„Santaka“ / Užrašas ant sienos gadina vaizdą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-06 06:00

Dalinkitės:  


Seniūnas pažadėjo, jog užrašo ant buvusių kultūros namų sienos nebeliks.

Užrašas ant sienos gadina vaizdą

Eglė MIČIULIENĖ

Re­dak­ci­jai laiš­ką pa­ra­šė bu­vu­si Kark­li­nių kaimo gy­ven­to­ja.

„Šis kai­mas man yra svar­bus ir la­bai bran­gus, nes čia yra ma­no gim­ti­nė ir pra­bė­go vi­sa vai­kys­tė. Į Kark­li­nius pas sa­vo tė­vus at­va­žiuo­ju la­bai daž­nai, to­dėl ten­ka pa­si­gė­rė­ti gra­žio­mis so­dy­bo­mis bei dau­gu­mos kark­li­nie­čių tvar­kin­gu­mu. Ta­čiau, kaip sa­ko­ma, net ir šaukš­tas de­gu­to su­ga­di­na vi­są sta­ti­nę me­daus.

Taip ir čia: ne­tvar­kin­gas gyvenvietės cent­ras ga­di­na vi­so kai­mo įvaiz­dį.

Pra­va­žiuo­jant kai­mo cent­rą dė­me­sį pa­trau­kia ant bal­tos kul­tū­ros na­mų sie­nos iš­brėž­tas di­de­lis juo­das už­ra­šas, lyg ir ro­dan­tis, ku­riam as­me­niui „pri­klau­so“ šis pa­sta­tas. De­ja, ma­no ži­nio­mis, pa­sta­tas pri­klau­so Vil­ka­viš­kio rajono sa­vi­val­dy­bei.

Prieš dve­jus me­tus, kai šis už­ra­šas tik at­si­ra­do, jis bu­vo „pa­puoš­tas“ ne­švan­kiais žo­džiais. Ta­da ne­švan­kio­ji fra­zės da­lis bu­vo grei­tai už­da­žy­ta, ta­čiau as­mens var­das ir pa­var­dė li­ko.

Da­bar man keis­ta ir pik­ta, jog at­sa­kin­gi as­me­nys ne­pa­si­rū­pi­na, kad už­ra­šo ne­be­lik­tų. Juk Kark­li­niuo­se kiek­vie­nais me­tais to­je vie­to­je vyks­ta šven­tės, tai­gi at­va­žia­vu­sius sve­čius šis „graf­fi­ti me­nas“ juo­ki­na, o kark­li­nie­čius – siu­ti­na.

Ta­čiau čia dar ne vis­kas, kas pik­ti­na Kark­li­nių kai­mo gy­ven­to­jus. Ta­me pa­čia­me cent­re, bu­vu­sio­je kon­to­ro­je, įsi­kū­ru­si pie­ni­nė, ku­ri yra ap­tver­ta neaukš­ta me­di­ne tvo­ra. To­ji tvo­ra bai­gia su­tręš­ti. Tie­siog pyk­tis ima, kai pa­ma­tai, jog iš­vir­tu­sios tvo­ros jau ke­lin­ti me­tai sa­vi­nin­kai ne­ga­li su­tvar­ky­ti ar­ba vi­sai iš­vež­ti. Be­je, tvo­ra už­kri­tu­si jau ant Sa­vi­val­dy­bės pri­žiū­ri­mo pa­sta­to sklypo ri­bų.

Nie­ko ne­no­riu kal­tin­ti, ta­čiau ar­gi ne­bū­tų mums vi­siems ma­lo­niau gy­ven­ti ir bū­ti tvar­kin­giems bei ly­giuo­tis į ki­tus su­tvar­ky­tus ra­jo­no kai­mus bei mies­te­lius kaip, pa­vyz­džiui, Viš­ty­tis, Pa­je­vo­nys, Gi­žai ir dar daug ki­tų.“

Si­tua­ci­ją pa­ko­men­ta­vo Ke­tur­va­la­kių se­niū­nas Gin­tas Urb­šys.

– Gai­la, kad žmo­nės ma­to tik tai, kas blo­gai, o kas gra­žu – nepastebi. Tą te­ri­to­ri­ją tvar­ko­me vi­są se­zo­ną pa­gal ga­li­my­bes. Šiuo me­tu, prieš šven­tę, ta­kai nu­skus­ti, vis­kas su­tvar­ky­ta, kiek tai įma­no­ma.

O mi­nė­ta tvo­ra iš­vir­tu­si tik­rai ne taip se­niai, gal prieš po­rą sa­vai­čių. Kaž­ką da­ry­si­me: ar šei­mi­nin­ko ieš­ko­si­me (jis čia ne­gy­ve­na), ar pa­tys pa­rams­ty­si­me, kad vaiz­do ne­ga­din­tų. Bet į pri­va­čią te­ri­to­ri­ją juk ne­ga­li­ma per daug lįs­ti.

Už­ra­šą ant pa­sta­to sie­nos vy­rai šian­dien už­da­žys. Nors tas už­ra­šas nie­ko ne­kei­čia... Pats pa­sta­tas – tik­ras ša­šas. Ja­me nie­kas ne­vyks­ta, o lie­tūs, drėg­mė jį vis la­biau nio­ko­ja. Rū­mai di­džiu­liai, bet kai­me jie nie­kam ne­rei­ka­lin­gi. Bend­ruo­me­nė tu­ri sa­vo pa­sta­tė­lį – bu­vu­sią mo­kyk­lą, ku­rio­je pui­kiai iš­si­ten­ka.

Bu­vu­siuo­se kul­tū­ros na­muo­se gal bū­tų ga­li­ma įreng­ti ko­kius nors se­ne­lių na­mus ar dar kaž­ką nau­din­ga. Bet Sa­vi­val­dy­bė, ku­riai šis pa­sta­tas pri­klau­so, vie­na jo su­re­mon­tuo­ti ne­pa­jė­gi. No­rint vis­ką su­tvar­ky­ti, rei­kia in­ves­tuo­ti ke­lis mi­li­jo­nus, – kal­bė­jo se­niū­nas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas