„Santaka“ / Paramą teikia ir žemės ūkio technikai, ir visureigiams įsigyti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-06 05:57

Dalinkitės:  


Paramą teikia ir žemės ūkio technikai, ir visureigiams įsigyti

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus spe­cia­lis­tai sako, kad 2009 m. pra­dė­tos tai­ky­ti su­pap­ras­tin­tos pa­ra­mos tei­ki­mo for­mos da­vė tik­rai ge­rų re­zul­ta­tų ir ge­ro­kai suin­ten­sy­vi­no tei­kia­mos pa­ra­mos pa­nau­do­ji­mą. Bū­tent to­kių supaprastintų paraiškų per­nai bu­vo su­lauk­ta ge­ro­kai dau­giau, nes žmo­nėms jos pa­si­ro­dė pa­trauk­lios. Mak­si­ma­li su­ma, ku­rią ga­li­ma gau­ti tei­kiant su­pap­ras­tin­tą pa­raiš­ką, sie­kia 150 tūkst. li­tų. Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne šia pa­ra­ma noriai ­nau­do­jasi smulkesni ir vidutiniai ūki­ai.

Šios prie­mo­nės – ga­na po­pu­lia­rios, nes ne tik pa­čios pa­raiš­kos yra pa­pras­tes­nės, su­ma­žin­ti kai ku­rie rei­ka­la­vi­mai ir su­trum­pin­ti ver­ti­ni­mo ter­mi­nai, bet ir tai, kad pi­ni­gai, rei­ka­lin­gi pla­nuo­toms in­ves­ti­ci­joms, ūki­nin­kus pa­sie­kia ge­ro­kai grei­čiau. Be to, no­rint gau­ti šią pa­ra­mą, ne­rei­kia reng­ti at­ski­ro vers­lo pla­no. Tei­kiant su­pap­ras­tin­tą pa­raiš­ką, ji yra tik­ri­na­ma vie­to­je ir iš kar­to fik­suo­ja­ma, jei ran­da­ma ko­kių nors for­ma­lių nea­ti­ti­ki­mų ar trūks­ta do­ku­men­tų. Žmo­nės grei­čiau su­ži­no, ką ir kaip tu­ri pa­pil­dy­ti, pa­tai­sy­ti, tai­gi pa­raiš­kos ver­ti­na­mos ope­ra­ty­viau.

Lie­tu­vo­je ši pa­ra­mos tei­ki­mo tvar­ka su­lau­kė di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo: per me­tus pa­teik­ta dau­giau kaip 4000 pa­raiš­kų, o pa­tvir­tin­tiems pa­ra­mos ga­vė­jams iš­mo­kė­ta be­veik 241 mln. li­tų. To­kia tvar­ka fi­nan­suo­ja­mų iš­lai­dų są­ra­šas nuo­lat pil­do­mas.

Pa­gal KPP prie­mo­nės „Že­mės ūkio val­dų mo­der­ni­za­vi­mas“ ant­rą­ją veik­los sri­tį ūki­nin­kai ga­li įsi­gy­ti nau­jos že­mės ūkio tech­ni­kos, įran­gos, N ir O ka­te­go­ri­jų trans­por­to prie­mo­nių, tech­no­lo­gi­nių įren­gi­nių, kom­piu­te­ri­nės įran­gos (taip pat ir pro­gra­mi­nės). Be to, sie­kiant ne di­des­nės kaip 150 tūkst. li­tų pa­ra­mos, ga­li bū­ti fi­nan­suo­ja­mos ne­su­dė­tin­gų sta­ti­nių sta­ty­bos ir re­konst­ruk­ci­jos, nau­jų sta­ty­bi­nių me­džia­gų inf­rast­ruk­tū­ros val­do­je (jei ji su­si­ju­si su že­mės ūkio pro­duk­tų ga­my­ba ar ap­do­ro­ji­mu, per­dir­bi­mu, pa­ruo­ši­mu rea­li­za­ci­jai) iš­lai­dos. Pa­ra­mos lė­šo­mis fi­nan­suo­ja­mas ir dau­gia­me­čių vaisk­rū­mių bei vais­me­džių įsi­gi­ji­mas nau­jam so­dui įveis­ti.

Su­pap­ras­tin­ta tvar­ka fi­nan­suo­ja­mi tik ne­su­dė­tin­gi sta­ti­niai. Anks­čiau žem­dir­biai, no­rė­da­mi sta­ty­ti grū­dų sau­go­ji­mo bokš­tus ar džio­vyk­las ir siek­da­mi tam gau­ti iki 150 tūkst. li­tų pa­ra­mos, su­si­dur­da­vo su kliū­ti­mis. To­kie sta­ti­niai ne­bu­vo pri­ski­ria­mi ne­su­dė­tin­giems, to­dėl ne­ga­lė­jo bū­ti fi­nan­suo­ja­mi.

Po tei­sės ak­tų pa­kei­ti­mų prie ne­su­dė­tin­gų sta­ti­nių pri­ski­ria­mi plokš­čia­dug­niai grū­dų sau­go­ji­mo bokš­tai, si­lo­so ir šie­nai­nio tran­šė­jos, sta­cio­na­rios grū­dų džio­vyk­los, šilt­na­miai, gy­vū­nų ap­tva­rai ir kt. Tai reiš­kia, kad to­kiems sta­ti­niams be kliū­čių ga­li­ma gau­ti pa­ra­mą su­pap­ras­tin­ta tvar­ka.

Dar vie­nas svar­bus pa­kei­ti­mas: nuo va­sa­rio mė­ne­sio pa­gal KPP prie­mo­nę „Že­mės ūkio val­dų mo­der­ni­za­vi­mas“ ga­li bū­ti fi­nan­suo­ja­ma ir ne­be pir­mą kar­tą re­gist­ruo­ta trans­por­to prie­mo­nė. Kad pa­tir­tos iš­lai­dos bū­tų kom­pen­suo­tos, pa­reiš­kė­jas, įsi­gi­jęs trans­por­to prie­mo­nę, jau re­gist­ruo­tą trans­por­to prie­mo­nių par­da­vi­mo veik­lą vyk­dan­čio ju­ri­di­nio as­mens var­du, tu­ri pa­teik­ti jo raš­tiš­ką pa­tvir­ti­ni­mą, kad trans­por­to prie­mo­nė ne­bu­vo eksp­loa­tuo­ta.

Taip pat pa­tvir­tin­tas įgy­ven­di­ni­mo tai­syk­lių pa­kei­ti­mas, ku­riuo tin­ka­mo­mis fi­nan­suo­ti pri­pa­žįs­ta­mos vi­su­rei­gių įsi­gi­ji­mo iš­lai­dos. To­kios trans­por­to prie­mo­nės įsi­gi­ji­mo iš­lai­dos ga­li bū­ti fi­nan­suo­ja­mos iki 30 pro­c., o ūki­nin­kau­jan­tiems ma­žiau pa­lan­kio­se ūki­nin­kau­ti vie­to­vė­se ir jau­nie­siems ūki­nin­kams – iki 40 pro­c. Bet ko­kiu at­ve­ju įsi­gy­ja­ma trans­por­to prie­mo­nė tu­ri bū­ti rei­ka­lin­ga re­mia­mam pro­jek­tui įgy­ven­din­ti.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas