„Santaka“ / Poslinkiai vaikžudės byloje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-13 06:02

Dalinkitės:  


Poslinkiai vaikžudės byloje

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ant­ra­die­nį Glaz­ge (Ško­ti­ja) tu­rė­jo pra­si­dė­ti nau­ja­gi­mio nu­žu­dy­mu kal­ti­na­mos vil­ka­viš­kie­tės teis­mas. Ne­se­niai to­kį pa­tį nu­si­kal­ti­mą ti­rian­tis mū­sų ra­jo­no pro­ku­ro­ras Ha­go­je su ko­le­go­mis ško­tais ap­ta­rė įta­ria­mo­sios per­da­vi­mo Lie­tu­vai ga­li­my­bes.

„San­ta­ko­je“ ne kar­tą ra­šė­me apie bu­vu­sios vil­ka­viš­kie­tės Ine­tos Dzin­gu­vie­nės, nuo pa­va­sa­rio gy­ve­nan­čios Ško­ti­jo­je, įvyk­dy­tą nu­si­kal­ti­mą. Jau­na mo­te­ris, au­gi­nan­ti tris ma­ža­me­čius vai­kus, ba­lan­džio mė­ne­sį Ško­ti­jo­je, Fra­se­ber­go mies­te, pa­gim­dė kū­di­kį. Nau­ja­gi­mio pa­si­ge­dę kai­my­nai krei­pė­si į po­li­ci­ją. Pa­rei­gū­nai už­du­sin­to ber­niu­ko kū­ną ra­do pa­slėp­tą la­ga­mi­ne.

Ga­vę ko­le­gų iš Ško­ti­jos pra­šy­mą dėl tei­si­nės pa­gal­bos ir ap­klau­sę I. Dzin­gu­vie­nę pa­ži­no­ju­sius žmo­nes, mū­sų ra­jo­no pa­rei­gū­nai įta­rė, kad 25-erių mo­te­ris kū­di­kio ga­lė­jo at­si­kra­ty­ti ir dar gy­ven­da­ma Lie­tu­vo­je. Net­ru­kus paaiš­kė­jo krau­pi šei­mos pa­slap­tis: re­mon­tuo­da­mi bu­vu­sį Ine­tos ir Arū­no Dzin­gų na­mą gi­mi­nai­čiai ra­do la­ga­mi­ną su nau­ja­gi­mio pa­lai­kais. Ką tik gi­mu­si mer­gy­tė taip pat bu­vo už­du­sin­ta, ant gal­vos jai už­mau­nant po­lie­ti­le­ni­nį mai­še­lį.

Pas­ta­ro­jo nu­si­kal­ti­mo ty­ri­mas, at­li­kus eks­per­ti­zes bei ap­klau­sus ga­li­mus liu­di­nin­kus, stabtelėjo vie­to­je. Mat vil­ka­viš­kie­čiai pa­rei­gū­nai ne­tu­rė­jo ga­li­my­bės patys ap­klaus­ti nei pa­grin­di­nės įta­ria­mo­sios I. Dzin­gu­vie­nės, ku­ri šiuo me­tu suim­ta Ško­ti­jos tei­sė­sau­gi­nin­kų, nei šio­je ša­ly­je su vai­kais gy­ve­nan­čio jos vy­ro, taip pat – at­lik­ti ki­tų ty­ri­mui rei­ka­lin­gų pro­ce­si­nių veiks­mų.

Lie­tu­vos ge­ne­ra­li­nė pro­ku­ra­tū­ra krei­pė­si pa­gal­bos į EU­RO­JUST’ą (Eu­ro­pos Są­jun­gos tei­si­nio bend­ra­dar­bia­vi­mo or­ga­nas). Prieš ke­lias sa­vai­tes by­los tyrimą organizuojantis ir kontroliuojantis pro­ku­ro­ras Ar­vy­das Fur­mo­nas su ko­le­ge iš Ge­ne­ra­li­nės pro­ku­ra­tū­ros vy­ko į Ha­gą (Olan­di­ja), EU­RO­JUST’o būs­ti­nę, kur su­si­ti­ko su ko­le­go­mis ško­tais, vaik­žu­dys­tės by­lą ti­rian­čiais sa­vo ša­ly­je.

Anot pro­ku­ro­ro A. Fur­mo­no, tei­si­nės pa­gal­bos į ko­le­gas ško­tus iki­teis­mi­nį ty­ri­mą at­lie­kan­tys pa­rei­gū­nai bu­vo krei­pę­si iš­kart, ki­lus įta­ri­mui dėl nu­si­kal­ti­mo. To­kios pa­gal­bos į vil­ka­viš­kie­čius tei­sė­sau­gi­nin­kus krei­pė­si ir ško­tai. Ta­čiau pro­ble­mų iš­ki­lo dėl ša­lių tei­si­nės sis­te­mos skir­tu­mų: ne vi­sus Lie­tu­vos pro­ku­ro­rų pra­šo­mus pro­ce­si­nius veiks­mus lei­džia at­lik­ti Ško­ti­jo­je ga­lio­jan­tys įsta­ty­mai. To­dėl su­si­ti­ki­mo me­tu abie­jų ša­lių pa­rei­gū­nai iš­siaiš­ki­no pro­ble­mas ir ra­do bū­dus joms spręs­ti.

Įta­ria­mo­ji I. Dzin­gu­vie­nė po teis­mo Ško­ti­jo­je tu­rė­tų bū­ti par­ga­ben­ta į Lie­tu­vą, kur su vaik­žu­dys­tės Lie­tu­vo­je ty­ri­mu su­si­ju­sius pro­ce­si­nius veiks­mus ga­lės at­lik­ti mū­sų pa­rei­gū­nai. Pro­ku­ro­ras A. Fur­mo­nas kal­bė­jo, jog dar anks­ti spręs­ti, kur I. Dzin­gu­vie­nė at­liks baus­mę – Ško­ti­jo­je ar Lie­tu­vo­je, mat net neaiš­ku, ar mo­te­ris bus pri­pa­žin­ta kal­ta.

Ško­ti­jos pa­rei­gū­nai, by­lą ati­duo­da­mi teis­mui, I. Dzin­gu­vie­nei pa­tei­kė kal­ti­ni­mą dėl sa­vo kū­di­kio nu­žu­dy­mo. Kaip ir mū­sų ša­ly­je, mak­si­ma­li už to­kį nu­si­kal­ti­mą gre­sian­ti baus­mė – lais­vės atė­mi­mas iki gy­vos gal­vos.

Ta­čiau pro­ce­si­nius veiks­mus su pačia I. Dzinguviene vilkaviškiečiams pa­rei­gū­nams pa­vyks at­lik­ti dar ne­grei­tai. Kaip in­for­muo­ja Ško­ti­jos ži­niask­lai­da, šią sa­vai­tę tu­rė­jęs pra­si­dė­ti I. Dzin­gu­vie­nės by­los nag­ri­nė­ji­mas ati­dė­tas spa­lio mė­ne­siui.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas