„Santaka“ / Kaimas šventė, iki prakiuro dangus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-09 06:38

Dalinkitės:  


Seniūnaitė Virginija Pupelienė organizuojant šventę skubėjo padėti su visa šeima. Didžiausias džiaugsmas, pasak aktyvios moters, matyti, jog žmonės patenkinti ir gerai leidžia laiką.

Autorės nuotr.


Kaimas šventė, iki prakiuro dangus

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ne­se­niai su­si­kū­ru­si Gied­rių kai­mo bend­ruo­me­nė „Gied­ru­va“ suor­ga­ni­za­vo pir­mą­ją va­sa­ros šven­tę.

Kaip skel­bė pla­ka­tai, žmo­nėms rei­kė­jo at­si­neš­ti tik ge­rą nuo­tai­ką, su­neš­ti­nių vai­šių ir bend­rau­ti, šok­ti, dūk­ti iki auš­ros. Be­veik vi­sos šven­tės są­ly­gos bu­vo įvyk­dy­tos, tik links­my­bes po vi­dur­nak­čio nu­trau­kė kaip iš kiau­ro mai­šo pra­pliu­pęs lie­tus ir žai­bai.

Ta­čiau nie­kam dėl to liūd­na ne­bu­vo. Pa­sis­lė­pę pa­la­pi­nė­se žmo­nės da­li­jo­si įspū­džiais apie gau­sy­bę rung­čių, džiau­gė­si ga­vę pa­dė­kų ir jau­tė­si tik­rai pri­si­dė­ję prie kai­mo bend­ruo­me­nės rei­ka­lų.

O ap­tar­ti bu­vo ką, mat Gied­rių bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė La­na Vens­lo­vie­nė – ne nau­jo­kė ren­giant įvai­riau­sias šven­tes. Jos skam­bų bal­są ne vie­nas yra gir­dė­jęs ren­gi­niuo­se. Tad ir tą šeš­ta­die­nį jis skam­bė­jo po vi­są Gied­rių jau­ni­mo mo­kyk­los te­ri­to­ri­ją. Ren­gi­nį kar­tu ve­dė Klai­pė­dos dra­mos teat­ro ak­to­rius Liu­tau­ras Ka­su­lai­tis.

Su­si­rin­ku­sie­ji į šven­tę ga­lė­jo pa­si­džiaug­ti sa­vo ma­žų­jų ar­tis­tiš­ku­mu, mat šie pa­ruo­šė spek­tak­liu­ką bend­ruo­me­nei. Vė­liau šok­ti ir dai­nuo­ti kvie­tė „Sū­du­viai“, pa­ro­dę gied­riš­kiams ne­trum­pą pro­gra­mą. Di­de­lių ova­ci­jų su­si­lau­kė gau­sus bū­rys ap­do­va­no­tų bend­ruo­me­nės na­rių, ku­rie ypač daug pri­si­dė­jo ren­giant šven­tę ir no­riai pa­de­da, kai pri­rei­kia. Ga­vę gau­sy­bę pa­dė­kų vy­riš­kiai mė­tė bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kę į orą dė­ko­da­mi, kad ši jau­na mo­te­ris už­si­kro­vė ant sa­vo pe­čių to­kią at­sa­ko­my­bę, atim­da­ma da­lį lai­ko iš sa­vo as­me­ni­nio gy­ve­ni­mo.

Vi­siems gied­riš­kiams la­bai pa­ti­ko rung­tys, į ku­rias iš pra­džių jie re­gist­ra­vo­si ne­drą­siai, bet pa­ma­tę, kad šios – ypač links­mos ir šmaikš­čios, ver­žė­si da­ly­vau­ti šei­mo­mis. Tai bu­vo trik­leš­nio fut­bo­lo ir lan­ko su­ki­mo, šliuo­ži­mo tri­vie­tė­mis sli­dė­mis per žo­lę ir sun­kaus iš­ky­los krep­šio lai­ky­mo vie­no­je ran­ko­je bei ki­to­kios rung­tys.

Iki tam­sos ai­dė­jo žmo­nių juo­kas, vai­kai džiau­gė­si di­džiu­liu pri­pu­čia­mu ba­tu­tu, o nuo­tai­kin­gos mu­zi­kan­to Arū­no Le­ke­šio dai­nos pri­vi­lio­jo sve­čių ir iš ap­lin­ki­nių kai­mų bei mies­to. Gied­riš­kiai sa­kė ne­si­ti­kė­ję, kad šven­tė bus to­kia sma­gi ir to­kia pa­vy­ku­si. Nors vie­ti­nės mo­te­rys dar ne­pa­mir­šo ko­vo 8 die­nos iš­va­ka­rė­se vy­ku­sios joms skir­tos va­ka­ro­nės su ei­lė­mis, žva­kė­mis ir ši­lu­ma, skli­du­sia iš pa­čių poe­tų ir skai­to­vų lū­pų, bet sa­kė ne­si­ti­kė­ju­sios, kad pir­mi­nin­kė suor­ga­ni­zuos to­kią di­de­lę šven­tę.

L. Vens­lo­vie­nė tei­gė, jog di­džią­ją da­lį vi­sų dar­bų pa­da­ro pa­tys žmo­nės, tik rei­kia su jais su­tar­ti ir su­si­tar­ti. Aiš­ku, ne­ma­ža da­lis rū­pes­čių krin­ta ant La­nos ir jos gy­ve­ni­mo pa­ly­do­vo Da­riaus pe­čių, ta­čiau po­ra dėl to ne­si­skun­džia, o kaip tik pa­lai­ko vie­nas ki­tą. Jie pui­kiai ži­no, kad bend­ras dar­bas suar­ti­na žmo­nes.

– Mes sa­vo bend­ruo­me­nės na­mų ne­tu­ri­me, ta­čiau vi­sa­da ga­li­me pri­si­glaus­ti mo­kyk­lo­je ir nau­do­tis mums skir­tais ka­bi­ne­tais, – pa­sa­ko­jo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė. – Šį­kart jau­ni­mo mo­kyk­los di­rek­to­rius Jo­nas Per­liu­ba lei­do nau­do­tis sta­dio­nu. Už tai mes jam esa­me la­bai dė­kin­gi, nes kur­gi pa­si­dė­tu­me, jei ne jo su­pra­tin­gu­mas.

Pa­kal­bin­ta bend­ruo­me­nės ta­ry­bos na­rė Ak­sa­na Las­ke­vi­čie­nė sa­kė, jog kai­mas tik­rai džiau­gia­si, tu­rė­da­mas sa­vo prie­ša­ky to­kią veik­lią pir­mi­nin­kę, ku­ri vi­sa gal­va pa­si­nė­rė į šios or­ga­ni­za­ci­jos rū­pes­čius.

– Iš­si­rin­ko­me ne­ma­žą ta­ry­bą, kad rei­ka­lui esant bū­tų ga­li­ma pa­si­kliau­ti di­des­niu bend­ruo­me­nės na­rių skai­čiu­mi, – pa­sa­ko­jo A. Las­ke­vi­čie­nė. – Ma­nau, jog tik­rai dirb­si­me to­liau, nes pra­džia – ne­blo­ga, o su žmo­nė­mis ga­li­ma su­si­tar­ti.

Giedrių kaimo bendruomenė susikūrė vos prieš keletą mėnesių. Šiuo metu rajone ji yra jauniausia – penkiasdešimt penktoji tokio pobūdžio organizacija. Nors dar gana „žalia“, tačiau ši bendruomenė jau vienija daugiau nei šimtą narių. Taryboje – vienuolika veiklių giedriškių.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas