„Santaka“ / Užrašas ant sienos gadina vaizdą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-06 06:00

Dalinkitės:  


Seniūnas pažadėjo, jog užrašo ant buvusių kultūros namų sienos nebeliks.

Užrašas ant sienos gadina vaizdą

Eglė MIČIULIENĖ

Re­dak­ci­jai laiš­ką pa­ra­šė bu­vu­si Kark­li­nių kaimo gy­ven­to­ja.

„Šis kai­mas man yra svar­bus ir la­bai bran­gus, nes čia yra ma­no gim­ti­nė ir pra­bė­go vi­sa vai­kys­tė. Į Kark­li­nius pas sa­vo tė­vus at­va­žiuo­ju la­bai daž­nai, to­dėl ten­ka pa­si­gė­rė­ti gra­žio­mis so­dy­bo­mis bei dau­gu­mos kark­li­nie­čių tvar­kin­gu­mu. Ta­čiau, kaip sa­ko­ma, net ir šaukš­tas de­gu­to su­ga­di­na vi­są sta­ti­nę me­daus.

Taip ir čia: ne­tvar­kin­gas gyvenvietės cent­ras ga­di­na vi­so kai­mo įvaiz­dį.

Pra­va­žiuo­jant kai­mo cent­rą dė­me­sį pa­trau­kia ant bal­tos kul­tū­ros na­mų sie­nos iš­brėž­tas di­de­lis juo­das už­ra­šas, lyg ir ro­dan­tis, ku­riam as­me­niui „pri­klau­so“ šis pa­sta­tas. De­ja, ma­no ži­nio­mis, pa­sta­tas pri­klau­so Vil­ka­viš­kio rajono sa­vi­val­dy­bei.

Prieš dve­jus me­tus, kai šis už­ra­šas tik at­si­ra­do, jis bu­vo „pa­puoš­tas“ ne­švan­kiais žo­džiais. Ta­da ne­švan­kio­ji fra­zės da­lis bu­vo grei­tai už­da­žy­ta, ta­čiau as­mens var­das ir pa­var­dė li­ko.

Da­bar man keis­ta ir pik­ta, jog at­sa­kin­gi as­me­nys ne­pa­si­rū­pi­na, kad už­ra­šo ne­be­lik­tų. Juk Kark­li­niuo­se kiek­vie­nais me­tais to­je vie­to­je vyks­ta šven­tės, tai­gi at­va­žia­vu­sius sve­čius šis „graf­fi­ti me­nas“ juo­ki­na, o kark­li­nie­čius – siu­ti­na.

Ta­čiau čia dar ne vis­kas, kas pik­ti­na Kark­li­nių kai­mo gy­ven­to­jus. Ta­me pa­čia­me cent­re, bu­vu­sio­je kon­to­ro­je, įsi­kū­ru­si pie­ni­nė, ku­ri yra ap­tver­ta neaukš­ta me­di­ne tvo­ra. To­ji tvo­ra bai­gia su­tręš­ti. Tie­siog pyk­tis ima, kai pa­ma­tai, jog iš­vir­tu­sios tvo­ros jau ke­lin­ti me­tai sa­vi­nin­kai ne­ga­li su­tvar­ky­ti ar­ba vi­sai iš­vež­ti. Be­je, tvo­ra už­kri­tu­si jau ant Sa­vi­val­dy­bės pri­žiū­ri­mo pa­sta­to sklypo ri­bų.

Nie­ko ne­no­riu kal­tin­ti, ta­čiau ar­gi ne­bū­tų mums vi­siems ma­lo­niau gy­ven­ti ir bū­ti tvar­kin­giems bei ly­giuo­tis į ki­tus su­tvar­ky­tus ra­jo­no kai­mus bei mies­te­lius kaip, pa­vyz­džiui, Viš­ty­tis, Pa­je­vo­nys, Gi­žai ir dar daug ki­tų.“

Si­tua­ci­ją pa­ko­men­ta­vo Ke­tur­va­la­kių se­niū­nas Gin­tas Urb­šys.

– Gai­la, kad žmo­nės ma­to tik tai, kas blo­gai, o kas gra­žu – nepastebi. Tą te­ri­to­ri­ją tvar­ko­me vi­są se­zo­ną pa­gal ga­li­my­bes. Šiuo me­tu, prieš šven­tę, ta­kai nu­skus­ti, vis­kas su­tvar­ky­ta, kiek tai įma­no­ma.

O mi­nė­ta tvo­ra iš­vir­tu­si tik­rai ne taip se­niai, gal prieš po­rą sa­vai­čių. Kaž­ką da­ry­si­me: ar šei­mi­nin­ko ieš­ko­si­me (jis čia ne­gy­ve­na), ar pa­tys pa­rams­ty­si­me, kad vaiz­do ne­ga­din­tų. Bet į pri­va­čią te­ri­to­ri­ją juk ne­ga­li­ma per daug lįs­ti.

Už­ra­šą ant pa­sta­to sie­nos vy­rai šian­dien už­da­žys. Nors tas už­ra­šas nie­ko ne­kei­čia... Pats pa­sta­tas – tik­ras ša­šas. Ja­me nie­kas ne­vyks­ta, o lie­tūs, drėg­mė jį vis la­biau nio­ko­ja. Rū­mai di­džiu­liai, bet kai­me jie nie­kam ne­rei­ka­lin­gi. Bend­ruo­me­nė tu­ri sa­vo pa­sta­tė­lį – bu­vu­sią mo­kyk­lą, ku­rio­je pui­kiai iš­si­ten­ka.

Bu­vu­siuo­se kul­tū­ros na­muo­se gal bū­tų ga­li­ma įreng­ti ko­kius nors se­ne­lių na­mus ar dar kaž­ką nau­din­ga. Bet Sa­vi­val­dy­bė, ku­riai šis pa­sta­tas pri­klau­so, vie­na jo su­re­mon­tuo­ti ne­pa­jė­gi. No­rint vis­ką su­tvar­ky­ti, rei­kia in­ves­tuo­ti ke­lis mi­li­jo­nus, – kal­bė­jo se­niū­nas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas