir­tį, ku­ria jis vi­suo­met pa­si­ren­gęs da­ly­tis, bet ir už at­si­da­vi­mą sa­vo dar­bui. Jei žmo­gui rei­kia pa­gal­bos, chi­rur­gas į li­go­ni­nę at­vyks­ta bet ku­riuo me­tu: ar bū­tų sa­vait­ga­lis, ar gi­li nak­tis.

Nei pa­ts chi­rur­gas, nei jo ko­le­gos tik­rai ne­be­sus­kai­čiuo­tų, kiek per pen­kis de­šimt­me­čius ope­ra­ci­nė­je te­ko siū­ti dėl trau­mų trū­ku­sius vi­daus or­ga­nus, sku­biai ope­ruo­ti su­si­komp­li­ka­vus li­gai ar tie­siog at­lik­ti pla­ni­nę, bet gy­vy­biš­kai bū­ti­ną ope­ra­ci­ją. Ir tik pa­cien­tai ga­lė­tų at­sa­ky­ti, kiek iš jų V. Ju­re­vi­čiaus at­lik­tos ope­ra­ci­jos die­ną šian­dien mi­ni kaip ant­rą­jį gim­ta­die­nį.

Ta­čiau žur­na­lis­tų pa­klaus­tas apie dar­bą, pa­cien­tus, chi­rur­gas tik mes­te­li ką nors iš sa­vo gar­sių hu­mo­ris­ti­nių fra­zių ir kvie­čia pa­žiū­rė­ti nuo­trau­kų. Bū­tent jos bei ke­lio­nės – da­bar­ti­nis chi­rur­go lais­va­lai­kio po­mė­gis ir aist­ra. Al­bu­mai su už­fik­suo­tais ke­lio­nių mo­men­tais, me­ni­nė­mis fo­tog­ra­fi­jo­mis, dėl ku­rių me­di­kas va­lan­dų va­lan­das pra­lei­džia gam­to­je, jau sun­kiai su­tel­pa na­mų len­ty­no­se. O li­go­ni­nės sky­riuo­se ma­žai li­kę sie­nų, ku­rių ne­puoš­tų me­ni­nės chi­rur­go V. Ju­re­vi­čiaus fo­tog­ra­fi­jos.

Už il­gus dar­bo me­tus ko­le­gai dė­ko­jęs vyr. gy­dy­to­jas R. Svei­ka­ta pa­si­džiau­gė, kad Vil­ka­viš­ky­je gi­męs ir au­gęs V. Ju­re­vi­čius neieš­ko­jo lai­mės sve­tur ir vi­sa­da ži­no­jo, ko sie­kia. Dar stu­di­juo­da­mas Kau­no me­di­ci­nos ins­ti­tu­te su­si­tuo­kė su me­di­ke Ja­ni­na. O bai­gęs moks­lus grį­žo į gim­tą­jį Vil­ka­viš­kį. Tad Vil­ka­viš­kis iš­kart su­lau­kė dvie­jų kva­li­fi­kuo­tų spe­cia­lis­tų: J. Ju­re­vi­čie­nė gra­žiau­sius gy­ve­ni­mo me­tus taip pat ati­da­vė Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nei – dir­bo med. se­se­ri­mi ope­ra­ci­nė­je.

Mei­lę gim­ti­nei V. Ju­re­vi­čius su­ge­bė­jo įdieg­ti ir sa­vo vai­kams. Abu Ju­re­vi­čių sū­nūs taip pat pa­si­li­ko gim­ta­ja­me Vil­ka­viš­ky­je: Aud­rius dir­ba tei­sė­sau­gos struk­tū­ro­se, o vy­res­nė­lis Dai­nius pa­su­ko tė­vo pė­do­mis – ta­po chi­rur­gu. Jau­ni, tik moks­lus bai­gę ko­le­gos daž­nai žvelg­da­vo su pa­vy­du, kai tė­vas sū­nų drau­ge ves­da­vo­si į ope­ra­ci­nę ir steng­da­vo­si per­duo­ti vi­sas chi­rur­gi­jos su­bti­ly­bes. Tad da­bar jau po­rą de­šimt­me­čių prie ope­ra­ci­nio sta­lo daž­nai sto­ja dvie­jų Ju­re­vi­čių tan­de­mas. Ko­le­gos il­ga­me­čiam chi­rur­gui lin­kė­jo, jog taip tęs­tų­si dar ne vie­nus me­tus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas