„Santaka“ / Žvilgsnis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-09-02 18:10

Dalinkitės:  


Žvilgsnis

Birutė NENĖNIENĖ


Kas šiandien svarbiausia?



Apie besiartinančių naujų mokslo metų pradžią pirmiausiai, ko gero, pranešė kelių prižiūrėtojai, perdažydami pėsčiųjų perė-jas, turinčias sužadinti ratuotų eismo dalyvių budrumą. Tais baltais dryžuotais takeliais žengiantys mažieji jaučiasi saugūs, nes tiki baltos spalvos apsaugančia galia. Kad kasdieniniame gyvenime ji turi pilkus iki juodumo atspalvius, vaikai supras vėliau.

Rugpjūčio paskutiniąją dieną žiniasklaida priminė, jog 1993-aisiais Lietuvos žemę paliko paskutinis okupacinės armijos karinis ešelonas. Taigi prieš dvylika metų ši data šalies istorijoje ir kalendoriuje buvo įvardyta Laisvės diena. Tada šiemetiniai pirmokai dar nebuvo gimę. Rugpjūčio 23-ąją be fanfarų buvo prisimintas 1939-aisiais įvykdytas dviejų galingų pasaulio valstybių vadovų klastingas sandėris, vėliau lėmęs milijonus materialinių ir moralinių kančių bei netekčių. Bet tuomet dar nebuvo gimę dauguma šiandieninių mokytojų, mokinių tėvų.

Su menine programa pasirodydami mokytojų rudens konferencijoje moksleiviai užrašė, jų manymu, svarbiausius kasdieninius žodžius: „Mama. Tėvynė. Laimė. Myliu“. Kiekvienam savitai jų prasmę širdin diegia mokytojai. Todėl mokytojams jie ir dėkojo už pakeltus sielos sparnus bei linkėjo savo gyvenimus paversti svajone.



Prelatas V.Gustaitis mokytojų kelią prilygino bibliniam žydų ėjimui iš Egipto į Pažadėtąją žemę. Kad pasiektume įsivaizduojamos laimės krantą, reikia kartos, net ne vienos, išaugusios ne visa apimančioje vergovėje.

Ministerijos atstovė kalbėjo apie tai, ką jai leidžia pajausti buvimas šalies pedagogų kolektyvuose: ir į rugsėjį dalis jų ateina apatiški, liūdnoki, dar kiti – agresyviai nusiteikę, net piktoki, nes neturi kito darbo. Vis dėlto sakė, norėtų, kad optimistų, gerai nusiteikusių žmonių žemėje būtų daugiau. Ir kad tarp mokytojų matytųsi daugiau drąsių, nesibaiminančių naujovių žmonių.

Džiugu, kad praėjusiais mokslo metais kelios rajono mokyklos išdrįso dalyvauti Mokyklų tobulinimo programos bandomajame išorės audito projekte. Tai praturtino žiniomis, papildė mokyklų materialinę bazę, o svarbiausia suteikė galimybę plačiau matyti ir laisviau bendrauti.

Mokslininkai teigia, kad švietimo sistema yra visuomenės keitimo aikštelė. Nors sociologų tyrimai rodo, kad švietimu pasitikima panašiai kaip žiniasklaida ar bažnyčia, bet tai nereiškia, kad švietimo darbuotojai lyg stebuklinga burtų lazdelė atvers pasauliui duris į rojų. Visų pirma pats mokytojas turi mokytis gyventi, sugyventi ir nepasimesti šitame besikeičiančiame pasaulyje.



Šių mokslų metų šūkis – kurti draugišką mokyklos aplinką. Tai užduotis, kurią kartu spręs mokiniai, mokytojai bei tėvai. Kad būtų pasiektas teigiamas rezultatas, reikės labai nedaug – pamatyti ir pajausti kiekvieno gebėjimą kasdienos darbuose skleisti įvairius atspalvius. Ir supratimo, jog kiekviena diena duota laisvai minčiai bei veikimui.



Publikuota: 2005-09-02 18:10:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai