„Santaka“ / Patarimai norintiesiems renovuoti būstą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-13 07:20

Dalinkitės:  


Patarimai norintiesiems renovuoti būstą

Pas­ko­la būs­to re­no­va­ci­jai – sau­gi, ne­pri­va­lo­ma ir pi­gi

Lie­tu­vo­je jau dau­giau nei 300 dau­gia­bu­čių sėk­min­gai bai­gė re­no­va­ci­jos dar­bus ir pasižymi ne tik di­des­niu būs­to kom­for­tu, bet ir gy­vais pa­vyz­džiais liu­di­ja, jog būs­tą mo­der­ni­zuo­ti ver­ta. Gy­ven­to­jų ap­klau­sų duo­me­nys ro­do, jog abe­jo­jan­tie­ji daž­niau­siai kliū­ti­mi nu­ro­do lais­vų lė­šų sto­ką ir bū­ti­ny­bę im­ti ban­ko pa­sko­lą. Būs­to ir ur­ba­nis­ti­nės plėt­ros agen­tū­ros dar­buo­to­jai yra su­rin­kę daž­niau­siai už­duo­da­mus klau­si­mus, iš ku­rių aki­vaiz­du, jog dau­ge­lis gy­ven­to­jus kan­ki­nan­čių bai­mių yra ne­pag­rįs­tos.Būs­to įkeis­ti ne­rei­kia

Daž­na gy­ven­to­jų klai­da – tai įsi­ti­ki­ni­mas, jog imant pa­sko­lą būs­to re­no­va­ci­jai rei­ka­lin­gas būs­to įkei­ti­mas. Dau­ge­liui tai to­ly­gu bai­mei, jog iš­ki­lus sun­ku­mams ir neiš­ga­lint pa­sko­los grą­žin­ti ban­kas sku­biai atims būs­tą ir re­no­va­ci­ja taps sa­vo­tiš­kais spąs­tais. Iš tie­sų pa­sko­los būs­tui re­no­vuo­ti tei­kia­mos pa­gal spe­cia­lią pro­gra­mą, ku­rio­je ir nu­ma­ty­ta, jog būs­to įkeis­ti ne­rei­kia, nes ri­zi­ką pri­sii­ma vals­ty­bė.

Dar ki­ta gy­ven­to­jus sau­gan­ti nuo­sta­ta – tai vi­siš­kas re­no­va­ci­jos iš­lai­dų pa­den­gi­mas tiems so­cia­liai rem­ti­niems gy­ven­to­jams, ku­rie gau­na kom­pen­sa­ci­jas už šil­dy­mą. To­dėl ne­te­kus dar­bo ar ki­taip pa­sun­kė­jus fi­nan­si­nėms ga­li­my­bėms būs­to pa­sko­los grą­ži­ni­mo naš­tą pe­rims vals­ty­bė, jei­gu tik gy­ven­to­jai su­ge­bės lai­ku su­rink­ti ir pa­teik­ti ati­tin­ka­mą fi­nan­si­nę pa­dė­tį pa­tvir­ti­nan­čius do­ku­men­tus.Vie­toj pa­sko­los ga­li­ma nau­do­ti sa­vo lė­šas

Gy­ven­to­jai, ku­rie svar­biems gy­ve­ni­mo da­ly­kams tu­ri su­kau­pę lė­šų, ban­ko pa­sko­la re­no­va­ci­jai vi­sai nė­ra bū­ti­na – tai tik pa­gal­bos me­cha­niz­mas sun­kiau be­si­ver­čian­tiems.

Be to, pa­sko­lą ga­li­ma grą­žin­ti ir anks­čiau nei su­tar­ta. Nu­ma­ty­ta, jog gy­ven­to­jams to­kiu at­ve­ju ne­tai­ko­mos pa­pras­tos ban­ko pa­sko­los at­ve­ju įpras­tos bau­dos.Pas­ko­los grą­ži­ni­mo truk­mę ren­ka­si pa­tys

Spren­di­mą, ko­kiam lai­ko­tar­piui ir ko­kio dy­džio pa­sko­lą im­ti, da­ro pa­tys gy­ven­to­jai. Il­ga­lai­kės pa­sko­los dau­gia­bu­čiams at­nau­jin­ti es­mi­nė są­ly­ga gy­ven­to­jams – ne di­des­nės nei 3 pro­c. fik­suo­tos me­ti­nės pa­lū­ka­nos. Pa­gal dau­gia­bu­čių na­mų at­nau­ji­ni­mo (mo­de­ri­za­vi­mo) pro­gra­mą nu­sta­ty­ta mak­si­ma­li pa­lū­ka­nų ri­ba ne­si­keis vi­są pa­sko­los grą­ži­ni­mo lai­ko­tar­pį, ku­ris ga­li siek­ti iki 20 me­tų. Ne pa­gal šią pro­gra­mą imant ban­ko pa­sko­lą gy­ven­to­jams tek­tų tar­tis dėl 5–12 pro­c. dy­džio pa­lū­ka­nų, to­kiu at­ve­ju vien pa­lū­ka­noms tek­tų iš­leis­ti ke­lis­kart di­des­nę pi­ni­gų su­mą.

Da­bar, eko­no­mi­kos sunk­me­čiu, gy­ven­to­jams, no­rin­tiems mo­der­ni­zuo­ti sa­vo na­mą, yra itin ge­ras me­tas. Sta­ty­bos dar­bų kai­nos su­ma­žė­ju­sios, to­dėl ga­li­ma ypač ge­ro­mis są­ly­go­mis at­si­rink­ti ge­riau­sią pa­siū­ly­mą at­nau­jin­ti dau­gia­bu­čiam na­mui už ma­žiau­sią kai­ną pa­tei­ku­sį ran­go­vą.Mantas MARKAUSKAS

Užsk. 5400


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas