„Santaka“ / Mokomės iš savo tėvų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų 1 arba 2 kambarių butą Vilkaviškyje. Tel. 8 625 53 553.
Galioja iki: 2019-01-17 08:22:33

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-06 06:12

Dalinkitės:  


B. Šeimienė žino, jog vai­kys­tė­je su­for­muo­ti ir įdieg­ti įpro­čiai iš­lie­ka vi­sam gy­ve­ni­mui.

Birutės NENĖNIENĖS nuotr.


Mokomės iš savo tėvų

Ko­kių ver­ty­bių įgi­jo­te sa­vo tė­vų na­muo­se? Kaip se­ka­si tai per­duo­ti sa­vo šei­mo­je?

Min­ti­mis da­li­ja­si vil­ka­viš­kie­tė Bi­ru­tė ŠEI­MIE­NĖ:

– Di­džiau­sią įta­ką ma­no gy­ve­ni­me tu­rė­jo vai­kys­tė­je ir jau­nys­tė­je pa­klo­tas ver­ty­bių pa­ma­tas. Vai­kys­tė­je su­for­muo­ti ir įdieg­ti įpro­čiai iš­li­ko vi­sam gy­ve­ni­mui.

Mū­sų ke­tu­rių vai­kų šei­mo­je kiek­vie­nas na­rys tu­rė­jo sa­vo pa­rei­gas. Vai­kai ro­dė pa­gar­bą tė­vams ir vi­siems ša­lia esan­tiems suau­gu­siems žmo­nėms. Vi­sa šei­ma šven­tė sek­ma­die­nio šv. Mi­šias, bu­vo daž­ni gi­mi­nės su­si­ti­ki­mai, ypač per at­lai­dus.

Kiek pri­si­me­nu, tik­ra­sis auk­lė­ji­mas šei­mo­je bu­vo ne žo­džiais, bet pa­vyz­džiu. Ma­ty­da­vau ki­tus dir­bant – ir aš dirb­da­vau, gir­dė­da­vau ki­tus dai­nuo­jant ar gie­dant – ir aš dai­nuo­da­vau ar gie­do­da­vau, ma­ty­da­vau ki­tus svei­ki­nan­tis – ir aš svei­kin­da­vau­si. Net ne­svar­bu, ar pa­žįs­ta­mas žmo­gus, ar ne. Klau­sy­da­vau­si se­ne­lio pa­sa­ko­ji­mų apie Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės sa­va­no­rio nuei­tą ke­lią ir vai­kiš­kai mąs­ty­da­vau apie jo mei­lę Lie­tu­vai.

Apie po­ka­rio me­tus šei­mo­je kal­bė­da­vo ne­drą­siai, daž­niau­siai ro­dy­da­mi se­nas nuo­trau­kas ar pri­si­min­da­mi par­ti­za­nų dai­nas.

O ko­kie bu­vo ma­no jau­nys­tės lai­kais gir­dė­ti da­bar­ti­nio ar­ki­vys­ku­po kun. Si­gi­to Tam­ke­vi­čiaus pa­moks­lai! Ta­da su­pra­to­me, jog tai – ku­ni­gas šauk­lys, ko­vo­to­jas už blai­vy­bę ir do­ro­vę, su­ge­ban­tis pa­lies­ti kiek­vie­no klau­sy­to­jo šir­dį. Mo­kyk­lo­je per­se­kio­ji­mo dėl ti­kė­ji­mo ne­jau­čiau, nes tė­vai neu­žė­mė at­sa­kin­gų po­stų, tad ga­lė­jo sa­vo vai­kus auk­lė­ti taip, kaip no­rė­jo.

Tė­vų pa­pras­tu­mas, są­ži­nin­gu­mas ir darbš­tu­mas bu­vo ma­to­mi vi­sur ir vi­sa­da. Po­kal­biai na­muo­se daž­niau­siai vyk­da­vo prie sta­lo, nes val­gy­da­vo­me vi­sa šei­ma drau­ge. Trum­pai ap­tar­da­vo­me per die­ną nu­veik­tus dar­bus ir šiek tiek – mo­kyk­los rei­ka­lus.

Tė­vai nie­ka­da ne­kri­ti­kuo­da­vo ki­tų žmo­nių, mo­kė­da­vo su jais su­tar­ti. Mo­ky­to­jus, ko­lū­kių pir­mi­nin­kus, ku­ni­gus, apy­lin­kės dar­buo­to­jus, gy­dy­to­jus lai­ky­da­vo di­de­lė­je pa­gar­bo­je.

Tė­vai pa­si­ti­kė­jo mu­mis – ne­bru­ko sa­vo nuo­mo­nės, svar­biau­sius gy­ve­ni­mo spren­di­mus lei­do da­ry­ti pa­tiems. Toks pa­si­ti­kė­ji­mas mus ver­tė bū­ti sa­va­ran­kiš­kus ir pa­tiems at­sa­ky­ti už sa­vo pa­si­rin­ki­mus. Mo­ky­ma­sis bu­vo mū­sų as­me­ni­nis rei­ka­las, mo­kyk­lo­je skir­tas na­mų už­duo­tis ga­lė­jo­me da­ry­ti tik ta­da, kai at­lik­da­vo­me ūkio ruo­šos dar­bus. Apie iš­si­moks­li­nu­sius žmo­nes šei­mo­je bu­vo kal­ba­ma su pa­gar­ba.

Au­gin­da­ma tris sa­vo sū­nus spe­cia­liai dėl jų auk­lė­ji­mo lyg ir nie­ko ne­da­riau, bet ruo­šiau su­dė­tin­gam gy­ve­ni­mui. Kar­tais pa­gal­vo­ju, jog esu „kie­tasp­ran­dė“ ma­ma. Vai­kus ves­da­vau­si į ren­gi­nius, mi­nė­ji­mus, šven­tes, ak­cen­tuo­da­vau sek­ma­die­ni­nių šv. Mi­šių lan­ky­mo svar­bą.

Sū­nus mo­kiau, jog vi­si iš­ban­dy­mai žmo­gų tik grū­di­na, jog tu­ri­me dė­ko­ti Aukš­čiau­sia­jam už vis­ką, ką tu­ri­me. Vi­sa bė­da, kad mes ne tik ne­mo­ka­me da­ly­ti mei­lės, bet ne­mo­ka­me jos, mums ro­do­mos, ir priim­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks finansiškai Jums yra sausis?
Po švenčių labai trūksta pinigų.
Toks, kaip ir visi kiti mėnesiai.
Finansiniai reikalai pagerėjo.Kalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „dvigubas dublis“?
Junginys dvigubas dublis (angl. double double ) gali būti vartojamas kalbant apie žaidėją, kuris per vienas rungtynes pelnė dviženklį skaičių taškų ir atkovojo dviženklį skaičių kamuolių. Kalbininkai siūlo vartoti junginį dvigubas dviženklis.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas