„Santaka“ / Kybartų nuteistieji po riaušių išgabenti į Lukiškes

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-11 05:45

Dalinkitės:  


Pastarosiomis savaitėmis per šalies įkalinimo įstaigas nuvilnijo riaušių banga.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kybartų nuteistieji po riaušių išgabenti į Lukiškes

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ant­ra­die­nį iš Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mų į Lu­kiš­kių ka­lė­ji­mą iš­ga­ben­ti 25 ka­li­niai. To­kių prie­mo­nių im­ta­si po to, kai šeš­ta­die­nio nak­tį gru­pė nu­teis­tų­jų su­kė­lė riau­šes.

In­ci­den­tas ki­lo po to, kai per Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mų tvo­rą per­mes­tos nar­ko­ti­nės me­džia­gos ne­pa­sie­kė ad­re­sa­to. Pas­te­bė­ję per tvo­rą per­skri­du­sį įtar­ti­ną pa­ke­tą, jį iš­kart pe­rė­mė Pa­tai­sos na­mų pa­rei­gū­nai. Nors tik eks­per­ti­zė at­sa­kys, ko­kias me­džia­gas ke­tin­ta per­duo­ti nu­teis­tie­siems, ma­no­ma, jog pa­ke­te bu­vę mil­te­liai, ku­rių svo­ris sie­kia apie 50 gra­mų, – he­roi­nas. Pa­da­li­jus „do­zė­mis“, to­kio kie­kio he­roi­no ver­tė ana­pus spyg­liuo­tos tvo­ros siek­tų maž­daug 100 tūkst. li­tų. Tad ne­nuos­ta­bu, jog to­kia „ne­tek­tis“ tarp nar­ko­ti­kus var­to­jan­čių ka­li­nių su­kurs­tė aist­ras.

Apie 23 val., kai nu­teis­tie­ji jau tu­rė­jo gu­lė­ti lo­vo­se, o pri­žiū­rė­to­jai per­skirs­tė pa­jė­gas (nak­ti­mis di­des­nis dė­me­sys ski­ria­mas ne pa­čių nu­teis­tų­jų, o te­ri­to­ri­jos ste­bė­ji­mui), gru­pė ka­li­nių pra­dė­jo vyk­dy­ti su­kurp­tą nar­ko­ti­kų at­ga­vi­mo pla­ną. Iš ko­ji­nių pa­si­ga­mi­nę kau­kes, apie trys de­šim­tys ant­ro bū­rio nu­teis­tų­jų vir­vė­mis nu­si­lei­do iš penk­to į ant­rą­jį aukš­tą, per­li­po per tvo­ras ir už­puo­lė bu­dė­to­jų da­lį. Anot pa­rei­gū­nų, di­džio­ji da­lis pa­sta­ro­jo bū­rio ka­li­nių ken­čia dėl pri­klau­so­my­bės nuo nar­ko­ti­kų. Riau­ši­nin­kai sie­kė pa­tek­ti į sei­fą, ku­ria­me bu­vo sau­go­mas pa­ke­tas su „gun­dan­čiu“ tu­ri­niu.

Pa­ma­tę kau­kė­tus ka­li­nius ir iš­kart su­pra­tę jų tiks­lus, bu­dė­to­jai pui­kiai su­vo­kė ir tai, kad men­ko­mis pa­jė­go­mis riau­ši­nin­kų neį­veiks. Jie pa­si­trau­kė ir apie su­si­da­riu­sią si­tua­ci­ją iš­kart pra­ne­šė Pa­tai­sos na­mų va­do­vy­bei. Ne­del­siant iš na­mų iš­kvies­tos dar dvi bu­dė­to­jų pa­mai­nos. Iki vi­dur­nak­čio riau­šės bu­vo nu­mal­šin­tos, ka­li­niai grį­žo į kam­ba­rius ir su­gu­lė nak­ties poil­sio.

Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mų di­rek­to­rius Ed­mun­das Ža­lys pa­ti­ki­no, kad in­ci­den­to me­tu ne­nu­ken­tė­jo nei pri­žiū­rė­to­jai, nei ka­li­niai. Vi­si nuo­sto­liai – tai iš­muš­tas pa­tal­pų, ku­rio­se įsi­kū­ru­si bu­dė­to­jų da­lis, lan­gas bei nu­su­kio­tos vaiz­do ste­bė­ji­mo ka­me­ros. Pas­ta­ro­sios ne­tru­kus bu­vo su­grą­žin­tos į vie­tas ir vėl at­lie­ka sa­vo funk­ci­jas. Ar riau­šes or­ga­ni­za­vę ka­li­niai ne­bu­vo gink­luo­ti me­ta­li­niais vėz­dais, ki­tais sa­va­dar­biais gink­lais, pa­rei­gū­nai at­sa­ky­ti ne­ga­li – riau­ši­nin­kai jais ne­gra­si­no ir ne­de­monst­ra­vo.

Vi­si riau­šių da­ly­viai ne­tru­kus bu­vo išaiš­kin­ti. Dėl jų veiks­mų pra­dė­tas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas. Ant­ra­die­nį į Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mus iš­kvies­ti spe­cia­lių­jų pa­jė­gų pa­rei­gū­nai riau­ši­nin­kus iš­ga­be­no į Lu­kiš­kes. Iš ten jie bus per­skirs­ty­ti po Ma­ri­jam­po­lės ir Aly­taus įka­li­ni­mo įstai­gas. Tai tik pir­mo­ji san­kci­ja, ku­ri lau­kia riau­šių or­ga­ni­za­to­rių. Anot pa­rei­gū­nų, per­kė­li­mą į ki­tą įka­li­ni­mo įstai­gą nu­teis­tie­ji lai­ko griež­ta baus­me. Mat kiek­vie­nuo­se pa­tai­sos na­muo­se ga­lio­ja sa­vi ne­ra­šy­ti ka­li­nių „įsta­ty­mai“, va­do­vau­ja jau sta­tu­są iš­si­ko­vo­ję „vier­chai“, to­dėl nau­jo­kui ten­ka ten­kin­tis že­mes­niu sta­tu­su.

Tarp 25 iš­ga­ben­tų­jų – ne tik riau­šė­se da­ly­va­vę II bū­rio nu­teis­tie­ji, bet ir ke­li or­ga­ni­za­to­riai, ku­riems, kaip įta­ria­ma, ir bu­vo skir­ti per tvo­rą per­mes­ti nar­ko­ti­kai. Nar­ko­ti­kų per­par­da­vi­nė­to­jai, pri­ski­ria­mi va­di­na­miems „šust­ria­kams“, pa­pras­tai pa­tys į riau­šes ne­si­ve­lia, ta­čiau bū­na jų ini­cia­to­riais.

In­ci­den­tas Ky­bar­tų pa­tai­sos na­muo­se – tik vie­nas epi­zo­das iš pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis per ša­lies įka­li­ni­mo įstai­gas nu­vil­ni­ju­sių riau­šių ban­gos. Pa­ly­gin­ti su ki­tais ka­li­nių iš­puo­liais, jis bai­gė­si lai­min­gai ir be di­de­lių nuo­sto­lių. Praė­ju­sią sa­vai­tę Ma­ri­jam­po­lės pa­tai­sos na­muo­se gir­ta­vu­sius ka­li­nius ban­dę su­draus­min­ti ke­tu­ri pa­rei­gū­nai bu­vo su­muš­ti, o prieš po­rą die­nų Pra­vie­niš­kių III pa­tai­sos na­muo­se riau­šes su­kė­lę nu­teis­tie­ji su­nio­ko­jo tur­tą ir pri­da­rė nuo­sto­lių už 20 tūkst. li­tų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas