„Santaka“ / Naujoji skyriaus vedėja į darbą eina kaip į šventę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-09-09 17:13

Dalinkitės:  


Žydrūnė Blauzdžiūnienė ne tik mėgsta savo darbą, bet ir stengiasi gilinti turimas žinias.

Autorės nuotr.


Naujoji skyriaus vedėja į darbą eina kaip į šventę

Birutė NENĖNIENĖ


Jau mėnuo, kai Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja dirba Žydrūnė Blauzdžiūnienė. Į šį postą skyriuje vienuoliktus metus dirbanti moteris atėjo po liepos 25 dieną įvykusio rajono Savivaldybės administracijos komisijos neeilinio įvertinimo ir savo eilinių atostogų.

Remiantis Valstybės tarnybos įstatymu ji perkelta į aukštesnes – vedėjos – pareigas. Komisija atsižvelgė į ankstesnės vedėjos Genovaitės Tilvikienės prašymą atleisti ją iš šių pareigų. Dvylika metų buvusi Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja G.Tilvikienė toliau skyriuje dirba vyr. specialiste. Antroji specialistė – Danutė Rudzevičienė.

Naujoji vedėja šiltai atsiliepia apie savo pirmtakę, nes jai labiausiai dėkinga už įgytus įgūdžius, bendravimo su žmonėmis pamokas, toleranciją bei supratimą ir jautrumą.



Norėjo būti panaši į Laimutę

Ž.Blauzdžiūnienė pasakojo, jog su mama leidęsi į prisiminimus atrado gražių sutapimų.

Žydrūnė, baigdama trečią klasę, mokytojos prašoma užrašė tris savo gyvenimo svajones. Pirmoji trečiokės svajonė buvo mokytis Vilniaus universitete, antroji – „dirbti tokį darbą kaip teta Laimutė“ (turėjo mintyje pažįstamą, ilgametę Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoją Laimą Inkratienę). „Trečioji svajonė – turėti labai didelį gražų namą – neišsipildžiusi, o pirmosios dvi – taip“, – pasidžiaugė Žydrūnė. Ir pridūrė, jog darbas, kurį dirba, jai yra be galo mielas. Net ir šeštadieniai, kuriuos aukoja santuokoms registruoti, yra kaip šventė.


Vilniaus universitete įgijusi ekonomikos magistro laipsnį, toliau žinias gilina M.Riomerio universitete. „Jaučiu, tiesiog žinau, jog privalau užpildyti teisės žinių spragas. Žinios nepaprastai reikalingos tiesioginiame darbe“, – sakė trečiakursė neakivaizdininkė.

Bedirbdama Žydrūnė ryžosi po devynerių metų pirmagimei Kristinai padovanoti sesutę Rugilę. Su ja kūdikystės rūpestėliai jau išvargti. Žydrūnės vyras Artūras, Kultūros skyriaus vedėjas – užimtas ir rajone žinomas žmogus. Tačiau atlikti lemties pamėtėtą mėgstamą darbą, rūpintis šeima bei lavintis Žydrūnei nėra kokia nors nepakeliama prievolė, nes visada sulaukia geranoriškos savo mamos, vyresniosios kartos vilkaviškiečių gerai žinomos laikrodininkės Danutės Matusevičienės pagalbos, padrąsinimo ir paskatinimo.



Maloniausia tuokti

Kalbėtis su žmogumi apie jo mėgstamą darbą – vienas malonumas. Pašnekovė prisipažįsta, jog labiausiai pakylėta jaučiasi tuokdama, kai atsistojusi prieš puošnius jaunuosius valstybės vardu juos paskelbia vyru ir žmona, kai išgirsta jų jaudinantį „Taip“.

Palyginti su pirmaisiais jos darbo skyriuje metais besituokiančių sumažėjo beveik perpus. Pernai užregistruotos 255 santuokos. „Derlingiausias“ mėnuo visuomet yra rugpjūtis. Žydrūnė sakė, jog visada pasigroži ne tik balta nuotakos suknele išsipuošusia jaunąja, bet ir palyda. Pastaraisiais metais pamergės dažnai būna apsirengusios vienodomis raudonos, rožinės ar kitokios spalvos skirtingų kirpimų suknelėmis. Jaunuosius atlydi vis gausesnės palydos, kai kurie atvažiuoja limuzinais.




Dalija patarimus

Duodantieji prašymus tuoktis kartais prašo patarti, ar jiems pirmiau tuoktis bažnyčioje, ar civilinėje įstaigoje. Dažniausiai abi ceremonijos būna tą pačią dieną. Vedėja paaiškino, jog susituokusieji tik bažnyčioje turi per dešimt dienų užsiregistruoti Civilinės metrikacijos skyriuje. Tik tokiu atveju dokumentuose užfiksuojama bažnytinės santuokos data. Pražiūrėjus šį terminą santuoka įregistruojama tos dienos, kada kreiptasi į civilinę įstaigą, data.

Tarp besituokusių pasitaikė, jog moteris pageidavo naujoviškos formos pavardės – su galūne „ė“.

„Užrašėme, tam kliūčių nedarome. Be to, žmogui taip buvo patogiau, nes išvyko gyventi į užsienį“, – sakė Ž.Blauzdžiūnienė.



Visas dėmesys – jauniesiems

Iškilmingos santuokos registruojamos šeštadieniais. Už paslaugą reikia sumokėti 80 litų. „Penktadieniais ar kitomis dienomis be iškilmių besituokiantys sumoka 20 litų, tačiau ir jiems stengiamės sukurti jaukią ir šventišką aplinką. Be to, kiekvieną porą kalbiname tuoktis iškilmingai, aiškindamos, jog tai svarbus jų gyvenimo momentas“, – sakė vedėja.

Dvidešimties minučių laiką, skirtą sutuokti porai, išnaudoja taip, kad jauniesiems įsimintų nuoširdumu ir rodomu dėmesiu. Vilkaviškio metrikacijos skyriaus tuoktuvių salėje jaunieji uždega simbolinį židinį, kas kituose rajonuose seniai pamiršta arba niekada nebuvo praktikuojama. Vedėja dėkinga rajono Savivaldybės vadovams už atnaujintas patalpas, visokeriopą dėmesį bei pagalbą šiai įstaigai. „Būna, jog jaunieji ateina padėkoti už gražias iškilmes. Neklauskite, kaip tokie dalykai sujaudina“, – kalbėjo Žydrūnė.




Kai neieško sutarimo

Nors sutuoktuvių ceremonijos Vilkaviškyje, net ir specialistų nuomone, yra vienos gražiausių Lietuvoje, bet tai nesumažina skyrybų. Pasak Žydrūnės, darbuotojos bejėgės ką nors lemti, nes išregistruoti santuokos ateinama su teismo patvirtintais sprendimais, belieka dokumentuose padaryti atitinkamus įrašus.

Skaudžiausia, kad skirtis dažnai skuba dvejus – trejus metus išgyvenusios poros, po vieno kito susikivirčijimo, nesistengdamos apšlifuoti charakterių ir ieškoti sutarimo. Nemažiau nei tuokti yra malonu registruoti naujagimius.

„Pastaraisiais metais nereikia tėvams apie šitai priminti, dažniausiai kūdikius įregistruoja per dvi savaites po gimimo, nes svarbu gauti pašalpas“, – aiškino vedėja.



Daugėja vienišų mamų

Ryškus naujas reiškinys – vaikus gimdo nesusituokusios jaunos mamos. Pasak vedėjos, paskutiniais metais buvo vienas pageidavimas surengti iškilmingas civilines vardynas. Vedėja mano, jog pamąstys, kaip daryti, ar tai pasiteisintų.

Ž.Blauzdžiūnienė pasidžiaugė dar vienu šventišku dalyku – šiemet kelis kartus vaikai dovanojo tėvams šventę sidabrinių ar auksinių vestuvių proga – surengė jiems ceremoniją.

Smagu matyti vienoje vietoje visą būrį vienos giminės kelių kartų atstovų.



Prašo atidumo

Skaudžiausia, aišku, išrašyti mirimo liudijimus. Paskutiniaisiais metais jų reikia daugiau nei gimimo liudijimų.

Į Civilinės metrikacijos skyrių kreipiamasi dėl įvairiausių asmens dokumentų, tenka ištaisyti tarpukario ar pokario Lietuvos valsčių valdininkų paliktas rašybos klaidas, netikslumus pavardėse.

Didelei daliai žmonių to prireikia tvarkantis žemės, paveldėjimo, pašalpų dokumentus. Išduodamos naujus dokumentus skyriaus darbuotojos klientų prašo atidžiai juos perskaityti ir tuoj pat ištaiso netikslumus. Deja, jų kartais neįmanoma išvengti dėl didelio žmonių srauto, ypač savaitės pradžioje.



Publikuota: 2005-09-09 17:13:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai