„Santaka“ / Karšto vandens tiekėjai nuostolių dengti nenori

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-06-04 07:04

Dalinkitės:  


UAB „Vilkaviškio vandenys“ direktorius Bernardas Marčiukonis ir UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ komercijos direktorius Gintautas Tamulis bendros kalbos negali rasti nei akis į akį, nei telefonu.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Karšto vandens tiekėjai nuostolių dengti nenori

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vandens ir šilumos tiekėjai iškasė naują karo kirvį. Ilgai kovoję dėl „burbuliukų“ kybartiečių vamzdynuose, dabar kariauja dėl karšto vandens apskaitos.

Eiliniam vartotojui atrodytų visiškai nesuprantama, dėl kokios priežasties teisinėje valstybėje kyla nesutarimai tarp dviejų bendrovių. UAB „Vilkaviškio vandenys“ vartotojams tiekia šaltą vandenį, UAB „Litesko“ filialas „Vilkaviškio šiluma“ jį pašildo, o gyventojai už produktą atsiskaito pagal skaitiklių parodymus. Tačiau būtent skaitikliai dabar tapo nesutarimo objektu, mat jų parodymai bendrame namų įvade ir butuose – nesutampa. Sudėjus visų vieno namo gyventojų deklaruotą suvartotą karštą vandenį ir palyginus jį su įvado skaitikliu paaiškėja, kad apie 10 proc. karšto vandens kažkur „išgaruoja“. Nei „Vilkaviškio vandenys“, nei „Litesko“ atstovai nesiryžta tiesiai rėžti, jog vartotojai karštą vandenį paprasčiausiai pavagia, ir vadina švelnesniu pavadinimu – „nedeklaruoja“. Tačiau už nedeklaruotą vandenį niekas nemoka. Tad pagrindinis ginčų objektas – pavogtas vanduo ir klausimas, kuri bendrovė turi patirti nuostolius arba imtis kontroliuoti, kad karštas vanduo – „nebeišgaruotų“.

Vandens tiekėjai įsitikinę, jog kontrolės turėtų imtis UAB „Litesko“, mat jai vartotojai moka už karštą vandenį. Tačiau šilumos tiekėjai mano, kad jie tik pašildą UAB „Vilkaviškio vandenys“ tiekiamą produktą, tad pastariesiems juo ir priklauso rūpintis.

Daugeliui natūraliai kiltų klausimas, kodėl karšto vandens tiekėjai taip nenori aiškintis, kur dingsta bendras jų ir vandens tiekėjų produktas. Tačiau atsakymo toli ieškoti nereikia: šilumos tiekėjai dėl to jokių nuostolių nepatiria, nes pagal dabar galiojančius įstatymus už kaimynų pavogtą šiluminę energiją daugiabučių gyventojai sumoka bendrai. Nors karšto vandens kaina yra nustatyta, šilumos tiekėjai bendro šilumos skaitiklio parodymus išdalija visiems namo gyventojams jei ne per „gyvatuko“ mokestį, tai per buto šildymo kaštus. Su vandeniu – sunkiau, mat už jį gyventojai moka pagal savo butuose esančių skaitiklių parodymus, o ne bendrus. Tad visus vagių padarytus nuostolius tenka „nuryti“ patiems vandens tiekėjams.

Šį jau kelerius metus trunkantį ginčą kiek pakoregavo naujas įstatymas. Mat nuo gegužės 1 d. visi vartotojai turėjo pasirinkti karšto vandens tiekėją. Tai reikštų – juodu ant balto įvardyti, ar karštą vandenį jie perka iš UAB „Litesko“, ar ši bendrovė liks tik vandens „pašildytoja“. Dauguma rajono daugiabučių gyventojų karšto vandens tiekėju visgi pasirinko UAB „Litesko“, tad problemų lyg ir neturėtų kilti. Nuo šiol už karšto vandens tiekimą, jo skaitiklių priežiūrą, o taip pat „nedeklaravusiųjų“ kontrolę atsakingi UAB „Litesko“.

Vilkaviškiečių ir marijampoliečių šilumos ūkiui vadovaujantis UAB „Litesko“ filialo „Marijampolės šiluma“ direktorius Juozas Bartaškevičius pritarė, kad netrukus jie perims visą karšto vandens kontrolę, tik tam reikia sumontuoti skaitiklius. Netrukus vilkaviškiečių namuose bus pradėti montuoti nauji karšto vandens skaitikliai. Mat iki šiol žmonių turėtieji – nežinia kada tikrinti, nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų, kai kuriuos jų galima sustabdyti magnetais ar kitaip paveikti. Naujieji skaitikliai bus pritaikyti nuotoliniam duomenų nuskaitymui, tad tiekėjai apie jo parodymus ateityje galės žinoti net neužėję į butą.

Nors ir kaip atrodytų viskas aišku, karas tarp UAB „Litesko“ ir UAB „Vilkaviškio vandenys“ toli gražu nesibaigė. Mat problema, kaip karšto vandens tiekėjai atsiskaitys su šalto vandens tiekėjais, visgi išliko. Įstatymas reglamentuoja, kad karšto vandens tiekėjai su geriamąjį vandenį tiekiančia įmone turi atsiskaityti pagal įvadinį skaitiklį. UAB „Litesko“ tokius skaitiklius daugiabučių šiluminiuose mazguose turi. Tačiau jie visiškai nesuinteresuoti, kad prietaisų parodymais vadovautųsi UAB „Vilkaviškio vandenys“.

Anot J. Bartaškevičiaus, įvadiniai skaitikliai yra tik kontroliniai, todėl nėra tikslūs, seniai neatliktos patikros, neatitinka įstatymu numatytų įvadinių skaitiklių reikalavimų ir negali būti naudojami apskaitai.

Be to, skaitikliai yra UAB „Litesko“ nuosavybė, tad jais naudotis svetimai bendrovei netgi būtų neetiška. Kol nėra įvadinių skaitiklių, UAB „Litesko“ taikys senąją tvarką – t. y. atsiskaitys su UAB „Vilkaviškio vandenys“ tik pagal gyventojų skaitiklių parodymus. J. Bartaškevičius stebėjosi, ko taip ilgai laukia vandenį tiekianti Vilkaviškio bendrovė ir neįsiveda savo skaitiklių. Anot jo, alytiškiai jų kolegos tokius skaitiklius sumontavę jau daugiau nei pusėje daugiabučių, tad tuojau galės taikyti naująją atsiskaitymo tvarką. O vilkaviškiečiai nežinia ko delsia, nemontuoja savo skaitiklių, o kėsinasi į svetimus.

Iš žurnalistų išgirdęs, kad šilumos tiekėjai laukia nesulaukia, kada pagaliau „vandeniečiai“ susimontuos daugiabučių šiluminiuose mazguose savo skaitiklius, UAB „Vilkaviškio vandenys“ direktorius Bernardas Marčiukonis net loštelėjo kėdėje.

– Taigi mes kad ir šiandien savo skaitiklius pastatytume, bet jie neįleidžia į šiluminius mazgus, – stebėjosi B. Marčiukonis. – UAB „Litesko“ visais būdais siekia, kad galėtų su mumis atsiskaityti pagal senąją tvarką, o ne pagal įstatymo numatytą – įvadinio skaitiklio, sumontuoto prieš šilumokaitį, parodymus. Mes net į teismą kreipėmės, nes jie nesutiko keisti sutarties. Teismas įpareigojo pastarąją pakeisti, tačiau nutartyje neįrašė žodžių, kad UAB „Litesko“ privalo leisti mums susimontuoti skaitiklius. Kai atėjome su teismo sprendimu ir antstoliu, niekas mūsų į šiluminius mazgus neįleido. Dabar dar kartą kreipsimės į teismą, kad priimtų sprendimą, įpareigojantį mus įleisti. Kitos išeities nėra. Taip problemą spręsime ne mes vieni, nes beveik visuose rajonuose, kur šilumą tiekia „Litesko“, ši problema iškilusi.

Patikinus, kad UAB „Litesko“ padalinio vadovas J. Bartaškevičius žurnalistams tik iš vakaro sakė nedarąs kliūčių, jog vandens tiekėjai susimontuotų savo skaitiklius, B. Marčiukonis iškart paskambino „Vilkaviškio šiluma“ komercijos direktoriui Gintautui Tamuliui ir paprašė įleisti į šiluminius mazgus. Tačiau G. Tamulis tvirtino negalįs vandens tiekėjų įsileisti tol, kol šie neturi projektų ir techninės dokumentacijos, pagal kurią būtų numatyta, kur montuoti skaitiklį. Anot UAB „Vilkaviškio vandenys“ vadovo, akivaizdu, kad „Litesko“ tik tempia laiką ir stato nereikalingas sąlygas. Juk „Litesko“ įrengtas apskaitos mazgas įrengtas pagal vandens tiekėjų išduotas charakteristikas, projektus ir dokumentaciją. Tereikia seną įvadinį skaitiklį pakeisti nauju ir problema būtų išspręsta.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas