„Santaka“ / Policininkai dirba švenčių „apsaugininkais“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-09 06:11

Dalinkitės:  


Va­sa­rą kas sa­vait­ga­lį vyks­tan­čio­se šven­tė­se pa­rei­gū­nams daž­nai vi­są die­ną ten­ka bu­dė­ti ir ste­bė­ti, ar tarp be­si­links­mi­nan­čių žmo­nių ne­ky­la konf­lik­tų.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Policininkai dirba švenčių „apsaugininkais“

Eglė KVIESULAITIENĖ

Penk­ta­die­nį Kark­li­niuo­se, mal­ši­nant ma­si­nes gir­tų kai­mie­čių muš­ty­nes, su­ža­lo­tas po­li­ci­jos pa­rei­gū­nas. Po in­ci­den­to vėl im­ta svars­ty­ti, ar už tvar­ką to­kio­se šven­tė­se ne­tu­rė­tų at­sa­ky­ti pa­tys or­ga­ni­za­to­riai.

Kark­li­nių kai­mo bend­ruo­me­nės ir kul­tū­ros dar­buo­to­jų or­ga­ni­zuo­to­je tra­di­ci­nė­je va­sa­ros šven­tė­je ne­trū­ko ir ma­lo­nių, ir įsi­min­ti­nų aki­mir­kų. Ta­čiau li­ku­siems iki pa­bai­gos da­ly­viams nuo­tai­ką už­tem­dė ki­lu­sios riau­šės, ku­rių me­tu bu­vo su­ža­lo­tas po­li­ci­jos pa­rei­gū­nas.

Pa­sak šven­tės da­ly­vių, tarp ke­lių de­šim­čių dar ir po vi­dur­nak­čio links­min­tis ke­ti­nu­sių kark­li­niš­kių ne­pa­si­ten­ki­ni­mo ban­ga nu­vil­ni­jo, kai šven­tės or­ga­ni­za­to­riai pa­skel­bė links­my­bes nu­trau­kian­tys dėl lie­taus. Ta­čiau po kait­ros pra­pliu­pęs ir at­vė­si­nęs lie­tu­tis žmo­nių ne­jau­di­no – jie no­rė­jo šok­ti dar bent va­lan­dą, kaip bu­vo ža­dė­ta. To­kias ki­lu­sių riau­šių prie­žas­tis pa­siaiš­ki­ni­muo­se nu­ro­dė pa­tys jų da­ly­viai. Kil­ti in­ci­den­tui tarp ap­gir­tu­sių ir ne­pa­ten­kin­tų jau­nuo­lių rei­kė­jo tik prie­žas­ties. Muš­ty­nės įsi­plies­kė ne­ti­kė­tai: kaž­kas kaž­ką pa­stū­mė, ki­tas šo­ko gin­ti, tre­čias „įsi­jun­gė“ pa­ma­tęs konf­lik­tuo­jan­čius drau­gus ir t. t.

Ke­tu­ri šven­tė­je bu­dė­ję pa­tru­liai puo­lė mal­šin­ti aist­rų, ku­rios vi­rė ne tik tarp vy­rų, bet ir tarp kai­mo mo­te­riš­kių, – plie­kė­si ke­lios de­šim­tys įsiaud­ri­nu­sių kark­li­niš­kių. Ban­dę iš­skir­ti ar­šiau­siuo­sius, pa­rei­gū­nai bu­vo „pa­vai­šin­ti“ ne tik keiks­ma­žo­džių la­vi­na. Prie konf­lik­tą ge­si­nu­sio pa­tru­lio Si­gi­to Sa­ka­laus­ko iš nu­ga­ros pri­bė­gęs 32-ejų kark­li­niš­kis Linas Venerskas smo­gė pa­rei­gū­nui bu­te­liu per gal­vą. Pa­si­py­lė krau­jas, te­ko kvies­ti me­di­kus.

Ta­čiau net ir to­kia si­tua­ci­ja neat­šal­dė įsiaud­ri­nu­sių šven­tės da­ly­vių. Pa­rei­gū­nams te­ko pa­nau­do­ti ir gu­mi­nes laz­das, ir aša­ri­nes du­jas. Į Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tą bu­vo iš­ga­ben­ti du ar­šiau­si vi­du­ti­niš­kai gir­ti šven­tės da­ly­viai. Bu­te­liu pa­rei­gū­ną su­ža­lo­jęs L. Venerskas su­lai­ky­tas dviem pa­roms. 23-ejų Arnui Butauskui, tren­ku­siam po­li­ci­nin­kui per vei­dą, taip pat te­ko ku­rį lai­ką pra­leis­ti lai­ki­no­jo su­lai­ky­mo ka­me­ro­je. Dėl įvy­kio pra­dė­tas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas. Gal­vos su­ža­lo­ji­mų pa­ty­ręs pa­rei­gū­nas bu­vo sku­biai pa­gul­dy­tas į li­go­ni­nės Chi­rur­gi­jos ir trau­ma­to­lo­gi­jos-or­to­pe­di­jos sky­rių. Pir­ma­die­nį jis dar bu­vo gy­do­mas.

Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to vir­ši­nin­kas Ro­lan­das Gy­lys ne kar­tą bu­vo iš­reiš­kęs po­zi­ci­ją dėl neat­sa­kin­gai or­ga­ni­zuo­ja­mų kai­mo šven­čių. Pap­ras­tai or­ga­ni­za­to­riai pa­tys žmo­nių sau­gu­mo šven­tė­se neuž­tik­ri­na, nors tai reg­la­men­tuo­ta ra­jo­no Ta­ry­bos spren­di­mais. Ra­jo­no po­li­ci­jos va­do­vas nea­be­jo­ja, kad šven­čių ap­sau­gą pa­ti­kė­jus pri­va­čioms sau­gos tar­ny­boms nuo po­li­ci­nin­kų bū­tų nuim­ta di­džiu­lė naš­ta. Mat šven­tė­se sa­vait­ga­liais bu­din­tys pa­rei­gū­nai pa­gal įsta­ty­mą tu­ri gau­ti lais­vas die­nas.

– Il­gai­siais va­sa­ros sa­vait­ga­liais ra­jo­ne kar­tais or­ga­ni­zuo­ja­ma net po ke­lio­li­ka šven­čių. Jei jo­se dir­ba po po­ra eki­pa­žų, va­di­na­si, tiek pa­rei­gū­nų ei­li­nę sa­vai­tės die­ną ne­bus dar­be ir jie tuo me­tu sa­vo tie­sio­gi­nio dar­bo at­lik­ti ne­ga­lės, – kal­bė­jo ra­jo­no PK va­do­vas R. Gy­lys. – Pa­vyz­džiui, ne­se­niai vy­ku­siuo­se Viš­ty­čio ju­bi­lie­jaus ren­gi­niuo­se dir­bo net 19 mū­sų pa­rei­gū­nų. Įver­ti­nus pi­ni­gais, ko­mi­sa­ria­tui to­kios šven­tės „ap­sau­ga“ at­siė­jo 4–5 tūkst. li­tų. Ne­sa­me prieš šven­tes, bet rei­kė­tų su­pras­ti ir po­li­ci­ją.

Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Si­gi­tas Kas­pa­rai­tis pri­ta­rė, kad ne po­li­ci­jos dar­bas bu­dė­ti šven­tė­se. Sau­gu­mo už­tik­ri­ni­mu tu­rė­tų rū­pin­tis or­ga­ni­za­to­riai. Ta­čiau val­di­nin­kas sua­be­jo­jo, ar kai­mų bend­ruo­me­nės, ne­tgi ir pa­ti Sa­vi­val­dy­bė, ras­tų pi­ni­gų sam­dy­ti ap­sau­gai.

Ki­ta ver­tus, dau­gu­ma šven­čių or­ga­ni­za­to­rių vis dėl­to ran­da lė­šų pa­si­kvies­ti gan ne­pi­giai kai­nuo­jan­čias šou pa­sau­lio žvaigž­des. Tad jei vis dar ne­mo­ka­me švęs­ti kul­tū­rin­gai ir or­ga­ni­za­to­riai ne­ga­li ga­ran­tuo­ti, kad šven­tės da­ly­viai vie­šo­je vie­to­je ne­pri­si­vai­šins iki są­mo­nės ap­te­mi­mo, rei­kė­tų ras­ti pi­ni­gų ir ap­sau­gai. Be­lie­ka pri­dur­ti, jog tiek kai­my­ni­nė­je Len­ki­jo­je, tiek dau­gu­mo­je Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių šven­čių ap­sau­ga se­niai rū­pi­na­si pri­va­čios ap­sau­gos struk­tū­ros, o policija kviečiama tik tada, kai prireikia pareigūnų pagalbos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas