„Santaka“ / Atimti automobilių raktelius iš chuliganų ir ilgapirščių?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-04 06:19

Dalinkitės:  


Atimti automobilių raktelius iš chuliganų ir ilgapirščių?

Vo­kie­ti­jo­je svars­to­mas pa­siū­ly­mas ga­li tap­ti įdo­mus ir ki­toms ES ša­lims

Atos­to­gų me­tui no­ri­si paieš­ko­ti leng­ves­nių, ne­la­bai rim­tų te­mų. To­kių Eu­ro­pos Par­la­men­te ir ap­skri­tai Eu­ro­po­je ir­gi gau­su.

Vie­na iš pa­trauk­liau­sių dar­bo Eu­ro­pos Par­la­men­te pu­sių – ga­li­my­bė bend­rau­ti su ko­le­go­mis, plės­ti drau­gų (sa­vo, o kar­tu – ir Lie­tu­vos) ra­tą. Briu­se­ly­je, Stras­bū­re su jais daž­nai pa­si­kei­čia­me nuo­mo­nė­mis ir apie da­ly­kus, ku­rie tie­sio­giai ne­su­si­ję su eu­ro­par­la­men­ta­ro dar­bu, bet yra nau­ji ar ne­ti­kė­ti, ska­ti­na pa­mąs­ty­ti. Štai ne­se­niai iš drau­gų vo­kie­čių iš­gir­dau apie idė­ją, jų ša­ly­je su­­lauku­sią daug žmo­nių dė­me­sio ir at­gar­sių. Pa­na­šu, kad ji bus rea­li­zuo­ta. O jei pa­si­tei­sins Vo­kie­ti­jo­je, gal per­šoks ir į ki­tas ša­lis, gal­būt pa­sieks ir Lie­tu­vą.

Ši idė­ja be­veik ta­po kū­nu prieš dve­jus me­tus. Aukš­tu­ti­niai VFR par­la­men­to rū­mai jau bu­vo pa­tei­kę įsta­ty­mo pro­jek­tą Bun­des­ta­gui, bet dėl ar­tė­jan­čių rin­ki­mų jis bu­vo ati­dė­tas. Da­bar vėl apie jį pri­si­min­ta.

Tai­gi, ES sen­bu­vė­je Vo­kie­ti­jo­je su­bren­do pla­nas pa­pil­dy­ti bau­džia­mą­jį ko­dek­są. Kaip baus­ti pra­si­žen­gė­lį, jei at­ro­do, kad lais­vės atė­mi­mas jam bū­tų per griež­ta baus­mė, o pi­ni­gi­nė bau­da – per men­ka? Juk ne­ma­žai nu­si­kal­ti­mų ir tei­sės kal­ba va­di­na­mi „ne­sun­kiais“: smul­kių daik­tų va­gys­tės, leng­vas kū­no su­ža­lo­ji­mas ir pan. Trum­pa­lai­kis lais­vės atė­mi­mas ar ne to­kios jau di­de­lės bau­dos neat­bai­do pra­mušt­gal­vių, ypač jau­nų, nuo nu­si­kal­ti­mo. Tad gal ir ver­ta su­teik­ti tei­sė­jui dar vie­ną pa­si­rin­ki­mą?

Ir štai Vo­kie­ti­jos par­la­men­te im­tas svars­ty­ti pa­siū­ly­mas, ku­rį vaiz­din­gai ga­li­ma api­bū­din­ti taip: il­ga­pirš­čiai ir peš­tu­kai te­gul pa­mirš­ta au­to­mo­bi­lio vai­ra­vi­mo ma­lo­nu­mus, te­gul vaikš­to pės­čio­mis ar­ba pra­šo, kad kas juos pa­vė­žė­tų.

Iki šiol lai­ki­no vai­ra­vi­mo tei­sės atė­mi­mo baus­mė Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­ly­se bu­vo ski­ria­ma už sun­kius eis­mo tai­syk­lių pa­žei­di­mus. O štai priė­mus mi­nė­tą įsta­ty­mą Vo­kie­ti­jo­je vai­ruo­to­jo pa­žy­mė­ji­mo lai­ki­nai ne­tek­tų smul­kūs va­gi­šiai ar tie, ku­rie, tei­si­ne kal­ba kal­bant, „pa­da­rė kū­no su­ža­lo­ji­mą“. Ži­no­ma, nie­kas iš tei­sė­jų nea­tim­tų ga­li­my­bės skir­ti jiems ir „tra­di­ci­nes“ – pi­ni­gi­nes ar lais­vės atė­mi­mo – baus­mes.

Eks­per­tai tei­gia, kad siū­lo­mas lai­ki­nas vai­ra­vi­mo tei­sės atė­mi­mas (ne il­giau kaip pu­sei me­tų) tu­rė­tų skau­džiai at­si­liep­ti au­to­mo­bi­lį vai­ruo­jan­čiam pra­si­žen­gė­liui, nes jam ge­ro­kai ap­ri­bo­ja­ma kiekvienam svar­bi ju­dė­ji­mo lais­vė. Ypač jau­nuo­liams, ku­riems au­to­mo­bi­lis ar mo­to­cik­las yra sa­vo­tiš­kas sta­tu­so jų drau­gi­jo­je ro­dik­lis, ši baus­mė tu­rė­tų bū­ti veiks­ni ir auk­lė­jan­ti.

Ta­čiau šis pa­siū­ly­mas tu­ri ne­sun­kiai pa­ste­bi­mą „Achi­lo kul­ną“. Ką da­ry­ti su tais nu­si­kal­tė­liais, ku­rie ne­tu­ri vai­ruo­to­jo tei­sių? At­si­ran­da ne­ly­gy­bė tarp vai­ruo­to­jo tei­ses tu­rin­čių ir ne­tu­rin­čių va­gi­šių ar chu­li­ga­nų.

Žo­džiu, pa­lauk­si­me, kaip jie ten, Vo­kie­ti­jo­je, nu­tars. Pa­žiū­rė­si­me, ar iš tik­rų­jų au­to­mo­bi­lių rak­te­lių atė­mi­mas pa­ska­tins leng­va­bū­džius la­biau pa­mąs­ty­ti prieš iman­tis ne­leis­ti­nų veiks­mų.

Jei­gu taip, gal ir ki­tos ES ša­lys pe­rims pa­si­tei­si­nu­sį pa­ty­ri­mą. Eu­ro­pos Są­jun­ga ver­tin­ga ir tuo, kad nau­ji, nau­din­gi da­ly­kai ne­sun­kiai per­duo­da­mi iš vie­nos ša­lies į ki­tas.Jus­tas Vin­cas PA­LEC­KIS

Eu­ro­pos Par­la­men­to na­rys

Užsk. 5206


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas