„Santaka“ / Žmonės ruošiasi parapijos jubiliejui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-05-28 07:07

Dalinkitės:  


Lankeliškių bažnyčios šventoriuje sutikome vis dažniau prieš šventę čia užsukančius (iš dešinės) pastoracinės tarybos vicepirmininką L. Rudzevičių, seniūną G. Bakūną bei talkininką V. Simanavičių.

Autorės nuotr.


Žmonės ruošiasi parapijos jubiliejui

Birutė NENĖNIENĖ

Lankeliškių Švč. Trejybės parapija švenčia 400 metų įkūrimo sukaktį. Pasiruošimo darbai vyksta nuo praėjusių metų, o pastarosiomis savaitėmis jie ypač suintensyvėjo.Ruošiamasi seniai

Iki šventės liko tik savaitė. Kitą šeštadienį, birželio 5 dieną, 12 valandą, Lankeliškių bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios, vyskupas teiks Sutvirtinimo Sakramentą. Simboliška, kad Bažnyčios paskelbtais Padėkos už laisvę metais bus atidengta atminimo lenta, įamžinsianti Kazio Rudzevičiaus (1942–2006 m.) bei daugelio kitų parapijiečių, kurie pasišventę saugojo ir puoselėjo Lankeliškių bažnyčią bei parapiją, darbus. Kai nuošaliame kaime esančiai šventovei keliskart grėsė išnykimas, ji buvo prikelta, išlaikyta, išpuošta, toliau prižiūrima bei tvarkoma.

Į šventę atvykę svečiai automobilius galės palikti šiomis dienomis baigiamoje įrengti aikštelėje, vaikščios nušienauta pieva, šildysis pro nugenėtų medžių šakas krentančiais saulės spinduliais, pasigėrės besiskleidžiančiomis gėlėmis šventoriuje.Rūpestį paveldėjo sūnus

„Klampučių kaimo gyventojas K. Rudzevičius buvo vienas iš idėjos iniciatorių pastatyti Lankeliškių bažnyčios šventoriuje paminklą 1941 metais, pirmąją karo dieną, enkavedistų nužudytiems kunigams. Paminklas iškilo 2003 metais, po to, kai K. Rudzevičius atrado kontaktus su kilusiu iš šio krašto dailininku Algimantu Šiugžda. K. Rudzevičius daug metų su savo šeima, draugais, kaimynais rūpinosi, jog parapija išliktų. Labai gražu, kad tėvo darbus tęsia sūnus Laimutis, kad šiuo rūpesčiu „užsikrėtė“ jaunesnioji žmonių karta, keletas ūkininkų šeimų, kad jiems kyla naujų idėjų“, – apie žmonių indėlį kalbėjo Lankeliškiuose sutiktas Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas.Šeimininkišku žvilgsniu

Kai vieną gegužės popietę atvykau į Lankeliškius, kur buvęs nebuvęs prie bažnyčios sukiojosi ir Laimutis Rudzevičius. „Uždegiau žvakelę ant tėtės kapo, šiandien jo mirties diena“, – paaiškino vyriškis.

Su UAB „Mevilsta“ dirbančiu Klampučių gyventoju Vitaliumi Simanavičiumi seniūnas čia kaip tik tądien susitarė susitikti, kad aptartų automobilių stovėjimo aikštelės statybos darbus. Žodis po žodžio ir Vitalius prisiminė, kad jo tėtė Jonas Simanavičius buvo tas žmogus, kuris apie 1950-uosius organizavo dabartinės Lankeliškių bažnyčios statybos darbus. Medinis „barakinio“ stiliaus pastatas iškilo vietoj karo pabaigoje, 1944 metais, susprogdintos mūrinės šventovės.

Vyrai apsidairę pasitarė ir nusprendė, kokius svarbiausius darbus reikia pabaigti iki šventės, pasidalijo tolimesniais planais.

Po šventės bus imtasi labai svarbaus, bet dėl lėšų stygiaus vis atidėlioto darbo – pakeisti bažnyčios stogą. Jau pasirūpinta medžiagomis. 20 tūkstančių litų yra skyrusi rajono Savivaldybė, likusias reikalingas lėšas suaukojo Micutų, Birštonų bei kitos šeimos.Nutolo nuo centro

Prieš daugelį metų, kuriant kolūkio gyvenvietę, buvo sumanyta namų liniją pradėti netoli Lankeliškių bažnyčios. Tačiau vėliau nutarta, jog tiesti kelią į laukų tolumą per brangu.

Tuometinės rajono valdžios sprendimu Klampučių gyvenvietės namai išsirikiavo arčiau prie Vilkaviškio–Gražiškių kelio, kur buvusio dvaro pastate jau nuo seniausių laikų veikė mokykla. Lankeliškių parapijos bažnyčia su riogsančiais mūrinės šventovės griuvėsiais ir kaimo kapinės nutolo nuo judraus tuometinio kolūkio centro. Parapija buvo pasmerkta merdėti.Parapijos dvasia išliko

Prieš dvidešimt metų ruošdama rašinį apie šios parapijos istoriją, sutikau skaudaus įvykio – klebono V. Balsio, vikaro J. Petriko, kunigų seminarijos profesoriaus J. Dabrilos nukankinimo Budavonės miške liudininkų, dalyvavusių jų laidotuvėse. Žmonės prisiminė, jog karo pabaigoje mūrinėje bažnyčioje buvo įkurdinta vokiečių kariuomenės ligoninė, pasakojo, kaip su kunigu Mieldažiu šventoriuje lygino karo bombų išmuštas duobes, kaip su kunigu Matulevičiumi rūpinosi medinės bažnyčios statymu.

Ilgiausiai šioje parapijoje, 18 metų, dirbo kunigas J. Kupstaitis. Dėl jo nedidelio ūgio ir malonaus bendravimo žmonės dvasininką vadino Kupsteliu, todėl daug kas apie Lankeliškius sakydavo: „Kupstelio parapija.“ Iškėlus iš Lankeliškių šį kleboną, nuolatinio kunigo parapija daugiau negavo dėl to, kad buvo per maža. Ją pasikeisdami aptarnavo kitų parapijų klebonai. Pastaraisiais metais ilgiausiai čia dirbo Pajevonio parapijos klebonas Eugenijus Naujalis. Jis žavėjosi bendruomenės branduoliu, žmonių noru išlaikyti ir prižiūrėti savo bažnyčią.

Nuo praeitų metų Lankeliškius aptarnaujantis kunigas Fransas Kuklys, išsamiau susipažinęs su istoriniais šaltiniais apie vietovę, bendraudamas su parapijos žmonėmis, užsiminė apie tai, kad reikėtų paminėti garbingą parapijos sukaktį. Žmonių įkalbinėti ar raginti nereikėjo.Jiems tai svarbi vieta

Norėjosi suprasti, kodėl Klampučių žmonėms, gerais keliais galintiems pasiekti kitas, puošnias ir erdvias šventoves, reikia mažutės, laukų vidury esančios bažnyčios. Kodėl žmonės nori ją gaivinti, remontuoti?

„Ji mums svarbi kaip istorinė vieta“, – sakė parapijos pastoracinės tarybos vicepirmininkas L. Rudzevičius.

„Kaimo žmonėms ji yra kaip kaimo vienijimosi, taikos simbolis“, – pridūrė seniūnas G. Bakūnas. Jis prisiminė, jog žmonėms buvo siūloma Klampučių gyvenvietėje įsirengti koplyčią, ir to užteksią. Tačiau tokiam siūlymui parapijiečiai pasipriešino ir ėmėsi iniciatyvos tvarkyti šabakštynais apžėlusią Lankeliškių bažnyčios aplinką. Seniūnas pasirūpino kapinių teritorija, kuri irgi tapo labiau prižiūrima.

Dar K. Rudzevičiaus rūpesčiu, padedant seniūnijai, buvo pradėti tvarkyti bažnyčios griuvėsiai. Kiekvienais vėlesniais metais vis po atkarpėlę atitaisoma, sutvirtinama senosios akmeninės bažnyčios tvora.

„Viską darome bendromis jėgomis, pasitardami, kooperuodami žmonių paaukotas lėšas. Šventoriui papuošti susitarę nuperkame gėlių, moterys ir pačios priauginusios pasodina, prižiūri. Kodėl aš imuosi tai organizuoti? Todėl, kad negalima leisti nunykti tam, kas padaryta. Tėtė darė gražius darbus, ir aš jaučiu pareigą juos tęsti“, – sakė L. Rudzevičius.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas