„Santaka“ / Pasimokęs Amerikoje Tadas grįžo į Pilviškius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-09-14 18:17

Dalinkitės:  


Tadas sakė, kad Amerikoje baigti vidurinę mokyklą nėra lengva.

Autorės nuotr.


Pasimokęs Amerikoje Tadas grįžo į Pilviškius


Neseniai, prieš pat mokslo metus, iš Amerikos, Green Bay miesto (Viskonsino valstija), sugrįžo septyniolikmetis Tadas Ališauskas. Pilviškiuose gyvenantis „Aušros“ vidurinės mokyklos vienuoliktokas į Ameriką pateko per jaunimo mainų programą, į kurią jį įtraukė Vilkaviškio „Rotary“ klubas.



Aktyvus visur

Vaikinas, pats būdamas Pilviškiuose labai stiprios Jungtinės metodistų bažnyčios narys, ten išvyko religinės bendruomenės kvietimu. Kadangi šiaip sau mokyklinio amžiaus vaikas važinėtis po užsienį negali, ieškota programos. Čia ir padėjo „Rotary“. Veiklus ir gabus vaikinukas greitai priprato prie naujos aplinkos.

Tadas gyveno amerikiečių šeimoje. Du užsieniečių vaikai jau mokėsi koledže, tad į mokyklą lietuvis ėjo su vienu panašaus amžiaus vaikinuku. Besimokydamas pilviškietis dalyvavo ir įvairioje veikloje: žaidė už mokyklą futbolą, buvo įtrauktas į skautų organizaciją. Taip gyveno ir Lietuvoje. Prieš metus Tadas ir jo draugai, padedami mokytojo Donato Šlivinsko, įrašė metodistų giesmių kompaktinę plokštelę.



Vadina mitu

– Tai, kad Amerikoje lengva mokytis ir kad ten paprastesnė programa, mano nuomone, yra mitas, – rimtai dėstė Tadas, – na, gal tik pradinukams mokytis lengviau.


Pasak pilviškiečio, algebros programa netgi sunkesnė ir už mūsų, nors kalbų išmokina prasčiau. Taigi, kaip sakė mokinys, vertinti mūsiškę švietimo sistemą ir amerikietiškają galima beveik vienodai. Tik vertinimo sistema yra skirtinga. Žinios vertinamos procentais, o paskui išvedamas pažymys raidėmis: A, B, C, D ir F. Mokiniui ypač įstrigo šiltas bendravimas su mokytojais. To trūksta mūsiškėse mokyklose.

– Tai nereiškia, kad klasėje galima triukšmauti, – atviravo pasakotojas, – paprasčiausiai laisviau bendraujama.



Sužavėjo pasakojimas

Gyventi amerikiečių šeimoje Tadui patiko. Septyniolikmetis nuolat su jais bendrauja elektroniniu paštu. Vaikinas du mėnesius dar pagyveno ir kitoje vietoje. Su tais žmonėmis taip pat užsimezgė šilti ryšiai.

Per metus pilviškietis pamatė ir nemažą dalį Jungtinių Amerijkos Valstijų. Su globėjais buvo nukeliavęs į keletą jų, pasiekė net Meksiką. G

rįžus septyniolikmečio žinios nebuvo įskaitytos vidurinėje mokykloje. Per visą laiką, kai gyveno Amerikoje, Tadas savarankiškai mokėsi iš lietuviškų vadovėlių, kad prieš mokslo metus galėtų atsiskaityti ir būtų perkeltas į 11 klasę.

Vilkaviškio rotariečiai susižavėjo jų siųsto vaikino pasakojimu ir nusprendė pasiūlyti amerikiečiams padaryti tiesioginius mainus. Pavyzdžiui, priimti į savo šeimas penketą jų vaikų, o kitais metais išleisti ten pagyventi savuosius.




Goda PAUKŠTYTĖ



Publikuota: 2005-09-14 18:17:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai