„Santaka“ / Patiklūs žmonės tampa aferistų aukomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-09-19 17:55

Dalinkitės:  


Patiklūs žmonės tampa aferistų aukomis

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pareigūnai jaučiasi bejėgiai apsaugoti žmones nuo aferistų. Kreipdamiesi į žiniasklaidą pagalbos jie nuolat įspėja nebūti patikliais, netikėti šablonais tapusiais apgavysčių modeliais. Bet patiklūs gyventojai vienas po kito nusikaltėliams atiduoda dideles pinigų sumas, sunkiai taupytas ištisą gyvenimą.



Per savaitę – dvi

Per pastarąją savaitę aferistų suregztomis istorijomis patikėjo net dvi moterys. Viena jų, kartą jau nudegusi panašioje istorijoje ir atidavusi 600 litų, šįkart neva nuo nemalonumų gelbėdama į avariją patekusią dukrą, nepažįstamai moteriai atidavė 1000 litų. Nors įvykis buvo aprašytas praėjusio antradienio „Santakoje“, trečiadienį ant aferistų melo meškerės užkibo kita auka.

Girėnuose (Vištyčio sen.) gyvenanti 65 metų Ona A. buvo kur kas atsargesnė už savo bendraamžę vilkaviškietę. Tačiau jos santaupų tai neišgelbėjo.



Avarijos versija

Apie 15 valandą telefonu paskambinęs nepažįstamas vyras prisistatė esąs Marijampolės pareigūnas. Pagal tradicinį ir daug kartų aprašytą scenarijų tariamas pareigūnas išpyškino, jog Onos sūnus patekęs į avariją sužeidė žmogų. Neva Marijampolės ligoninėje gulintis sužeistasis reikalauja 6 tūkstančių litų, kad girėniškės sūnus išvengtų nemalonumų. Kaip visuomet buvo pasakyta, kad ir kaltininkas susižalojęs, tad negalįs pats paskambinti bei kalbėti.




Nemokėjo paskambinti

Pagyvenusi moteriškė tikino neturinti tiek pinigų, gal namuose terasianti apie 4000 litų. Policininku prisistatęs vyriškis sutiko su siūloma suma, o dėl likusios sudiktavo, kaip parašyti skolos raštelį. Anot marijampoliečio, skolą liudijantį dokumentą kartu su pinigais moteriškė turinti įteikti tuoj pat jų paimti atvyksiančiam vaikinui.

Įtardama klastą ir skaičiusi apie aferas Ona nulėkė pas kaimynę, kuri turi mobilųjį telefoną. Moterys bandė surinkti neva sužaloto sūnaus numerį. Tačiau abi girėniškės naudotis technikos stebuklu nelabai mokėjo, tad sūnui taip ir nepaskambino.



Pinigus pagrobė

Taksi į Girėnus atvykusiam jaunuoliui Ona pinigų lengvai atiduoti nesutiko. Ji nutarė kartu važiuoti į Marijampolės ligoninę ir pakalbėti su sužalotuoju. Situaciją pasvarstęs vaikinas suprato, kad atkakli moteris sieks savo, tad nugabeno ją į apskrities centrą. Ilgokai vedžiojęs ligoninės koridoriais aferistas tik laukė palankaus momento. Nutaikęs, kai žmonių nebuvo, jis stvėrė Onos krepšį ir spruko. Moteris bandė šauktis pagalbos, tačiau jau buvo vėlu. 3900 litų liko nugvelbtame krepšyje.

Policijai pavyko surasti taksi vairuotoją, vežusį aferistą į Girėnus. Tačiau jis apie nusikaltėlį ne ką tegalėjo pasakyti.




Įtaria anūką

Įvykį tiriantys pareigūnai mano, jog į aferą gali būti įsipainiojęs Onos A. anūkas, šiuo metu bausmę atliekantis Marijampolės griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje. Už vagystes kalintis vaikinas iš „zonos“ kartais paskambindavo savo tėčiui. Sąžiningumu nepasižymintis jaunuolis draugams galėjo suteikti informacijos apie giminaičius, jų vardus, gyvenamąsias vietas, kitų apgavikiškai istorijai regzti naudingų duomenų.



Rezga kaliniai

Tokie pinigų prasimanymo scenarijai dažniausiai gimsta „zonoje“. Kaliniams talkina ryšininkai laisvėje. Nusižiūrėję miestą ir jame keletą galimų aukų, nusikaltėliai surenka apie juos informaciją ir nusiunčia savo ryšininką. Dažniausiai apgavystei pasirenkami pagyvenę, vieniši, turintys laidinį telefoną žmonės. Pamatę, jog auka patikėjo nelaimės istorija, jie stengiasi palaikyti pokalbį kuo ilgiau, neleisti žmogui atsitokėti, svarstyti ar su kuo nors tartis. Kai į aukos duris pasibeldžia ryšininkas ir saviš-kiams duoda žinią, jog viskas gerai, pokalbis nutraukiamas.



Sulaikytas ryšininkas

Pareigūnai šimtus kartų aiškino ir prašė sulaukus panašaus skambučio pirmiausia pranešti policijai. Čia dirbantys žmonės jums gali padėti išsiaiškinti, ar tikrai įvyko avarija, į kurią neva pateko artimasis. Pareigūnai prašo kalbinti nusikaltėlius, kol atvyks policija. Tik tuomet laukti pinigų pasiimti atvyksiančio ryšininko.


Tokiu būdu pavasarį buvo sulaikytas kaliniams tarnavęs marijampolietis Giedrius Papeika. 23-ejų vaikinas buvo aplankęs ne vieną šalies gyventoją ir paėmęs pinigus. Sugauti aferistą padėjo budri telšiškė, laiku pranešusi policijai.



Apmoka draudimas

Pareigūnai nuolat kartoja žmonėms, jog negalima naiviai tikėti nusikaltėlių išgalvotais nelaimių modeliais. Nors patekti į avariją gali kiekvienas, tačiau policija tikrai neskambina artimiesiems ir nesiūlo mokėti pinigus nukentėjusiajam. Juk atsiradus civiliniam draudimui avarijos nuostoliai nukentėjusiam apmokami, tad nėra tikslo iškart atsiteisti ar nuslėpti avariją. Anot pareigūnų, šiais laikais taip apmulkinti galima nebent senus, automobilių nebevairuojančius žmones.



Skambinkite policijai

Galima nuspėti, jog žmonėms nustojus tikėti avarijų istorijomis, nusikaltėliai sugalvos naujų apgavysčių. Sėdėdami už grotų jie tam turi daug laiko. Tačiau bet kokiu atveju nepažįstamam žmogui niekada neduokite savo sunkiai uždirbtų pinigų – ar siūloma juos keisti į eurus, žadama sėkmė loterijoje, prisistatoma pareigūnais ar valstybės tarnautojais. Netgi tuomet, kai kalbama apie didelę nelaimę, brangius žmones, visuomet yra galimybė informaciją patikrinti.

O jeigu į jūsų namus paskambinęs aferistas siūlys kažką išgelbėti, apsaugoti nuo nemalonumų ir už tai prašys pinigų, nedelsdami skambinkite tel. 02, 112 arba (8 656) 58 074.



Publikuota: 2005-09-19 17:55:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai