„Santaka“ / „Kupriuko“ gimtadienį šventėme Lvove

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-08-04 06:13

Dalinkitės:  


Lie­tu­vius Lvo­vo gat­vė­se buvo ga­lima at­pa­žin­ti iš „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo vė­lia­vos.

„Kupriuko“ gimtadienį šventėme Lvove

Lie­pos 9 die­ną Vil­ka­viš­kio „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo na­riai su „Ca­dil­lac“ (1979 m.) ir „VW Ka­fer“ (1970 m.) au­to­mo­bi­liais pa­ju­dė­jo Ma­ri­jam­po­lės link. Čia lau­kė dar vie­nas se­nas „Ca­dil­lac’as“ (1968 m.) iš Kaz­lų Rū­dos. Kal­va­ri­jo­je pri­si­jun­gė „Mosk­vič-412“ (1979 m.) eki­pa­žas iš Kau­no – ir ne­di­de­lė ke­tu­rių se­nų au­to­mo­bi­lių ko­lo­na pa­ju­dė­jo į Lvo­vą. Šia­me Uk­rai­nos mies­te bu­vo šven­čia­ma 50 me­tų su­kak­tis, kai nuo Za­po­ro­žės ga­myk­los kon­ve­je­rio nu­rie­dė­jo pir­ma­sis „kup­riu­kas“ – ZAZ-965.

Di­džiau­sias ne­pa­to­gu­mas ke­ly­je bu­vo aukš­tes­nė nei 30 laips­nių oro tem­pe­ra­tū­ra ir be­vei­ki iki 60 laips­nių įkai­tęs as­fal­tas. Nu­va­žia­vus dau­giau kaip 400 km, Liub­li­no mies­te aukš­tos tem­pe­ra­tū­ros neat­lai­kė „VW Ka­fer“ – per­kai­to jo va­rik­lis. Lai­mė, kad su­vei­kė ap­sau­gi­nė re­lė ir au­to­ma­tiš­kai iš­jun­gė va­rik­lį. At­vė­sus se­no „ve­ži­mo“ šir­de­lei, ko­lo­na ju­dė­jo to­liau.

Uk­rai­nos „Zaz-Ko­zak“ klu­bas iš anks­to bu­vo pa­si­rū­pi­nęs mū­sų lei­di­mais kirs­ti Len­ki­jos ir Uk­rai­nos sie­ną be ei­lės. Apie lie­tu­vių au­to­mo­bi­li­nin­kų at­vy­ki­mą Uk­rai­nos mui­ti­nę in­for­ma­vo pa­ts šios ša­lies Mi­nist­ras Pir­mi­nin­kas, tad iš pa­sie­nie­čių ir mui­ti­nin­kų su­lau­kė­me ypa­tin­go dė­me­sio. Skir­tin­gai nei Len­ki­jo­je, kur bu­vo iš­ki­lę ne­sklan­du­mų, Uk­rai­nos sie­ną kir­to­me la­bai grei­tai.

Vė­lai va­ka­re mus Lvo­ve pa­si­ti­ko „Zaz-Ko­zak“ klu­bo na­riai. Žmo­nės ten la­bai drau­giš­ki, pa­ma­tę pa­puoš­tus lie­tu­viš­ko­mis tris­pal­vė­mis bei klu­bo vė­lia­vė­lė­mis „ame­ri­ko­nus“ šyp­so­da­mie­si mo­ja­vo ran­ko­mis.

Lie­pos 10-ąją za­po­ro­žie­čių ga­min­to­jai iš Uk­rai­nos su­si­rin­ko Lvo­vo mies­te at­švęs­ti uk­rai­nie­tiš­ko au­to­mo­bi­lio ZAZ-965 pen­kias­de­šim­tą­jį gim­ta­die­nį. Į sve­čius pas „Zaz-Ko­zak“ klu­bą at­vy­ko drau­gai iš Vo­kie­ti­jos, Lie­tu­vos, Len­ki­jos ir pa­čios Uk­rai­nos. Lvo­vo se­na­mies­ty­je, Ro­tu­šės aikš­tė­je, bu­vo eks­po­nuo­ja­mi tiek ori­gi­na­lūs, tiek per­da­ry­ti uk­rai­nie­tiš­ki „kup­riu­kai“ bei ki­ti se­ni au­to­mo­bi­liai.

Šven­ti­nė­je bu­vo pa­ruoš­ta di­de­lė pro­gra­ma vai­kams. Lvo­vo ap­skri­ties in­ter­na­ti­nių mo­kyk­lų auk­lė­ti­niams pa­ro­dy­tas te­mi­nis lė­lių teat­ro spek­tak­lis, mo­kan­tis ke­lių eis­mo tai­syk­lių. Po to vai­kai spal­vi­no ZAZ au­to­mo­bi­lių mo­de­liu­kus. La­biau­siai vy­kę dar­be­liai bu­vo pa­do­va­no­ti ZAZ ga­myk­los ve­te­ra­nams, ga­mi­nu­siems pir­muo­sius „kup­riu­kus“. Pats ma­lo­niau­sias da­ly­kas bu­vo za­po­ro­žie­čio for­mos 50 ki­log­ra­mų tor­to pjaus­ty­mas ir da­ly­bos li­ki­mo nu­skriaus­tiems vai­kams. Be­je, jų bu­vo apie 300. Šven­ti­nį „Zaz­tor­tą“ pir­mas pra­dė­jo pjaus­ty­ti vy­riau­sia­sis Lvo­vo ap­skri­ties ke­lių ins­pek­to­rius Va­si­li­jus Sot­re­se­ni­ja.

Iš čia duo­tas tarp­tau­ti­nio za­po­ro­žie­čių žy­gio star­tas. Ko­lo­na pa­ju­dė­jo Chor­ti­ci­jos sa­los link, marš­ru­to il­gis Uk­rai­nos bei Kry­mo ke­liais – 3333 km.

Šven­tės me­tu bu­vo nu­ma­ty­ta pa­si­ra­šy­ti drau­gys­tės bei bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tis tarp Uk­rai­nos, Ru­si­jos ir Lie­tu­vos au­to­mo­bi­li­nin­kų klu­bų.

Žur­na­lis­tai iš Uk­rai­nos te­le­vi­zi­jos do­mė­jo­si Lie­tu­vos gy­ve­ni­mu, klau­si­nė­jo apie se­no­vi­nės tech­ni­kos klu­bus, tei­ra­vo­si, ar dar yra iš­li­kę Lie­tu­vo­je „kup­riu­kų“. „Uk­rai­na tu­ri sa­vo na­cio­na­li­nį au­to­mo­bi­lį – za­po­ro­žie­tį, o koks na­cio­na­li­nis au­to­mo­bi­lis Lie­tu­vo­je?“ – klau­sė žur­na­lis­tai. Vy­tas Ma­ša­naus­kas šmaikš­tau­da­mas at­sa­kė, kad tai – „VW Golf“.

„Zaz-Ko­zak“ klu­bas „Se­nų ve­ži­mų“ na­riams su­ren­gė eks­kur­si­ją po Lvo­vo se­na­mies­tį. Nors jis pa­si­ro­dė ga­na ap­šiu­ręs, bet mes čia jau­tė­mės pui­kiai.

Kas yra bu­vę Vie­no­je, tie sa­ko, kad šis se­na­mies­tis tu­ri pa­na­šu­mų su Aust­ri­jos sos­ti­ne.

Vie­no­je se­na­mies­čio ka­vi­nių mū­sų klu­bo na­rys Pet­ras Ži­lio­nis, gro­da­mas šim­ta­me­čiu pia­ni­nu, kar­tu su Ja­ni­na Lie­pi­nie­ne su­dai­na­vo uk­rai­nie­čių liau­dies dai­ną „Cer­vo­na ru­ta“ ir sulaukė ka­vi­nės lan­ky­to­jų ova­ci­jų. Uk­rai­nie­čiai bu­vo nu­ste­bę, kad lie­tu­viai dai­na­vo uk­rai­nie­tiš­kai prieš šim­tą me­tų su­kur­tą dai­ną.

Grįž­da­mi na­mo už li­ku­sius uk­rai­nie­tiš­kus pi­ni­gus pri­si­pir­ko­me sal­džių ar­bū­zų. Ker­tant sie­ną pa­rei­gū­nai bu­vo nu­ste­bę, kad mū­sų se­nų au­to­mo­bi­lių ba­ga­ži­nės bu­vo pri­kimš­tos šių vai­sių. Juk iš Uk­rai­nos ke­liau­nin­kai pa­pras­tai ve­ža „go­ril­ką“ – tra­di­ci­nį stip­rų­jį uk­rai­nie­tiš­ką gė­ri­mą...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas