„Santaka“ / Džiugina mokiniai, sprendimai ir naujovės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-08-31 17:46

Dalinkitės:  


Mokykliniu varpeliu Švietimo skyriaus vedėjas Arūnas Serneckas rudens konferencijoje susirinkusiems ir visiems kitiems paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Džiugina mokiniai, sprendimai ir naujovės

Birutė NENĖNIENĖ


Kiekvienas rugsėjis savaip pasibeldžia į įvairaus amžiaus ir socialinių sluoksnių žmonių širdis. Su kokiais džiaugsmais ir rūpesčiais jį sutinka švietimo įstaigos, teiravomės Švietimo skyriaus vedėjo Arūno SERNECKO.



– Pirmiausia sakykite, ko norėtumėte palinkėti mokytojams, mokiniams bei tėvams?

– Naujieji mokslo metai greitai visus įsuks į darbų, rūpesčių verpetą. Dauguma mokinių, jų tėvų peržengia mokyklos slenkstį pasitikėdami ja ir joje dirbančiais darbuotojais. Tad mokinių tėvams linkėčiau nepalikti savo vaikų mokykloje vien mokytojams, o drauge su jais ieškoti tiesiausio kelio į žinių ir gebėjimų pasaulį, nepamiršti širdies. Nuoširdumu pasiekiama kur kas daugiau. Linkėčiau, kad mokyklose nebūtų pamirštamas vaikų ugdymas, t.y. ne tik mokymas, bet ir auklėjimas, puoselėjant jaunosios kartos vertybes, kuriant mokyklos kultūrą.

– Kokiam skaičiui rajono mokinių ir mokytojų skamba šiemetinis Rugsėjo skambutis?

– Planuojame, kad į bendrojo lavinimo mokyklas turėtų susirinkti apie 8200 mokinių, t.y. apie 200 mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Ikimokyklines įstaigas kasmet lanko per 900 ugdytinių. Paprastai nesikeičia mokinių skaičius neformaliojo ugdymo įstaigose: rajono sporto mokykloje bei vaikų ir jaunimo centre – kiekvienoje per 600, muzikos mokykloje – 210 mokinių. Kybartų specialiosios internatinės mokyklos lavinamosiose klasėse – per 70 ugdytinių. Į suaugusiųjų klases turėtų susirinkti apie 100 mokinių – prognozuojamas mažiausias skaičius nuo šių klasių atidarymo. Mokytojų visose švietimo įstaigose dirbs panašiai kaip ir praėjusiais mokslo metais – apie 940.



– Kokie pokyčiai mokyklose labiausiai džiugina?

– Manau, kad mokyklas džiugina susirinkę mokiniai, ypač jei jų skaičius mokykloje nemažėja. Taip pat pailsėję mokytojai, kūrybingai nusiteikę mokyklų vadovai. Svaresnį pokytį pajus pagrindinės mokyklos, dalyvaujančios Mokyklų tobulinimo programose: Gižų Kazimiero Baršausko, Alvito, Klampučių, Keturvalakių, Kybartų, Vilkaviškio. Šių mokyklų 5–10 klasėms yra skirta nuo dviejų iki keturių komplektų naujų suolų (išskyrus suolais apsirūpinusią Kybartų pagrindinę mokyklą). Jie mokyklas pasieks rugsėjo mėnesį. Kompiuterių klasės (10+1) skirtos Giedrių, Paežerių, Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinėms mokykloms, po keturis kompiuterius skirta Kybartų, Vilkaviškio pagrindinių, Gražiškių, Sūdavos vidurinių mokyklų bibliotekoms. Multimedia projektorius gauna Bartninkų Jono Basanavičiaus, Vištyčio Petro Kriaučiūno, Pajevonio, Virbalio vidurinės mokyklos. Po 2–3 kompiuterius mokytojų darbui gaus dar septynios mokyklos. Džiugu, kad Savivaldybės taryba neprieštaravo ir leido įsigyti mokykloms SMART lentas (jas įsigijo Gražiškių, Pajevonio, Vištyčio Petro Kriaučiūno, Virbalio, Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija ir Alvito pagrindinė mokykla). Ši naujausia mokymo priemonė turėtų skatinti mokinių motyvaciją mokytis. Noriu būtinai paminėti Savivaldybės investicijas į mokyklų aplinkos gerinimą. Langai šią vasarą pakeisti visose Vilkaviškio bei Kybartų ikimokyklinėse įstaigose, atnaujinimo darbai atlikti Keturvalakių pagrindinėje, Gražiškių vidurinėje mokyklose, tebedirbama Virbalio vidurinėje mokykloje. Dar iki kūrenimo sezono pradžios planuojama pertvarkyti ir atnaujinti kelių mokyklų katilines. Mokyklas turėtų džiuginti Savivaldybės taryboje priimti sprendimai dėl specialiųjų pedagogų, mokytojo pagalbininko, logopedo etatinių pareigybių, pailgintų dienos bei ikimokyklinės grupių steigimo. Tai leis pagerinti specialiosios pagalbos teikimą, daugiau dėmesio skirti mokiniams, kuriems būtina individuali ir specialioji pagalba. Džiugu, kad Gražiškių vidurinei mokyklai antradienį buvo perduotas geltonasis autobusas. Tad šiais mokslo metais mokinius pavėžės trys tokie autobusai.



– Su kokiais lūkesčiais pradedate šiuos mokslo metus?

– Lūkesčiai visuomet būna didesni nei galimybės ar sąlygos juos įgyvendinti, bet tik maksimaliai keliami tikslai gali priartinti mus prie siekiamos vizijos. Visų pirma, norėtųsi susikalbėjimo ir supratimo, nors su didžiąja dauguma mokyklų bendruomenių dialogas vyksta, ir tikiuosi, kad jis yra nuoširdus bei dalykiškas. Šiais metais planuojame teikti Savivaldybės tarybai švietimo įstaigų tinklo optimizavimo 2005–2012 m. bendrąjį planą. Rengiamas projektas yra labiau evoliucinis nei revoliucinis. Tačiau dėl plano teks susitarti visai švietimo bendruomenei. Viliuosi, kad mokyklose taip pat vyraus bendradarbiavimu bei savitarpio pagalba grįsti santykiai.

– Mokykloms tapus savarankiškomis žmonėms darosi nelabai aišku, kokias funkcijas atlieka Švietimo skyrius. Kiek liko Jums pavaldžių žmonių, darbo barų?

– Savarankiškumas suteiktas valdyti skiriamus asignavimus. Taip, Švietimo skyriaus vedėją dabar rečiau pamatysite ant mokyklos stogo. Mūsų nuostatuose turėtų nelikti tik dviejų punktų, kuriais buvo reglamentuojama ūkinė veikla, tačiau atsiras išorės audito funkcija. Jei stebėjote, ką Švietimo skyriaus darbuotojai dirbo praėjusiais mokslo metais, turėjote atkreipti dėmesį, kad mūsų veikla švietimo politikos įgyvendinime, mokyklų priežiūroje, įvairiausių renginių, švenčių, konkursų organizavime, rengiant projektus (išorės audito, aprūpinimo suolais, kompiuterine technika, prevencijos tematika) yra didelė. Be to, kiekvieną mėnesį parengiame įvairiausius sprendimus Savivaldybės tarybai, kuriais įgyvendinama respublikos švietimo politika. Centralizuotai aprūpiname mokyklas vadovėliais, mokymo priemonėmis. Pavaldžių žmonių skyriuje nėra, o bendradarbiaujame skyriuje šešiese, kur „šeštojo“ pozicija vakantine niekada nebūna. Darbo barus galima būtų išskirti į du: priežiūros bei metodinį-organizacinį.



– Kaip vertinate rajono vadovų požiūrį ir paramą švietimo įstaigoms?

– Parama yra akivaizdi ir sunkiai paneigiama, pastovi ir planuojama. Tai, kas daroma švietimo srityje pastaraisiais metais, vertinčiau teigiamai.

– Ar galite tvirtinti, jog į mokyklas susirinko pailsėję, optimistiškai nusiteikę mokytojai?

– Remiuosi nuojauta, kad mokyklose dirba darbą su vaikais ir jaunimu mylintys žmonės.

– Kaip naujų jėgų per atostogas pasisėmėte Jūs pats?

– Atostogos, be abejonės, yra skiriamos poilsiui, bendravimui su šeima. Todėl stengiausi atitrūkti nuo darbų kasdienybės Savivaldybės administracijoje. Kelinti metai prisiverčiu atostogų metu nebeateiti ar labai retai ateiti į darbą. Todėl sugrįžau pailsėjęs.



Publikuota: 2005-08-31 17:46:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai