„Santaka“ / „Kupriuko“ gimtadienį šventėme Lvove

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-04 06:13

Dalinkitės:  


Lie­tu­vius Lvo­vo gat­vė­se buvo ga­lima at­pa­žin­ti iš „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo vė­lia­vos.

„Kupriuko“ gimtadienį šventėme Lvove

Lie­pos 9 die­ną Vil­ka­viš­kio „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo na­riai su „Ca­dil­lac“ (1979 m.) ir „VW Ka­fer“ (1970 m.) au­to­mo­bi­liais pa­ju­dė­jo Ma­ri­jam­po­lės link. Čia lau­kė dar vie­nas se­nas „Ca­dil­lac’as“ (1968 m.) iš Kaz­lų Rū­dos. Kal­va­ri­jo­je pri­si­jun­gė „Mosk­vič-412“ (1979 m.) eki­pa­žas iš Kau­no – ir ne­di­de­lė ke­tu­rių se­nų au­to­mo­bi­lių ko­lo­na pa­ju­dė­jo į Lvo­vą. Šia­me Uk­rai­nos mies­te bu­vo šven­čia­ma 50 me­tų su­kak­tis, kai nuo Za­po­ro­žės ga­myk­los kon­ve­je­rio nu­rie­dė­jo pir­ma­sis „kup­riu­kas“ – ZAZ-965.

Di­džiau­sias ne­pa­to­gu­mas ke­ly­je bu­vo aukš­tes­nė nei 30 laips­nių oro tem­pe­ra­tū­ra ir be­vei­ki iki 60 laips­nių įkai­tęs as­fal­tas. Nu­va­žia­vus dau­giau kaip 400 km, Liub­li­no mies­te aukš­tos tem­pe­ra­tū­ros neat­lai­kė „VW Ka­fer“ – per­kai­to jo va­rik­lis. Lai­mė, kad su­vei­kė ap­sau­gi­nė re­lė ir au­to­ma­tiš­kai iš­jun­gė va­rik­lį. At­vė­sus se­no „ve­ži­mo“ šir­de­lei, ko­lo­na ju­dė­jo to­liau.

Uk­rai­nos „Zaz-Ko­zak“ klu­bas iš anks­to bu­vo pa­si­rū­pi­nęs mū­sų lei­di­mais kirs­ti Len­ki­jos ir Uk­rai­nos sie­ną be ei­lės. Apie lie­tu­vių au­to­mo­bi­li­nin­kų at­vy­ki­mą Uk­rai­nos mui­ti­nę in­for­ma­vo pa­ts šios ša­lies Mi­nist­ras Pir­mi­nin­kas, tad iš pa­sie­nie­čių ir mui­ti­nin­kų su­lau­kė­me ypa­tin­go dė­me­sio. Skir­tin­gai nei Len­ki­jo­je, kur bu­vo iš­ki­lę ne­sklan­du­mų, Uk­rai­nos sie­ną kir­to­me la­bai grei­tai.

Vė­lai va­ka­re mus Lvo­ve pa­si­ti­ko „Zaz-Ko­zak“ klu­bo na­riai. Žmo­nės ten la­bai drau­giš­ki, pa­ma­tę pa­puoš­tus lie­tu­viš­ko­mis tris­pal­vė­mis bei klu­bo vė­lia­vė­lė­mis „ame­ri­ko­nus“ šyp­so­da­mie­si mo­ja­vo ran­ko­mis.

Lie­pos 10-ąją za­po­ro­žie­čių ga­min­to­jai iš Uk­rai­nos su­si­rin­ko Lvo­vo mies­te at­švęs­ti uk­rai­nie­tiš­ko au­to­mo­bi­lio ZAZ-965 pen­kias­de­šim­tą­jį gim­ta­die­nį. Į sve­čius pas „Zaz-Ko­zak“ klu­bą at­vy­ko drau­gai iš Vo­kie­ti­jos, Lie­tu­vos, Len­ki­jos ir pa­čios Uk­rai­nos. Lvo­vo se­na­mies­ty­je, Ro­tu­šės aikš­tė­je, bu­vo eks­po­nuo­ja­mi tiek ori­gi­na­lūs, tiek per­da­ry­ti uk­rai­nie­tiš­ki „kup­riu­kai“ bei ki­ti se­ni au­to­mo­bi­liai.

Šven­ti­nė­je bu­vo pa­ruoš­ta di­de­lė pro­gra­ma vai­kams. Lvo­vo ap­skri­ties in­ter­na­ti­nių mo­kyk­lų auk­lė­ti­niams pa­ro­dy­tas te­mi­nis lė­lių teat­ro spek­tak­lis, mo­kan­tis ke­lių eis­mo tai­syk­lių. Po to vai­kai spal­vi­no ZAZ au­to­mo­bi­lių mo­de­liu­kus. La­biau­siai vy­kę dar­be­liai bu­vo pa­do­va­no­ti ZAZ ga­myk­los ve­te­ra­nams, ga­mi­nu­siems pir­muo­sius „kup­riu­kus“. Pats ma­lo­niau­sias da­ly­kas bu­vo za­po­ro­žie­čio for­mos 50 ki­log­ra­mų tor­to pjaus­ty­mas ir da­ly­bos li­ki­mo nu­skriaus­tiems vai­kams. Be­je, jų bu­vo apie 300. Šven­ti­nį „Zaz­tor­tą“ pir­mas pra­dė­jo pjaus­ty­ti vy­riau­sia­sis Lvo­vo ap­skri­ties ke­lių ins­pek­to­rius Va­si­li­jus Sot­re­se­ni­ja.

Iš čia duo­tas tarp­tau­ti­nio za­po­ro­žie­čių žy­gio star­tas. Ko­lo­na pa­ju­dė­jo Chor­ti­ci­jos sa­los link, marš­ru­to il­gis Uk­rai­nos bei Kry­mo ke­liais – 3333 km.

Šven­tės me­tu bu­vo nu­ma­ty­ta pa­si­ra­šy­ti drau­gys­tės bei bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tis tarp Uk­rai­nos, Ru­si­jos ir Lie­tu­vos au­to­mo­bi­li­nin­kų klu­bų.

Žur­na­lis­tai iš Uk­rai­nos te­le­vi­zi­jos do­mė­jo­si Lie­tu­vos gy­ve­ni­mu, klau­si­nė­jo apie se­no­vi­nės tech­ni­kos klu­bus, tei­ra­vo­si, ar dar yra iš­li­kę Lie­tu­vo­je „kup­riu­kų“. „Uk­rai­na tu­ri sa­vo na­cio­na­li­nį au­to­mo­bi­lį – za­po­ro­žie­tį, o koks na­cio­na­li­nis au­to­mo­bi­lis Lie­tu­vo­je?“ – klau­sė žur­na­lis­tai. Vy­tas Ma­ša­naus­kas šmaikš­tau­da­mas at­sa­kė, kad tai – „VW Golf“.

„Zaz-Ko­zak“ klu­bas „Se­nų ve­ži­mų“ na­riams su­ren­gė eks­kur­si­ją po Lvo­vo se­na­mies­tį. Nors jis pa­si­ro­dė ga­na ap­šiu­ręs, bet mes čia jau­tė­mės pui­kiai.

Kas yra bu­vę Vie­no­je, tie sa­ko, kad šis se­na­mies­tis tu­ri pa­na­šu­mų su Aust­ri­jos sos­ti­ne.

Vie­no­je se­na­mies­čio ka­vi­nių mū­sų klu­bo na­rys Pet­ras Ži­lio­nis, gro­da­mas šim­ta­me­čiu pia­ni­nu, kar­tu su Ja­ni­na Lie­pi­nie­ne su­dai­na­vo uk­rai­nie­čių liau­dies dai­ną „Cer­vo­na ru­ta“ ir sulaukė ka­vi­nės lan­ky­to­jų ova­ci­jų. Uk­rai­nie­čiai bu­vo nu­ste­bę, kad lie­tu­viai dai­na­vo uk­rai­nie­tiš­kai prieš šim­tą me­tų su­kur­tą dai­ną.

Grįž­da­mi na­mo už li­ku­sius uk­rai­nie­tiš­kus pi­ni­gus pri­si­pir­ko­me sal­džių ar­bū­zų. Ker­tant sie­ną pa­rei­gū­nai bu­vo nu­ste­bę, kad mū­sų se­nų au­to­mo­bi­lių ba­ga­ži­nės bu­vo pri­kimš­tos šių vai­sių. Juk iš Uk­rai­nos ke­liau­nin­kai pa­pras­tai ve­ža „go­ril­ką“ – tra­di­ci­nį stip­rų­jį uk­rai­nie­tiš­ką gė­ri­mą...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas