„Santaka“ / Atimti automobilių raktelius iš chuliganų ir ilgapirščių?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-04 06:19

Dalinkitės:  


Atimti automobilių raktelius iš chuliganų ir ilgapirščių?

Vo­kie­ti­jo­je svars­to­mas pa­siū­ly­mas ga­li tap­ti įdo­mus ir ki­toms ES ša­lims

Atos­to­gų me­tui no­ri­si paieš­ko­ti leng­ves­nių, ne­la­bai rim­tų te­mų. To­kių Eu­ro­pos Par­la­men­te ir ap­skri­tai Eu­ro­po­je ir­gi gau­su.

Vie­na iš pa­trauk­liau­sių dar­bo Eu­ro­pos Par­la­men­te pu­sių – ga­li­my­bė bend­rau­ti su ko­le­go­mis, plės­ti drau­gų (sa­vo, o kar­tu – ir Lie­tu­vos) ra­tą. Briu­se­ly­je, Stras­bū­re su jais daž­nai pa­si­kei­čia­me nuo­mo­nė­mis ir apie da­ly­kus, ku­rie tie­sio­giai ne­su­si­ję su eu­ro­par­la­men­ta­ro dar­bu, bet yra nau­ji ar ne­ti­kė­ti, ska­ti­na pa­mąs­ty­ti. Štai ne­se­niai iš drau­gų vo­kie­čių iš­gir­dau apie idė­ją, jų ša­ly­je su­­lauku­sią daug žmo­nių dė­me­sio ir at­gar­sių. Pa­na­šu, kad ji bus rea­li­zuo­ta. O jei pa­si­tei­sins Vo­kie­ti­jo­je, gal per­šoks ir į ki­tas ša­lis, gal­būt pa­sieks ir Lie­tu­vą.

Ši idė­ja be­veik ta­po kū­nu prieš dve­jus me­tus. Aukš­tu­ti­niai VFR par­la­men­to rū­mai jau bu­vo pa­tei­kę įsta­ty­mo pro­jek­tą Bun­des­ta­gui, bet dėl ar­tė­jan­čių rin­ki­mų jis bu­vo ati­dė­tas. Da­bar vėl apie jį pri­si­min­ta.

Tai­gi, ES sen­bu­vė­je Vo­kie­ti­jo­je su­bren­do pla­nas pa­pil­dy­ti bau­džia­mą­jį ko­dek­są. Kaip baus­ti pra­si­žen­gė­lį, jei at­ro­do, kad lais­vės atė­mi­mas jam bū­tų per griež­ta baus­mė, o pi­ni­gi­nė bau­da – per men­ka? Juk ne­ma­žai nu­si­kal­ti­mų ir tei­sės kal­ba va­di­na­mi „ne­sun­kiais“: smul­kių daik­tų va­gys­tės, leng­vas kū­no su­ža­lo­ji­mas ir pan. Trum­pa­lai­kis lais­vės atė­mi­mas ar ne to­kios jau di­de­lės bau­dos neat­bai­do pra­mušt­gal­vių, ypač jau­nų, nuo nu­si­kal­ti­mo. Tad gal ir ver­ta su­teik­ti tei­sė­jui dar vie­ną pa­si­rin­ki­mą?

Ir štai Vo­kie­ti­jos par­la­men­te im­tas svars­ty­ti pa­siū­ly­mas, ku­rį vaiz­din­gai ga­li­ma api­bū­din­ti taip: il­ga­pirš­čiai ir peš­tu­kai te­gul pa­mirš­ta au­to­mo­bi­lio vai­ra­vi­mo ma­lo­nu­mus, te­gul vaikš­to pės­čio­mis ar­ba pra­šo, kad kas juos pa­vė­žė­tų.

Iki šiol lai­ki­no vai­ra­vi­mo tei­sės atė­mi­mo baus­mė Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­ly­se bu­vo ski­ria­ma už sun­kius eis­mo tai­syk­lių pa­žei­di­mus. O štai priė­mus mi­nė­tą įsta­ty­mą Vo­kie­ti­jo­je vai­ruo­to­jo pa­žy­mė­ji­mo lai­ki­nai ne­tek­tų smul­kūs va­gi­šiai ar tie, ku­rie, tei­si­ne kal­ba kal­bant, „pa­da­rė kū­no su­ža­lo­ji­mą“. Ži­no­ma, nie­kas iš tei­sė­jų nea­tim­tų ga­li­my­bės skir­ti jiems ir „tra­di­ci­nes“ – pi­ni­gi­nes ar lais­vės atė­mi­mo – baus­mes.

Eks­per­tai tei­gia, kad siū­lo­mas lai­ki­nas vai­ra­vi­mo tei­sės atė­mi­mas (ne il­giau kaip pu­sei me­tų) tu­rė­tų skau­džiai at­si­liep­ti au­to­mo­bi­lį vai­ruo­jan­čiam pra­si­žen­gė­liui, nes jam ge­ro­kai ap­ri­bo­ja­ma kiekvienam svar­bi ju­dė­ji­mo lais­vė. Ypač jau­nuo­liams, ku­riems au­to­mo­bi­lis ar mo­to­cik­las yra sa­vo­tiš­kas sta­tu­so jų drau­gi­jo­je ro­dik­lis, ši baus­mė tu­rė­tų bū­ti veiks­ni ir auk­lė­jan­ti.

Ta­čiau šis pa­siū­ly­mas tu­ri ne­sun­kiai pa­ste­bi­mą „Achi­lo kul­ną“. Ką da­ry­ti su tais nu­si­kal­tė­liais, ku­rie ne­tu­ri vai­ruo­to­jo tei­sių? At­si­ran­da ne­ly­gy­bė tarp vai­ruo­to­jo tei­ses tu­rin­čių ir ne­tu­rin­čių va­gi­šių ar chu­li­ga­nų.

Žo­džiu, pa­lauk­si­me, kaip jie ten, Vo­kie­ti­jo­je, nu­tars. Pa­žiū­rė­si­me, ar iš tik­rų­jų au­to­mo­bi­lių rak­te­lių atė­mi­mas pa­ska­tins leng­va­bū­džius la­biau pa­mąs­ty­ti prieš iman­tis ne­leis­ti­nų veiks­mų.

Jei­gu taip, gal ir ki­tos ES ša­lys pe­rims pa­si­tei­si­nu­sį pa­ty­ri­mą. Eu­ro­pos Są­jun­ga ver­tin­ga ir tuo, kad nau­ji, nau­din­gi da­ly­kai ne­sun­kiai per­duo­da­mi iš vie­nos ša­lies į ki­tas.Jus­tas Vin­cas PA­LEC­KIS

Eu­ro­pos Par­la­men­to na­rys

Užsk. 5206


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas