„Santaka“ / Atimti automobilių raktelius iš chuliganų ir ilgapirščių?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18

Reikalinga moteris vyresnio amžiaus močiutei prižiūrėti. Tel. 8 683 64 162 (Marijampolė).
Galioja iki: 2019-09-02 11:07:09Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-04 06:19

Dalinkitės:  


Atimti automobilių raktelius iš chuliganų ir ilgapirščių?

Vo­kie­ti­jo­je svars­to­mas pa­siū­ly­mas ga­li tap­ti įdo­mus ir ki­toms ES ša­lims

Atos­to­gų me­tui no­ri­si paieš­ko­ti leng­ves­nių, ne­la­bai rim­tų te­mų. To­kių Eu­ro­pos Par­la­men­te ir ap­skri­tai Eu­ro­po­je ir­gi gau­su.

Vie­na iš pa­trauk­liau­sių dar­bo Eu­ro­pos Par­la­men­te pu­sių – ga­li­my­bė bend­rau­ti su ko­le­go­mis, plės­ti drau­gų (sa­vo, o kar­tu – ir Lie­tu­vos) ra­tą. Briu­se­ly­je, Stras­bū­re su jais daž­nai pa­si­kei­čia­me nuo­mo­nė­mis ir apie da­ly­kus, ku­rie tie­sio­giai ne­su­si­ję su eu­ro­par­la­men­ta­ro dar­bu, bet yra nau­ji ar ne­ti­kė­ti, ska­ti­na pa­mąs­ty­ti. Štai ne­se­niai iš drau­gų vo­kie­čių iš­gir­dau apie idė­ją, jų ša­ly­je su­­lauku­sią daug žmo­nių dė­me­sio ir at­gar­sių. Pa­na­šu, kad ji bus rea­li­zuo­ta. O jei pa­si­tei­sins Vo­kie­ti­jo­je, gal per­šoks ir į ki­tas ša­lis, gal­būt pa­sieks ir Lie­tu­vą.

Ši idė­ja be­veik ta­po kū­nu prieš dve­jus me­tus. Aukš­tu­ti­niai VFR par­la­men­to rū­mai jau bu­vo pa­tei­kę įsta­ty­mo pro­jek­tą Bun­des­ta­gui, bet dėl ar­tė­jan­čių rin­ki­mų jis bu­vo ati­dė­tas. Da­bar vėl apie jį pri­si­min­ta.

Tai­gi, ES sen­bu­vė­je Vo­kie­ti­jo­je su­bren­do pla­nas pa­pil­dy­ti bau­džia­mą­jį ko­dek­są. Kaip baus­ti pra­si­žen­gė­lį, jei at­ro­do, kad lais­vės atė­mi­mas jam bū­tų per griež­ta baus­mė, o pi­ni­gi­nė bau­da – per men­ka? Juk ne­ma­žai nu­si­kal­ti­mų ir tei­sės kal­ba va­di­na­mi „ne­sun­kiais“: smul­kių daik­tų va­gys­tės, leng­vas kū­no su­ža­lo­ji­mas ir pan. Trum­pa­lai­kis lais­vės atė­mi­mas ar ne to­kios jau di­de­lės bau­dos neat­bai­do pra­mušt­gal­vių, ypač jau­nų, nuo nu­si­kal­ti­mo. Tad gal ir ver­ta su­teik­ti tei­sė­jui dar vie­ną pa­si­rin­ki­mą?

Ir štai Vo­kie­ti­jos par­la­men­te im­tas svars­ty­ti pa­siū­ly­mas, ku­rį vaiz­din­gai ga­li­ma api­bū­din­ti taip: il­ga­pirš­čiai ir peš­tu­kai te­gul pa­mirš­ta au­to­mo­bi­lio vai­ra­vi­mo ma­lo­nu­mus, te­gul vaikš­to pės­čio­mis ar­ba pra­šo, kad kas juos pa­vė­žė­tų.

Iki šiol lai­ki­no vai­ra­vi­mo tei­sės atė­mi­mo baus­mė Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­ly­se bu­vo ski­ria­ma už sun­kius eis­mo tai­syk­lių pa­žei­di­mus. O štai priė­mus mi­nė­tą įsta­ty­mą Vo­kie­ti­jo­je vai­ruo­to­jo pa­žy­mė­ji­mo lai­ki­nai ne­tek­tų smul­kūs va­gi­šiai ar tie, ku­rie, tei­si­ne kal­ba kal­bant, „pa­da­rė kū­no su­ža­lo­ji­mą“. Ži­no­ma, nie­kas iš tei­sė­jų nea­tim­tų ga­li­my­bės skir­ti jiems ir „tra­di­ci­nes“ – pi­ni­gi­nes ar lais­vės atė­mi­mo – baus­mes.

Eks­per­tai tei­gia, kad siū­lo­mas lai­ki­nas vai­ra­vi­mo tei­sės atė­mi­mas (ne il­giau kaip pu­sei me­tų) tu­rė­tų skau­džiai at­si­liep­ti au­to­mo­bi­lį vai­ruo­jan­čiam pra­si­žen­gė­liui, nes jam ge­ro­kai ap­ri­bo­ja­ma kiekvienam svar­bi ju­dė­ji­mo lais­vė. Ypač jau­nuo­liams, ku­riems au­to­mo­bi­lis ar mo­to­cik­las yra sa­vo­tiš­kas sta­tu­so jų drau­gi­jo­je ro­dik­lis, ši baus­mė tu­rė­tų bū­ti veiks­ni ir auk­lė­jan­ti.

Ta­čiau šis pa­siū­ly­mas tu­ri ne­sun­kiai pa­ste­bi­mą „Achi­lo kul­ną“. Ką da­ry­ti su tais nu­si­kal­tė­liais, ku­rie ne­tu­ri vai­ruo­to­jo tei­sių? At­si­ran­da ne­ly­gy­bė tarp vai­ruo­to­jo tei­ses tu­rin­čių ir ne­tu­rin­čių va­gi­šių ar chu­li­ga­nų.

Žo­džiu, pa­lauk­si­me, kaip jie ten, Vo­kie­ti­jo­je, nu­tars. Pa­žiū­rė­si­me, ar iš tik­rų­jų au­to­mo­bi­lių rak­te­lių atė­mi­mas pa­ska­tins leng­va­bū­džius la­biau pa­mąs­ty­ti prieš iman­tis ne­leis­ti­nų veiks­mų.

Jei­gu taip, gal ir ki­tos ES ša­lys pe­rims pa­si­tei­si­nu­sį pa­ty­ri­mą. Eu­ro­pos Są­jun­ga ver­tin­ga ir tuo, kad nau­ji, nau­din­gi da­ly­kai ne­sun­kiai per­duo­da­mi iš vie­nos ša­lies į ki­tas.Jus­tas Vin­cas PA­LEC­KIS

Eu­ro­pos Par­la­men­to na­rys

Užsk. 5206


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra
* Jachtų regata aštriais pojūčiais džiugino dalyvius, o gražiu reginiu – žiūrovus
* Į pilviškiečio laidotuves susirinkęs būrys velionio giminaičių patyrė šoką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas